Протикрадіжкові системи акустомагнітної технології мають найвищий коефіцієнт спрацьовування, здатні захищати самі широкі проходи без перегороджування їх антенами, уся електроніка, що настроюється програмним способом, вбудована в одну стійку-антену.
Ще один плюс акустомагнітних систем – різноманітність типів монтажу (антенні стійки, "ренжер-антени", що кріпляться на стіни або роздільники потоків, монтування антен у підлогу й стелю).
Системи радіочастотної технології мають відносно невисоку вартість при досить високому коефіцієнті спрацьовування. Особливою популярністю користуються моделі із вбудованим металодетектором, які дозволяють виявити "booster bag" (сумки й одяг, прокладені фольгою) і ефективно захищати товар від професійних злодіїв.
Основні переваги систем електромагнітної технології полягають у низькій вартості етикеток, їх непомітності й стійкості до механічних ушкоджень. Плюси радіомагнітних систем - високий коефіцієнт спрацьовування міток і економічність, завдяки комбінації твердих датчиків і захисних етикеток двох технологій (радіочастотної й електромагнітної).
Рекомендоване застосування
Акустомагнитні системи є найбільш універсальними й застосовні для широкого спектра товарів. Найчастіше ці системи використовуються в супер- і гіпермаркетах, магазинах одягу, спорттоварів, парфумерії, побутової техніки, аптеках, господарських магазинах та ін.
Протикрадіжкові системи радіочастотної технології, в основному, застосовуються в супермаркетах і магазинах з коштовними товарами (одяг, спорттовари, книги, аудіо- і відеопродукція й ін.), де розкрадання навіть одного виробу завдає відчутної шкоди.
Системи електромагнітної технології, у першу чергу, призначені для захисту товарів з великим товарообігом, тому що на великих торгівельних майданчиках видаткові матеріали до систем захисту від крадіжок є основною статтею витрат навіть при оптимальному відсотку товару що маркується. В основному, системи даної технології застосовуються в супер- і гіпермаркетах різної спеціалізації (продовольчих і господарських), аптеках, магазинах парфумерії, книгарнях, аудіо, відео й CD, ін.
Рекомендоване застосування систем радіомагнитної технології - магазини з великим асортиментом продукції: супер- і гіпермаркети. Це обумовлене тим, що дані системи поєднують у собі можливості технологій електромагнітної й радіочастотної технологій і мають самий різноманітний асортименти захисних етикеток і твердих датчиків у порівнянні з іншими технологіями.
Економічний фактор
У зв'язку з таким високим відсотком втрат, встановлення систем захисту від крадіжок вважається однієї із самих гарних інвестицій. Безумовно, час повернення вкладених коштів залежить від ряду факторів: місцевих економічних умов, кількості "професіоналів", що відвідують магазин, асортиментів, сезону, а також, безумовно, від обраної системи й способу її встановлення. У середньому, окупність систем захисту від крадіжок становить 3-5 місяців. Однак, якщо втрати від крадіжок були значними, то вкладення в безпеку можуть повернутися вже через кілька тижнів.
Комплексний підхід
На жаль, не існує однієї єдиної системи безпеки, яка може на 100% убезпечити власника бізнесу від крадіжок. Це пов'язане з різними джерелами погрози: наприклад, у роздрібних продуктових мережах більша частка злодійства припадає на персонал і, особливо, касирів. Крім того, злодії використовують усе більш витончені способи.
Як показує світова практика, для досягнення максимального відсотка захисту товару, необхідний комплексний підхід. Крім властиво систем захисту від крадіжок, потрібно використовувати додаткові засоби захисту: оглядові дзеркала, відеоспостереження в залах, відеоконтроль касових операцій, для дорогих товарів, наприклад, електроніки й комп'ютерів, системи захисту товару на стелажах, а для CD і DVD продукції - багаторазові захисні сейфери та ін.
Тільки комплексне використання всього арсеналу засобів і методів може наблизити ймовірність здійснення крадіжок практично до нуля.
Масштаби зловживань несумлінних співробітників магазинів у кілька разів перевищують збиток від крадіжок, чинених покупцями. За даними експертів, у сукупних незапланованих втратах магазину на частку персоналу доводиться більш ніж 70%.
Злочин можна зробити поодинці, або в змові зі співробітниками компанії. При цьому способів крадіжки поодинці не так багато й усі вони досить примітивні. Злодій-Одинак – це типовий «несун». Він «бере те, що погано лежить», виносить товар на собі, якщо мова йде, наприклад, про склад з одягом або взуттям або «у собі», якщо «трудиться» на складі продовольства або фармацевтики.
Наступна проблема – це передача товару від однієї матеріально відповідальної особи іншій. Безумовно, оформлення накладних на переміщення товару зі складу в торгівельний зал займає достатню кількість часу. Плюс час, витрачений при прийманні-передачі на перерахування товару.
Повсюдне використання протикрадіжкових систем обумовлене їхньою ефективністю – практично відразу після їх впровадження втрати від крадіжок знижуються на 40-60%, залежно від технічних характеристик системи й способу її встановлення.