укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Акції-це завжди шахрайство!!! 
Бронежилет, його призначення й можливості 
ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці. 
ИНСТРУКЦИЯ по электробезопасности 
Крадіжки в офісі 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Угрозы информации в компьютерных системах 
Должностная инструкция директора (генерального директора, управляющего) предприятия  
Договор охраны экспоцентра 
Обережно рейдери. Захист від захоплення підприємств 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
пасивна   группа   СПб.:   легкую   минимума   безпек?   віру   информации   актов   боротьби   должностная   відео   дсту   нарушением   информационная  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в торгівлі
Крадіжки в магазинах на кассі
Масштаби зловживань несумлінних співробітників магазинів у кілька разів перевищують збиток від крадіжок, чинених покупцями. За даними експертів, у сукупних незапланованих втратах магазину на частку персоналу доводиться більш ніж 70%.


Розкрадання відбуваються протягом усього ланцюжка руху товару – починаючи із приймання й закінчуючи реалізацією через касовий вузол. Причому більше половини всіх крадіжок у вартісному вираженні доводяться саме на касирів. Можливостей скористатися службовим становищем відкривається безліч.
   
   Об'єктом розкрадань із боку касирів стають гроші або товар. Але от суб'єктом прямого збитку не завжди є сам магазин, приблизно в половині випадків страждає саме покупець, який переплачує за придбаний товар. Тут уже можна говорити про зіпсовану репутацію торговельної точки й відповідних для неї наслідках. Що стосується схем завдання збитків самому роздрібному підприємству, то більше половини з них побудовані на відсутності контролю з боку охоронця, а також на змові з покупцем, іноді – зі старшою посадовою особою. Особливо в тих випадках, коли при проведенні деяких операцій (анулювання чека, акт повернення товару) потрібні санкція або технічна присутність, наприклад, старшого касира. Деякі способи розкрадань касир може реалізувати самостійно, без участі «своїх» покупців і без змови з колегами. Основні способи розкрадання – це пряма крадіжка грошей або винос неоплаченого товару з магазину, а також маніпуляції з касовим чеком. У першому випадку касир елементарно краде гроші з каси й або виносить їх самостійно, або, у випадку жорсткої системи контролю, передає купюри спільникові-покупцеві під виглядом рештки. З товаром ситуація аналогічна: змова з охоронцем дозволяє винести неоплачений товар або самому касирові, або його спільникові.
   
   До маніпуляцій з касовими документами ставляться повернення товару, не проведені через касу або фіктивні, а також не пробитий або анульований чек. Ця категорія незаконних операцій не пов'язана зі зміною підсумкової суми угоди. Наприклад, касир приймає від покупця, товар що повертається і віддає йому за нього гроші, але не проводить операцію повернення по касі й залишає товар у себе. При фіктивному поверненні, використовуючи момент безконтрольності, касир проводить по касі неіснуюче повернення, вилучає й привласнює гроші на суму проведеного повернення. І, оскільки ніякий товар у магазин не повертається, то виходить подвійний збиток: ні грошей, ні товару. Не пробитий чек – досить розповсюджена схема, коли касир одержує з покупця гроші за покупки, не оформляє угоду по касі, а гроші привласнює. При цьому, звичайно, покупець не одержує свій чек. Таким чином, розбіжності по касі будуть відсутні. Анульований чек проводиться шляхом скасування угоди після розрахунку з покупцем і присвоєння отриманих з нього грошей. Немає угоди – немає грошей. Успішне здійснення цього приймання залежить і від наявних заходів контролю, і від повноти відбиття всіх операцій у протоколі роботи конкретного касового апарата.
   
   Наступні схеми розкрадань товару вже пов'язані зі зміною змісту касового чека. Наприклад, касир не пробиває в чеку частину товару або скасовує ці позиції, але гроші з покупця одержує повністю й привласнює цю «зекономлену» суму. Суб'єктом збитку тут стає саме підприємство роздрібної торгівлі. А от розкрадання грошей за допомогою збільшення підсумкової суми угоди завдає шкоди вже покупцеві. Ці способи засновані на класичному обрахуванні клієнтів, тобто на додаванні в зміст чека зайвого або більш коштовного товару, за який неуважним покупцям доводиться розплачуватися, а касирові залишається лише привласнити гроші за той самий додатково зазначений у чеку товар.
   
   Чергова порція незаконних операцій касирів пов'язана із кредитними картами й наданням дисконтних знижок. Подібні розкрадання поширені значно менше, переважно у великих мережах електронних платежів, що підтримують дисконтні карти. Як відбувається обман покупця і як наноситься збиток магазину? Зокрема, якщо касир пробиває товар із встановленою на нього знижкою, але при цьому називає покупцеві повну вартість даного товару, то одержувана різниця привласнюється. І, навпаки, обслуговуючи «свого» покупця, касир може використовувати свою дисконтну карту зі збільшеним для співробітників дисконтом, і в такий спосіб спільник завдяки незаконній знижці платить менше. А зі способів шахрайства із кредитними картами можна привести найпоширеніші. Так, по закінченню розрахунку з покупцем по кредитці касир надсилає повторний запит на авторизацію й оплату. Після відходу покупця касирові надходить позитивна відповідь на проведення операції, і з рахунку покупця знову знімається та ж сума, на яку касир або його спільник набирають товар. Або при здійсненні повернення товару покупцем, що розрахувалися по кредитці, гроші перераховуються не цьому клієнтові, а на рахунок іншого, більш «правильного» власника.
   
   Слід зазначити, що наведений короткий аналіз шахрайських операцій зовсім не є керівництвом до дії для несумлінних касирів. Їм і так уже давно все відомо. Цей матеріал – для тих, хто за родом своєї діяльності контролює, запобігає або хоча б обмежує грошові й матеріальні втрати свого підприємства. Адже, щоб протистояти небажаним явищам, треба розуміти їхні сховані механізми й технологічні приймання. І ще. Не ідеться про огульне обвинувачення всіх касових працівників, а тільки про нечесних людей, яким роботодавці довірили свої активи. Звичайно, власники супермаркетів не настільки наївні люди, щоб сподіватися на прихильність найманого персоналу спільній справі й сильну мотивацію, спрямовану на дбайливе відношення до чужої власності. Але якщо вірна теза про те, що стійкість підприємства прямо співвідноситься зі здоровим психологічним кліматом у виробничому колективі, то важко переоцінити значення сприятливого мікроклімату, що забезпечує комфортні умови роботи.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5545 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Системи захисту від крадіжок побутової техніки й електроніки
Аптеки, магазини парфумерії й косметики
   Магазини побутової техніки й електроніки

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4367 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Системи захисту від крадіжок в супермаркеті
Системи захисту від крадіжок підрозділяються на чотири основні технології: акустомагнітна, радіочастотна, електромагнітна й радіомагнітна. Усі вони мають досить широкий спектр застосування, однак у кожному конкретному випадку необхідно аналізувати ряд істотних для вибору устаткування параметрів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8294 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Запобігання крадіжок на складі
Злочин можна зробити поодинці, або в змові зі співробітниками компанії. При цьому способів крадіжки поодинці не так багато й усі вони досить примітивні. Злодій-Одинак – це типовий «несун». Він «бере те, що погано лежить», виносить товар на собі, якщо мова йде, наприклад, про склад з одягом або взуттям або «у собі», якщо «трудиться» на складі продовольства або фармацевтики.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4385 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Особливості відеоспостереження залежно від формату магазину
У наш час камери відеоспостереження встановлюють не тільки в супер- і гіпермаркетах і/або дорогих бутіках, але також і в невеликих магазинах площею від 200 кв. м.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4301 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Запобігання крадіжок на складі. Загальні питання.
Для багатьох дистриб'юторів вирішення завдання скорочення складських витрат не завжди полягає в зміні самих технологій зберігання. Їх проблема - в людському факторі, а точніше, у крадіжках на складі.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4867 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020