укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 4 
Типовий варіант безпеки супермаркетів 
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР 
ОСНОВЫ ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, учебное пособие 
Шахрайство в бізнесі, частина 2 
Комбінація різних методів біометричної ідентифікації 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1 
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 3 
Можливості системи контролю доступу 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
квалификация,   монтаж   воєнізованої   Екзаменаційні   пожаров   обязанности   описания   кондиц   установка   дрібними   першої   защищенность   проведении   противопожарного   Психофизиологические  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в торгівлі
Типовий варіант безпеки супермаркетів
Торгівля по праву вважається одним з найбільш успішних напрямків, що й швидко розвиваються, комерційної діяльності. Але, проте, у торгівельному бізнесі не так вуж і просто вести бізнес, у якому кількості розкрадань змушують серйозно замислюватися про їхню значимість і попередженні втрат як наслідок здійсненні розкрадань товарно-матеріальних цінностей не тільки серед покупців, але й серед обслуговуючого персоналу.


І саме тому забезпечення безпеки торгівельної діяльності належить до питань першорядної важливості на таких підприємствах як супермаркети.
   
   У силу того, що питання планування концепції безпеки будь-якого об'єкта носить індивідуальний характер і залежить від таких особливостей як архітектура об'єкта, його просторове планування й багато чого іншого, спробуємо розробити типовий варіант комплексу систем і заходів необхідних для забезпечення безпеки такого підприємства - як супермаркет.
   
   Перше, на що слід звернути увагу - це розподіл потоку людей у торгівельних залах, тобто необхідно розділити шляхи входу й виходу покупців у супермаркет.
   
   Друге - виключити можливість проникнення сторонніх осіб у службові приміщення. Самим підходящим для даних цілей методом є введення пропускного режиму із застосуванням систем контролю доступу (СКД) на основі пластикових PROXIMITY або будь-яких інших карт (зі штрихкодом, з магнітною смугою і т.д.). Пластикові карти у свою чергу зручні тим, що на їх поверхню з легкістю наносять будь-які кольорові зображення й текст, що дозволить надрукувати прямо на карті всі необхідні службі безпеки дані про співробітника і його фото. Так само система контролю доступу дозволяє досить докладно відстежити процес пересування персоналу по території й у службових приміщеннях, крім того завдяки своїй функціональності СКД являє собою зручний інструмент для ряду інших служб.
   
   Практика показує, що велика частка розкрадань, чинених у супермаркетах відбувається саме їх співробітниками, трохи менше - покупцями. У такий спосіб мають місце випадки не обґрунтованого надання знижок співробітниками своїм родичам й знайомим, видача їм не оплаченого товару, неправильні повернення товару, махінації із кредитними картами клієнтів і банальне злодійство. Зупинимося окремо на системах і заходах застосовуваних при боротьбі з розкраданнями товару в процесі його руху від розвантаження до покупки його клієнтом.
   
   Система відеоконтролю
   
   У місці з розвитком світового ринку електроніки ми спостерігаємо, як на зміну застарілим аналоговим системам приходять усе нові й усе більш досконалі системи, так у сучасних системах з'явилися такі функції, як детектор руху, можливість зберігати архів відеозаписів протягом тривалого часу й позбутися записаних на відеокасетах " архівів-хмарочосів".
   
   І так, у якості виконавчої системи відеоспостереження виберемо цифрову систему, по тому як в умовах роботи супермаркетів у більшості випадків потрібен запис архівів тривалістю до двох тижнів і більше.
   
   При проектуванні системи відеоспостереження слід відразу визначити зони, потенційно, зручні (імовірні) для здійснення розкрадання, такими зонами є:
   
   - місця вивантаження товару з автомобілів, що під'їжджають,
   - місця перерахування й маркірування товару,
   - місця видачі товару для розміщення в торговельних залах супермаркету,
   - безпосередньо, самі торгівельні зали й касові вузли.Усі ці зони вимагають безперервного відеоконтролю.
   
   У такий спосіб враховуючи, що при розробці концепції безпеки системі відеоконтролю виділяється провідна роль. Для здійснення відеоконтролю на касових вузлах рекомендується застосування так званих інтегрованих «POS» модулів. Що це дає? Застосовуючи ці модулі значно спрощується процес контролю розрахунково-касових операцій сполучаючи отриману відеозйомку із записами, які видає касовий апарат. Крім того - не достатньо спіймати злодія на місці злочину за руку, потрібно ще довести його провину! І от отут приходить на допомогу система відеоспостереження.
   
   За допомогою системи відеоконтролю адміністрація супермаркету здобуває наймогутніший інструмент для запобігання крадіжок, підтвердження факту здійснення злочину й координації роботи служби безпеки. А так само - кожний супермаркет має у своєму розпорядженні автомобільні стоянки й до деякої міри відповідає за припаркований там автотранспорт і знову ж переглянувши створений відеоархів ми можемо відновити подію й визначити винного в здійсненні ДТП або нанесенні інших ушкоджень припаркованому автотранспорту.
   
   Системи проти крадіжок
   
   Другий - необхідної для запобігання крадіжок системою є так звана «протикрадіжкова» система. Робота такої системи заснована на ідентифікації активних датчиків у межах зони дії «рамок» і миттєвому звуковому оповіщенні й у деяких зразках проблисковим маячком. Існує величезний асортименти різних датчиків, застосування яких обумовлено особливостями реалізованого супермаркетом товару. Так при реалізації таких груп товару, як шоколадні плитки й різні «сипучі» товари застосовують датчики у вигляді наклейок, на які в супермаркеті наносять штрихкоди для проведення контрольно-касових операцій, для різного роду напоїв і деяких товарів побутової хімії застосовуються багаторазові датчики-стяжки та інше. Деактивація таких датчиків реалізується за допомогою пристроїв деактиваторів і знімачів які розташовані на касових вузлах супермаркету.
   
   Якщо ваш супермаркет займає велику територію, то задній двір обнесений забором варто захистити від зазіхань, шляхом застосування систем охорони периметра. Ними можуть бути системи засновані на застосуванні інфрачервоних датчиків, радіо датчиків, вібраційних і радіохвильових систем. Вибір системи охорони периметра більшою мірою залежить від умов розташування супермаркету, жвавості прилягаючих територій і т.д.
   
   Не менш важливим є так само питання схоронності готівки, що постійно накопичуються на касах, по шляху їх проходження від каси до сховища. У рішенні цієї проблеми світові виробники прийшли до досить простого, але коштовного рішення - системи пневмодоставки, застосовуючи встаткування для пневмодоставки можливо максимально забезпечити схоронність готівки у виді високої швидкості пересування контейнера в пневмотрубі й захищеності труби від стороннього втручання, завдяки її схованому монтажу. Але не дивлячись на всі плюси таких систем - практика показує, що в більшості випадків служби безпеки супермаркетів прибігають і до фізичної охорони. Усьому виною дорожнеча систем пневмодоставки.
   
   От приблизно так виглядає в загальному концепція безпеки супермаркету, безумовно є багато інших нюансів, але дозволю собі повторитися – питання планування концепції безпеки будь-якого об'єкта носить індивідуальний характер.
   
   І в завершенні хотілося б сказати, що жодне засіб технічного забезпечення безпеки не виключає «людський фактор» і зневажати такою необхідною складовою, як фізична охорона не варто.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 6191 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
15 способів вкрасти в супермаркеті
Крадіжки в магазинах – справжня проблема роздрібної торгівлі. Наприклад, згідно із Центром досліджень у рітейлі, Великобританія перебуває на вершині галузевого рейтингу по частці втрат від крадіжок. За даними цієї організації, щороку торговельні мережі й індивідуальні підприємці втрачають товару на 1,5 мільярди фунтів. Зрозуміло, оплачують ці злочинні дії покупці. Кожна британська родина через злодійство переплачує за товари близько 150 фунтів у рік.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:11746 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Особливості відеоспостереження залежно від формату магазину
У наш час камери відеоспостереження встановлюють не тільки в супер- і гіпермаркетах і/або дорогих бутіках, але також і в невеликих магазинах площею від 200 кв. м.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4378 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Як боротися зі злодійством на складі?
Найперший крок фахівця з добору кадрів і керівника складу підготувати так звані «профілі кандидата», що включають необхідні вимоги не тільки з позицій професійних, але особистісних якостей. На етапі співбесіди важливо виявити й відітнути від роботи з матеріальними цінностями кандидатів, для яких мотивація пошуку/зміни роботи – це пошук нових місць для реалізації свого кримінального таланта.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4955 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Системи захисту від крадіжок побутової техніки й електроніки
Аптеки, магазини парфумерії й косметики
   Магазини побутової техніки й електроніки

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4444 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Безпека в магазині
У принципі існують і інші корисні бізнес-рішення в плані захисту від злодійства в магазинах. Зокрема, система контролю над результатом і технологія обмежувальних дій касира. У першому випадку мова йде про дещо змінену систему колективної й індивідуальної матеріальної відповідальності, що виражається в накладенні штрафів і видачі заохочень.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5329 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020