укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
ПРИКАЗ О создании комиссии по расследованию несчастного случая непроизводственного характера 
Відеоспостереження як спосіб контролю поведінки працівників 
Хімічні пастки - як засіб боротьби із дрібними розкраданнями 
Як крадуть у ресторані 
Договор охраны лицея в ночное время 
Крадіжки в офісі 
Типовий варіант безпеки супермаркетів 
Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті  
Договор охраны экспоцентра 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 1 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
работы   работу.   Промислове   охраны   электрооборудования   бівуачні   информационная   безопасность   Хімічні   воєнізованої   проведение   інформаційна   Конспект   інформації.   увольнения   стажування  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захист комерційної таємниці
Промислове шпигунство. Кадри вирішують усе!
Розглянемо, які методи використовуються для одержання інформації, і звідки зазвичай йде витік інформації. І першою темою для розгляду ми виберемо людей. Люди один із самих надійних джерел інформації. У часи зародження промислового шпигунства, коли технічних засобів ще не було, люди були єдиним джерелом.


Дотепер першим до чого намагаються вдатися для одержання секретів - це люди. І це правильно, адже людина не просто джерело величезної кількості важливої інформації. Вона не тільки зберігає й відтворює, вона ще й обробляє, аналізує й робить висновки. Таким чином, від людини можна одержати не просто сирий продукт "інформацію до міркування", а саме необхідний, так сказати "готовий до вживання". Знаючі люди завжди вміло експлуатували невигубне бажання людини поділитися своїми й чужими секретами й таємницями, тому саме людині як джерелу інформації необхідно приділити особливої увагу.
   
   Причини й умови.
   
   Перш ніж перейти до розгляду способів одержання інформації, необхідно усвідомити, що будь-яке джерело має як сильні, так і слабкі сторони, які спрощують або ускладнюють роботу з ним. Люди це дуже складне джерело. На відміну від інших джерел у відношенні людей недостатнє застосування лише технічних і організаційних методів. Тут дуже важливо враховувати саме психологічні, особистісні особливості. Усім відомо, що для атаки вибираються найбільш слабкі місця. Тому щоб не полегшувати роботу промисловим шпигунам необхідно знати й ураховувати які саме фактори сприяють формуванню "слабких ланок".
   
   Такими факторами, на мій погляд, є:
   
   Неэффективная кадровая политика.
   За рідкісним винятком більшість підприємств відбір на роботу здійснюють із числа родичів або знайомих. При цьому часто виявляється, що, прийняті " по блату", абсолютно некомпетентні у своїй роботі. Більше того, практика показує, що наявність родинних або дружніх зв'язків не є гарантією порядності й чесності. Багато з таких працівників уміло користуються своїм особливим положенням, будучи впевненими в повній безкарності. Але навіть там, де працівники набираються на конкурсній основі, їх минуле, а також деякі людські якості перевіряються досить поверхово. У результаті усередині підприємства, практично, з моменту його відкриття виявляються потенційні зловмисники, про яких навіть не підозрюють.
   
   •Відсутність потрібного інструктажа та регулярних перевірок.
   Більшість співробітників підприємства не має уявлення, що одержувана ними в ході роботи інформація є конфіденційною й не підлягає розголошенню. Це тільки в юриспруденції діє принцип "Незнання закону не звільняє від відповідальності". На підприємстві цього недостатньо. Якщо працівникові спеціально не роз'яснити, що він зобов'язан зберігати комерційну таємницю, а також дохідливо проінструктувати, як це робити, то нерозумно потім висувати претензії комусь крім себе. Але недостатньо провести однократне роз'яснення, необхідно періодично нагадувати про пильність, а також робити регулярні перевірки з метою закріпити дотримання інструкцій на практиці.
   
   Відсутня мотивація рабітника.
   Для того, щоб працівник відрізнявся вірністю своєму підприємству необхідно, щоб він був би задоволений своєю роботою й одержував за неї гідну винагороду. Якщо переважає щось одне, (подобається робота, але за неї мало платять або навпаки) такий працівник вже вразливий і до нього необхідний особливий підхід. Ну, а якщо працівник ненавидить свою роботу, і одержує за неї мізерну винагороду, то він уже небезпечний.
   
   Погане керівництво.
   Дуже багато чого залежить від того наскільки грамотно й коректно поводиться керівник. Постійні причіпки й зауваження, покладання всієї відповідальності за свої недоліки на підлеглих, регулярні заяви про те, що "Тут нікого не тримають, на ваше місце знайдемо десяток інших", досить негативно позначається на лояльності працівника. А якщо це підкріплюється ще й значною матеріальною нерівністю, впору бити тривогу й опікувати керівника від його "люблячих" підлеглих.
   
   • Атмосфера в колективі.
   Одним з найважливіших факторів, від якого залежить не тільки безпека підприємства й ефективність його роботи, є взаємини в колективі. Усім відомо, що гарний колектив - запорука успіху підприємства. І дійсно, якщо працівник відчуває себе не найманцем, якого безжалісно експлуатують, а "членом родини" або частиною системи, то він, напевно, виявиться відданий своїй фірмі. Якщо підприємство намагається допомогти працівникові в його особистих утрудненнях, намагається опікуватися про свій персонал не на словах, а на ділі, то й працівник відповість тим же. Він стане сприймати проблеми підприємства як свої власні й, отже, стане активно допомагати в їх ліквідації. Напроти, ті колективи, відносини в яких прийнято називати "гадюшником", являють собою ласий шматок для зловмисника. Уміло використовуючи невдоволення й ненависть окремих співробітників, він здатний суттєво нашкодити фірмі зсередини за допомогою її ж працівників.
   
   
   
    Природно, що перераховані не всі, а лише найбільш важливі фактори. На жаль, у сучасних бізнесменів сформувалися досить негативні омани. Прийнято вважати, що всі працівники тільки й чекають моменту, щоб обдурити свого керівника. Якщо споконвічно підозрювати всіх у злих намірах і працювати за принципом, щоб не дати обдурити себе, обдурю їх, то навіть чесні працівники дуже швидко перетворяться в негативних типів.
   
    Необхідно також пам'ятати, що "короля робить звита". Тому керівникові неприпустимо поводитися із власним колективом як поміщикові із кріпаками. Чимало гарного ми можемо запозичити з нашого соціалістичного минулого. На більшості підприємств колектив був не просто на словах, а на ділі. І хоча, були й свої недоліки, все-таки в цілому система була гарна.
   
   Я думаю зрозуміло, що керування людьми - справа не проста. Це справжнє мистецтво, яке доступно далеко не всім. І сьогодні це починають розуміти, уводячи особливу спеціальність - менеджер по людських ресурсах. Тим же, хто вважає, що все це повна нісенітниця, що не має ніякого відношення до промислового шпигунства, можна тільки поспівчувати. Практика дуже швидко розставляє все по місцях, переконуючи, що не треба шукати джерело проблеми зовні, коли воно перебуває усередині.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 1 | Перегляди: 3976 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Самые необычные случаи утечки данных на предприятиях
Если несколько лет назад сообщения об утечках информации в СМИ сами собой были событием неординарным, сегодня большинство инцидентов ИБ расценивается как некий "информационный фон". Халатность сотрудников, выложивших базу данных в открый доступ или потерявших ноутбук с корпоративными секретами, уже не вызывает реакции иной как грустный вздох.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3060 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Захист комерційної таємниці. Теорія й практика
Тепер зупинимося більш докладно на заходах щодо забезпечення конфіденційності. Їх можна умовно класифікувати на внутрішні й зовнішні, які у свою чергу діляться на правові, організаційні, технічні й психологічні. Деякі джерела виділяють ще одну -- страхову, тобто страхування комерційної таємниці від її розголошення. Однак у наших умовах такий метод захисту представляється нам мало реальним. Крім того, дуже важко визначити реальну вартість приналежної підприємству комерційної таємниці.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5375 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Характеристика каналів витоку інформації про підприємство
Основний обсяг інформації комерційної організації циркулює в її організаційних, юридичних і фізичних кордонах. Однак економічна діяльність завжди пов'язана з виходом інформації в зовнішнє середовище. Тому добування інформації про організацію може здійснювати через об'єкти цього середовища з наступних каналів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6647 | 01/09/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Защита от инсайдеров
ИНСАЙДЕР (англ, insider, от inside — буквально внутри) — лицо, имеющее в силу своего служебного или семейного положения доступ к конфиденциальной информации о делах компании. Речь идет о должностных лицах, директорах, основных акционерах корпорации с широким владением акциями и их ближайших родственниках.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3665 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Промислове шпигунство. Джерела конфіденційної інформації.
Отже, припустимо, що Ви з'ясували, що на Вашому підприємстві утримується інформація, яка складає комерційну таємницю, і твердо вирішили, що Вам необхідна система заходів щодо захисту цієї інформації. Ви навіть знайшли людей, які безпосередньо будуть займатися створенням цієї системи на Вашому підприємстві ( звичайно, хоча б для початку бажане, щоб це були фахівці в цій області).

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:5449 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Квадратор аудиопанель аудиопанел пульт видеокамера Тира NVC-HB200D ccm объектив пуль напа? Орион датчики дыма Катало видеовво? sts sdvr-1601-100 CNB-G1310 NVC-HC370HZL-2 Commax ВИП-2 Орион 4ТИ.1 Купол видеовво DVR-16 магнитные sts sdvr-1601 замк? пуль? Интеграл sts SDVR-404
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011