укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорты 
Про використання систем відеоспостереження в роздрібній торгівлі 
Захисти себе від пожежі 
Реферат На тему: «Кража личной информации» По дисциплине Информационная безопасность  
Основні правила керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ РАБОТНИКА ПЛЯЖА (СТЮАРТ) 
Основні правила керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
Стратегія особистої безпеки 
Що несуть співробітники в останній робочий день? 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
вентиляці   нева   использование   віде?   личной   факторы   базы   работниками   пожежн   каналах   пожежної   ДОГОВОР   автомоб¦?   работу.   количество  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захист комерційної таємниці
Промислове шпигунство. Білі комірці.
Вихід країни на світовий ринок і активний розвиток науки й технологій привели й до революцій у злочинному світі. Тепер уже було недостатньо грубої сили, потрібні були мізки, інтелектуальна перевага над супротивниками. Але ж, як відомо, попит народжує пропозицію.   
   
   Змінювалися часи, суспільство й, разом з ними, змінювалися й злочинці. У радянський час образ злочинця звичайно рисувався так. Це стрижений під нуль здоровань, увесь покритий татуюваннями. У нього обов'язково сигарета, металеві "фікси" на зубах і висловлюється він на моторошній суміші карного жаргону й мату. Для того, щоб уявити його детальніше досить глянути на фільми тих років, у яких образ виписаний досить мальовничо. Пройшов час, прийшла перебудова. А з нею на зміну "блатним" прийшли нові злочинці - бандити й рекетири. Вони мали вже трохи інший вигляд. Тому що багато з них прийшли в бандитський свыт зі спорту ( до речі, тому вони одержали ще одна назву - спортсмени) і вигляд у них був відповідний.
   
   
   Вихід країни на світовий ринок і активний розвиток науки й технологій привели й до революцій у злочинному світі. Тепер уже було недостатньо грубої сили, потрібні були мізки, інтелектуальна перевага над супротивниками. Але ж, як відомо, попит народжує пропозицію. Тоді й почало складатися нове покоління тих, кого сьогодні ми називаємо промисловими шпигунами. Вони зовсім інші і їх уже, практично, неможливо розпізнати по зовнішньому вигляду. Нова гвардія має досить високий інтелект і легко оперує своїми знаннями, ставлячи собі на службу сучасну техніку. Таку злочинність кримінологи звичайно називають "білі комірці", тим самим, даючи зрозуміти, що займаються нею люди, яких прийнято відносити до верхівки суспільства - інтелігенції. "Білих комірців" дуже складно піймати, вони гарні супротивники, що ретельно продумують свої дії. Тому багато їх дій залишаються непоміченими й ставляться до так званої "латентної" або схованої злочинності.
   
   У чому корінь зла?
   
   Здійсненню будь-якого злочину сприяють безліч факторів, деякі з них навіть здатні провокувати злочинця на здійснення певних дій. Такими факторами для промислового шпигунства є:
   
   Інформація, як об'єкт легко доступна. Особи, що володіють інформацією, не усвідомлюють її цінності й, практично, не приймають ніяких заходів для її захисту, що суттєво полегшує здійснення злочину, адже чим доступніше об'єкт, тим більше спокус у потенційного злочинця.
   
   Правові норми буяють численними пробілами й неточностями. Сучасні відносини продовжують регулюватися застарілими нормами. Законодавство не встигає за прогресом, не вистачає юристів, що володіють спеціальними знаннями в даній області. Відсутня практика вирішення таких справ.
   
   Інформація як об'єкт і промислове шпигунство в цілому, мають характерні риси, що вимагають наявності спеціальних знань і практики розслідувань даних справ. У ситуації, що склалася в правоохоронних органах, або повністю відсутні фахівці, або, внаслідок низької підготовки, вони нездатні, грамотно, розслідувати ці злочини. Злочинці активно користуються цією ситуацією для здійснення злочинів будучи впевненими у своїй безкарності.
   
    У суспільстві, у силу недооцінки серйозності й небезпеки інформаційних злочинів, складається нейтральне, а іноді навіть позитивне відношення до осіб, що роблять ці злочини. Формується стійка думка, що ці злочини малозначні й не здатні заподіяти істотну шкоду, тобто не представляють суспільної небезпеки й тому немає необхідності в посиленні боротьби з ними. Більше того, відносно окремих видів злочинців формується своя субкультура, що пропагує протиправну діяльність й вихваляє її. Кращим прикладом стали так звані "хакери" які сьогодні стали кумиром для наслідування серед підлітків.
   
   Cui Bono? У чиїх інтересах?
    Серед тих, хто займається промисловим шпигунством можна виділити дві умовні групи:
    1. Професіонали
    Їх метою є здобування вигоди. Про таких особистостей можна говорити як про професійних злочинців. Інформація для них є джерелом або засобом одержання матеріальної вигоди. При цьому конкретна інформація, яка була викрадена, може стати як об'єктом продажу (наприклад, комерційна таємниця), так і допоміжним об'єктом (наприклад, одержання компрометуючої інформації, використовуваної надалі як засіб шантажу). Особи, що займаються даними злочинами, як правило, мають відмінні пізнання в області інформаційних технологій. Вони володіють сучасними технічними засобами контролю й зняття інформації, і вміло використовують їх у своїй діяльності. Крім того, ними також активно використовуються й інші способи одержання необхідної інформації, такі як агентурна робота, підкуп і шантаж, розкрадання або копіювання інформації. Вони можуть працювати самостійно або об'єднавшись у невелику групу. Можуть пропонувати свої послуги на "замовлення" будь-якій зацікавленій особі. Але останнім часом усе частіше такі особи входять до складу організованих злочинних угруповань. Серед них чимало колишніх співробітників спецслужб, які в результаті реформи й скорочення штатів не змогли знайти роботу. Як правило, злочини, зроблені даною категорією осіб або залишаються латентними, тому що потерпілі не звертаються із заявами, або нерозкритими через відсутність фахівців у даній області.
   
    2. Аматори.
    Це особи, які займаються так званим інформаційним хуліганством. Вони не мають конкретної мети у вигляді певної інформації або секретів діяльності конкретного підприємства. Одержавши необхідні знання в інформаційних технологіях, або здобуваючи спеціалізовані технічні засоби, ці особи використовують їх для одержання інформації в розважальних цілях. Вони прослуховують переговори, що ведуться по різних засобах зв'язку, встановлюють портативні камери, пристрої, що підслухують, у багатолюдних місцях, зламують комп'ютерні системи. При цьому одержувана інформація дуже рідко використовується для продажу або шантажу. Аматори, схильні,скоріше безкоштовно опублікувати отримані відомості, чим спробувати витягти із цього прибуток. Особливо велику популярність ця діяльність одержала з розвитком інтернету, де, на різних сайтах, можна безкоштовно одержати будь-яку інформацію, що цікавить, у тому числі й конфіденційного характеру. Мотивом цих людей є бажання прославитися й довести свою значимість. Професіонали зацікавлені, щоб факт одержання ними інформації пройшов непоміченим, або як можна довше залишався невідомим. "Інформаційні хулігани", навпаки, усіляко афішують результати й методи своєї діяльності, бажаючи щоб про них говорили. Якщо об'єктами першої категорії злочинців зазвичай стають комерційні підприємства або державні організації, то друга категорія не орієнтується на певний об'єкт, її жертвами може стати будь-яка фірма або людина.
   Таким чином, протидіяти промисловому шпигунству дуже складно. Якщо із професіоналом можна боротися його ж методами, то логіка дилетанта непередбачена. Школяр може спробувати зламати комп'ютерну систему банку, студент встановити пристрій, що підслухує в офісі великої корпорації. Жертвою може стати любий і крутий бізнесмен, і початківець підприємець. Тому опікуватися про свою безпеку зобов'язаний кожний.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5552 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Промислове шпигунство. Кадри вирішують усе!
Розглянемо, які методи використовуються для одержання інформації, і звідки зазвичай йде витік інформації. І першою темою для розгляду ми виберемо людей. Люди один із самих надійних джерел інформації. У часи зародження промислового шпигунства, коли технічних засобів ще не було, люди були єдиним джерелом.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4790 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Политика безопасности на предприятии.
Целью разработки официальной политики предприятия в области информационной безопасности является определение правильного (с точки зрения организации) способа использования вычислительных и коммуникационных ресурсов, а также разработка процедур, предотвращающих или реагирующих на нарушения режима безопасности. Чтобы достичь данной цели, следует учесть специфику конкретной организации.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5631 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Концепция управления жизненным циклом конфиденциальной информации как основа для защиты информации вне систем хранения данных
Проблема защиты информации в бизнесе возникла не сегодня и даже не вчера. Поэтому неудивительно, что различные производители программного обеспечения проблему эту решают, и решают достаточно успешно. Информационные системы корпоративного уровня – ERP, CRM, СУБД и другие – вполне надежно защищают данные, которые в них хранятся.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4351 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Захист комерційної таємниці. Теорія й практика
Тепер зупинимося більш докладно на заходах щодо забезпечення конфіденційності. Їх можна умовно класифікувати на внутрішні й зовнішні, які у свою чергу діляться на правові, організаційні, технічні й психологічні. Деякі джерела виділяють ще одну -- страхову, тобто страхування комерційної таємниці від її розголошення. Однак у наших умовах такий метод захисту представляється нам мало реальним. Крім того, дуже важко визначити реальну вартість приналежної підприємству комерційної таємниці.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6452 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Защита от инсайдеров
ИНСАЙДЕР (англ, insider, от inside — буквально внутри) — лицо, имеющее в силу своего служебного или семейного положения доступ к конфиденциальной информации о делах компании. Речь идет о должностных лицах, директорах, основных акционерах корпорации с широким владением акциями и их ближайших родственниках.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4812 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020