укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Безпека для малого бізнесу 
Как должны вести себя сотрудники при проверке 
Інструкція з охорони праці при роботі на персональному компютері 
Крадіжки в магазинах на кассі 
Типи крадіжок на підриємстві та їх причини 
Сто факторів благонадійності персоналу 
Крадіжки в магазинах на складі 
Положение об инструктажах и проверке знаний по вопросам пожарной безопасности 
Поради фахівців при виборі замка. 
Як дурять туристів у Єгипті 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
Практическая   схован?   актов   план   особиста   кондиціон   зако   техники   Организация   ПОДРЯДА   Розет   Вступ   Психофизиологические   администрированием   БІОМЕТРИЧНІ  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захист комерційної таємниці
Промислове шпигунство. Білі комірці.
Вихід країни на світовий ринок і активний розвиток науки й технологій привели й до революцій у злочинному світі. Тепер уже було недостатньо грубої сили, потрібні були мізки, інтелектуальна перевага над супротивниками. Але ж, як відомо, попит народжує пропозицію.   
   
   Змінювалися часи, суспільство й, разом з ними, змінювалися й злочинці. У радянський час образ злочинця звичайно рисувався так. Це стрижений під нуль здоровань, увесь покритий татуюваннями. У нього обов'язково сигарета, металеві "фікси" на зубах і висловлюється він на моторошній суміші карного жаргону й мату. Для того, щоб уявити його детальніше досить глянути на фільми тих років, у яких образ виписаний досить мальовничо. Пройшов час, прийшла перебудова. А з нею на зміну "блатним" прийшли нові злочинці - бандити й рекетири. Вони мали вже трохи інший вигляд. Тому що багато з них прийшли в бандитський свыт зі спорту ( до речі, тому вони одержали ще одна назву - спортсмени) і вигляд у них був відповідний.
   
   
   Вихід країни на світовий ринок і активний розвиток науки й технологій привели й до революцій у злочинному світі. Тепер уже було недостатньо грубої сили, потрібні були мізки, інтелектуальна перевага над супротивниками. Але ж, як відомо, попит народжує пропозицію. Тоді й почало складатися нове покоління тих, кого сьогодні ми називаємо промисловими шпигунами. Вони зовсім інші і їх уже, практично, неможливо розпізнати по зовнішньому вигляду. Нова гвардія має досить високий інтелект і легко оперує своїми знаннями, ставлячи собі на службу сучасну техніку. Таку злочинність кримінологи звичайно називають "білі комірці", тим самим, даючи зрозуміти, що займаються нею люди, яких прийнято відносити до верхівки суспільства - інтелігенції. "Білих комірців" дуже складно піймати, вони гарні супротивники, що ретельно продумують свої дії. Тому багато їх дій залишаються непоміченими й ставляться до так званої "латентної" або схованої злочинності.
   
   У чому корінь зла?
   
   Здійсненню будь-якого злочину сприяють безліч факторів, деякі з них навіть здатні провокувати злочинця на здійснення певних дій. Такими факторами для промислового шпигунства є:
   
   Інформація, як об'єкт легко доступна. Особи, що володіють інформацією, не усвідомлюють її цінності й, практично, не приймають ніяких заходів для її захисту, що суттєво полегшує здійснення злочину, адже чим доступніше об'єкт, тим більше спокус у потенційного злочинця.
   
   Правові норми буяють численними пробілами й неточностями. Сучасні відносини продовжують регулюватися застарілими нормами. Законодавство не встигає за прогресом, не вистачає юристів, що володіють спеціальними знаннями в даній області. Відсутня практика вирішення таких справ.
   
   Інформація як об'єкт і промислове шпигунство в цілому, мають характерні риси, що вимагають наявності спеціальних знань і практики розслідувань даних справ. У ситуації, що склалася в правоохоронних органах, або повністю відсутні фахівці, або, внаслідок низької підготовки, вони нездатні, грамотно, розслідувати ці злочини. Злочинці активно користуються цією ситуацією для здійснення злочинів будучи впевненими у своїй безкарності.
   
    У суспільстві, у силу недооцінки серйозності й небезпеки інформаційних злочинів, складається нейтральне, а іноді навіть позитивне відношення до осіб, що роблять ці злочини. Формується стійка думка, що ці злочини малозначні й не здатні заподіяти істотну шкоду, тобто не представляють суспільної небезпеки й тому немає необхідності в посиленні боротьби з ними. Більше того, відносно окремих видів злочинців формується своя субкультура, що пропагує протиправну діяльність й вихваляє її. Кращим прикладом стали так звані "хакери" які сьогодні стали кумиром для наслідування серед підлітків.
   
   Cui Bono? У чиїх інтересах?
    Серед тих, хто займається промисловим шпигунством можна виділити дві умовні групи:
    1. Професіонали
    Їх метою є здобування вигоди. Про таких особистостей можна говорити як про професійних злочинців. Інформація для них є джерелом або засобом одержання матеріальної вигоди. При цьому конкретна інформація, яка була викрадена, може стати як об'єктом продажу (наприклад, комерційна таємниця), так і допоміжним об'єктом (наприклад, одержання компрометуючої інформації, використовуваної надалі як засіб шантажу). Особи, що займаються даними злочинами, як правило, мають відмінні пізнання в області інформаційних технологій. Вони володіють сучасними технічними засобами контролю й зняття інформації, і вміло використовують їх у своїй діяльності. Крім того, ними також активно використовуються й інші способи одержання необхідної інформації, такі як агентурна робота, підкуп і шантаж, розкрадання або копіювання інформації. Вони можуть працювати самостійно або об'єднавшись у невелику групу. Можуть пропонувати свої послуги на "замовлення" будь-якій зацікавленій особі. Але останнім часом усе частіше такі особи входять до складу організованих злочинних угруповань. Серед них чимало колишніх співробітників спецслужб, які в результаті реформи й скорочення штатів не змогли знайти роботу. Як правило, злочини, зроблені даною категорією осіб або залишаються латентними, тому що потерпілі не звертаються із заявами, або нерозкритими через відсутність фахівців у даній області.
   
    2. Аматори.
    Це особи, які займаються так званим інформаційним хуліганством. Вони не мають конкретної мети у вигляді певної інформації або секретів діяльності конкретного підприємства. Одержавши необхідні знання в інформаційних технологіях, або здобуваючи спеціалізовані технічні засоби, ці особи використовують їх для одержання інформації в розважальних цілях. Вони прослуховують переговори, що ведуться по різних засобах зв'язку, встановлюють портативні камери, пристрої, що підслухують, у багатолюдних місцях, зламують комп'ютерні системи. При цьому одержувана інформація дуже рідко використовується для продажу або шантажу. Аматори, схильні,скоріше безкоштовно опублікувати отримані відомості, чим спробувати витягти із цього прибуток. Особливо велику популярність ця діяльність одержала з розвитком інтернету, де, на різних сайтах, можна безкоштовно одержати будь-яку інформацію, що цікавить, у тому числі й конфіденційного характеру. Мотивом цих людей є бажання прославитися й довести свою значимість. Професіонали зацікавлені, щоб факт одержання ними інформації пройшов непоміченим, або як можна довше залишався невідомим. "Інформаційні хулігани", навпаки, усіляко афішують результати й методи своєї діяльності, бажаючи щоб про них говорили. Якщо об'єктами першої категорії злочинців зазвичай стають комерційні підприємства або державні організації, то друга категорія не орієнтується на певний об'єкт, її жертвами може стати будь-яка фірма або людина.
   Таким чином, протидіяти промисловому шпигунству дуже складно. Якщо із професіоналом можна боротися його ж методами, то логіка дилетанта непередбачена. Школяр може спробувати зламати комп'ютерну систему банку, студент встановити пристрій, що підслухує в офісі великої корпорації. Жертвою може стати любий і крутий бізнесмен, і початківець підприємець. Тому опікуватися про свою безпеку зобов'язаний кожний.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5709 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Концепция управления жизненным циклом конфиденциальной информации как основа для защиты информации вне систем хранения данных
Проблема защиты информации в бизнесе возникла не сегодня и даже не вчера. Поэтому неудивительно, что различные производители программного обеспечения проблему эту решают, и решают достаточно успешно. Информационные системы корпоративного уровня – ERP, CRM, СУБД и другие – вполне надежно защищают данные, которые в них хранятся.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4444 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Самые необычные случаи утечки данных на предприятиях
Если несколько лет назад сообщения об утечках информации в СМИ сами собой были событием неординарным, сегодня большинство инцидентов ИБ расценивается как некий "информационный фон". Халатность сотрудников, выложивших базу данных в открый доступ или потерявших ноутбук с корпоративными секретами, уже не вызывает реакции иной как грустный вздох.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4273 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Характеристика каналів витоку інформації про підприємство
Основний обсяг інформації комерційної організації циркулює в її організаційних, юридичних і фізичних кордонах. Однак економічна діяльність завжди пов'язана з виходом інформації в зовнішнє середовище. Тому добування інформації про організацію може здійснювати через об'єкти цього середовища з наступних каналів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:7997 | 01/09/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Промислове шпигунство. Кадри вирішують усе!
Розглянемо, які методи використовуються для одержання інформації, і звідки зазвичай йде витік інформації. І першою темою для розгляду ми виберемо людей. Люди один із самих надійних джерел інформації. У часи зародження промислового шпигунства, коли технічних засобів ще не було, люди були єдиним джерелом.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4897 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Защита от инсайдеров
ИНСАЙДЕР (англ, insider, от inside — буквально внутри) — лицо, имеющее в силу своего служебного или семейного положения доступ к конфиденциальной информации о делах компании. Речь идет о должностных лицах, директорах, основных акционерах корпорации с широким владением акциями и их ближайших родственниках.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4955 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020