укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду 
Промислове шпигунство. Джерела конфіденційної інформації. 
Правила внутреннего трудового распорядка  
Крадіжки в магазинах на кассі 
Де краще встановлювати сховані камери? 
ПОЛОЖЕНИЕ О СТРУКТУРНОМ ПОДРАЗДЕЛЕНИИ 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 7 
Инструкция по охране труда при проведении огневых работ 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 9 
Перевірка кандидата. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
техническая   электробезопасности,   А.Ю.,   протокол   наемными   договір   положение   Джерела   ответственность   легкую   безпека   должностная   НПАОП   программа   кондиціон  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сейфи
Як не помилитися з вибором сейфу
Для зберігання коштовностей, грошів, секретних документів люди з незапам'ятних часів влаштовували у своїх будинках усілякі хитромудрі схованки. Серед них - безліч вмонтованих у меблі або стіну шафок і скриньок з кодовими замками, із сигналізацією або без. Однак по надійності й зручності всі ці пристрої ні в яке порівняння не йдуть із дивом новітньої техніки й інтелекту - сучасними сейфами.


Сейфи бувають різними
   
   Сейфи можуть бути, такими що вбудовуються й переносними, різнитися по ступеню таємності, використовуваним матеріалам, конструкції, розмірам, масі й дизайну. Одні з них призначені для зберігання документів або коштовностей, інші - для творів мистецтва, треті - для зброї й боєприпасів. Досить сказати, що на ринку представлені вироби від двох десятків виробників, а кількість моделей обчислюється сотнями.
   При всій різноманітності моделей, серед виробників прийнято ділити сейфи на дві основні групи: вогнестійкі і стійкі до злому (по-іншому - зломостійкі). Вогнестійкі сейфи практично не здатні пручатися злодію. Їх можна легко пробити ломом або іншим важким предметом, а іноді й розколупати звичайною викруткою. Алі це не значить, що такі сейфи гірше зломостійких, просто вони призначені захищати свій вміст зовсім від іншого. Напроти, зломостійка модель не вбереже ваше майно від тривалого впливу високих температур. Сполучення вогне- і зломостійкості - завдання непросте. Тому сейфи, що захищають від обох цих проблем (вогнезломоствйкв сейфи),набагато дорожче моделей, що оберігають від одного з ризиків.
   
   Що таке вогнестійкість
   У Росії якісні характеристики сейфів визначають на основі недавно прийнятого стандарту - ДЕРЖСТАНДАРТ Р50862-96 "Сейфи й сховища цінностей. Вимоги й методи випробувань на стійкість до злому й вогнестійкість". За даними закордонної статистики, в 9 випадках з 10 документи знищуються в результаті пожеж.
   Значення вогнестійкості визначається як час, через який при заданому температурному режимі вмісту сейфа наноситься певна шкода. Цей час у хвилинах указують у позначенні класу вогнестійкості. Єдиного міжнародного показника цієї величини немає. Частіше використовують три стандарти: американський, японський і загальноєвропейський. Але й вони збігаються тільки по суті процесу тестування: первинне нагрівання сейфа (порядку 1000°С); падіння з висоти на майданчик з бетону; повторне нагрівання ( до 800°C); тепловий удар (сейф прогрівають у печі, після чого охолоджують водою).
   Результати випробувань за різними стандартами можуть різнитися. От лише один приклад. Випробувані по японському стандарту JISS 1037 сейфи фірми AIKO мають сертифікат на 2 години. Саме за цей час температура усередині сейфа досягає 170°С. Випробування того ж сейфа по шведському національному стандарту NT Fire 017 показали 90 хвилин вогнестійкості. Російський ДЕРЖСТАНДАРТ Р 50862-96 по цьому показнику самий жорсткий: проведені у ВНІІПО випробування констатували вогнестійкість, рівну 60 хв.
   
   Деякі омани і їх спростування
   • Зломостійкий сейф класу 5 за $ 300-500 - це те ж саме, що новий шестисотий "Мерседес" за ціною "Запорожця".
   
   Порядок цін на "вогнестійкі ящики" - від $ 150 до $ 3000. Вартість залежить від класу вогнестійкості моделі й корисного внутрішнього обсягу. Досить доречним доповненням у деяких вогнестійких сейфах виявляється вбудований сталевий бокс, що закривається на додатковий замок. Ці бокси мають товщину стінок 6 мм, двері - 9 мм і мають цілком пристойну зломостійкість.
   " Для будинку, для родини" вистачить сейфа з обсягом зберігання літрів в 20. Прикинути ціну праці не становить: 1 л корисного обсягу вогнестійкого сейфа обходиться приблизно в $ 5. Але це за умови, що обсяг більш 400 л; якщо менше - дорожче.
   
   Магнітні носії інформації повинні зберігатися у вогнестійких сейфах, спеціально для цього призначених. У Росії попиту на такі вироби поки практично немає. Але ж відомо, що відновлення 1 Мб загубленої інформації обходиться в середньому в $ 2000. Як приклад сейфа цієї категорії приведемо модель DS-SS фірми AIKO. Зовнішні розміри - приблизно 37 × 48 × 43 см, обсяг 7 л, вага 60 кг. Ящик закривається на кодовий і ключовий замки. Ціна - приблизно $ 272.
   
   Сейфові замки як вони є
   Надійний сейф без висококласного замка - це вже не надійний сейф. Адже не даремно ж в усьому світі добре відоме словосполучення "сейфовий замок".Але замків багато, і притому різних. У першому наближенні розділити їх можна на ключові й кодові.
   У кращих моделях як вітчизняних, так і закордонних сейфів в основному використовують замки двох фірм: німецької MAUER і американської SARGENT & GREENLEAF. От уже більш 100 років ці фірми випускають сейфові замки й мають прекрасну репутацію.
   Вибираючи сейф, зверніть увагу на ключ. Він повинен бути борознистим (властиво сейфовим), а не англійським або хрестоподібним. Вимоги до виконання ключа треба пред'являти найвищі: ніяких заусенців і доточек не допускається, адже мікронна точність виготовлення ключа - гарантія від його підробки. У комплекті сейфа всього два ключі: один перебуває в хазяїна, а інший повинен бути надійно захований.
   
   Замки фірми MAUER відкриваються як по маслу, з легким клацанням, потрібно всього пів-оберту ключа.
   Кодові механічні замки SARGENT & GREENLEAF по точності виконання можна зрівняти із хронометром. Кодова комбінація складається із трьох двозначних чисел і відповідає рівню таємності в один мільйон можливих комбінацій.
   Але це вищий розряд, а в продажі можна зустріти найрізноманітніші замки. Ключовий замок найбільш простий у використанні, хоча фіксований механічний кодовий може виявитися дешевше. Однак він має досить істотний недолік: якщо код став відомий сторонній особі, замок прийдеться міняти цілком (а іноді простіше замінити весь сейф). Механічний комбінаційний замок зі змінюваним кодом позбавлений цього недоліку, але вже дорожче.
   
   Усе частіше сейфи обладнані електронними замками. Вони досить коштовні, не мають недоліків механічних кодових замків, але батарейки в них іноді сідають, а заміна клавіатури у випадку ушкодження обійдеться досить недешево. Переваги - вільна зміна коду, захист від добору комбінації, у дорогих моделях - затримка відкривання, можливість підключення сигналізації або до пульта охорони, ієрархічні коди й т.п.
   
   Але й це ще далеко не все. Існують варіанти замків з магнітними ключами, а також з кодовими безконтактними ключами, що працюють в інфрачервоному, ультразвуковому або радіодіапазонах, і багато інших дивовижних рішень.
   Втім, варто помітити, що не занадто ласі на новизну власники сейфів здебільшого залишаються вірні комбінації сувальдного сейфового замка з механічним кодовим.
   
   Чи є прийом против лому
   Зломостійкі сейфи призначені, як і слідує з їхньої назви, для захисту від розкриття за допомогою сили або будь-якими інструментами. У принципі, щоб ви не зваблювалися, розкрити можна будь-який сейф, це всього лише справа часу. Але саме його в зломщиків звичайно небагато. Якщо приміщення перебуває під охороною МВС, то співробітники міліції повинні прибути, по нормативах, через 5-10 хвилин. Якщо ж сигналізації немає зовсім або її вдалося відключити, то в розпорядженні зломщиків може виявитися кілька годин до вашої появи.
   Досвід показує, що найчастіше в боротьбу із сейфами вступають дилетанти. Ну а вуж якщо "на полювання" вийшов професіонал-"ведмежатник" (а це зазвичай відбувається на замовлення), шанси зберегти вміст сейфа в недоторканності максимально наближені до нуля. На щастя, серед зломщиків професіоналів мало. Причому зосереджені вони в основному в сертифікаційних центрах, де із задоволенням і знанням справи зламують дослідні зразки, визначаючи їх стійкість. Ще одна сфера діяльності таких фахівців - розкриття сейфів, хазяї яких втратили ключі, забули код або ж які просто заклинило.
   
   У виробництві зломостійких сейфів, на відміну від вогнестійких, використовують міцні матеріали. Вони мають високу теплопровідність, і тому не здатні довго захищати вміст ящика від високих температур. Але під "довго" зазвичай розуміють півгодини, а це, погодьтеся, теж чимало, якщо має місце локальна пожежа.
   
   Кожна стінка зломостійкого сейфа складається із двох аркушів стали із внутрішнім заповненням. У найдешевших моделях для заповнення використовують пісок, але зазвичай це армований бетон. І чим вище клас зломостійкості сейфа, тим складніше структура армування й міцніше бетон.
   Товщина застосовуваних сталевих аркушів коливається, як правило, від 3 до 6, рідко до 10 мм. Збільшення товщини стінок сейфа, звичайно, позитивно позначається на його міцності, але не можна забувати й про якість використовуваної сталі. Західні виробники при виготовленні сейфів в основному застосовують аркуші сталі товщиною не більш 3 мм, а вітчизняні - 6 мм.
   Зломостійкі моделі легкими не бувають: середній кабінетний сейф важить 150-250 кг, а великий касовий класу 5 - ніяк не менше тонни. Плюс до цього більшість зломостійких моделей надійно прикріплюються до підлоги або стіни, щоб запобігти виносу сейфа.
   
   Надійність механіки сейфа можна оцінити по якості його запирання. У закритому положенні двері фіксується сталевими ригелями, які бувають стрижневими (діаметр 2-4 см) або дисковими (товщина 1-2 см). Ригелі висуваються в трьох напрямках - нагору, униз і убік, протилежний петлям, а біля петель двері фіксуються стаціонарним невисувним ригелем. Петлі можуть мати відкрите й закрите виконання. Важливо, щоб механіка сейфа працювала без люфтів, заїдань і затирань, ручка поверталася легко, без зусиль, а дверцята відкривалися плавно й беззвучно. Чим точніше припасування елементів механізму, тим надійніше вся система.
   Комбінація вогнестійкості й зломостійкості, як уже говорилося вище, приводить до істотного подорожчання сейфа.
   
   Що таке стійкість до злому
   Стійкість сейфа до злому відповідно до Дст Р 50862-96 оцінюють за результатами сертифікаційних випробувань. Чим більше "неприступність" моделі - тим вище її клас. Він встановлюється залежно від кількості умовних одиниць опору Ru, набраних сейфом при випробуваннях. Тут ураховується час, необхідний для проникнення в сейф, ефективність використовуваного для проведення операції інструмента й труднощі його доставки до місця злому. При цьому підготовка до злому, добір інструмента, вивчення особливостей моделі й вибір крапки проникнення на корпусі в рахунок не йдуть. Тому час розкриття якого-небудь досить солідного сейфа може здатися досить "несолідним". Наприклад, сейф класу 2 відкривається всього за 50 хв. Але ж це в ідеальних умовах. Реально ж, - коли незручно працювати, потрібен час на підготовчі операції, необхідно уникати шуму і т.д., - на проведення операції буде потрібно в десятки разів більше часу.
   Цікаво, що ефективність інструментів при зломі оцінюється наступними коефіцієнтами: ручні - від 5 до 7,5; електричні - 10; термічні - від 15 до 35. При випробуваннях прагнуть здійснити частковий або повний доступ до вмісту сейфа. У першому випадку треба проробити отвір, достатьний для проходження шаблону певного розміру, а в другому - відкрити двері не менше ніж на 300 мм. Звичайне місце проникнення вибирають на задній або бічних стінках, як найбільш слабких ділянках сейфа. У багатьох моделях двері мають додаткові захисні механізми. Серед останніх - пластини проти висвердлювання або розжарене скло, що закриває замкову область, й руйнується при спробі свердління або розкриття за допомогою газового різака (у результаті відбувається блокування ригелів). Можливість розкриття такого сейфа сильно зменшується.
   
   Сейф необхідного класу стійкості до злому можна вибрати, керуючись одним із двох принципів. Перший заснований на формальних вимогах - таких, наприклад, як вказівка Центробанку застосовувати в комерційних банках касові сейфи не нижче класу 5 ( по вітчизняній системі оцінок). Інший шлях - орієнтуватися на ту суму, у яку ви оцінюєте свої вкладення. Так, при зберіганні суми до $ 40000 достатній сейф класу 1, а до $ 60000 - класу 1-2.
   Для домашнього зберігання невеликих цінностей можна порадити сейфи, що вбудовуються в стіну, бажано замасковані, сейфи або схованки, вогнестійкі сейфи невеликих обсягів. Такі сейфи коштують недорого. Але потрібно пам'ятати, що дійсно серйозні цінності зберігати в них не рекомендується.
   
   Окрему проблему становить зберігання особистої й мисливської зброї. Для цього використовують спеціальні збройові й пістолетні сейфи. Купуючи такий сейф, зверніть увагу на наявність у ньому відділення, що окремо закривається, для боєприпасів. Цікаво, що багато збройових сейфів вітчизняного виробництва розраховані на зберігання автоматів Калашникова (АКМ).
   Тепер, загалом познайомившись із особливостями сучасних сейфів, ви зможете творчо підійти до їхнього вибору.
   
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4602 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Фактори, які потрібно враховувати при покупці сейфа.
1. Розмір і обсяг сейфа.
   2. Тип і ступінь захисту сейфа.
   3. Тип замка сейфа.
   4. Ціна сейфа.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4603 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Вибір сейфів.
Щоб правильно вибрати сейф для себе необхідно відповісти на наступні питання:
   Що й у якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі? ( Який обсяг сейфа і його вага?)
   Що найбільшою мірою може загрожувати вмісту сейфа?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4620 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Все про сучасні сейфи
Якщо металева шафа це всього лише металева коробка із замком, то обладнання сейфа значно складніше. Насамперед, сейф це завжди багатошарова конструкція. Особливості цієї «багатошаровості» залежать від призначення кожної конкретної моделі.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5057 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Поради при виборі сейфа
Визначьтеся з типом сейфа. Вам потрібно вирышити для себе, від якої потенційної небезпеки – крадіжки або пожежі – ви в першу чергу прагнете захистити своє майно. Це важливо тому, що всі сейфи діляться на дві основні категорії: зломостійкі й вогнестійкі. Є й сейфи, що одночасно захищають від цих небезпек, але вони коштують дуже дорого.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3989 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Типи сейфів та їх призначення
Сейфы призначені для захисту документів і матеріальних цінностей від стороннього доступу й ушкоджень. Існує три основні групи сейфів: и, вогнестійкі сейфи, сейфи, що поєднують вогнестійкість і зломостійкість (вогнезломостійкі сейфи).

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6080 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020