укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Кілька порад по забезпеченню безпеки в Інтернеті 
Крадіжка на підприємстві і перевірка на поліграфі: особливості залучення до матеріальної відповідальності працівника в Україні 
Реферат На тему: «Кража личной информации» По дисциплине Информационная безопасность  
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1 
Сто факторів благонадійності персоналу 
Шахрайство в бізнесі, частина 1 
Крадіжки, чинені співробітниками 
Захисти себе від пожежі 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 3 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
вентил   Часть   протокол   план   засіб   боротьба   спам   прицілювання   особистості   НПАОП   стажування   техники   связи   потерпевшего   Інструкція  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сейфи
Типи сейфів та їх призначення
Сейфы призначені для захисту документів і матеріальних цінностей від стороннього доступу й ушкоджень. Існує три основні групи сейфів: и, вогнестійкі сейфи, сейфи, що поєднують вогнестійкість і зломостійкість (вогнезломостійкі сейфи).


Зломостійкі сейфі.Сейфи цього типу призначені для захисту вмісту від несанкціонованого доступу. Корпус сейфа складається із трьох шарів: зовнішня стінка, шар бетону (інший наповнювач), внутрішня стінка. Клас зломостійкості сейфа в першу чергу залежить від характеристик бетонного шару, типу й класу використовуваних замків. Для підвищення міцності в бетон додають мармурову або гранітну крихту, застосовують армування бетонного шару металевими елементами. У виробництві сучасних сейфів усе частіше замість бетону використовуються композиційні матеріали, що дозволяє зменшити масу сейфа.
   Існує кілька стандартів зломостійкості. В Україні діє стандарт ДЕРЖСТАНДАРТ Р 50862-96, відповідно до якого зломостійкість сейфа визначається числом одиниць опору (ЄО). Кожному інструменту, за допомогою якого теоретично можна зламати сейф (дриль, зубило, перфоратор, лом і т.д.) привласнюється певний коефіцієнт залежно від потужності інструмента (наприклад, електродриль має коефіцієнт 3). Одна одиниця опору відповідає впливу на сейф інструмента з коефіцієнтом 1 протягом однієї хвилини. Стандарт передбачає 13 класів зломостійкості (класифікація єдина для сейфів і банківських сховищ). На практиці, сейфи можуть бути від I до V класу. Стійкість до злому також у великому ступені залежить від типу й класу використовуваних замків.
   
    Сейфові замки прийнято підрозділяти на три основні групи:
   • ключові замки (сувадальні або циліндричні) – найпростіший тип замків. Недоліком ключових замків є можливість зняття копії із ключа, тому ключі ( як правило, у комплекті із сейфом поставляється два ключі) слід зберігати в надійнім місці.
   • кодові механічні (комбінаційні) замки більш надійні в експлуатації, ніж ключові. Істотним недоліком механічного замка є незручність набору коду: навіть при незначній помилці при наборі прийдеться починати все спочатку.
   • кодові електронні замки – самий зручний в обігу тип сейфових замків. Електронні замки найчастіше мають ряд додаткових функцій (затримка відкриття, блокування введення і т.д.), що підвищують зручність і безпеку експлуатації. Однак електронні замки мають свої недоліки, до яких ставляться енергозалежність і дуже висока ціна.
   
    Вогнестійкі сейфи. Даний тип сейфів призначений для захисту вмісту від термічного впливу: високої температури й відкритого полум'я. Сейфи можуть різнитися класом вогнестійкості. Клас вогнестійкості сейфа визначається рівнем максимальної температури усередині сейфа й часом, протягом якого вміст сейфа може перебувати в безпеці. Існує три основні класи вогнестійкості сейфа, кожний з яких призначений для зберігання певних груп цінностей. Сейфи класу Б ( до 60 градусів по Цельсію) призначені для зберігання грошей і паперових документів. Сейфи класу Д ( до 120 град. по Цельсію) призначені для зберігання різних магнітних носіїв (магнітні диски й стрічки, фото- і кіноплівка). Вогнестійкі сейфи класу ДИС ( до 50 град. по Цельсію) призначені для зберігання гнучких магнітних дисків. Кожний клас розділяється на два підкласи залежно від часу, протягом якого вміст сейфа буде перебувати в безпеці. Цей час може становити 60 або 120 хвилин. Існують сейфи з показником 4 години, однак вони зустрічаються досить рідко й мають дуже високу вартість.
   
    Корпус вогнестійкого сейфа складається із трьох шарів: зовнішня стінка, шар вогнетривкого бетону, внутрішня стінка. Слід зазначити, що, незважаючи на устояну назву вогнестійких сейфів – «засипні сейфи», ніякі сипучі матеріали при виробництві вогнестійких сейфів не використовуються.
   При виборі сейфа слід ураховувати, що вогнестійкі сейфи мають низький рівень захисту від несанкціонованого доступу усередину. Вогнестійкі сейфи рекомендується використовувати насамперед для захисту важливих документів, що не мають потенційного інтересу для злочинців. Для зберігання грошей і матеріальних цінностей рекомендується використовувати зломостійкі сейф.
   
    Вогнезломостійкі сейфи поєднують у собі характеристиці двох вищеописаних категорій сейфів.
   
    Сейфи також можуть класифікуватися по конструкції й сферам застосування:
   
   • офисні сейфи використовуються для зберігання важливих документів у папках і, як правило, оснащені підвісною файловою системою. Офісні сейфи часто мають додаткові спеціальні відділення для зберігання печаток і коштів.
   • мебельні сейфи відрізняються від офісних невеликими габаритами й відсутністю додаткових відділень. Зовнішній вигляд побутових сейфів може бути будь яким. Багато компаній-виробників сейфів пропонують ексклюзивні моделі сейфів, оброблені деревом коштовних порід, сейфи з незвичайним дизайном. Меблевий сейф обов'язково повинен мати кріплення до стіни.
   • депозитні сейфи використовуються для зберігання коштів. Депозитні сейфи мають два зв'язані між собою відділення: верхнє (касове) і нижнє (накопичувальне). Гроші містяться у верхнє відділення, і після його закриття автоматично переходять у нижнє.
   • сейфи, що вбудовуються (схованки) – використовуються для приховання місця розташування цінностей. Сейфи цього типу монтуються в стіну або в підлогу й прикриваються зовні предметами інтер'єру (картини, фальш-полки, підлогове покриття і т.д.). сейфи, що вбудовуються, ставляться до класу зломостійких, однак можуть захистити цінності й від вогню, за рахунок розташування в товщі стіни.
   • готельні сейфи використовуються для зберігання цінностей усередині готельних номерів. Відрізняються невеликими розмірами й спеціальними замками, що полегшують роботу із сейфом як тим хо мешкає в готелі, так і готельному персоналу. У готелях з магнітними дверними замками такі ж замки можуть бути встановлені в сейф, що дозволяє клієнтові відкривати й номер, і сейф одним ключем.
   • збройні сейфи (збройові шафи) призначені для зберігання зброї ( як вогнепальної, так і холодної) і боєприпасів. Збройові сейфи оснащені спеціальними підставками для стовбурів і відділеннями для патронів.
   • банковскі сейфи. Сейфи підвищеної зломостійкості, не менше 4-го класу.
   • ексклюзивні сейфи - сейфи обмеженої дизайн серії для самих вимогливих споживачів.
   
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 6080 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Все про сучасні сейфи
Якщо металева шафа це всього лише металева коробка із замком, то обладнання сейфа значно складніше. Насамперед, сейф це завжди багатошарова конструкція. Особливості цієї «багатошаровості» залежать від призначення кожної конкретної моделі.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5057 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Вибір сейфів.
Щоб правильно вибрати сейф для себе необхідно відповісти на наступні питання:
   Що й у якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі? ( Який обсяг сейфа і його вага?)
   Що найбільшою мірою може загрожувати вмісту сейфа?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4620 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Сучасні сейфи
Вогнетривкі, непроникні для пилу й води стіни сучасних банківських сейфів здатні не тільки пручатися знаряддям зломщиків, але й витримати не один катаклізм.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4495 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Фактори, які потрібно враховувати при покупці сейфа.
1. Розмір і обсяг сейфа.
   2. Тип і ступінь захисту сейфа.
   3. Тип замка сейфа.
   4. Ціна сейфа.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4603 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Як не помилитися, вибираючи сейф
На думку фахівців, оптимальним варіантом схоронності ваших цінностей може стати комбінація гарного сейфа й наявності у квартирі залізних вхідних дверей з підключенням до пульта позавідомчої охорони. Адже сейф – не панацея, а лише один з елементів системи вашої безпеки.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5957 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020