Щоб правильно вибрати сейф для себе необхідно відповісти на наступні питання: Що й у якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі? ( Який обсяг сейфа і його вага?) Що найбільшою мірою може загрожувати вмісту сейфа?
Кожний покупець сейфа повинен уявляти собі обсяг і кількість речей, що підлягають зберіганню в сейфі, розуміти значимість документів і коштовностей, ураховувати ступінь захищеності приміщень, у яких передбачається встановлення сейфа, у тому числі наявність охорони або її відсутність. Необхідно так само правильно оцінити найбільш імовірну небезпеку (злом або пожежа). По статистиці, у дев'яти випадках з десяти вміст сейфів зазнає знищення внаслідок факторів пожежі й лише в одному - у результаті несанкціонованого доступу, тобто розкрадання.
Де буде розташований сейф?
Для відповіді потрібно розуміти чи буде сейф вбудовуватися в стіну, встановлюватися усередині меблів (кріпитися до підлоги або стінки) або відкрито в приміщенні. Можливо, у покупця є й спеціальні запити, наприклад, власника нічного магазину або ресторану зацікавив би нічний депозитний сейф, мисливця – сейф для зберігання зброї, а забудовника індивідуального будинку – сейф, що вбудовується або схованка.
Який тип замка Вам найбільш зручний?
Потрібно також визначити підходящий тип замків: ключовий, механічний кодовий, електронний або їх можливе сполучення, наприклад: ключовий і механічний кодовий або два ключові замки і т.д.
Чи сертифікований сейф на стійкість до злому або вогнестійкість?
На всі моделі сейфів повинні надаватися сертифікати випробувань по стандартах країни-виробника й одночасно сертифікати відповідності ДСТР 50862-96, що заявляються постачальником характеристики у відповідності зі стандартними російськими методиками випробувань. Відсутність сертифікатів відповідності ДСТР 50862-96 може свідчити про те, що ступінь вогнестійкості або клас стійкості до злому не відповідає, що вказуються в документах.
Чи є сертифікат і його згадування на внутрішній стороні дверцят сейфа?
Чи є гарантійне й післягарантійне сервісне обслуговування?
Для оцінки фактичної якості сейфа дуже важливо переконатися в тому, що заявлені якісні параметри дійсно підтверджені сертифікаційними табличками, які перебувають на внутрішній стороні дверей сейфа. На цих табличках повинні бути зазначені: країна-виробник; назва організації, що робила сертифікацію; стандарт, по якому сертифікований даний сейф; може бути зазначена додаткова інформація. Чи видається до сейфа паспорт на гарантійне обслуговування.
Які документи необхідні при покупці сейфа?
Сейфи – об'єкт обов'язкової сертифікації. При покупці сейфа ви повинні одержати копію сертифіката відповідності Дст Р 50862-96 із вказівкою класу захисту. Відсутність сертифіката може означати або неякісну продукцію, яка не забезпечить винного захисту, або те, що виробник свідомо не проводить сертифікацію по російському Дст Р 50862-96, тому що розуміє, що результат цих випробувань не підтвердить параметри сейфа, що заявляються, (клас вогнестійкості й/або клас стійкості до злому). У такому випадку, імовірно, що фірма-продавець не має стійких зв'язків з постачальниками й не зможе забезпечити необхідного сервісного обслуговування (ремонт і заміну замків, виготовлення дублікатів ключів замість загублених і т.п.).
Простежте за тим, щоб Вам не пред'явили сертифікат на сейф, виданий на відповідність іншим стандартам (наприклад, Дст 16371-93 або Дст 17452-86, застосовуваним при сертифікації меблів). За цим стоїть прагнення торгуючої організації продати неякісний товар, уводячи в оману покупця щодо захисних властивостей сейфа.
Недавній неофіційний огляд, здійснений командою The Safe and Secure Store, показав, що 9 з 10 людей не мають власного сейфа. Після того, як їм пояснили переваги володіння сейфом, майже все відповіли, що найближчим часом серйозно розглянуть питання про його покупку.
Визначьтеся з типом сейфа. Вам потрібно вирышити для себе, від якої потенційної небезпеки – крадіжки або пожежі – ви в першу чергу прагнете захистити своє майно. Це важливо тому, що всі сейфи діляться на дві основні категорії: зломостійкі й вогнестійкі. Є й сейфи, що одночасно захищають від цих небезпек, але вони коштують дуже дорого.
На думку фахівців, оптимальним варіантом схоронності ваших цінностей може стати комбінація гарного сейфа й наявності у квартирі залізних вхідних дверей з підключенням до пульта позавідомчої охорони. Адже сейф – не панацея, а лише один з елементів системи вашої безпеки.
Для зберігання коштовностей, грошів, секретних документів люди з незапам'ятних часів влаштовували у своїх будинках усілякі хитромудрі схованки. Серед них - безліч вмонтованих у меблі або стіну шафок і скриньок з кодовими замками, із сигналізацією або без. Однак по надійності й зручності всі ці пристрої ні в яке порівняння не йдуть із дивом новітньої техніки й інтелекту - сучасними сейфами.