укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Комерційна таємниця. Способи одержання інформації від людини. 
Відеоспостереження: типові рішення 
Основні поради при керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства 
Крадіжки в магазинах на складі 
Безпека в магазині 
Положение о защите конфиденциальной информации на предприятии 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 8 
ДОГОВОР субаренды нежилого помещения. 
Мій будинок — моя фортеця. Пожежна безпека. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
безпеки   ТЕХНОЛОГІЇ   наркотики   базы   конфиденциальной   Темп   классических   состав   праці   оборудования,   установка   2001   должен   ПОДРЯДА   труда  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сейфи
Сучасні сейфи
Вогнетривкі, непроникні для пилу й води стіни сучасних банківських сейфів здатні не тільки пручатися знаряддям зломщиків, але й витримати не один катаклізм.


Немає такого банку, обмінного пункту, державної установи або великого магазину, у якому не було б хоча б одного сейфа або вогнетривкої шафи. Їх встановлюють навіть на поромах і пасажирських кораблях. На борті знаменитого «Титаніка» подорожували п'ятдесят сім мільйонерів. Були серед них промисловці, фабриканти, власники газет. Усі ці люди зберігали в корабельних сейфах одних діамантів на загальну суму 250 мільйонів доларів!
   
    Перші аналоги сучасних сейфів з'явилися двісті років тому в Англії. Промислова революція створила капіталістів, яким у свою чергу потрібні були безпечні місця для зберігання грошей. Стародавні дерев'яні скрині для цього вже не занадто підходили. Занадто легко їх можна було відкрити. Тому й почали конструювати перші шафки, зроблені зі сталі й обладнані міцними запорами. Здавалося б, що вони виглядають дуже солідно й здолати їх неможливо. До пори до часу…
    Коли ж винайшли ацетіленово-кисневий пальник, стало ясно, що один, навіть самий товстий шар сталі, не витримає її напору. Тоді стали застосовувати два шари металу, додатково прокладені міддю й шаром бетону.
   
    Основна схема будови сейфів і вогнетривких шаф за двісті років не змінилася. Сучасні сейфи, точно так само, як і їхні попередники багато років тому – це ящики з масивними стінами й дверми, які обладнані замками. А от матеріали, з яких їх роблять, змінилися.
   
    Історія сейфів і схованок нагадує перегони між конструкторами й злодіями. Тільки перші вважають, що винайшли гарний захист, зломщики негайно ж доводять, що можуть зламати цей захист.
   
    Ключем і ломом.
   
    Перші металеві сейфи злодії відкривали, зламуючи замки ломом або підриваючи замки за допомогою пороху, що засипається в замкову щілину. Це швидко змусило конструкторів відмовитися від ключів. Замість них почали використовувати шифрові замки із циферблатом, що відкривають внутрішні запори. Щоб відкрити такі двері, було необхідно повернути кілька дисків (зазвичай три) із цифрами шифру й одержати необхідну комбінацію цифр.
   
    Шифр і навушники
   
    Шифрові замки незабаром показали своє слабке місце. У момент деблокування чергового засува лунало легке клацання, що звичайно ж швидко навчилися використовувати зломщики. Озброєні звичайним лікарським стетоскопом, вони відкривали замок «на слух». Медичний стетоскоп був неоціненним знаряддям зломщика. Він дозволяв розшифрувати комбінації замка, тому що був здатний уловити самі тихі клацання, з якими відкривалися відповідні запори. Окремі злодії-віртуози розкривали замки за допомогою винятково власного слуху й чуйних музичних пальців, які вловлювали найменшу вібрацію дверцят сейфа при клацанні замка.
   Конструкторам після другий світової частково вдалося розв'язати й цю проблему. Для того, щоб обдурити ведмежатників, диски циферблатів і замки стали видавати серію додаткових клацань, що утрудняло злом сейфів.
   
    Сталь і вогонь
   
    Стовщені сталеві стіни були непереборною перешкодою на шляху дрилів, якими користувалися зломщики 19 століття. Доти, поки не з'явилися ацетіленово-кисневі пальники. Палаюча суміш газів при температурі 2500 по Цельсію прорізала всі залізні конструкції. Відповіддю виробників стало використання при конструюванні сейфів багатошарові стіни.
   
    Бетон і алмазні свердела.
   
    У шістдесятих роках XX століття розвиток технічної думки знову підтримали злодії. Вони почали використовувати свердла з алмазною коронкою, що приводиться в рух гідравлічним способом і здатні подолати навіть бетон. Успішним засобом проти нього виявився твердий оксид алюмінію – корунд, який додавали в бетон.
   
    Корунд і зварювальна лампа.
   
    Найсучасніше знаряддя зломщика – це зварювальна лампа. Вона створює температуру більше 3000 градусів. Спрямована в одну крапку, вона пропалює навіть самий твердий матеріал. Здається, що проти неї немає засобу але… Досить додати в суміш, що заповнює стінки сейфа шар графіту. Згоряючи графіт сильно димить, що робить знаходження поруч із сейфом просто неможливим.
   
   
   Хоча збільшення числа шарів, з яких виготовлена стіна сейфа, значно ускладнило роботу зломщикам, не всі броньовані сейфи багатошарові. Маленькі сейфи можуть бути, як говорять професіонали, «одношарові». Вогнетривкі шафи у свою чергу завжди «двохшарові», тобто їх стінки утворюють два шари сталі, розділені іншими матеріалами. Крім того, сейф може мати тільки один замок, а у вогнетривких шафах найчастіше два замки.
    Для дилетанта це дрібна неістотна різниця. Люди часто вживають обидві назви як синоніми або, якщо металевий ящик для зберігання цінностей невеликий і вмонтований у стіну, то його називають сейфом. Якщо ж навпаки, він великий і стоїть окремо в куті приміщення – вогнетривкою шафою. Однак сейф зовсім не повинен бути маленьким, як і вогнетривка шафа великою. Крім того сейф не обов'язково вмонтований у стіну. Він може бути вбудований у меблі або стояти окремо. А от вогнетривкі шафи завжди стоять окремо.
   
    Особливу категорію становлять сховища цінностей. Як і багато століть тому назад, сучасні скарбниці – це приміщення, які опікують від небажаних візитів системою безпеки. Її стіни сьогодні складені вже не тільки з каменю або бетону, але й з декількох шарів стали й інших міцних матеріалів. Сховище влаштоване як і вогнетривка шафа, але може краще протистояти злому.
    Додатковою перешкодою служить сама дорога в сховище цінностей. Якби незваний гість захотів туди потрапити, йому б довелося спершу подолати опір збройної охорони, минути цілу систему камер, прослизнути повз датчики руху, відкрити кілька масивних дверей у коридорі сховища, а потім ще більш масивні двері самої скарбниці й нарешті двері вогнетривких шаф або сейфів.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4262 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Класифікація сейфових замків
Одне з уразливих місць сейфа перебуває в пристрої, який повинен його ж і захищати. Замок може як перешкоджати несанкціонованому доступу, так і допомагати йому. Уся справа в тому, що його структура сильно відрізняється від іншої частини - а саме товстих сталевих стін.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4998 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Десять причин придбати сейф
Недавній неофіційний огляд, здійснений командою The Safe and Secure Store, показав, що 9 з 10 людей не мають власного сейфа. Після того, як їм пояснили переваги володіння сейфом, майже все відповіли, що найближчим часом серйозно розглянуть питання про його покупку.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3909 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Поради при виборі сейфа
Визначьтеся з типом сейфа. Вам потрібно вирышити для себе, від якої потенційної небезпеки – крадіжки або пожежі – ви в першу чергу прагнете захистити своє майно. Це важливо тому, що всі сейфи діляться на дві основні категорії: зломостійкі й вогнестійкі. Є й сейфи, що одночасно захищають від цих небезпек, але вони коштують дуже дорого.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3796 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Фактори, які потрібно враховувати при покупці сейфа.
1. Розмір і обсяг сейфа.
   2. Тип і ступінь захисту сейфа.
   3. Тип замка сейфа.
   4. Ціна сейфа.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4416 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Вибір сейфів.
Щоб правильно вибрати сейф для себе необхідно відповісти на наступні питання:
   Що й у якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі? ( Який обсяг сейфа і його вага?)
   Що найбільшою мірою може загрожувати вмісту сейфа?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4419 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011