укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Компоненти біометричних систем. Сканування форми руки 
Поради при виборі сейфа 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Десять причин придбати сейф 
Протидія внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням 
10 міфів інформаційної безпеки 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 9 
Комерційна таємниця. Способи одержання інформації від людини. 
ИНСТРУКЦИЯ по электробезопасности 
Договор на оказание гостиничных услуг 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
Розет   ГОСТ   защита   агрес¦?   менеджер   криптография   ДОГОВОР   закон   воєнізованої   підприємство   порох   взимку   -0034   видах   розкраданнями  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Сейфи
Як не помилитися, вибираючи сейф
На думку фахівців, оптимальним варіантом схоронності ваших цінностей може стати комбінація гарного сейфа й наявності у квартирі залізних вхідних дверей з підключенням до пульта позавідомчої охорони. Адже сейф – не панацея, а лише один з елементів системи вашої безпеки.


Омана перша. Був би сейф, а що в ньому зберігати найдеться. Подібної логіки дотримуються багато людей. І роблять ту саму помилку: не продумавши заздалегідь обсяг і вартість вмісту сейфа, людина у найкращому разі викидає на вітер витрачені на покупку домашнього сховища гроші.
   
   У гіршому – втрачає те, що в ньому зберігала. У компаніях прдавцях не раз зустрічалися із ситуацією: купила людина дешевий, але супернавернений на вигляд сейф китайського виробництва, поклала у нього велику суму, а потім журиться: при першій же спробі пограбування сейф був розкритий, як горіх.
    Буває й так. Приїхали якось співробітники сервісної служби по викликові одного із клієнтів замка, що забув код на сейфі, розкрили його, і не повірили своїм очам: обладнане якісною електронікою дороге сховище було забито … інструкціями на побутову техніку й іншим паперовим мотлохом.
   
   Порада. При виборі сейфа ретельно продумайте, що ви будете в ньому зберігати. По оцінках фахівців, оптимальним співвідношенням вартості сейфа цінностей, що й утримуються в ньому, є пропорція 1 до 10-20. Приміром, якщо сейф коштує 1000 доларів, то в ньому можна спокійно зберігати 10-20 тисяч доларів. Якщо ж сейф коштує 100-150 доларів, то на зберігання великих сум він просто не розрахований.
   
   Пам’ятайте: дешевий сейф апріорі не може бути якісним. Вимагати від нього надійності так само безглуздо, як від дешевої машини – швидкої їзди.
   
   Будьте пильні: на ринку досить багато дешевих підробок. Зовні вони мало чим відрізняються від «фірмових», але зі своїми функціями справляються погано, а то й зовсім їх не виконують. На щастя, більшості покупців такого товару вдається уникнути зустрічі зі злочинцями. Але ті, кому не пощастило, у справедливості мудрого прислів'я «Скупий платить двічі» переконуються раз і назавжди.
   
   Омана друга. Зломостійкий сейф – найбільш правильний варіант. Судячи з матеріалів МНС, найчастіше сейфи страждають саме не від злому, а від пожежі. В 2006 році, наприклад, у нас у країні щодня відбувалося 705 пожеж, у результаті яких гинули 78 людей, вогнем знищувалося 148 будов, а щоденний матеріальний збиток становив 17, 9 млн.
   Це, втім, не означає, що всім без винятку потрібно придбавати винятково вогнестійкі сейфи. Усе залежить від того, що саме ви збираєтеся в ньому зберігати. Вогнестійкий сейф не призначений для зберігання великих грошових сум і дорогих ювелірних виробів. Але якщо мова йде про зберігання невеликого обсягу документів, вогнестійкий сейф – оптимальний варіант.
   
   Деякі особливо заповзятливі громадяни купують відразу два сейфи, один з яких – «пустушка». Його завдання – на якийсь час відволікти злодія. Тоді, як усе саме коштовне зберігається в іншому, більш схованому й надійному сейфі. У тому, що ця система працює, фахівці переконувалися неодноразово. Часом справа доходить до справжніх курйозів. Намагаючись відкрити один з таких «облудних» сейфів, зловмисники так «захопилися» процесом, що не помітили, як повернулися хазяї.
   
   Порада. Вибираючи сейф потрібно вирішити яка потенційна небезпека загрожує вашим когтовностям, що для вас важливіше: захист від злому або від пожежі. Адже в переважній більшості випадків сейфи бувають або вогне-, або зломостійкими й рідко поєднують у собі ці дві якості. Донедавна сейфи, що поєднують у собі одночасно захист від вогню й злому, імпортувалися.
   
   Вогнестійкі сейфи поставляються в Україну в основному із країн Південно-Східної Азії: Таїланду - сейфи AIKO і Південної Кореї – сейфи Topaz, Diplomat, Safeguard,. У Росії вогнестійкі сейфи не виробляються.
   
   Найбільш якісні зломостійкі сейфи поставляються в Росію з Німеччини (AIKO), Італії (Technomax), Фінляндії (Kaso) і Франції (Fichet). Однак основну масу пропонованих на ринку зломостійких сейфів випускають численні російські виробники. Найбільш відомими серед них є: сейфи Valberg серії Karat (Промет, Москва), «ДВК» ( Петербург), «Ріпост» ( Петербург).
   
   Омана третя. Чим важче сейф, тим він надійніше. До певної міри, це дійсно так. Якщо мова йде про окремо стоячий корпусний сейф, його вага має значення. Зломостійкі сейфи, наприклад, при висоті 300 мм і ширині 440 мм не можуть мати масу менше 60 кг, а середні по габаритах кабінетні сейфи й зовсім тягнуть на 180-230 кілограмів.
    Але прогрес не стоїть на місці. Технології виготовлення залізних сховищ увесь час розвиваються. А тому, здобуваючи сейф, орієнтуватися тільки на його вагу було б, принаймні, наївно, вважають фахівці. Сьогодні провідні виробники сейфів основний упор роблять на якість використаних при їхньому виготовленні матеріалів. Наприклад ті ж зломостійкі сейфи. Як правило, їх корпус складається із двох металевих стінок із внутрішнім бетонним наповненням, від товщини якого залежить не тільки коефіцієнт міцності, але й вага сейфа. Щоб його зменшити, а заодно й підвищити ступінь надійності залізних сховищ, звичайно додають у нього мармурову, гранітну крихту й інші сучасні матеріали. До того ж більшість сучасних зломостійких сейфів закордонного й вітчизняного виробництва оснащені системою анкерного кріплення до підлоги, що запобігає можливості їх виносу.
   
   Порада. Здобуваючи сейф, керуйтеся не його вагою, а якістю. При цьому, таку покупку краще робити тільки в спеціалізованих магазинах, де продавці докладно відповідають на будь-яке ваше питання й допоможуть грамотно вибрати модель, що відповідає вашим вимогам.
    Зробивши вибір, попросіть показати вам сертифікат країниовиробника даної моделі й сертифікат відповідності Дст Р 50862-2005, а також не забудьте поцікавитися гарантіями виготовлювача.
   
    Майте на увазі, що зломостійкі сейфи розділені на 10 класів, залежно від того, скільки часу потрібно на їх злом. Сейфи 3-го й 4-ого класу встановлюють у банківських сховищах. 5-й і 6-й клас користуються попитом у ювелірів. А 1-й і 2-й прекрасно розмістяться у вашому будинку.
   
   При оцінці вогнестійкості сейфа фахівці враховують два параметри: час у хвилинах, протягом якого температура усередині корпуса не перевищить критичного для об'єкта зберігання значення (у маркуванні сейфа цей критерій виражається в цифрах – 30, 60, 90 або 120) і тип об'єкта зберігання, позначений буквами (Б – грошові купюри, паперові документи; Д – усе перераховане плюс магнітні диски, стрічки, кіно- і фотоплівки; ДИС – те ж і гнучкі магнітні диски).
   
   Омана четверта. Сейф із ключовим замком – кращий. Електроніка й механіка часто ламаються. Насправді, проблеми можуть виникнути з будь-яким замком. У тому числі, і із ключовим, який має ряд недоліків. Головний з них – можливість втрати ключа або доступу до нього сторонньої людини. До того ж, на виготовлення нового ключа потрібен час.
    Наявність на сейфі кодового замка (механічного або електронного) подібні проблеми знімає. Правда, для відкриття наприклад чотирьохрівневого механічного замка, що складається із чотирьох двозначних чисел, необхідно зробити 10 обертів диска із чотирма фіксаціями, на що йде не менш 30 секунд.
   
   Інша проблема, з якою зустрічаються власники сейфа з кодовим замком (будь те механічний або електронний) – забутий або розсекречений іншою особою код. Який підстрахування заради деякі особливо забудькуваті й недальновидні громадяни записують … прямо на шпалерах. Втім, на привабливість для покупців сейфів з кодовим замком подібні обставини ніяк не впливають. І хоч ключові замки в нас у країні як і раніше – самі популярні, попит на залізні сховища, обладнані кодовими замками (особливо електронними), останнім часом став помітно зростати.
   
   Правда, електронікою можуть бути обладнані й сейфи, які на перевірку виявляються дешевою китайською підробкою. У цьому випадку зваблюватися не варто: як би «круто» не виглядав такий сейф, він поганий. Для досвідченого «ведмежатника» розкрити його не складе особливої праці.
   
   Порада. Тим, хто не прагне виявитися в числі потерпілих, передбачити можливі проблеми краще заздалегідь. А для початку – поцікавитися не тільки основними характеристиками обраної вами моделі сейфа, але й тем, яким він обладнаний замком. Закордонні й великі вітчизняні виробники сейфів користуються замками всесвітньо відомих професіоналів у цій області – німецької фірми «Mauer” і американської Sargent&Greenleaf, які домінують на сейфовому ринку вже більше 100 років. Крім цих виробників високою надійністю й точністю в експлуатації відрізняються також замки німецьких фірм “Cawi” і “Stuv”, і американської La Gard. При бажанні можна придбати сейф, оснащений одночасно й кодовим, і ключовим замком ( для підстрахування).
    Одержавши в комплекті із сейфом два ключі, один з них сховайте, але тільки не в самому сейфі. Незважаючи на очевидність цього попередження, багато роблять саме так. Якщо ж ваш сейф обладнаний кодовим замком, постарайтеся запам'ятати його код, асоціювавши із чим-небудь вам відомим і знайомим, або запишіть, сховавши цю інформацію в надійному місці.
    Немаловажна умова успішної експлуатації домашнього сховища – наявність у його фірми-виробника сервісної служби.
   
   Омана п'ята. Головне – купити сейф, а куди його поставити – справа десята. Сумний досвід тих, хто постраждав від квартирної крадіжки, показує, що це не так. Адже проникнувши у квартиру, злодій у першу чергу звертає увагу саме на сейф, у якому хазяї, як правило, зберігають саме коштовне.
    І в цьому сенсі непогано б мати у квартирі сейф, що вбудовується. У клієнтів провідних вітчизняних і закордонних кампаній по виробництву й продажу залізних сейфів вони користуються великим попитом. За словами фахівців кампанії Промет, популярність домашніх сховищ, що вбудовуються обумовлена не тільки їх компактним розташуванням, але й можливістю маскування.
    При цьому по захисних властивостях такі сейфи нітрохи не поступаються окремо стоячим корпусним. По суті, це ті ж зломостійкі сейфи, але необхідний рівень їх захисту зазвичай забезпечується в них тільки з боку дверей, тому що такий сейф вмуровується в стіну.
    От тільки мати такі сейфи можуть дозволити собі, на жаль, не всі. Єдиною, але непереборною перешкодою тут може стати товщина стін будинку, у якому живе бажаючий замаскувати своє домашнє сховище людина.
   
   Порада. Визначити, де розташувати сейф краще заздалегідь. Добре якщо для цього є ніша в стіні вашої квартири. Якщо такої немає, її треба передбачити заздалегідь, під час найближчого ремонту. При цьому, чим більше така ніша, тим краще закріплюється в ній сейф, коли його стінки заллють бетоном. До речі, справа ця не занадто заморочлива.
   
   Встановити у квартирі сейф, що вбудовується, фахівці можуть протягом декількох годин.
   
   Для забезпечення зломостійкості по 1 класу товщина передньої плити повинна бути не менш 10 мм, а замковий пристрій включати 3-сторонню систему запирання.
   
   Найбільший ступінь захисту забезпечують сейфи, що вбудовуються, серії WEGA, що випускаються німецькою фірмою Format і які продаються в Росії під торгівельної маркою AIKO, а сейфи, що також вбудовуються, Valberg виробництва компанії Промет, вигідно відрізняються доступною ціною й високою якістю. Мінімальна глибина такого сейфа Valberg - 150 мм, дозволяє вбудовувати його навіть у стіни панельних будинків. Непогано зарекомендували себе сейфи з Італії (Bordogna, Technomax, Stark) і Словаччини (Safetronics). Якщо товщина стін у вашому будинку не дозволяє розмістити в них залізне сховище, ви можете зупинити свій вибір на окремо стоячому корпусному сейфі, прикрутивши його до підлоги або до стіни. Як уже говорилося вище, у багатьох сучасних зломостійких сейфах можливість такого кріплення обов'язково передбачена.
   
   Омана шоста. Гарний сейф – панацея від усіх лих. Прагнете правду? Розкрити можна навіть самий надійний сейф. Усе залежить від того, наскільки професійним виявиться зломщик і скільки в нього на це буде часу. Тому краще все-таки підстрахуватися. Особливо в літню пору, коли більшість городян роз'їжджаються по дачах і курортам, залишаючи квартири без догляду.
   
   Порада. На думку фахівців, оптимальним варіантом схоронності ваших цінностей може стати комбінація гарного сейфа й наявності у квартирі залізних вхідних дверей з підключенням до пульта позавідомчої охорони. Адже сейф – не панацея, а лише один з елементів системи вашої безпеки.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5958 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як не помилитися з вибором сейфу
Для зберігання коштовностей, грошів, секретних документів люди з незапам'ятних часів влаштовували у своїх будинках усілякі хитромудрі схованки. Серед них - безліч вмонтованих у меблі або стіну шафок і скриньок з кодовими замками, із сигналізацією або без. Однак по надійності й зручності всі ці пристрої ні в яке порівняння не йдуть із дивом новітньої техніки й інтелекту - сучасними сейфами.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4601 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Типи сейфів та їх призначення
Сейфы призначені для захисту документів і матеріальних цінностей від стороннього доступу й ушкоджень. Існує три основні групи сейфів: и, вогнестійкі сейфи, сейфи, що поєднують вогнестійкість і зломостійкість (вогнезломостійкі сейфи).

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6080 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Вибір сейфів.
Щоб правильно вибрати сейф для себе необхідно відповісти на наступні питання:
   Що й у якому обсязі підлягає зберіганню в сейфі? ( Який обсяг сейфа і його вага?)
   Що найбільшою мірою може загрожувати вмісту сейфа?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4620 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Класифікація сейфових замків
Одне з уразливих місць сейфа перебуває в пристрої, який повинен його ж і захищати. Замок може як перешкоджати несанкціонованому доступу, так і допомагати йому. Уся справа в тому, що його структура сильно відрізняється від іншої частини - а саме товстих сталевих стін.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5378 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Десять причин придбати сейф
Недавній неофіційний огляд, здійснений командою The Safe and Secure Store, показав, що 9 з 10 людей не мають власного сейфа. Після того, як їм пояснили переваги володіння сейфом, майже все відповіли, що найближчим часом серйозно розглянуть питання про його покупку.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4198 | 17/06/2011 Безпека помешкання - Сейфи
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020