укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Сім жестів, які можуть коштувати вам життя 
Наркотики й діти. Підозрілі ознаки 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях 
Договор охраны, обеспечения сохранности и хранения автомобилей  
Вимоги безпеки на гірськолижних трасах 
Кілька порад по забезпеченню безпеки в Інтернеті 
Безпека для малого бізнесу 
Інструкція з пожежної безпеки 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Служба безпеки агентство нерухомості 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
автомобі?   СПбГУ,   кому   защите   спостереженн?   проведение   каналів   Промислове   ПАСПОРТИ   работника   ПОДРЯДА   криптография   закон   наркотики   типовые  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Крадіжки на виробництві та в офісі
Крадіжки в офісі
Чим менше можливостей вкрасти буде в потенційного злодія, тим краще. Безумовно, у великій компанії з високим рівнем плинності кадрів і великою кількістю відвідувачів, співробітники обов'язково повинні тримати особисті речі в ящиках стола, що замикаються на ключ. І керівництво компанії підстрахує в тому числі й себе від зайвих неприємностей, якщо дасть своїм працівникам таку можливість. Тоді у випадку пропажі особистих речей співробітникам залишиться винити по більшій частині тільки себе.   
   «Якщо захотіти одним словом виразити, що робиться в Росії, то слід сказати: крадуть», — таку оцінку дав у свій час Микола Карамзін нашій країні, присвятивши їй чимало томів своєї «Історії». Не беремося судити, наскільки справедливо його висловлення в сучасних реаліях, але те, що крадуть, та чимало — безперечно. І якщо часом при оцінці злодійства в держави або роботодавця може звучати й поблажливо-схвальне «не крадуть, а відшкодують збитки», те пропажа особистих коштовних речей у робочому колективі може надовго зіпсувати психологічний клімат. В остаточному підсумку це приводить до того, що крім робочих занепокоєнь, кожний співробітник змушений постійно стежити за своїми речами: в обідню перерву брати із собою сумку, а навіть ненадовго залишаючи офіс — телефон. А кабінет, у випадку якщо змушені відлучитися всі співробітники, замикається на ключ. Безумовно, атмосфера постійного занепокоєння про особисту власність не сприяє здоровій і продуктивній роботі.
   
   Психологія злодія
   
   Мотиви працівника, що штовхають на крадіжку в колег, можуть бути досить різноманітними. Найпоширенішою є спокуса підібрати те, що «погано» лежить: залишеним без догляду гаманцем або будь-якою іншою коштовною річчю. Низька саморегуляція й нерозвинені морально-етичні норми ріднять таку людину в поведінці з дітьми.
   
   Для деяких категорій людей дрібні крадіжки цілком можуть мати спортивний інтерес — «намагатися красти майстерно, щоб нікому навіть у голову не прийшло, що це роблю я». До речі, клептоманією — психічним відхиленням, що проявляється в нав'язливому потязі, що раптово виникає, до розкрадання речей — страждають близько 0,05% людей в усьому світі, а це не так вже й мало. Нерідким мотивом може стати затаєна злість або образа. У цьому випадку втрата «кривдником» улюбленої речі доставить злодієві задоволення.
   
   Засоби профілактики злодійства
   
   Чим менше можливостей вкрасти буде в потенційного злодія, тим краще. Безумовно, у великій компанії з високим рівнем плинності кадрів і великою кількістю відвідувачів, співробітники обов'язково повинні тримати особисті речі в ящиках стола, що замикаються на ключ. І керівництво компанії підстрахує в тому числі й себе від зайвих неприємностей, якщо дасть своїм працівникам таку можливість. Тоді у випадку пропажі особистих речей співробітникам залишиться винити по більшій частині тільки себе. Тут же можна згадати й про користь особистих шафок для речей співробітників.
   
   Камери відеоспостереження — ефективний превентивний захід для запобігання випадків злодійства. Як правило, на таких камерах бувають доступні записи останніх 12-ти або 24-х годин. Тому після інциденту легко буде довідатися винного. Якщо, звичайно, крадіжка зроблена в зоні огляду камери.
   
   Незайвим буде пам'ятати про прості правила офісної безпеки — зустрічі кур'єрів тільки на ресепшині, а відвідувачів у переговірній кімнаті. Адже легко може трапитися, що в крадіжці винуватий хтось сторонній, і взаємні підозри в колективі виявляться абсолютно необґрунтованими. У правоохоронних органах добре відомо про цілі організовані групи, що спеціалізуються винятково на офісному злодійстві, коли шахраї під різними приводами проникають на територію офісу й прочісують порожні кабінети.
   
   Згадані вище заходи пов'язані з найбільш доступними технічними способами запобігання злодійства. Однак вирішальне значення має особистість кожного співробітника. При доборі персоналу необхідно орієнтуватися на ієрархію цінностей потенційного кандидата. Чи має він самопову й чітку позицію при оцінці в категоріях « погано-добре». У нашому випадку важливе неприйняття співробітником злодійства як моральний імператив, а не тільки як дія, що загрожує покаранням. Не можна зневажати й аналізом трудової книжки, запитом рекомендацій, наведенням довідок, якщо це можливо.
   
   Також варто звертати пильну увагу на наявність різного роду залежностей, у тому числі до азартних ігор. І якщо на співбесіді чи навряд можна одержати таку інформацію, то згодом у колективі про ці речі стає відомо.
   
   Рішучі заходи
   
   Якщо після пошуків річ не знайшлася й співробітник упевнений, що це злодійство, то необхідно вживати заходів. Таку проблему краще не замовчувати. Найчастіше важливий сам факт того, що керівництво провело розслідування: уточнення обставин події, стурбованість керівників і Hr-Служби, збори.
   
   « У нас в офісі в колеги пропав дорогий фотоапарат. Пропажа була виявлена тільки в самому кінці робочого дня, коли майже всі вже покинули офіс, а виходить, перевірка сумок на виході охоронцем уже не спрацювала б, — розповідає Тетяна, менеджер консалтингової компанії.- Ця новина настільки всіх потрясла, усі ми зрозуміли, що в нашому в колективі великі проблеми, раз стали красти речі друг у друга. Злодія не знайшли, але попросили керівництво поставити камери. А так взагалі дуже неприємний осад залишився».
   
   Поліграф
   
   Часом новина про те, що планується запросити фахівця для проведення опитування всіх співробітників на поліграфі, змушує річ «зненацька найтися». Цей екстрений захід, надовго може розбурхати колектив, але він дуже ефективна. Буде добре, якщо наальник подасть приклад усім, першим пройшовши перевірку.
   
   Ляльки
   
   Часто, коли крадіжки тривають, може допомогти пастка, що імітує гаманець. При її відкритті лунає дуже голосний звук, б'є струмінь фарби або на руки попадає спеціальний важко змиваний порошок, по наявності слідів якого згодом легко обчислити злодія. Ляльку залишають у полі видимості схованої камери або в будь-якому іншому місці й періодично перевіряють її схоронність. Головне, щоб про закладку ляльки знало мінімальна кількість людей.
   
   Сподіваємося, що Вам не прийдеться зустрічатися з випадками офісного злодійства, але повністю гарантувати себе від цього не може жодна компанія. Так що, знати способи профілактики й дії при інцидентах необхідно. І вираження «Хто попереджений, той озбройний» здобуває тут своє актуальне значення.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4415 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Хімічні пастки - як засіб боротьби із дрібними розкраданнями
Проблема дрібних розкрадань існує з незапам'ятних часів і, напевно, буде існувати досить довго, оскільки принцип "чуже завжди краще" у більшому або меншому ступені властивий кожній людині. А, враховуючи сучасну поляризацію суспільства, коли добробут одних набагато вище, чим в інших, значно збільшилися прояви клептоманії.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8814 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Крадіжки, чинені співробітниками
Крадіжки товару власним персоналом у магазині або офісі відбуваються досить часто. Досить сказати, що співробітники магазину наносять удвічі більший збиток, ніж покупці. І це тільки по розкраданнях.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4708 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Рекомендації з монтажу систем відео спостереження
Аспекти правильного проектування, монтажу й експлуатації, є на сьогоднішній день найбільш витратними й складними етапами в побудові будь-яких систем відеоспостереження. Безліч проектувальників потрапляють у пастку картинки й інтерфейсу, зовсім не замислюючись при цьому про реальність монтажу, настроювання й обслуговування системи.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4564 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Электронные ключи для защиты программ. Реферат
Электронные ключи - это фактически единственное решение для защиты программ, которое обеспечивает приемлемый уровень защиты и, одновременно, доставляет наименьшие неудобства конечным пользователям.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6304 | 11/02/2012 Захист інформації - Техничний захист інформації
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на вулиці, у гаражі, на дачі
ПОЖЕЖА В СУСІДНЬОМУ БУДИНКУ
   ПОЖЕЖА У ДВОРІ
   ДІТИ ПАЛЯТЬ БАГАТТЯ НА БУДМАЙДАНЧИКЕ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5929 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020