укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Відповіді на питання, що найбільш часто задаються по біометрії 
Використання поліграфа(детектора брехні) у банківській сфері  
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 2 
Як помітити що дитина вживає наркотики 
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 1 
Перечень вопросов, с которыми необходимо ознакомить работников во время проведения противопожарных инструктажей 
ПОЛОЖЕНИЕ о пропускном и внутриобъектовом режиме 
Якщо машина опинилася у воді 
Відеоспостереження: типові рішення 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ НАЧАЛЬНИКА КОНТРОЛЕРОВ КПП 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
практикум   Временный   дрібними   Организация   словарь   злодіїв.   должен   положение   криптография   билеты   удаленные   Роль   техники   проведение   огневых  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Крадіжки на виробництві та в офісі
Крадіжки, чинені співробітниками
Крадіжки товару власним персоналом у магазині або офісі відбуваються досить часто. Досить сказати, що співробітники магазину наносять удвічі більший збиток, ніж покупці. І це тільки по розкраданнях.   
   Але співробітники мають ще й інші можливості нанесення шкоди товару, наприклад, недотримання режимів і строків зберігання, навмисне псування товару, некоректне прибуткування, змова з покупцями, розкрадання грошей касирами і т.д.
   
   Легше всього зробити той злочин, для якого не потрібні спільники. Із цього погляду простіше з'їсти що-небудь із товарів продуктового асортиментів, коли ніхто не бачить. Або користуючись відсутністю процедури контролю входу-виходу співробітників, просто виносити товар на собі. Тому товар найбільше беззахисний з боку співробітників на етапі зберігання, тобто при знаходженні його в коморах, у фасувальних і т.п. приміщеннях. Тут у персоналу є час і можливості брати стільки, скільки можна вжити або винести. А скільки можливостей відкривається в співробітників при реалізації схем розкрадання в змові! Змова з постачальником товару (експедитором), покупцем, касиром, контролером або охоронцем - які можливості відкриваються!
   
   Наш народ дуже винахідливий. Хоча винаходити особливо не доводиться - практика показує, що процедури обліку й контролю в адміністрації більшості магазинів примітивні й поверхневі. У той же час процес виявлення злодіїв і використовуваних ними схем являє собою нескінченне протиборство, ціле змагання інтелекту. Уведення якихось контрольних заходів перекриває одну-дві схеми розкрадання, що у свою чергу породжує поява двох інших, і т.д. Набираючись досвіду, від банального злодійства люди переходять до складних шахрайських схем. Свіжий приклад такого "винахідництва": кілька магазинів об'єднано однієї торговельною маркою, де завідувачі торговельних крапок заздалегідь знали, коли в них буде проходити інвентаризація. Об'єднавшись, вони організували невелику торговельну крапку в пригороді й частину свого товару із приходу відправляли туди на продаж, а на час інвентаризації переміщали відсутній товар з магазину в магазин. Таким чином, уся ця афера відкрилася дуже нескоро й те після відходу одного із завідувачів.
   
   По статистиці, підготовленій фахівцями агентства, найбільшим "попитом" у злодіїв-співробітників продовольчих магазинів користуються вино-горілочні й ковбасні вироби, жувальна гумка, кава, господарські й парфумерні товари. У магазинах, що торгують промисловими й товарами народного споживання, існує особлива прив'язка до асортиментної спеціалізації для кожного напрямку (автозапчастини, будівельні товари і т.д.). У кожному разі перевага віддається товару дрібному або середніх розмірів, зручного для виносу, з підходящою ціною (підходящою або для продажу, або для особистого користування з урахуванням підвищення власного статусу, наприклад, купував раніше людина дешеву каву, а тепер " для будинку, для родини" краде коштовну).
   
   Якщо ми говоримо про злодійство співробітників, то відділи магазину не мають значення, якщо тільки цей співробітник не касир і не контролер у певній секції або відділі. У цьому випадку в змові з покупцем вони можуть красти тільки із цього відділу.
   
   Щоб запобігти крадіжкам товару співробітниками, необхідно впровадити в життєдіяльність організації й постійно проводити ряд заходів. Агентством розроблений цілий комплекс заходів, спрямованих на зниження збитку з боку персоналу, конкретизувати навіть частину яких тут неможливо. Перелічимо тільки принципові моменти, що служать основою для будь-яких заходів запобігання втрат:
   
   Ефективний облік усього товару на всіх етапах руху товарів. Директор у будь-який час повинен мати можливість одержати повну інформацію про місце знаходження товару в магазині і його кількості. Ніщо так не штовхає співробітників на злодійство, як розуміння ущербності й вад в обліку.
   
   Працююча система колективної й індивідуальної матеріальної відповідальності. Реалізація принципу "не бажаю платити за інших зі своєї кишені" з радянських часів продовжує відігравати помітну роль у запобіганні байдужності й кругової поруки. Крім цього в матеріальній відповідальності є ще два позитивні моменти - адміністрація магазину на законних підставах відшкодовує нанесений збиток (нестачу), а також має моральну базу для одержання приватних повідомлень про правопорушення від скривджених колег.
   
   Неминучість покарання. Будь-яка подія, будь-яка нестача повинна розглядатися як НП - надзвичайна подія й закінчуватися справжнім розглядом з пошуком винних, запрошенням співробітників міліції або, наприклад, фахівців Агентства. На основі цього повинна бути створена атмосфера нетерпимості до злодіїв у своєму колективі, яка, звичайно ж, повинна підживлюватися розумною системою мотивації.
   
   Використання негласних джерел інформації. Маються на увазі особливо довірені адміністрації магазину співробітники, які, хворіючи душею за роботу, але боячись переслідувань із боку нечесних колег, здатні повідомляти керівництво про таких осіб і чинених ними діях. По досвіду консультантів Агентства, в 90% випадків розкриття розкрадань і виявлення винуватців відбувалося при одержанні інформації саме таким чином, приватно.
   
   Оптимізація технологічного процесу з погляду запобігання втрат. Керівництво магазину повинне вибрати час, запросити фахівців ( для "свіжого погляду") і дуже ретельно проаналізувати весь процес руху товарів. Яким чином відбувається переміщення товару на певній стадії, хто це робить, хто враховує, хто відповідає за документообіг, хто контролює, хто має вільний доступ, хто опікує, хто відповідає за режими і т.д.
   
   І звичайно ж, контроль. Всеосяжний контроль. На всіх етапах і стадіях виробництва й торгівлі. На всій території. За всіма співробітниками силами керівників і їх самих. Увесь час. Завжди й скрізь. Багато запитують: а що таке контроль? Контроль полягає в перевірках і постійному спостереженні за технологіями. Перевірочні заходи (інвентаризації, ревізії, звірення та ін.) повинні проводитися й періодично й раптово, по всьому магазину й по окремих секціях або товарних групах. Поточна діяльність також не повинна бути пущена на самоплив. Для цього існує спостереження або нагляд з боку адміністрації за переміщеннями товару, які в обов'язковому порядку повинні бути підтверджені документально. Існують два паралельні процеси, про сумісність яких багато хто часто забувають - рух товарів і відповідний документообіг. Отож, постійне спостереження за їхньою сумісністю і є основа контролю.
   
   Добір і навчання персоналу. Оскільки джерелом більшості проблем і втрат для торгівельного підприємства є його персонал, необхідно ретельно до приймання людей на роботу.
   
   При прийманні людей на роботу бажане використовувати якнайбільше засобів і способів їх перевірки для виявлення специфічних схильностей і схованої мотивації. Якщо виключити перевірочні заходи типу детектора неправди або складних психологічних тестів, ми рекомендуємо звичайно обмежуватися наступним стандартним набором інструментів:
   
   Ретельна перевірка документів, що засвідчують особистість, і наявність постійної місцевої реєстрації;
   Перевірка рекомендацій з минулих місць роботи - обов'язкова умова. Викликають підозри кандидати на вакансії, що відмовляються повідомити адресу й телефони організації, у якій вони працювали;
   До наявності досвіду в торгівлі відношення дотепер неоднозначне - добре це або ж погано. Вирішуйте самі;
   Спробуйте з'ясувати або принаймні зверніть увагу на прихильність людини до шкідливих звичок: алкоголю, наркотиків, азартних ігор;
   Спробуйте перевірити людину на наявність судимості, особливо за корисливі злочини, а також на здійснення адміністративних правопорушень, може бути він злісний хуліган або з витверезника не вилазить, буває, і такі попадаються.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4382 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Крадіжки в офісі
Чим менше можливостей вкрасти буде в потенційного злодія, тим краще. Безумовно, у великій компанії з високим рівнем плинності кадрів і великою кількістю відвідувачів, співробітники обов'язково повинні тримати особисті речі в ящиках стола, що замикаються на ключ. І керівництво компанії підстрахує в тому числі й себе від зайвих неприємностей, якщо дасть своїм працівникам таку можливість. Тоді у випадку пропажі особистих речей співробітникам залишиться винити по більшій частині тільки себе.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4176 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Хімічні пастки - як засіб боротьби із дрібними розкраданнями
Проблема дрібних розкрадань існує з незапам'ятних часів і, напевно, буде існувати досить довго, оскільки принцип "чуже завжди краще" у більшому або меншому ступені властивий кожній людині. А, враховуючи сучасну поляризацію суспільства, коли добробут одних набагато вище, чим в інших, значно збільшилися прояви клептоманії.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8376 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв. Мікроклімат.
Для підтримки оптимальної температури в будинку необхідно встановити ефективне казанове встаткування. Зараз популярні конденсаційні казани, споживання газу якими, у порівнянні зі звичайними, знижене на 30%. У багатоквартирних будинках можливості для регулювання температури також існують.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4854 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 2
Серед проблем із працівниками не останнє місце займає несумлінне виконання ними своїх обов'язків. Адже від того, як працює окремо взятий співробітник, у цілому залежить робота організації. У нас же ця проблема стоїть найбільше гостро. Перебуваючи під жорстким контролем,працівники демонструють ділову активність, але варто тільки упустити їх з виду й нормальній роботі приходить кінець.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4307 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН И ПРОГРАММА ОБУЧЕНИЯ ПО ВОПРОСАМ ОХРАНЫ ТРУДА
ТИПОВЫЙ ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН И ПРОГРАММА
   ОБУЧЕНИЯ ДОЛЖНОСТНЫХ ЛИЦ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО ВОПРОСАМ ОХРАНЫ ТРУДА

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:15723 | 22/10/2011 Документи для роботи - Охорона праці
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011