укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Запобігання крадіжок на складі. Загальні питання. 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 8 
Договор охраны, обеспечения сохранности и хранения автомобилей  
Безпека сплаву на байдарці 
Як вибрати пожежний датчик 
Реферат На тему: «Спам» По дисциплине Информационная безопасность 
Як не помилитися з вибором сейфу 
Особливості керування взимку 
Договор на охрану складских помещений 
ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН И ПРОГРАММА ОБУЧЕНИЯ ПО ВОПРОСАМ ОХРАНЫ ТРУДА 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
ЭКСПЛУАТАЦИИ   последовательность   описания   розкраданнями   билеты   Разрешается   ПРАВИЛА   язык   ответственное   Часть   перестановка   допомоги   Промислове   положение   типовые  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контроль персоналу
Сто факторів благонадійності персоналу
Новий співробітник - це, як правило, кіт у мішку. Адже в резюме ніхто не напише про свої «подвиги» на старому місці роботи або таємній змові з конкурентами. Проте є спеціальні методи, що дозволяють перевірити кандидата на благонадійність.
      У всіх перевірках на благонадійність є один лоскітливий момент. Відповідно новому Трудовому кодексу, усі персональні дані слід брати в самого працівника, а для одержання інформації в третьої сторони потрібна його письмова згода. Крім того, роботодавець повинен повідомити працівника про мету, передбачувані джерела й способи одержання цих даних. Так що, цікавлячись за спиною кандидата його приватним життям, компанії фактично порушують закон, тим більше що вони не мають права «обмежувати кандидата в трудових правах» із причин, не пов'язаних з його діловими якостями. Але, з іншого боку, роботодавець змушений захищатися від неблагонадійних співробітників інтереси свого бізнесу.
   
   Довіряй, але перевіряй
   
   Західна компанія, демонструючи зацікавленість у спільному бізнесі, порекомендувала своєму російському партнерові гарного фахівця. Менеджера взяли на роботу, а роки через два з'ясувалося, що він займався промисловим шпигунством на користь тієї самої західної фірми.
   
   Цей приклад не єдиний. Як показує практика, найбільший збиток компаніям наносять їх же співробітники. Сьогодні більшість роботодавців це розуміють, і в багатьох організаціях для влаштування на роботу вже недостатньо профільної освіти, досвіду роботи й кваліфікації. Крім професійних навичок від майбутніх співробітників чекають строгого дотримання прийнятих у компанії норм і правил поведінки, тобто благонадійності.
   
   Оцінити благонадійність кандидата на око досить складно, тому доводиться прибігати до спеціальних перевірок. Ціль цих перевірок – проаналізувати минуле кандидата й на основі цього спрогнозувати, яким буде його поведінка в майбутньому. Крім того, компанії зацікавлені одержати більш повні дані про приватне життя людини, щоб встановити можливі фактори ризику. Нарешті, перевірки потрібні для підтвердження правдивості відомостей, наданих кандидатом про себе.
   
   Фахівці виділяють більш ста факторів, які, на їхню думку, впливають на лояльність і благонадійність співробітників. Умовно їх можна розділити на три групи. Насамперед це документально зафіксовані факти біографії: наявність судимостей, адміністративних правопорушень, неодноразово загублені паспорти, відсутність місцевої реєстрації, облік по диспансерах, участь у капіталі інших юридичних осіб, негативні характеристики з попередніх місць роботи і т.д. Крім того, особливе значення мають відомості неформального характеру: зв'язки із криміналом, сектами, правоохоронними й фіскальними органами, пристрасть до алкоголю, наркотиків, азартних ігор та ін. Нарешті, величезну роль відіграють риси характеру: безвідповідальність, брехливість, спритність, скритність, посилений самоконтроль і т.п.
   
   Усі ці фактори ризику різні по значимості, і, що саме може послужити перешкодою при прийманні кандидата в компанію, роботодавець вирішує сам. Наприклад, на одному підприємстві причиною відмови стане відсутність реєстрації, а на іншому не звернуть увагу на наявність давньої судимості. Крім того, багато чого залежить від посади. Так, для кандидатів на молодші й середні позиції родиний стан особливого значення не має, а от самотній фіндиректор викликає підозру. Родина – це фактор стабільності, і її відсутність підвищує ймовірність того, що менеджер може втекти з казенними грішми.
   
   Втім, занадто «чиста» біографія – теж привід насторожитися. Кристальних людей не буває. До того ж велика відповідальність звичайно припускає й імовірність помилок.
   
   Однак метою перевірок служить не просте бажання вивести кандидата на чисту воду. Не так важливо, що було в людини в минулому, якщо вона сама чесно про все розповість. Але нещирість – це вже сигнал задуматися, чи потрібно брати таку людину на роботу.
   
   Бесіди про правду
   
   Оскільки факторів ризику досить багато, їхнє доскональне вивчення вимагає часу й матеріальних витрат. Тому невеликі фірми піддають ретельній перевірці лише тих, хто одержує доступ до комерційної інформації. Інших працівників дешевше брати на випробний термін і подивитися їх у справі. У всякому разі, як свідчать результати опитування 3% фірм ніяк не перевіряють кандидатів на благонадійність, а 20% покладаються на інтуїцію.
   
   Частина фірм намагаються застрахуватися від ненадійних співробітників, підбираючи кадри винятково по знайомству. Для маленьких компаній це найбільш підходящий варіант.
   
   Більшість фірм оцінюють лояльність своїх майбутніх співробітників під час співбесіди – про це заявили 33% компаній, що прийняли участь у опитуванні.
   
   Людина, що проводить співбесіду, повинна звертати увагу на будь-які дріб'язки. Наприклад, кандидат, що претендує на низькооплачувану роботу, одягнений занадто добре, або, скажемо, здобувач на посаду головного бухгалтера надто говіркий. Усі ці нестиковки потрібно проясняти. Тому багато кадровиків задають спеціальні каверзні питання, щоб вибити людину з колії й подивитися на її реакцію.
   
   Особливо варто відзначити роботу з резюме кандидата. Адже досвідчений керівник може прочитати між рядків досить коштовну інформацію й не витрачати гроші на дорогі перевірки. Приклад з життя: колишній співробітник силової структури прийшов улаштовуватися охоронцем. Судячи з анкети, він мав непогану освіту і міг розраховувати на гарну кар'єру. Проте він звільнився з органів і на високих посадах ніколи не працював. Виникла підозра, що у свій час людина потрапила у якусь історію. Коли кандидата прямо запитали про це, він був змушено зізнатися, що одного разу напився й опам'ятався в метро без зброї й документів. Справу зам'яли, але з органів довелося звільнитися.
   
   Рекомендаційні листи
   
   Один з найефективніших способів перевірки майбутнього співробітника на благонадійність – збір рекомендацій з його минулих місць роботи. Так, в історії був випадок, коли шукали фіндиректора для великої компанії й один з кандидатів (теж з великої корпорації) відповідав усім вимогам. Але при перевірці з'ясувалося, що на одному з попередніх місць роботи шість років тому він вкрав два вентилятори, за що й був звільнений.
   
   На думку фахівців, потрібно перевіряти інформацію за останні п'ять років ( як правило, за цей час людина міняє два-три місця роботи). При заповненні анкети кандидат зазвичай вказує одну або декілька осіб, які можуть дати йому рекомендації. Якщо кандидат відмовляється назвати прізвища колишніх колег або говорить, що нікого не пам'ятає, це привід насторожитися й почати копати більш ретельно. Природно, дзвонити потрібно не тільки зазначеним особам – вони-то завжди дадуть прекрасні характеристики. Найкраще використовувати кілька рівнів перевірки – наприклад, коли зі своїм колегою з іншої компанії зв'язується менеджер по персоналу, начальник служби безпеки й керівник. Так можна одержати більш об'єктивну й цілісну картину.
   
   В основному колишні роботодавці йдуть на такий контакт, але не завжди говорять правду.
   
   Бувають, звичайно, випадки, коли йде цінний і результативний співробітник, і скривджений роботодавець із помсти дає йому негативну оцінку. Тому до рекомендацій потрібно ставитися дуже уважно. Наприклад, менеджер із західної фірми претендував на пост гендиректора великої російської компанії, і до нового роботодавця дійшли слухи, що на колишньому місці роботи з ним вийшла некрасива історія. Фірма, співробітником якої був цей менеджер, лобіювала свої інтереси, і він повинен був передати хабар потрібному чиновникові. Однак із проектом щось не заладилося, і його обвинуватили в тому, що він нібито віддав не всю суму. Але проведена перевірка показала, що цей менеджер чистий, просто компанії було вигідно виставити його в несприятливім світлі.
   
   Складності з одержанням інформації можуть виникнути й у тому випадку, якщо людина зробила непорядну провину, але йде з фірми « за власним бажанням». Звичайно йому обіцяють замість гарні рекомендації. Кращий вихід із цієї ситуації – знайти людину, яка добре знає керівника даної компанії. Як помітив один топ-менеджер, «сторонній людині нічого розповідати не будуть, але якщо звернеться знайомий, йому скажуть правду або натякнуть, щоб доглянув кого-небудь іншого на цю посаду».
   
   Служба кадрової безпеки
   
   У багатьох компаніях остаточне рішення, чи буде кандидат прийнятий на роботу, залежить від служби безпеки. Правда, мати такі підрозділи можуть дозволити собі досить великі структури – банки, фінансові й страхові компанії, нафтові фірми й т.п.
   
   Службі безпеки під силу перевірити наявність у кандидата кримінального минулого й адміністративних правопорушень по інформаційних базах МВС і інших силових структур ( за деякими відомостями, одержання даних на одну людину коштує $50). Кандидатів «пробивають» на предмет одержання кредитів у банках, відповідності доходів реальному рівню життя й т.п. Нарешті, служби безпеки цікавляться способом життя й колом знайомств кандидата ( до речі, застосовувані ними методи не зовсім законні, оскільки збирати оперативну інформацію вони права не мають). Наприклад, кілька років назад велика компанія розглядала як кандидатура на керівний пост жінку з міжнародної корпорації. Виявилося, що її колишній чоловік, з яким вона не оформила розлучення, є власником казино, і її не взяли.
   
   Втім, остаточне рішення іноді визначається тим, наскільки компанія зацікавлена в конкретній людині.
   
   Перевірка на чесність і чорні списки
   
   Досить рідкий спосіб перевірки – використання поліграфа, так званого детектора неправди.
   
   Перевірка на поліграфі обходиться в $40-80 за одну людину. Вона проводиться з письмової згоди кандидата, причому обов'язкова для претендентів на будь-яку посаду – починаючи з кур'єра й закінчуючи топ-менеджерами. Відмовляються здобувачі рідко, один-два випадки на рік.
   
   Є й ще один, поки не дуже росповсюджений, спосіб перевірки кандидатів на благонадійність – чорні списки. Але таку базу повинен хтось підтримувати.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4564 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Зміцнення безпеки компанії через навчання співробітників
Одним з немаловажних елементів кадрової безпеки компанії вважається такий аспект діяльності служби персоналу як організація навчання співробітників. Крім стандартно запланованих підвищення професійної кваліфікації, перенавчання і т.д. у планах і програмах служби персоналу значиме місце повинне зайняти додаткове інформування фахівців різних підрозділів з питань безпеки.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5656 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Технічні засоби протидії саботажу персоналу в готелях
У рамках даної статті ми спробували підняти проблему використання технічних засобів, доступних системним інтеграторам, для попередження такого негативного явища як саботаж. Зрозуміло, проблема ця не вирішується тільки технічними засобами. Існують ще методики добору персоналу й методики керування існуючим персоналом.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4670 | 02/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Реферат На тему: «Роль систем информационной безопасности в защите персональных данных»
На сегодняшний день системы защиты информации очень востребованы как среди государственных, так и среди коммерческих организаций. Персональные данные нуждаются в надежной защите ввиду повсеместно распространившихся краж информации, превратившихся в проблему мирового масштаба.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5428 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1
Коли ми замислюємося про безпеку фірми, то в першу чергу думаємо про зовнішню погрозу, зовсім забуваючи про те, що небезпека може підстерігати нас зсередини. На жаль, наш власний персонал найчастіше здатний завдати шкоди в сотні раз більше, ніж несумлінні конкуренти або зловмисники. І більшості керівників навіть у голову не може прийти, що проблеми підприємства викликані внутрішніми "хворобами".

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4204 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Відеоспостереження як спосіб контролю поведінки працівників
Контроль поведінки співробітника на робочому місці може здійснюватися шляхом фіксації часу приходу/уходу його на роботу, шляхом перевірки листування, телефонних переговорів, роботи в Інтернеті. Відносно новим видом контролю є відеоспостереження.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:18327 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020