укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Аналітична розвідка засобами Інтернету  
ПРИКАЗ О создании комиссии по расследованию несчастного случая непроизводственного характера 
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв. Мікроклімат. 
Реальні проблеми віртуального характеру 
Шумоміри DELTA OHM 
Правила внутреннего трудового распорядка  
Реферат по дисциплине: Информационная безопасность и защита информации на тему: «Способы несанкционированного доступа к конфиденциальной информации» 
Як вижити за кермом? Новітні засоби безпеки 
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 2 
Коротко про біометричні технології 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
вірус   влияние   нформационная   автомоб   Характеристика   класу   электрохозяйства,   прокладывать   віру?   план   составляется   Разрешается   добовий   самооборон   спам  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контроль персоналу
Зміцнення безпеки компанії через навчання співробітників
Одним з немаловажних елементів кадрової безпеки компанії вважається такий аспект діяльності служби персоналу як організація навчання співробітників. Крім стандартно запланованих підвищення професійної кваліфікації, перенавчання і т.д. у планах і програмах служби персоналу значиме місце повинне зайняти додаткове інформування фахівців різних підрозділів з питань безпеки.   Побудова системи економічної безпеки підприємства не буде вважатися завершеною, якщо в ній не передбачений напрямок навчання й підвищення кваліфікації саме по безпеці. Причому не тільки співробітників профільного підрозділу, але й усіх інших працівників. Як правило, штатних фахівців відділу безпеки й охорони відправляють на відповідні семінари й курси, а про інший персонал забувають.
   
   Однак із цим не можна погодитися - без чіткого знання всіма співробітниками своїх дій у ситуаціях, коли видні тільки слабкі сигнали, дрібні ознаки небезпеки в зоні відповідальності кожного, неможлива результативна діяльність по забезпеченню схоронності матеріальних цінностей і інформації організації в цілому, підтримці заданого рівня безпеки всього підприємства. Сигнал може залишитися без реакції, і це спричинить великий збиток.
   
   У той же час фахівці з безпеки не можуть охопити своєю увагою й впливом абсолютно всі ризики. Допомога персоналу тут украй необхідна, і щоб вона була своєчасною й ефективною, потрібно організовувати навчання по відповідних ситуацый запобігання втрат. Завдання служби персоналу в цій сфері - спільне (з керівником служби безпеки) вивчення актуальності тем, визначення видів, часу й місця занять, складу тих, яких навчають, і персоналій викладачів і, нарешті, узгодження й затвердження програм, включення їх у загальнофірмові плани розвитку людських ресурсів компанії.
   
   Внутріфірмове навчання персоналу в сфері безпеки організується по декільком основним блокам:
   Навчання колективним і індивідуальним діям в екстрених ситуаціях;
   Навчання методам захисту інформації й інтелектуальної власності;
   Навчання способам виявлення й запобігання неправомірних дій інших працівників;
   Навчання загальним і спеціальним методам розпізнавання шахрайських дій з боку клієнтів, постачальників і інших суб'єктів ринку;
   Навчання правилам особистої (побутової) безпеки.
   Навчання працівників правилам техніки виробничої безпеки.
   
   Якісна організація навчання по перерахованих блоках повинна містити в собі, зрозуміло, не тільки доведення матеріалу до персоналу тим або іншим способом, але й перевірку відповідних знань у вигляді заліків і практичних тренувань, а питання по темах занять повинні включатися в опитні аркуші при атестації.
   
   Проходження навчання по найбільш важливих тематиках документується в спеціальних журналах (іноді з видачею внутріфірмових сертифікатів і дипломів), що також є одним з факторів мотивації, оскільки навчання все-таки безкоштовне. Щоб ефект від занять був довгостроковим, посадові або процедурні інструкції, технологічні процеси повинні повторювати правила й вимоги, що озвучуються на курсах. Розглянемо зміст кожного зазначеного блоку.
   
   Навчання діям в екстрених ситуаціях
   
   Навчання персоналу діям в екстрених ситуаціях організується у формі лекційних занять із наступними тренуваннями. Лекції рекомендується проводити не рідше 1 разу на півроку або частіше (наприклад, у зв'язку зі зміною персоналу). Для деяких екстрених ситуацій, пов'язаних із цивільною обороною або забезпеченням пожежної безпеки, законодавством може бути встановлена інша періодичність проведення занять.
   
   Тренування, на відміну від лекцій, можна проводити й частіше, тому що вони є, по-перше, найкращою формою закріплення теоретичних знань; по-друге, служать прекрасним засобом перевірки загального рівня дисципліни; по-третє, як і будь-який спортивний захід, формує командний дух і зміцнює колектив. Думка про те, що все це більше схоже на дитячі ігри дорослих і ніколи не знадобиться, не витримує критики, тому що зовсім не смішно знати речі, від яких залежить життя й здоров'я людей, а пожежі, пограбування й техногенні катастрофи відбуваються в нас у країні, на жаль, не так вже й рідко.
   
   Кілька слів про ситуації, які можуть вважатися екстреними або надзвичайними. Для кожної області діяльності екстреними є різні обставини. Наприклад, для великого торгового центру досить актуальним буде розгляд таких ситуацій як пограбування, погроза терористичного акту (вибух, хімічне зараження та ін.), пожежа, аварійне відключення електроенергії, аварії інженерних комунікацій і мереж, вихід з ладу розрахункових систем, безладдя в торгівельному залі. До категорії екстрених можна віднести й появу представників різних державних контролюючих органів.
   
   Відзначимо, що дії персоналу можуть бути як індивідуальними, так і колективними. Навчання повинне проводитися в комплексі, колективні дії складаються з індивідуальних.
   
   З метою закріплення матеріалу й постійного нагадування про значущість того, що відбувається всі дії в екстрених ситуаціях повинні бути розписані у відповідних локальних інструкціях.
   
   Сама серйозна увага приділяється організації взаємодії співробітників, причому не по прізвищах, а по посадах і робочих місцях.
   
   Невід'ємним елементом навчання технології дій при надзвичайних подіях є деякі "супутні" заняття: по наданню першої медичної допомоги, застосуванню засобів пожежогасіння, використанню засобів індивідуального захисту й порятунку й т.п.
   
   Зі співробітниками також проводяться заняття по запам'ятовуванню телефонів екстреного зв'язку, аварійних служб, правоохоронних органів і сил власної безпеки.
   
   Навчання методам захисту інформації
   
   Навчання персоналу методам захисту інформації полягає в доведенні до відомості співробітників, що мають доступ до конфіденційної інформації підприємства, певних правил і інструкцій: по забезпеченню нерозголошення конфіденційних відомостей, по обігові з документами, що містять такі відомості, по прогнозуванню дій конкурентів, по протидії вербувальним підходам з боку конкурентів і правоохоронних структур.
   
   Навчання повинно бути активним, з роз'ясненням і перевіркою засвоєної інформації, а не простим витребуванням підпису за ознайомлення. Конкретна тематика по цьому блоку визначається керівником служби безпеки.
   
   Навчання способам виявлення й запобігання неправомірних дій інших працівників
   
   Навчання персоналу способам виявлення й запобігання неправомірних дій інших працівників проводиться роздільно для менеджерів і виконавців. З рядовими співробітниками проводяться заняття по виявленню ознак завдання збитків колегами по роботі: починаючи від пропажи особистих речей, використання майна й устаткування компанії в особистих цілях, і закінчуючи одержанням ними незаконних винагород від клієнтів, присвоєнням і шахрайством на роботі. Заняття організуються на прикладі типових робочих місць із використанням різних наочних прикладів. Особлива увага приділяється доведенню порядку дій при виявленні негативної інформації, каналам зв'язку з адміністрацією.
   
   Менеджери присвячуються в цю проблематику глибше. До них доводить те ж, що й для рядових співробітників, але стосовно до рівня менеджерського складу додатково вивчається процедура ініціювання внутрішнього адміністративного розслідування (голосного або негласного) силами фахівців з безпеки, його документування й ролі менеджерів у роботі із запобігання збитку від дій персоналу. Менеджери повинні запам'ятати канали зв'язку з відділом безпеки, у тому числі екстрені й цілодобові. Вони навчаються методам спостереження за технологічними процесами з погляду запобігання збитку на підставі конфіденційного документ локального характеру, що описує ці процедури.
   
   Навчання методам розпізнавання компрометуючих дій
   
   Навчання персоналу загальним і спеціальним методам розпізнавання компрометуючих дій клієнтів, постачальників і інших суб'єктів ринку дуже важливо для підрозділів, що безпосередньо беруть участь у зовнішніх контактах.
   
   Загальними є стандартні правила запобігання потенційного збитку, який можуть нанести зовнішні суб'єкти, а спеціальними вважаються більш деталізовані стосовно до кожної конкретної посади. Ці методи розробляються на основі існуючого технологічного процесу. Наприклад, для менеджера по продажах важливо чітко знати правила ухвалення рішення про надання клієнтові відстрочки платежу або товарного кредиту; касир повинен знати способи шахрайства з боку покупців при добутку оплати і т.д. Неодмінною умовою для всіх посад є знання методів виявлення підробки документів і дій при виявленні невідповідності форми й змісту документації
   
   Навчання правилам особистої (побутової) безпеки
   
   Навчання співробітників правилам особистої (побутової) безпеки може проводиться простим інформуванням про те, як себе необхідно вести при виникненні різного роду подій.
   
   Фантазія організаторів цього блоку навчання може охоплювати такі теми, як правила поведінки при нападі, зґвалтуванні, пожежі в будинку або квартирі, автомобільній аварії, забезпеченні схоронності особистого майна; рекомендації з вибору засобів захисту квартири або машини, вибору цивільних засобів самооборони.
   
   Предметом вивчення можуть бути також методи протидії впливу представників різних тоталітарних сект, правила безпечної поведінки для дітей співробітників, методи запобігання влучення в наркотичну залежність і т.д.
   
   Такий блок навчання або інформування крім практичної користі слухачам і їх родинам несе в собі також і наочну реалізацію принципу турботи керівництва про співробітників, що дуже важливо для зміцнення корпоративної культури організації.
   
   Крім цього в освітній блок можуть входити й практичні заняття по використанню засобів самооборони, а також організуються спортивні заняття по самозахисту.
   
   Навчання правилам техніки виробничої безпеки
   
   Навчання працівників правилам техніки виробничої безпеки підкоряється вимогам законодавства за умовами й охороні праці, але також розглядається як один з елементів забезпечення безпеки виробництва й підприємства в цілому.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5650 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Реферат На тему: «Роль систем информационной безопасности в защите персональных данных»
На сегодняшний день системы защиты информации очень востребованы как среди государственных, так и среди коммерческих организаций. Персональные данные нуждаются в надежной защите ввиду повсеместно распространившихся краж информации, превратившихся в проблему мирового масштаба.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5421 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Що несуть співробітники в останній робочий день?
Роботодавці обкрадають найманих робітників (мало платять, виплачують "сіру" або "чорну" зарплату, не оплачують лікарняні, не пускають у відпустку, штрафують, безкоштовно користуються ідеями і т.д.), тому співробітники часто не випробовують каяттів сумління, наносячи малу або велику втрату компанії.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4261 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Відеоспостереження як спосіб контролю поведінки працівників
Контроль поведінки співробітника на робочому місці може здійснюватися шляхом фіксації часу приходу/уходу його на роботу, шляхом перевірки листування, телефонних переговорів, роботи в Інтернеті. Відносно новим видом контролю є відеоспостереження.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:18321 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1
Коли ми замислюємося про безпеку фірми, то в першу чергу думаємо про зовнішню погрозу, зовсім забуваючи про те, що небезпека може підстерігати нас зсередини. На жаль, наш власний персонал найчастіше здатний завдати шкоди в сотні раз більше, ніж несумлінні конкуренти або зловмисники. І більшості керівників навіть у голову не може прийти, що проблеми підприємства викликані внутрішніми "хворобами".

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4199 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Сто факторів благонадійності персоналу
Новий співробітник - це, як правило, кіт у мішку. Адже в резюме ніхто не напише про свої «подвиги» на старому місці роботи або таємній змові з конкурентами. Проте є спеціальні методи, що дозволяють перевірити кандидата на благонадійність.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4558 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020