укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Рекомендації з монтажу систем відео спостереження 
Діти без наркотиків. Посібник для батьків 
Відеоспостереження по GSM 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією. 
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства 
ТРУДОВОЙ ДОГОВОР 
Перечень вопросов, с которыми необходимо ознакомить работников во время проведения противопожарных инструктажей 
Лавинна безпека в гірськолижних центрах 
Види сучасних електронних протикрадіжкових систем (Electronic Article Surveillance) 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
розкраданнями   інвентаризац?   охраны   гуртожиток   агресі?   вентил   зако   комірник   приховані   БЕЗОПАСНОСТИ,   билеты   кому   Организация   інвентаризація   Екзаменаційні  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кадрова безпека компанії
Що таке кадрова безпека компанії
Зазвичай розгляд теми кадрової безпеки компанії починається зі спроби відповісти на ряд можливо трохи жартівних, але характерних питань:


Чи схоже на правду те, що заповнюючи вакансії, менеджер по персоналу відбирає не кращих кандидатів, а гірших, але наймає тих, що залишилися?
   
   Безпеку вашої компанії забезпечує тільки служба безпеки, і ніхто інакше?
   
   Ви рахуєте, що від лояльності співробітників залежить безпека вашого підприємства?
   
   По-вашому, кадрова безпека - це коли служба безпеки працює з кадрами?
   
   Відомо, що в розумінні питання безпеки компанії її персоналом і навіть керівництвом існує кілька розповсюджених помилок. Відповідаючи на наведені питання, уже можна відчути підступ. Порівнюючи свої відповіді з нашими, ви зрозумієте різницю. Припустимо (а потім і доведемо), що вся без винятку діяльність служби персоналу – це забезпечення безпеки свого підприємства..
   
   Отже, для початку про терміни. Що ж таке кадрова безпека, і що таке “безпека підприємства” взагалі?
   
   Невеликий теоретичний відступ для кадровиків. Не приводячи науково-громіздкі визначення з різних джерел (а на сьогоднішній день класичного тлумачення не існує), проілюструємо сутність безпеки через вказівку її мети. Головною метою забезпечення економічної безпеки підприємства (ЕБП) є досягнення максимальної стабільності функціонування, а також створення основи й перспектив росту для виконання цілей бізнесу, незалежно від об'єктивних і суб'єктивних загрозливих факторів (негативних впливів, факторів ризику). Кадрова безпека є однією зі складових економічної безпеки (поряд з іншими - фінансової, силової, інформаційної, техніко-технологічної, правової, екологічної). Її іноді називають ще “кадровою й інтелектуальною” складовою ЕБП. Кілька слів про інші елементи ЕБП:
   
   фінансова безпека розглядає й регулює питання фінансово-економічної заможності підприємства, стійкості до банкрутства, визначає параметри платоспроможності й інші “грошові” характеристики;
   
   силова безпека займається режимами, фізичною охороною об'єктів і особистою охороною керівництва, протидією криміналу, взаємодією із правоохоронними й іншими державними органами;
   
   інформаційна безпека заснована не тільки на захисті власної інформації, у тому числі конфіденційної, але й проводить ділову розвідку, інформаційно-аналітичну роботу із зовнішніми й внутрішніми суб'єктами і т.д.;
   
   техніко-технологічна безпека припускає створення й використання такої технічної бази, устаткування й основних засобів виробництва, і таких технологій і бізнеспроцесів, які підсилюють конкурентоспроможність підприємства;
   
   правова безпека має на увазі всебічне юридичне забезпечення діяльності підприємства, грамотну правову роботу з контрагентами й владою, рішення інших правових питань.
   
   Суть екологічної безпеки ясна без додаткових коментарів.
   
   Тепер безпосередньо про поняття “кадрова безпека”. Це процес запобігання негативних впливів на економічну безпеку підприємства за рахунок ризиків і погроз, пов'язаних з персоналом, його інтелектуальним потенціалом і трудовими відносинами в цілому.
   
   Неозброєним поглядом можна побачити, що кадрова безпека займає домінуюче положення стосовно інших елементів системи безпеки компанії, тому що вона “працює” з персоналом, кадрами, а вони в будь-який складовій первинні.
   
   Скажіть, а в роботі з персоналом який підрозділ первинний? Звичайно – служба персоналу (назвемо цей підрозділ так). Таким чином, служба персоналу - більш важливий суб'єкт у кадровій безпеці, чим служба безпеки.
   
   Тут нам доведеться розвіяти ще одну оману, пов'язану з тим, що кадровою безпекою повинна займатися тільки служба безпеки. Виходячи з досвіду роботи в структурах безпеки, заявляємо, що це не так. Уся діяльність служб персоналу може бути розкладена на етапи (пошук, відбір, приймання, адаптація і т.д. аж до звільнення й далі) і на кожному етапі присутні маса питання безпеки, розв'язуваних саме “персональщиками”. Будь-яка дія менеджера по персоналу на будь-якому етапі - це або посилення, або ослаблення безпеки компанії по головній її складовій – по кадрах.
   
   
   У середньому, усі ці закордонні й подібні їм вітчизняні проблеми коштують від 6 до 9% прибутку. І зверніть увагу, ми привели дані тільки про навмисне завдання збитків персоналом, а вартість помилок, неписьменного використання ресурсів, вартість непрофесіоналізму й відсутності компетентності, бездіяльності, нелояльності та інше? Це теж має відношення до кадрової проблеми, до кадрової безпеки. І ніяка служба безпеки не розв'яже ці проблеми самостійно, без допомоги підрозділу, чия діяльність прямо спрямована на роботу з персоналом.
   
   Ми розуміємо самі й вселяємо наші читачам, що будучи стурбованими цим положенням, фахівці кадрових служб мають можливість майже на 60% знизити збитки компанії, пов'язані з персоналом і трудовими відносинами в цілому.
   
   У визначенні кадрової безпеки ми відзначили, що це процес запобігання погроз. Про які погрози мова йде? Вони представляють із себе негативні впливи, що негативно впливають на стан кадрової функціональної складової економічної безпеки підприємства. Простіше говорячи, безпека – це запобігання збитків. Для цього необхідно проводити постійну роботу на запобігання погроз, що викликають ці збитки.
   
   Слід розрізняти зовнішні й внутрішні погрози. Зовнішні негативні впливи - це дії, явища або процеси, що не залежать від волі й свідомості співробітників підприємства й манливі завдання збитків. У свою чергу, до внутрішніх негативних впливів ставляться дії (навмисні або необережні) співробітників підприємства, що також тягнуть завдання збитків.
   
   Звернувши увагу на невеликий список профільних погроз, ми ще раз переконаємося в тому, що забезпечення кадрової безпеки є найважливішою складовою роботи менеджера (директору) по персоналу. Наприклад, внутрішні небезпеки такі:
   
   невідповідність кваліфікації співробітників пропонованим до них вимогам (чи це не небезпека, що веде до збитків?);
   
   недостатня кваліфікація співробітників ( чи це не проблема, розв'язати яку зобов'язані кадровики?);
   
   слабка організація системи керування персоналом;
   
   слабка організація системи навчання;
   
   неефективна система мотивації (це чи не руйнування лояльності й, отже, збільшення збитку від бездіяльності, саботажу й т.п.?);
   
   помилки в плануванні ресурсів персоналу;
   
   зниження кількості раціоналізаторських пропозицій і ініціатив;
   
   звільнення кваліфікованих співробітників;
   
   співробітники орієнтовані на рішення внутрішніх тактичних завдань;
   
   співробітники орієнтовані на дотримання інтересів підрозділу;
   
   відсутність або “слабка” корпоративна політика;
   
   неякісні перевірки кандидатів при прийманні на роботу.
   
   Без сумніву, менеджери по персоналу можуть продовжити цей список, що й треба зробити, проаналізувавши стан кадрової роботи з погляду безпеки як беззбитковості трудових відносин на підприємстві.
   
   Додамо приклади зовнішніх небезпек:
   
   умови мотивації в конкурентів краще (неважко при такому розкладі спрогнозувати відхід фахівців до конкурентів – це чи не погроза, вплив на яку має HrжМенеджер?);
   
   установка конкурентів на переманювання;
   
   тиск на співробітників ззовні;
   
   влучення співробітників у різні види залежності;
   
   інфляційні процеси (неможливо не враховувати при розрахунку заробітної плати й прогнозуванні її динаміки).
   
   Безперечно, усі ці негативні впливи зовнішнього середовища впливають на процеси усередині підприємства, у цілому, на її безпека по кадровій складовій.
   
   Розібравшись у тому, що таке кадрова безпека й для чого вона потрібна, спробуємо відповістити на запитання: а від чого, від яких основних факторів залежить ця сама кадрова безпека будь-якої компанії? На яких “китах” вона тримається?
   
   На наш погляд, вона залежить від трьох основних факторів.
   
   Найм. Під цим коротким словом розуміється цілий комплекс заходів безпеки при прийманні на роботу й прогнозування благонадійності. Тут працює невигадлива формула – “ як приймете на роботу, такі люди у вас і будуть працювати” або “скажіть мені, як ви приймаєте на роботу, і я скажу, які у вас проблеми”. Це дійсно так! В умовне найменування першого фактора “найм” входить розгляд питання безпеки компанії на таких етапах у роботі менеджера по персоналу, як пошук кандидатів, процедури відбору, документальне і юридичне забезпечення приймання на роботу, випробний термін і навіть адаптація. Додамо також процедури безпеки в діяльності кадровиків при підготовці атестації, при плануванні навчання.
   
   Лояльність. Знову ж, в одному слові - комплекс заходів щодо встановлення позитивних відносин працівників до вас, роботодавців. Залежить чи від цього глибина ваших проблеми? Звичайно! Від того, ким відчуває себе співробітник підприємства, - сміттям або частиною спільної справи, залежать і проблеми підприємства. У цю складову роботи із запобігання погроз безпеки традиційно вкладається мало засобів. Однак заощаджуючи на цьому, підприємство змушене буде затратити ще більше ресурсів на заходи наступного, третього блоку.
   
   Контроль. Він являє собою комплекс заходів із установлених для персоналу, у тому числі для адміністрації, регламентів, обмежень, режимів, технологічних процесів, оцінних, контрольних і інших операцій, процедур безпеки. Цей комплекс уже безпосередньо націлений на ліквідацію можливостей заподіяння збитку й спрацьовується, як правило, службою безпеки або іншими підрозділами, але меншою мірою службою персоналу.
   
   При цьому, треба відзначити, що працює принцип “компенсації недостатності уваги” до окремих факторів. Не зробили приймання на роботу частиною системи безпеки, не опікуєтеся про зміцнення лояльності персоналу – серйозні ресурси витратите на контроль, виявлення й розслідування збитків.
   
   Таким чином, кадрова безпека, будучи елементом економічної безпеки компанії, націлена на таку роботу з персоналом, на встановлення таких трудових і етичних відносин, які можна було б визначити як “беззбиткові”. Уся ця діяльність не є окремим напрямком у функціоналі менеджера по персоналу, а лише органічно вписується в нього. І тут практично не залучаються які-небудь додаткові ресурси, за умови, що в компанії присутні всі етапи організації й керування персоналом.
   
   З погляду безпеки в підході до трудової взаємодії присутня одна маленька й не завжди помітна деталь – кожний кандидат на вакансію, кожний працівник підприємства повинен щохвилини розглядатися в тому числі і як джерело ризику, джерело потенційної погрози.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 8217 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Служба персоналу і її шахрайства
Рідкий випадок, але все-таки буває, коли в шановній когорті професіоналів наймання й звільнення з'являються нечесні люди.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4286 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 2
Серед проблем із працівниками не останнє місце займає несумлінне виконання ними своїх обов'язків. Адже від того, як працює окремо взятий співробітник, у цілому залежить робота організації. У нас же ця проблема стоїть найбільше гостро. Перебуваючи під жорстким контролем,працівники демонструють ділову активність, але варто тільки упустити їх з виду й нормальній роботі приходить кінець.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4492 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Перевірка кандидата.
На самому початку статті прагнемо звернути увагу читачів на те, що даний матеріал є просто думкою по темі й не претендує на інструкцію до дії. Усе викладене необхідно для розуміння того, як може вестися дана робота, які методи можуть використовуватися проти кого б то ні було й не більш того.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5277 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Корпоративный саботаж
Корпоративный саботаж становится все более злободневной темой. Сегодня высшим исполнительным лицам и специалистам по IT-безопасности необходимо знать, как выглядит, какими мотивами руководствуется и на что способен типичный саботажник.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4444 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Квартира - Небезпечна зона
На жаль, але наше життя повне небезпек. Ми живемо у світі погроз! Одні з них у всіх «на слуху», а про інших зазвичай ніхто не замислюється. Безумовно, ризику постраждати від терористичного акту, стихійного лиха або навіть банального злочину піддається кожний з нас.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5252 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020