укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Договор охраны магазина в рабочее время 
Перечень вопросов первичного инструктажа для работников. 
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 2 
Договор охраны, обеспечения сохранности и хранения автомобилей  
ОСНОВЫ ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, учебное пособие 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на вулиці, у гаражі, на дачі 
ИНСТРУКЦИЯ по электробезопасности 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Цивільний арсенал - зброя самооборони 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
inf_bezopasnost_kurs_lekcii   минимума   Организация   розкраданнями   каналів   автомобЅ?   зако?   напа?   пасивна   закон   актов   статус,   Імобілайзе?   CCTV   мороз  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Крадіжки на виробництві та в офісі
Хімічні пастки - як засіб боротьби із дрібними розкраданнями
Проблема дрібних розкрадань існує з незапам'ятних часів і, напевно, буде існувати досить довго, оскільки принцип "чуже завжди краще" у більшому або меншому ступені властивий кожній людині. А, враховуючи сучасну поляризацію суспільства, коли добробут одних набагато вище, чим в інших, значно збільшилися прояви клептоманії.


І хоча технічні засоби охорони, спостереження й сигналізації мають у своєму розпорядженні колосальні можливості, однак вони не можуть захистити ваш гаманець від зазіхання з боку поруч сидячого співробітника. Та й обплутати суспільство мережею телеконтролю й спостереження - це похмура перспектива. Однак проблема дрібного розкрадання особистого й громадського майна існує, а якщо є проблема, то повинні бути й методи її рішення.
   
   У колишні роки одним з напрямків у боротьбі із дрібними розкраданнями займалися органі внутрішніх справ за допомогою спеціальних хімічних речовин. Ці речовини викидалися обладнанням на порушника при спробі несанкціоновано розкрити або взяти споряджений предмет. При цьому відбувалося рясне фарбування порушника, а специфічна властивість барвника - проникати в пори тіла або структуру одягу й взуття - дозволяли розпізнати порушника дуже тривалий час. І навіть якщо видимі сліди барвника були змиті, вони дуже яскраво проявляються в ультрафіолетових променях. Тому, це обладнання одержало назву - хімічні пастки. Вони споряджаються барвниками декількох кольорів або їх комбінацією, що дозволяє використовувати їх для позначки певного виду товару або на конкретній території. У випадку затримки людини, що вступила в контакт із хімічною пасткою, можна безпомилково визначити її причетність до конкретного злочину, навіть якщо викрадач буде заперечувати свою причетність до зробленого. За допомогою пасток, найчастіше, викрадача можна виявити раніше, чим буде виявлено саме розкрадання.
   
    На базі виногорільчаної продукції спеціальним складом була оброблена партія пляшок. Через якийсь час на руках і одягу одного з вантажників були виявлені специфічні плями. Їхнє походження він пояснити не міг. При більш ретельному розслідуванні з'ясувалося, що він вступив у змову з одним з водіїв, якому він доставляв, а той вивозив продукцію. Виявити пропажу можна було б тільки через кілька днів, при переобліку. За цей час усі сліди, природно, були б загублені.
   
   Хімічні пастки, працюючи автономно, не вимагають електроживлення й додаткового устаткування при встановленні й експлуатації. Але при використанні в комплексі з охоронною сигнализація досягається ще більший ефект, особливо коли викрадач робить крадіжку "ривком".
   
   У нічний час у невеликий магазин, розбивши вітрину, проник злодій і почав пакувати спиртне й продукти харчування. У пошуках грошей у столі він виявив привабливу коробочку й розкрив її. Результат, у буквальному значенні слова, виявився на обличчі. У паніці він відкрив пляшку й почав змивати барвник, у результаті розчинений барвник рясно офарбив обличчя й одяг. У такому вигляді його й застали працівники міліції, що прибули на спрацювання сигналізації. Подібні розкрадання він робив неодноразово, але через далекість і поганий стан дорог охорона не встигала затримувати злодія.
   
    Із цього видно, що комплексне використання хімічної пастки й сигналізації може підвищити розкривання певного виду злочинів. Поряд з наданням допомоги по охороні матеріальних цінностей на торгівельних об'єктах, базах, складах і в підсобних приміщеннях найчастіше виникає необхідність у захисті особистої власності конкретної людини. Як не дивно, але при високому технічному рівні дуже мало засобів використовується для профілактики, документування й розкриття вже зроблених крадіжок особистого майна по "гарячих слідах", які часто роблять друг у друга поруч сидячі співробітники. І причина зовсім не в тому, що немає таких засобів, а просто набуває чинності принцип раціональності й доцільності через високу їхню вартість. При цьому відсувається на другий план як психологічна травма, так і матеріальний збиток потерпілого. Із цим завданням досить успішно справляються хімічні пастки, які діють винятково "на злодія" або "цікавого" співробітника, що рахує гроші в чужому гаманці.
   
    В офісі солідної фірми працювали кілька співробітниць, у яких систематично пропадали особисті речі й гроші, причому сума зниклих грошей залежала від їхньої кількості в гаманці. Враховуючи, що колектив був жіночий, у гаманцях і косметичках, крім грошей, перебували ювелірні вироби й дорога косметика. Із часом розкрадання почастішали, у колективі створилася напружена психологічна обстановка, повна взаємної підозрілості й недовіри. Не витримавши цієї нервозності й даремних обвинувачень у свою адресу, декілька співробітниць звільнилися. При випадковій зустрічі, керівник цієї фірми почав скаржитися на звільнення кращих фахівців. Йому порадили придбати спеціально оснащений гаманець, що він і зробив. Буквально через кілька днів у кабінеті на підлозі й у туалетній кімнаті виявилися яскраві специфічні плями. Такі ж плями були на обличчі співробітниці, що намагалася відмити барвник. Її сімейне й службове становище не давало ні найменшої підозри в здійсненні розкрадань. Запізніле каяття, обіцянка відшкодувати збиток і більше не робити нічого подібної, винної дії не зробило, вона була звільнена, справедливість восторжествувала.
   
    Інший подібний випадок відбувся в торгівельній фірмі в кабінеті головного бухгалтера. З робочого стола періодично пропадали особисті речі й цінності. Незвичайним було те, що для розкрадання досить було буквальне декількох митей. А оскільки в кабінет заходила велика кількість відвідувачів для підпису й оформлення документів - те піймати злодія за руку було досить важко. За порадою фахівців у стіл була покладена спеціально споряджена купюра. Пролежавши в столі кілька днів, купюра зникла, зате в той же день на вбранні однієї зі співробітниць виявилися специфічні плями. Заходячи в кабінет по кілька разів на день, вона вивчала обстановку, а, вибравши момент, коли в кабінеті нікого не було - робила розкрадання, для цього їй було потрібно 10-15 секунд. Без застосування спеціальних технічних засобів цей злочин розкрити було б досить складно.
   
    У зв'язку з тим, що розкрадань особистої власності існує безліч - хімічні пастки виготовляються конструктивно-наближеними до предметів, що мають інтерес для викрадача. Для цього застосовувані матеріали й прикриття використовуються ті, які перебувають у місці встановлення хімічної пастки. В обмінних пунктах, банках і їх філіях, поштових відділення для спорядження хімічних пасток використовуються банківські пакети з відповідними написами. У магазинах і кіосках - спеціальні скриньки, здатні створити ілюзію, що там перебувають гроші, на робочих місцях - гаманці й сумочки і т.д.
   
    Розроблювачі й виготовлювачі хімічних пасток намагаються йти в ногу із запитами й побажаннями замовників. Крім того, що багато пасток виконуються під конкретне замовлення, розробники реагують й на проблемні питання, що виникають у суспільстві. Враховуючи зростаючу кількість крадіжок з дач і льохів, було розроблено й успішно застосовується обладнання відлякування злодія за допомогою сльозоточивого газу. Проникнувши в будову й переміщаючись по ній, злодій неодмінно зачепить тонку капронову нитку, яка через пружинний механізм відкриває клапан контейнера зі сльозоточивим газом. Навіть якщо приміщення й великого обсягу - перебувти в ньому неможливо. Працює це обладнання практично в будь-яких кліматичних умовах, не вимагає технічного обслуговування, але слід зазначити, що встановлювати це обладнання необхідне в закритих, мало вентильованих приміщеннях.
   
    На дачній ділянці постійно відбувалися крадіжки в осінньо-зимовий період. Хазяїн дачі встановив одне обладнання на вхідні двері, друге в житловій кімнаті. При спробі злодія проникнути в приміщення спрацювало перше обладнання, змусивши його неабияк "поплакати" і "почихати", тим самим відбивши бажання продовжувати свої злочинні наміри. Однак зламані двері, що залишилися відкритими, мабуть, не давала йому спокою. Через кілька днів він знову повернувся й, хоча намагався бути обережним при вході, зачепив малопомітну капронову нитку в приміщенні, при цьому спрацювало друге обладнання, що й змусило його в паніці ретируватися.
   
    Враховуючи масове поширення останнім часом такого виду злочинів, як розкрадання кольорових металів у промисловій апаратурі - була розроблена й пройшла успішне випробування хімічна пастка із пружинним механізмом викиду барвника. Це дозволяє їй зберігати свої робочі властивості протягом декількох років навіть в екстремальних кліматичних умовах експлуатації. Використовується ця хімічна пастка з метою запобігання, а у випадку здійснення крадіжки із заблокованого об'єкта - найшвидшого розкриття цього розкрадання. Встановлюється вона в електрощитових шафах і боксах зв'язку, ящиках пожежних гідрантів і особливо для захисту таксофонного встаткування. У процесі виготовлення враховані всі ті проблемні питання, які виникають при експлуатації подібного обладнання. Враховуючи, що більшість таксофонів і іншого встаткування, у яке монтується ця пастка, розташовані на вулиці, вона виготовляється з підвищеним ступенем захисту від впливу кліматичних умов. Значна кількість цих виробів встановлюється для захисту алюмінієвих напівкабін і нових таксофонів, які користуються великим попитом в "мисливців за кольоровим металом". Таксофонами користується велика кількість населення, але хімічна пастка повинна спрацювати винятково на злодія, що і є другою вимогою. У такий спосіб виключена можливість завдання збитків сумлінним користувачам таксофонами, чого не було в перших конструкціях хімічних пасток.
   
    Простота у встановленні й відсутність технічного обслуговування протягом декількох років - роблять це обладнання конкурентоспроможним щодо інших технічних засобів охорони, що мають значно високу вартість і складність в експлуатації. Принцип дії цієї пастки полягає в спрацюванні пружинного механізму при несанкціонованому відкритті або знятті встаткування. При цьому викидається порція барвника на порушника.
   
    У нічний час міліцейський патруль виявив пропажу таксофона. При пошуку його й осіб, які могли б зробити це розкрадання, були виявлено кілька людей. Свою причетність до крадіжки вони категорично заперечували. Однак, при більш ретельному огляді, на руках двох були виявлені сліди барвника. Після доставки їх у міліцію, вони підтвердили, що алюмінієву напівкабіну з таксофоном зняли для наступної реалізації. Довести причетність цих молодих людей до зробленого злочину іншим способом було б практично неможливо.
   
    Як показала практика, після спрацювання хімічної пастки, незалежно від того, розкритий чи ні викрадач - інформація про факт застосування подібних обладнань надовго збиває запал у самих переконаних клептоманів. І, хоча в цій статті наведені приклади позитивного застосування хімічних пасток, спектр їх використання значно ширше, і встановлюватися вони можуть як у державних установах, так і в торговельно-комерційних структурах і навіть у побутових умовах для рішення внутріродинних суперечок і охорони квартирних електролічильників. А враховуючи невисоку вартість, велику різноманітність і високу ефективність у розкритті й запобіганні дрібних розкрадань - хімічні пастки займають гідне місце серед технічних засобів які застосовуються для виявлення дрібних викрадачів і несумлінних співробітників.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 8814 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Крадіжки в офісі
Чим менше можливостей вкрасти буде в потенційного злодія, тим краще. Безумовно, у великій компанії з високим рівнем плинності кадрів і великою кількістю відвідувачів, співробітники обов'язково повинні тримати особисті речі в ящиках стола, що замикаються на ключ. І керівництво компанії підстрахує в тому числі й себе від зайвих неприємностей, якщо дасть своїм працівникам таку можливість. Тоді у випадку пропажі особистих речей співробітникам залишиться винити по більшій частині тільки себе.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4414 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Крадіжки, чинені співробітниками
Крадіжки товару власним персоналом у магазині або офісі відбуваються досить часто. Досить сказати, що співробітники магазину наносять удвічі більший збиток, ніж покупці. І це тільки по розкраданнях.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4708 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Реферат На тему: «Защита персональных данных в ИС» По дисциплине Информационная безопасность
В январе 1986 года Россия подписала Конвенцию Совета Европы о защите личности в связи с автоматической обработкой персональных данных, принятую в Страсбурге за 25 лет до этого. В 1997 году началось обсуждение Федерального закона Российской Федерации «О персональных данных», он был принят 27 июля 2006 года (№ 152-ФЗ «О персональных данных») и вступает в силу 1 января 2010 года.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6574 | 11/02/2012 Захист інформації - Інформаційна безпека
Безпека сплаву на байдарці
Заходи безпеки при сплаві на байдарці залежать від категорії маршруту. Маршрутів простих, без категорії (такі що не мають класифікації по складності у спортсменів) більшість. У середній смузі європейської частини Росії, де немає гір і виходу кам'янистих порід, інших маршрутів ви й не зустрінете.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4578 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ: Монтажник внутренних санитарно-технических систем и оборудования 2-го разряда
Монтажник внутренних санитарно-технических систем и оборудования 2-го разряда назначается на должность и освобождается от должности в установленном действующим трудовым законодательством порядке приказом руководителя Организации.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5498 | 14/01/2012 Безпека та персонал - Посадові інструкції
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020