укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Як вибрати пожежний датчик 
Пожежа, як запобігти і як поводитися у випадку загоряння 
Реферат На тему: «Спам» По дисциплине Информационная безопасность 
Бронежилет, його призначення й можливості 
Технічні засоби протидії саботажу персоналу в готелях 
КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, Часть 3  
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа в громадських місцях 
Про використання систем відеоспостереження в роздрібній торгівлі 
Крадіжки, чинені співробітниками 
Ответы на вопросы по информационной безопасности 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
крадіжок   А.Ю.,   приховані   самооборона   Другого   Т.М.,   Психофизиологические   Искусственный   качества.   описания   ответственность   Розет   классических   труда  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кадрова безпека компанії
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 2
Серед проблем із працівниками не останнє місце займає несумлінне виконання ними своїх обов'язків. Адже від того, як працює окремо взятий співробітник, у цілому залежить робота організації. У нас же ця проблема стоїть найбільше гостро. Перебуваючи під жорстким контролем,працівники демонструють ділову активність, але варто тільки упустити їх з виду й нормальній роботі приходить кінець.
      
   Несумлінне виконання своїх обов'язків.
   
   Серед проблем із працівниками не останнє місце займає несумлінне виконання ними своїх обов'язків. Адже від того, як працює окремо взятий співробітник, у цілому залежить робота організації. У нас же ця проблема стоїть найбільше гостро. Перебуваючи під жорстким контролем,працівники демонструють ділову активність, але варто тільки упустити їх з виду й нормальній роботі приходить кінець.
   
   В умовах жорсткої конкуренції дуже важливо, щоб пропонований Вами сервіс був вище чим в інших. У цій боротьбі дуже важливо як працює Ваш персонал. Чи дійсно він послужливий, уважний і ввічливий із клієнтом. Також як і Вам мені постійно доводиться зустрічатися з хамством і брутальністю з боку продавців, комерційних магазинів і фірм. Складається стійке враження, що принципи радянської торгівлі, коли продавець був царем і богом, невикорінна. Схоже, що людям, зайнятим у торгівлі невідомий принцип "Клієнт завжди правий". Практично скрізь Вас зустрінуть гордовитість, зарозумілість і зневага. Працівник немов робить Вам величезну послугу, продаючи бажаний товар. Досить часто попадаються ситуації, коли працівник займається своїми особистими справами, бовтаючи по телефону або зі знайомим, а клієнт терпляче чекає, коли ж йому виявлять увагу. На щастя, ситуація потроху змінюється. Тепер далеко не кожний стане мовчачи зносити таке відношення тим більше, що знайти аналогічний товар за подібною ціною, але із кращим обслуговування вже не проблема. Тому багато бізнесменів стали вимагати від своїх працівників посміхатися й уважно вислухувати всі прохання клієнта відповідаючи йому ввічливістю, навіть якщо він поводиться некоректно. Необхідність у спеціальному інструктажі персоналу працюючих із клієнтами й партнерами є практично в будь-якій фірмі. Але одними інструкціями проблему не вирішити. Необхідно регулярно контролювати роботу, караючи винних і заохочуючи тих, що працюють добре. Працівника потрібно зацікавити в результаті. І чим швидше Ви це зробите, тим більше у Вас шансів, що клієнти не втечуть від Вас до Ваших "друзів" конкурентів.
   
   Ще однієї серйозною проблемою є досить розповсюджена практика, коли до Вашого співробітника в робочий час приходять друзі, родичі й знайомі. Треба відзначити, що іноді це йде на користь обов'язкам , які вони виконують. Гість може замінити тимчасово відсутнього працівника на його робочому місці. Може дати коштовну пораду по виконуваній роботі. Але, на превеликий жаль, найчастіше він стане потужним відволікаючим фактором. Вибираючи між виконанням своїх обов'язків і спілкуванням із цікавим співрозмовником Ваш співробітник, швидше за все, вибере друге. Отже, клієнти залишаться без винної уваги. А може й того гірше, скориставшись тим, що працівник відволікся, буде зроблена крадіжка. От і виходить, що обійтися в роботі без політики" батога й пряника" ніяк не вийде.
   
   Розголошення інформації.
   
   Найбільш важливою проблемою є розголошення працівниками конфіденційної інформації. Усі перераховані вище проблеми в достатній мері відомі й пророблені. Зовсім інша ситуація з витоком інформації. Дотепер багато хто з керівників схильні недооцінювати всю важливість і цінність інформації, як власності підприємства. Дуже часто бізнесмени говорять, що в них немає секретної інформації, яку необхідно оберігати. Насправді ж усе зовсім навпаки. У будь-якій фірмі, незалежно від розміру й обігу, знайдеться інформація, яка досить цікава іншим особам. І якщо така інформація покине стіни фірми, це може обернутися серйозними втратами для підприємства. А визначити, скільки коштує та або інша інформація дуже складно. Інформація, це такий об'єкт, ціна якого здатна змінитися залежно від часу або настання якихось певних подій. Крім того, те, що не має цінності для одного, може стати безцінним придбанням для іншого.
   
   У чому ж основна проблема розголошення конфіденційної інформації?
   
   По-перше, у тому, що немає практики її захисту, а також профілактики її розголошення. Практично, у будь-якій західній фірмі працівники інструктуються про необхідність тримати в секреті все, що вони довідаються на роботі. Причому інструктаж проводиться як при прийманні на роботу, так і в ході виконання службових обов'язків. Ну й, звичайно, обов'язково нагадають працівникові, що звільняється, про те, що він зобов'язан мовчати про все, що він знає. І такі дії не обмежуються усними нагадуваннями. В обов'язковому порядку всі працівники підписують зобов'язання про збереження конфіденційної інформації. Та й відповідні працівники стежать за виконанням інструкцій. У нас же бізнесмени, лише за рідкісним винятком, чули про це. Тому працівник, не стиснутий ніякими обмеженнями, бовтає праворуч і ліворуч, розкриваючи важливі секрети всім бажаючим. У моїй практиці чимало випадків, коли декілька необережно загублених слів приносили фірмам збиток у кілька тисяч, а в деяких випадках, навіть десятків тисяч, доларів. І якщо Ви недооцінюєте всю важливість і серйозність інформації, те обов'язково знайдуться люди, які можуть цим скористатися.
   
   А результат - Ваша інформація стає чужим прибутком.
   
   Другою проблемою, що прямо випливає з першої, є зовсім непотрібна поінформованість працівників про всі справи фірми. У наших фірмах будь-який працівник, починаючи від прибиральниці й закінчуючи охоронцем, знає про те, де, коли, у кого й за якими цінами купили останню партію товару. Хто й скільки одержав за " вирішення проблем". Скільки грошей заробив хазяїн, де їх зберігає й багато чого іншого. А в результаті в працівника виникає непереборне бажання поділитися цією інформацією з навколишніми. І добре, якщо ті до кого потрапить ця інформація, нею не скористаються. Найчастіше вона попадає в потрібні руки. А уникнути цього дуже просто. Кожний повинен знати рівно стільки, скільки йому необхідно. Інформація, призначена для керівництва в жодному разі не повинна потрапити до середньої ланки й уже, тим більше, не повинна бути відома обслуговуючому персоналу. Саме так роблять у Європі й Америці, де інформація чітко розділена на рівні й кожний має доступ у відповідності зі своєю посадою. Якщо Ви думаєте, що секрети розкривають які то "особливі" нечистоплотні працівники, то ви помиляєтеся. Джерелом інформації може стати, практично, будь-який навіть самий надійний співробітник. Різниця лише в методах, за допомогою яких з нього будуть "тягти" інформацію.
   
   Висновок.
   
   Напевно багато керівників скажуть, що боротися із цими проблемами неможливо, адже вони вічні. Це не так. Насправді, просто не потрібно запускати ситуацію занадто далеко. Вчасно подбавши й провівши необхідні заходи, можна уникнути багатьох проблем у майбутньому. Якщо ж постійно контролювати ситуацію, адекватно реагуючи на виникаючі проблеми, то буде не складно досягти досить високих результатів. І хоча зробити це дуже не легко, все-таки не варто опускати руки. Про те, як вирішувати проблеми з персоналом ми поговоримо іншим разом, а поки постарайтеся, щоб отримана із цієї статті інформація стала для Вас корисною. Спробуйте зробити необхідні висновки й проаналізувати власну ситуацію, з урахуванням прочитаного.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4487 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Корпоративный саботаж
Корпоративный саботаж становится все более злободневной темой. Сегодня высшим исполнительным лицам и специалистам по IT-безопасности необходимо знать, как выглядит, какими мотивами руководствуется и на что способен типичный саботажник.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4435 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Служба персоналу і її шахрайства
Рідкий випадок, але все-таки буває, коли в шановній когорті професіоналів наймання й звільнення з'являються нечесні люди.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4282 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Що таке кадрова безпека компанії
Зазвичай розгляд теми кадрової безпеки компанії починається зі спроби відповісти на ряд можливо трохи жартівних, але характерних питань:

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8210 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Перевірка кандидата.
На самому початку статті прагнемо звернути увагу читачів на те, що даний матеріал є просто думкою по темі й не претендує на інструкцію до дії. Усе викладене необхідно для розуміння того, як може вестися дана робота, які методи можуть використовуватися проти кого б то ні було й не більш того.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5270 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Цивільний арсенал - зброя самооборони
Сучасне життя повне небезпек. Тому бажання захистити себе виникає в багатьох. Але як це зробити? Найчастіше із цією метою здобуваються різні «засоби самооборони». Але наскільки вони ефективні?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5436 | 23/05/2011 Безпека особистості - Питання самозахисту
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020