укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
7 щеплень для мандрівника 
Договор охраны объекта 
РЕФЕРАТ на тему «Информационная безопасность и защита информации в сети Интернет» 
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ: Монтажник внутренних санитарно-технических систем и оборудования 2-го разряда 
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Особливості керування взимку 
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв. 
Підрядник у будівництві - безпечний вибір 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
финансирование   інформаційна   каналів   вентиляці   действий   электробезопасности,   агрес°?   менеджер   работника   Відеоспостережен?   огневых   Delta   Характеристика   вітер   направляются.  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кадрова безпека компанії
Перевірка кандидата.
На самому початку статті прагнемо звернути увагу читачів на те, що даний матеріал є просто думкою по темі й не претендує на інструкцію до дії. Усе викладене необхідно для розуміння того, як може вестися дана робота, які методи можуть використовуватися проти кого б то ні було й не більш того.


Метою описуваного заходу є:
   - виявлення схильності кандидата до шахрайства
   - виявлення зв'язків, здатних нашкодити фірмі
   - виявлення фактів біографії, здатних нашкодити фірмі
   - непряме виявлення проф придатності кандидат
   - одержання інформації про особливості кандидата.
   
   З появою кандидата потрібно проводити його комплексну перевірку, яка обов'язково повинна містити в собі наступне:
   
   Cбор офіційної інформації й формальні перевірки
   - заповнення спеціально складеної анкети
   - надання копії паспорта, трудової книжки, військового квитка, документів про освіту, водійського посвідчення й т.п.
   - перевірка отриманих документів на дійсність і зіставлення інформації, що втримується в них, з анкетними даними
   - одержання інформації з баз даних
   - одержання відгуків із попередніх місць роботи з офіційних каналів
   
   Тестування кандидата
   - відкриті психологічні тестування
   - перевірки на детекторі неправди
   - сховані психологічні тестування
   - непряме тестування ( через непрямі прояви психічних особливостей)
   - замасковане тестування ( під видом анкетування)
   
   Ряд співбесід (мінімум три)
   - першу співбесіду проводить кадровик і в процесі бесіди уточнює отримані з документів дані, також одержує загальне уявлення про кандидата
   
   - другу співбесіду також проводить кадровик усуваючи розбіжності між наданою інформацією й отриманої з інших джерел, крім цього задаються проблемні питання для з'ясування профпридатності й відносин до певних фактів, подій і т.п., при цьому бажане проводити сховане і явне психологічне тестування кандидата
   
   - третю співбесіду проводить керівник, маючи на руках результати попередніх співбесід і перевірок, ставляться конкретні проблеми й з'ясовуються знання й професіоналізм
   
   - сховані співбесіди проводяться поза межами фірми під видом добору співробітника на подібну посаду, але в іншу компанію, природньо їх проводять підставні особи.
   
   Збір суб'єктивної інформації й неформальні перевірки
   - неформальне спілкування (опитування) з колишніми товаришами по службі, підлеглими, сусідами
   - створення штучних ситуацій (провокації) і спостереження за тим як людина реагує, як поводиться
   - спостереження за поведінкою в стандартних ситуаціях і зіставлення з декларуємими ідеями й принципами
   Cопоставление всієї отриманої інформації, і ухвалення рішення про придатність кандидата
   
   Увесь перелік елементів перевірки кандидата необхідно задіяти тільки якщо в цьому є необхідність, інакше кажучи - у випадку вивчення людини, що претендує на досить відповідальний пост, - від роботи якої залежить успіх справи в цілому. Причому проходження кандидатом усіх перевірок ще на означає його абсолютну придатність, тому не можна відразу віддати в його руки всі козирі. Доцільніше домовитися про випробний термін, у плині якого кандидат почне роботу з менш проблемних ділянок. І по тому як він буде працювати можна судити й про його відношення до справи в цілому.
   
   Особливості проведення окремих заходів
   
   Психологічне тестування
   
   Психологічні тестування дають можливість оцінити здатності кандидата, його можливості, схильності до тих або інших видів діяльності, імовірність тих або інших відхилень. Зараз у вільному доступі велика кількість різноманітних тестів загального плану й спеціалізованих. Не зваблюйтеся видимою доступністю такого потужного інструменту - щоб якісно опанувати психологічними методиками потрібна велика практика. Тому перш ніж їх використовувати необхідна консультація із психологом. Він, залежно від поставленого завдання підбере найбільш підходящий тест, адаптує його під конкретний випадок і що найбільше важливо правильно й повно інтерпретує отримані дані.
   
   Проведення відкритого тестування найбільш простий спосіб, але разом з тим і менш надійний - оскільки дані методики також доступні й кандидатам, що дозволяє зробити припущення про можливість підготовки. Відповідно найбільш точні дані виходять при проведенні схованого тестування.
   
   Непряме тестування має на увазі використання такого ефекту як проектування психіки людини на її зовнішні прояви (міміка, переваги в одязі, кольорі, почерк, сленг …). Даний спосіб вимагає гарних знань і досвіду та мінімальну попередню підготовку. Тоді як замасковане тестування напроти вимагає серйозну попередню підготовку. Вона виражається в маскуванні самого тесту під щось те інше. Наприклад в анкету вставляються питання спеціально орієнтовані на виявлення якихось моментів.
   
   Співбесіди
   
   Співбесіди самі по собі комплексні заходи, що є об'єднанням декількох елементів. Наприклад, найпростіший симбіоз подібного роду це властиво співбесіда (одержання або уточнення інформації) і сховане тестування кандидата, можливі й більш складні варіанти - усе залежить від поставленої мети й досвіду того хто проводить даний захід. Тому можна стверджувати, що співбесіда є найбільш простим й доступним інструментом як для простого вивчення людини так і для складного (схованого або об'єднаного).
   
   Важливо під час проведення співбесід фіксувати їх зміст на магнітофон для подальшого більш глибокого аналізу, ще краще на відео - у цьому випадку є можливість аналізу не тільки змісту відповідей і інтонації, але й невербальних проявів (міміка, жести, зовнішній вигляд і т.п.). Для перевірки професіоналізму можна використовувати таке приймання як "гонка з переслідуванням", суть його зводиться до того, що людину просять дати пораду в рішенні якогось відверненого завдання пов'язаного з її професійною діяльністю, попередньо одержавши інформацію як це завдання повинно бути вирішено. І по тому як швидко претендент приходить до правильного рішення можна судити про його професіоналізм. Другий спосіб полягає в поглибленні в суть питання настільки, що потрібно оперувати не загальними даними, а конкретними цифрами й способами. Наприклад, фахівцеві із систем безпеки можна дати такі перевірочні завдання як:
   
   - скласти концепцію безпеки фірми
   
   - скласти план заходів щодо створення системи безпеки фірми
   
   - скласти перелік витрат для рішення конкретних питання безпеки
   
   - з'ясувати інформацію загального плану про який те юридичній особі або людині
   
   - запропонувати варіанти оснащення об'єкта технічними засобами безпеки
   
   Корисно при проведенні співбесід з кандидатами, що претендують на досить відповідальні посади користуватися послугами консультантів, які зможуть у достатній мері визначити рівень підготовки по тому або іншому питанню. Крім підвищення якості результатів співбесіди, залучення сторонніх фахівців дозволяє перевірити стресостійкість випробуваного, оскільки розмова з декількома співрозмовниками справа достатньо складна, особливо якщо врахувати те, що кандидат претендуючи на певну посаду прагне показати себе, свої здатності з найкращої сторони. Фактично виходить ефект перехресного допиту.
   
   Ефективне використання схованих співбесід. Технологія їх проведення така: кандидата запрошують у сторонню організацію, подібну по своїх параметрах з вашою, і з ним проводиться аналогічна співбесіда, результати якої використовуються для розробки тактики основної співбесіди й у наслідку для уточнення його результатів за допомогою порівняння.
   
   Збір суб'єктивної інформації й неформальні перевірки
   
   Дані заходи є найбільш дорогими, найбільш трудомісткими, найбільш складними, вони не у всіх випадках дають очікуваний результат, але разом із цими недоліками вони мають одну безсумнівну перевагу - реальність надаваної інформації. Це пов'язане з тим, що інформація збирається таким чином, що об'єкт вивчення не може вплинути на результати досліджень або йому проблематично виявити такий вплив. Виникає такий ефект по наступних причинах:
   
   - перше, більшість людей не припускають можливість їх настільки глибокого вивчення;
   
   - друге, якщо таке припущення й існує то реалізувати закриття інформації під силу не всім і не всю;
   
   - третє, навіть якщо приймаються заходи щодо закриття такого роду інформації, повністю закрити її неможливо.
   -
   Завдяки проведенню даних заходів можна одержати інформацію про поведінку об'єкта досліджень в "природніх умовах", про те як суб'єкт проявляється в тих або інших обставинах, що він робить насправді в тій або іншій обстановці, а не те що він прагне показати навколишнім.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5269 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Що таке кадрова безпека компанії
Зазвичай розгляд теми кадрової безпеки компанії починається зі спроби відповісти на ряд можливо трохи жартівних, але характерних питань:

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8209 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Корпоративный саботаж
Корпоративный саботаж становится все более злободневной темой. Сегодня высшим исполнительным лицам и специалистам по IT-безопасности необходимо знать, как выглядит, какими мотивами руководствуется и на что способен типичный саботажник.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4434 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Служба персоналу і її шахрайства
Рідкий випадок, але все-таки буває, коли в шановній когорті професіоналів наймання й звільнення з'являються нечесні люди.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4282 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 2
Серед проблем із працівниками не останнє місце займає несумлінне виконання ними своїх обов'язків. Адже від того, як працює окремо взятий співробітник, у цілому залежить робота організації. У нас же ця проблема стоїть найбільше гостро. Перебуваючи під жорстким контролем,працівники демонструють ділову активність, але варто тільки упустити їх з виду й нормальній роботі приходить кінець.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4484 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети.
Екзаменаційний білет №3

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:3818 | 24/11/2015 Документи для роботи - Інструкції
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020