укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Техніка промислового шпигунства. Що потрібно знати споживачеві.  
Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність 
Правила внутреннего распорядка для охраны 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 6 
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 3 
Формат стиску H.264 
Відповіді на питання, що найбільш часто задаються по біометрії 
Деякі технології боротьби з крадіжками на складі 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ: ЗАВЕДУЮЩИЙ СКЛАДОМ  
ПОЛОЖЕНИЕ О РАСПРЕДЕЛЕНИИ ОБЯЗАННОСТЕЙ МЕЖДУ ГЛАВНЫМ ВРАЧОМ И НАЧАЛЬНИКОМ МЕДИЦИНСКОГО ЦЕНТРА 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
состав   самооборона   конфіденційної   особистості   воєнізованої   какие   собственником   инструктажей   быть   охраны   Типи   Атмосфера   эксплуатацией   составляется   сейф  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Контроль персоналу
Технічні засоби протидії саботажу персоналу в готелях
У рамках даної статті ми спробували підняти проблему використання технічних засобів, доступних системним інтеграторам, для попередження такого негативного явища як саботаж. Зрозуміло, проблема ця не вирішується тільки технічними засобами. Існують ще методики добору персоналу й методики керування існуючим персоналом.   
   Постановка завдання
   
   Сучасне підприємство готельної індустрії — підприємство комерційне, що ставить перед собою завдання надання послуг гостям з метою одержання прибутку.
   
   Для одержання цього прибутку заклад повинний надати клієнтам певний рівень сервісу, крім того, клієнти повинні почувати себе впевнено, спокійно й комфортно. Керівництво або власник наймає персонал, необхідний для рішення цього завдання.
   
   
   На жаль, найманий персонал не завжди з сумлінно ставиться до виконання своїх обов'язків. Т.ч. має місце явище, називане саботажем роботи підприємства.
   
   Існує безліч форм саботажу. У даній роботі хочеться докладно зупинитися всього лише на одному способі, яким недбайливі працівники завдають значної шкоди підприємству готельної індустрії, а саме — використанням ресурсів і сервісів готелю для одержання особистої вигоди.
   
   Не секрет, що власник або його довірена особа не в змозі постійно спостерігати за ситуацією в закладі. У керівника такого великого й різнопланового підприємства як готель є безліч питань, що вимагають його пильної уваги. Цим і користуються найняті працівники.
   
   Саботаж, який ми розглядаємо, може виражатися в різних формах. Від використання телефонної мережі готелю для здійснення особистих міжміських дзвінків і користування сауною, солярієм, тренажерним залом і іншими сервісами для себе й друзів, до негласного поселення постояльців, що оплачують проживання не в касу готелю, а в кишеню персоналу.
   
   Зрозуміло, різні форми мають різні наслідки. Можливо, недбайливий співробітник, що користується під час чергування сауною або використовуючий для друзів тренажерний зал, не нанесе великого фінансового збитку закладу. Зовсім по іншому необхідно розглядати дії персоналу, що маніпулює з місцями й проживанням гостей.
   
   Напевно, усі пам'ятають ситуації, коли доводилося давати хабарі або подарунки робітникам радянських готелів для того, щоб можна було поселитися в них. При цьому, як показував досвід, вільні місця в закладах були, але персонал «притримував» їх для особистого збагачення. Готелів було мале й попит на їх послуги, був великий, тому саботажники не боялися, що в результаті їх дій місця залишаться вільними.
   
   У наш час ситуація часто протилежна. Готелів, що пропонують свої послуги, стало досить багато. Попит на їхні послуги практично не скоротився. Гостя із задоволенням оселять, візьмуть із нього плату за проживання, але або не видадуть документи, що підтверджують оплату взагалі, або видадуть документи не за весь оплачений строк, а тільки за його частину. У деяких випадках просунутий персонал видасть документ, що відрізняється від встановленого в закладі зразка, тобто, називаючи речі своїми іменами, банальну підробку.
   
   У кожному разі в збитку виявляється власник закладу, у якого його найнятий персонал попросту краде частину прибутку.
   
   Методи боротьби із саботажем
   
   Основна мета будь-якої антисаботажної системи — не виявити саботаж і покарати винних, а запобігти йому.
   
   Заходи, які може приймати власник для зменшення втрат, можна розділити на дві категорії — адміністративні й застосування технічних засобів. Кількість адміністративних заходів, які може придумати хазяїн готелю не така велика. Можна спробувати збільшити заробітну плату персоналу в надії на те, що, одержуючи високу зарплатню, співробітники відмовляться від «власного бізнесу», можна намагатися побудувати систему поділу відповідальності між порт’є, покоївками й ін. персоналом, який контактує з гостями, можна, нарешті, вимагати від персоналу, використання нумерованих квитанцій і чеків, увести жорстку систему штрафів і побудувати систему тотального стеження.
   
   Чим жорсткіше буде боротися власник з негативними явищами, тим спритніше в прийманнях буде персонал. Крім того, адміністративні заходи звичайно, створюють у колективі готелю дуже нервозну атмосферу, яка рано або пізно перейде на загальну атмосферу в готелі. Гостям стане в такому закладі некомфортно, і він почне зазнавати збитків.
   
   Технічні засоби, які можуть бути застосовані власником для захисту своїх інтересів, також можна розділити на два класи: засоби незалежного протоколювання роботи персоналу й засоби, що роблять безглуздими спроби використовувати ресурси готелю.
   
   До першого класу ставиться система відеоспостереження. Крім охоронних функцій, система дозволяє записати дії персоналу для наступного аналізу.
   
   Набагато більш цікаві технічні засоби другого класу. На мій погляд, ефективно використовувати систему контролю й керування доступом (СККД) на базі готельних замків і електромеханічних засувок, інтелектуальну систему енергозбереження й готельну систему автоматизації (PMS).
   
   Технічні засоби протидії саботажу
   
   Хочеться розглянути питання, пов'язані із застосуванням СККД, енергозбереження й готельної PMS. Такий комплекс виявляється дуже ефективним не тільки для протидії саботажу персоналу, але й захисту майна гостей від зазіхань кримінального елемента, протипожежного захисту й зниження споживання електроенергії.
   
   Проведемо класифікацію таких систем, стосовно до готелю.
   
   Готельна СККД має деякі відмінності від традиційної офісної. Основним її елементом є готельні замки — спеціалізовані замки, що відкриваються гостьовими картами. Замки мають пам'ять, у якій запам'ятовується в який час і якими ключами відбувалося відкриття. Ця інформація може бути використана згодом для контролю дії персоналу — покоївок, що обслуговують робітників і ін. Головною перевагою таких замків є унікальність гостьової картки. Якщо в готелі обслуговування організоване правильно, то замки перепрограмуються перед поселенням нового гостя. Це дозволяє гостеві не турбуватися про те, що хто-небудь, що проживав у номері й зробив копію ключа, може потрапити в його номер. Більше того, деякі готелі використовують гостьові картки як рекламний матеріал. Гості, залишаючи заклад, увозять із собою ключі від номера, у якому вони відпочивали. Картка-Ключ є свого роду сувеніром і візиткою закладу.
   
   СККД вирішує безліч проблем, але в неї є й зворотна сторона — якщо клієнт не увозить із собою картку-ключ або, якщо програмування замків відбувається безконтрольно, несумлінний персонал може використовувати її для власної вигоди.
   
   Одним з можливих сценаріїв такого саботажу може бути наступний. Гість поселяється в готелі на кілька днів. Їдучи, гість за якимись причинами повертає картку-ключ персоналу готелю. Персонал замість анулювання цієї картки й перепрограмування замка поселяє в номер, що звільнився нового постояльця, але офіційно це поселення не оформляє. Таким чином, у готелі живе людина, яка зробила оплату за проживання, але яка не потрапила в касу й пішла на збагачення саботажників.
   
   Іншим варіантом саботажу є використання карт-ключів персоналу — покоївок, електриків, сантехників та ін. для поселення постояльців. У цьому випадку деяку допомогу може дати пам'ять замка. Якщо в протоколі роботи з'являється велика кількість відкриттів дверей номера спеціальними картами, це означає, що хтось саботує роботу.
   
   Крім СККД для боротьби із саботажниками застосовується інтелектуальна система енергозбереження й PMS.
   
   Система енергозбереження будується на базі вимикачів для готельних карток (hotel card switcher).
   
   Алгоритм роботи такого вимикача досить простий — якщо готельна картка вставлена у вимикач, вимикач включений і електроживлення подається на прилади, що перебувають у номері: висвітлення, розетки, кондиціонер і ін. Якщо картка з вимикача витягнена, через попередньо запрограмований проміжок часу (звичайно 5–30 секунд) відбувається відключення всіх електроприладів номера. Таким чином, такі вимикачі дозволяють заощаджувати значну кількість електроенергії за рахунок відключення непотрібного висвітлення й приладів у номерах, крім того, власник може бути впевнений, що гості не забудуть у номері включеним праску або кип'ятильник — розетки будуть знеструмлені при закритті номера.
   
   Інтелектуальність пристрою, полягає в спільній роботі вимикача із системою керування готелем. У випадку, коли в номері ніхто не проживає, номер не перебуває в ремонті або не проводиться прибирання номера, наш інтелектуальний вимикач не реагує на картку, відповідно, електроживлення в номер не подається. Чи навряд хто-небудь із гостей захоче мешкати в номері, де відсутнє висвітлення, не подається вода, не працюють інші сервіси. Таким чином, досягається основна мета протисаботажної системи — знищуються умови, що роблять саботаж можливим.
   
   Готельна система автоматизації (PMS) повинна не тільки полегшити роботу адміністраторів і керівного персоналу готелю, але й забезпечувати власникові надійну й достовірну інформацію про поточний стан готелю, про проблеми і їх усуненні. Величезне місце PMS займає в системі антисаботажного захисту. Саме ця система працює з фіскальним устаткуванням, а також дозволяє програмувати картки й замки. У ній же відбувається облік усіх послуг, зроблених закладом клієнтові.
   
   В описуваній нами системі протидії саботажу PMS також займає центральне місце. Усі дії по бронюванню, заселенню, прибиранню, ремонту й звільненню номерів обов'язково фіксуються в ній. Саме ця система дає команду на включення карткового вимикача в номері. Усі дії з рахунками клієнтів і номерним фондом протоколюються. Це приводить до того, що стають безглуздими багато способів саботажу, часто застосовуваних несумлінним персоналом закладів індустрії гостинності.
   
   Однієї із часто використовуваних функцій системи керування є синхронізація вилучених баз даних. Ця функція дозволяє не тільки керувати цілою мережею закладів, але й консолідувати в єдиній базі всю інформацію про стан цих закладів. Синхронізація практично не критична до каналів зв'язку. Саме завдяки цій системі багато клієнтів можуть дистанційно керувати своїм бізнесом.
   
   Висновок
   
   У рамках даної статті спробували підняти проблему використання технічних засобів, доступних системним інтеграторам, для попередження такого негативного явища як саботаж. Зрозуміло, проблема ця не вирішується тільки технічними засобами. Існують ще методики добору персоналу й методики керування існуючим персоналом. Є також безліч питань, які, на жаль, залишилися поза рамками цієї статті.
   
   У якості резюме прагну відзначити, що проблема персоналу, його сумлінного відношення до роботи на підприємствах курортної сфери дуже багатогранна. Розв'язати її можна тільки шляхом застосування комплексної системи протидії, що полягає з відеоспостереження, контролю доступу, керування інженерними системами й системи автоматизації.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4671 | 02/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1
Коли ми замислюємося про безпеку фірми, то в першу чергу думаємо про зовнішню погрозу, зовсім забуваючи про те, що небезпека може підстерігати нас зсередини. На жаль, наш власний персонал найчастіше здатний завдати шкоди в сотні раз більше, ніж несумлінні конкуренти або зловмисники. І більшості керівників навіть у голову не може прийти, що проблеми підприємства викликані внутрішніми "хворобами".

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4204 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Сто факторів благонадійності персоналу
Новий співробітник - це, як правило, кіт у мішку. Адже в резюме ніхто не напише про свої «подвиги» на старому місці роботи або таємній змові з конкурентами. Проте є спеціальні методи, що дозволяють перевірити кандидата на благонадійність.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4566 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Реферат На тему: «Роль систем информационной безопасности в защите персональных данных»
На сегодняшний день системы защиты информации очень востребованы как среди государственных, так и среди коммерческих организаций. Персональные данные нуждаются в надежной защите ввиду повсеместно распространившихся краж информации, превратившихся в проблему мирового масштаба.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5429 | 11/02/2012 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Зміцнення безпеки компанії через навчання співробітників
Одним з немаловажних елементів кадрової безпеки компанії вважається такий аспект діяльності служби персоналу як організація навчання співробітників. Крім стандартно запланованих підвищення професійної кваліфікації, перенавчання і т.д. у планах і програмах служби персоналу значиме місце повинне зайняти додаткове інформування фахівців різних підрозділів з питань безпеки.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5657 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Що несуть співробітники в останній робочий день?
Роботодавці обкрадають найманих робітників (мало платять, виплачують "сіру" або "чорну" зарплату, не оплачують лікарняні, не пускають у відпустку, штрафують, безкоштовно користуються ідеями і т.д.), тому співробітники часто не випробовують каяттів сумління, наносячи малу або велику втрату компанії.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4265 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020