укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
СКУД із чого почати? 
Як крадуть у ресторані 
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду 
ПРИКАЗ О создании комиссии по расследованию несчастного случая непроизводственного характера 
Питання електробезпеки при пожежогасінні 
Инструкция по оказанию первой помощи при несчастных случаях. 
Активні та пасивні засоби захисту 
Реферат На тему: «Кража личной информации» По дисциплине Информационная безопасность  
Якщо машина опинилася у воді 
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання голосу 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
Особенности   формы   ответственное   Екзаменаційні   порох   электрических   журнал   зако   ПРАВИЛА   А.А.   рейдерство   нарушением   Другого   БОТАНІЧНИЙ   описания  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Бізнес-розвідка
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства
Чим більше наше суспільство наближається до цивілізованого ринку, тем гостріше відчувається конкурентна боротьба з однієї сторони й зміна в пріоритетах у бажаючих вплинути на конкурентів з іншої сторони. Іде час "свавілля", коли більшість питань вирішувалася винятково силовими методами. А замість них з'являються більш витончені способи виведення із гри конкурента - економічні, соціальні, психологічні…


И найчастіше об'єкт атаки не догадується, що ситуація яка склалася, не випадкова, а результат кропіткої роботи відомих йому осіб. Відповідно з'явилася необхідність протиставити щось такому впливу. Але для того, що б протистояти потрібно знать ЯК на тебе можуть впливати, ЯК готуються такі заходи, по ЯКИХ ознаках можна виявити той або інший етап підготовки й впливу… Тому пропоную коротенько ознайомитися з тим, як можуть готуватися заходи щодо психологічного впливу на господарюючі суб'єкти.
   
   Етапи розробки заходів психологічного впливу
   
   1. Аналіз завдань і визначення цілей психологічного впливу
   
   Першим кроком у розробці заходу психологічного впливу є знаходження чіткої відповіді на запитання чого ми властиво прагнемо? Для цього потрібно проаналізувати завдання суб'єкта, на користь якого планується даний захід. І ґрунтуючись на результатах цього аналізу визначити мету психологічного впливу на об'єкт. Наприклад у суб'єкта є конкуруюча фірма, що володіє частиною ринку. Звичайними економічними заходами провести експансію на ринку, що цікавить, не вдається. Відповідно завданням суб'єкта є захоплення ринку, а способом її реалізації - усунення впливу конкурента, а останнє стає завданням відділу психологічного впливу. Отже метою підрозділу по психологічному впливу, залежно від ситуації, можна назвати дестабілізацію економічного стану конкурента неекономічними методами, тобто як приклад масові звільнення співробітників або саботаж роботи підприємства його ж співробітниками.
   
   2. Вивчення об'єкта впливу й збір інформації про нього
   
   Мабуть найбільш трудомісткий і відповідальний етап - від точності його результатів залежить результативність усієї подальшої роботи. На цьому етапі визначається яка інформація потрібна, виявляється її джерело, способи одержання й проводиться збір інформації. Отримана інформація обробляється й аналізується. У ході такого вивчення виявляються об'єкти безпосереднього впливу, їх уразливість із погляду психологічного впливу, сприйнятливість… Об'єктами впливу в цьому випадку є спільності людей з якими то загальними ознаками, інтересами й т.п.
   
   Спочатку вибирається ймовірна аудиторія впливу, потім вона вивчається з погляду умов обстановки, уразливості й сприйнятливості. Умови обстановки - це ті умови їх оточення, які впливають на них. Це можуть бути соціальні, економічні, фізичні, географічні умови… Особливу увагу варто приділити системі влади й підпорядкування об'єкта, системі вироблення, прийняття й виконання рішень, труднощі керування, нестикування й похибки керівництва, його відношення до прорахунків підлеглих, конфлікти, що існують, і угруповання, реальні й сховані лідери, задоволеність оплатою й відношення до керівництва, корупція й система безпеки, зв'язки з іншими підприємствами, положення на ринку, проведена політика на ринку, чесність бізнесу, зв'язок із криміналом і силовими структурами, корпоративна культура, економічні труднощі, способи виходу із критичних ситуацій… Потім виявляються вразливі сторони аудиторії. Після цього визначається сприйнятливість аудиторії до тем або іншим впливам. Вона багато в чому залежить від потреб, спонукань і спрямованості дій аудиторії.
   
   3. Вибір тематики й символіки впливу
   
   Залежно від уразливості й сприйнятливості об'єкта впливу й поставлених завдань здійснюється вибір тематики й символіки психологічного впливу. Тематика - предмет (сюжет) або спрямованість заходів, проведених для досягнення мети психологічного впливу. Тематика - сполучна ланка між уразливими сторонами й характером поведінки об'єкта, зазвичай це "розкол групи", "примус до певних дій"… При виборі тематики необхідно враховувати такі вимоги як:
   
   - зміст матеріалу повинний бути простим
   - тематика повинна бути орієнтована на зрозумілі об'єкту потреби
   - тематика повинна мати завершений сенс
   - тема не повинна містити глузувань над об'єктом впливу.
   
   Тематика розкривається за допомогою символіки, яка може бути візуальною (гасла, предмети…), або звуковою (заклики, чутки, музика…). Символіка використовується для вираження ідей. Вона повинна бути проста, зрозуміла, популярна й не суперечити морально-етичним нормам об'єкта.
   
   4. Вибір засобів і способів подання й поширення інформації
   
   Вибір способу надання інформації об'єкту впливу здійснюється на основі тих же критеріїв: доступність, зрозумілість, популярність, непротиріччя морально-етичним нормам. При цьому можна використовувати неофіційні й офіційні канали. До офіційних, у цьому випадку, слід віднести ЗМІ, інформація в яких може бути дійсно офіційною, а може бути замовленою. До неофіційних каналів відповідно ставляться чутки. Для найбільшої ефективності інформація з будь-яких джерел повинна, крім перерахованих властивостей, мати наступні: вірогідність або видимість вірогідності, бажане підтверджена хоча б побічно іншими джерелами; своєчасність, тобто з'явитися вона (інформація) повинна в період інформаційного голоду по даній тематиці; затребуваність як наслідок своєчасності, а джерело інформації повинно викликати довіру або повагу.
   
   При виборі засобів поширення інформації необхідно враховувати чотири критерії:
   - можливість доведення інформації до об'єкта - інформація повинна бути доведена саме до того, на кого спрямована
   - сприйнятливість об'єкта - об'єкту повинна бути зрозуміла інформація, а також викликати плановані реакції
   - наявність засобів на реалізацію - сам процес повинен бути недорогим ( по можливості)
   - джерело інформації повинно викликати довіру в аудиторії
   - своєчасність доведення інформації.
   
   5. Розробка властиво методу впливу
   
   
   Даний етап складається із двох. На першому відбувається складання воєдино зібраної й синтезованої інформації. Кінцевим результатом цього етапа є одержання більш-менш чітких відповідей на наступні питання:
   - що являє собою об'єкт психологічного впливу, які його вразливі місця
   - де розташований об'єкт
   - що ми прагнемо йому показати
   - чому ми прагнемо це виразити
   - коли нам слід це виразити, що б досягти максимального ефекту
   - як нам слід це виразити
   
   Другим етапом є вибір найбільш оптимального методу впливу. Найчастіше використовується такий інструмент як чутки. Чутки це специфічний вид комунікацій, що виникає спонтанно, або штучно. Чутки можуть бути наслідком інформаційного голоду або особливої популярності даної теми.
   
   Характеристики чуток, необхідні для розуміння процесів, що відбуваються:
   - динаміка чуток - це те як швидко вони поширюються
   - спрямованість чуток - це те звідки й куди вони передаються:
   - знизу нагору - зазвичай через недолік інформації
   - зверху вниз - найчастіше для підготовки ґрунту для змін
   - горизонтально - частіше прояв невдоволення
   
   Для своєчасного виявлення й придушення спроб психологічного впливу на господарюючий суб'єкт бажане постійно контролювати рух чуток усередині колективу. Спостерігати за чутками можна:
   - за допомогою людей - "активаторів"
   - за допомогою людини, яку називають "душею колективу" і яка буває на всіх заходах
   - за допомогою людини, яка є для навколишніх якоюсь "жилеткою", у яку можна поплакатися
   - за допомогою технічних пристосувань
   - за допомогою прямого спілкування зі співробітниками.
   
   Усі ці способи мають свої плюси й мінуси, прагнемо тільки підкреслити, що найбільший результат можуть досягти дані заходи при їхньому одночасному, незалежному і постійному використанні. При якісній фіксації тексту чуток можна використовувати контент - аналіз як інструмент вивчення самих чуток.
   
   6. Властиво вплив
   
   Після пророблення всіх моментів і проведення підготовчих заходів приступають безпосередньо до реалізації наміченого плану, у процесі чого стежать за реакцією аудиторії й при необхідності вводять корективи. Даний етап досить тривалий, і тому при мінімальній підготовці можна нейтралізувати вплив прийнявши контрзаходи. Чим раніше буде виявлений вплив ззовні на колектив, тим більше шансів звести втрати до мінімуму, а при вмілій маніпуляції й одержати власну вигоду.
   
   Методика розробки й реалізації заходів щодо психологічного впливу на колектив. Ґрунтуючись на даній інформації, можна проаналізувати деякі процеси, що відбуваються в колективі. Виявити їх причини, джерела й вжити заходів для виключення або ослаблення впливу.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4873 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Методи ділової розвідки
Сьогодні вже не стоїть питання про доцільність проведення ділової розвідки. Багато керівників підприємств розуміють, що це прямо пов'язано з корпоративною безпекою. Погроза для останньої, як правило, виникає через конфлікт інтересів, який в умовах конкурентної боротьби присутній завжди.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:7059 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 5
Слухайте, що говорять ваші існуючі й потенційні покупці. Це може виявитися чудовим джерелом ідей по поліпшенню продуктів, що випускаються сьогодні й по розвитку нових. Це може бути й джерелом інформації про продукти конкурентів, про появу нових конкурентів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6486 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 4
Робіть записи під час виставки, тому що потім обсяг інформації буде настільки великим, що неможливо стане що-небудь згадати.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5649 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 1
Для конкурентної розвідки виставки й конференції – унікальний шанс одержати максимальний результат за мінімальний час. Відбувається це тому, що безліч конкурентно потрібних або конкурентно небезпечних людей, які зазвичай розкидані географічно й укриті за бар'єром із секретарів і охорони, на виставці стають доступні.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6139 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 2
Ніяка розвідка ( у тому числі конкурентна) не може працювати без мети. Керівник повинен чітко й однозначно поставити завдання, і лише після цього конкурентна розвідка може почати роботу. І це природно, оскільки не можна виконати завдання, яке не поставлене. Однак проблема в тому, що вміння формулювати своє питання – це одне із самих складних вмінь, а керівник компанії не є фахівцем з роботи з інформацією. Фахівець конкурентної розвідки повинен допомогти керівникові в постановці завдання.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:8056 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020