укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Крадіжки, чинені співробітниками 
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності. Зовнішні погрози. 
Сучасні сейфи 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Утечки личных данных как проблема информационной безопасности. 
Кілька порад по забезпеченню безпеки в Інтернеті 
Що робити туристові в складних ситуаціях 
Правила внутреннего распорядка для охраны 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ лица, ответственного за организацию эксплуатации лифтов 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
Бабаш   пляжа   Разрешается   Утешев   воєнізованої   Другого   минимума   организации   менеджер   злодіїв.   труда.   архів   формы   ответственное   Дати   визначення   таке   варта  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 2
Ніяка розвідка ( у тому числі конкурентна) не може працювати без мети. Керівник повинен чітко й однозначно поставити завдання, і лише після цього конкурентна розвідка може почати роботу. І це природно, оскільки не можна виконати завдання, яке не поставлене. Однак проблема в тому, що вміння формулювати своє питання – це одне із самих складних вмінь, а керівник компанії не є фахівцем з роботи з інформацією. Фахівець конкурентної розвідки повинен допомогти керівникові в постановці завдання.


4. Проробити до виставки доступні джерела інформації
   
   Повторимося: важливо пам'ятати, що час, наявний на виставці, украй обмежений. Виставка йде кілька днів, і при цьому найчастіше займає велику площу, і пропонує відвідати стенди безлічі підприємств. У такій ситуації нераціонально витрачати й без того обмежений час на одержання інформації, яка й без виставки може бути отримана досить просто.
   
   Тому фахівець конкурентної розвідки зобов'язан проробити, як мінімум, такі джерела, як Інтернет і внутрішні джерела. Навіть у тому випадку, якщо до моменту початку виставки відповідь на запитання не отримане, але зовсім очевидно, що вона буде отримана і без виставки в розумний термін, не треба витрачати дорогоцінний виставочний час на пошук відповіді на таке ключове питання. Вірніше витратити цей час на одержання відповідей на ті питання, на які не можна відповісти поза виставкою, або на які в принципі відповіді одержати можна, але це займе недозволено багато часу.
   
   5. Спланувати час окремо для кожного заходу, що проходить на виставці
   
   Практика конкурентної розвідки показує, що якщо плануванню часу не приділяється відповідної уваги, то багато фахівців захоплюються самим процесом збору інформації й банально не встигають закінчити роботу в строк. Але інформація – це продукт, що має строк придатності. Як сказав один з фахівців конкурентної розвідки, один аркуш друкованого тексту може коштувати мільйон доларів у той момент, коли він потрібний і не коштувати нічого вже наступного дня.
   
   Якщо час вичерпаний, то треба припиняти роботу й переходити до наступної, незалежно від того, вдалося чи ні здійснити плани, які будувалися у відношенні того або іншого заходу. Адже робота, виконана пізніше припустимого строку, не просто подібна за результатами повній відсутності роботи, але до того ж перетворюється в безглузду витрату грошей. Виключення становлять тільки раптово виниклі життєво важливі для підприємства питання, заради яких можна складати нові плани на шкоду попередньо складеним, аж до повної відмови від первісних планів.
   
   Відомо, що на збір інформації можна витрачати не більш 60-70% усього часу, оскільки потім зібрану інформацію потрібно обробити, осмислити, прояснити незрозумілі моменти, оформити результати у вигляді звіту, який ляже на стіл керівника й довести цей звіт до відома керівника.
   
   6. Підібрати членів команди для роботи на виставці
   
   Як ми вже говорили, головні труднощі роботи на виставці в тому, що обсяг робіт великий, тоді як часу на його виконання мало. Проблема збільшується тим, що ефективно працювати може людина, що володіє темою роботи, а таких людей у відділах маркетингу й збуту або у відділі конкурентної розвідки небагато. Крім того, далеко не кожний співробітник компанії придатний для роботи на виставках і конференціях по своїх психологічних характеристиках, адже на звичайному підприємстві немає або дуже мало людей зі стажем оперативної роботи.
   
   Частково зняти гостроту зазначеної проблеми можна, залучаючи до роботи людей, які добре ставляться до підприємства, нехай навіть на ньому не працюють або працюють у відділах, не пов'язаних з темою виставки. Залучення таких людей з боку дає ще один плюс – вони можуть глянути на проблему свіжим поглядом, оскільки не варяться в цьому казані щодня й тому не перебувають під тиском місцевих стереотипів.
   
   Підбираючи людей у команду для роботи на виставках і конференціях, треба в першу чергу розглядати фахівців з інших відділів свого підприємства, і вже потім – зовсім сторонніх людей. Деякі види інформації можуть одержати працівники адміністрацій, інші види - хтось із клієнтів компанії. Бажане залучати людей до роботи на цілий день, але на практиці це вдається далеко не завжди. Тому не треба відмовлятися від послуг тих, хто може викроїти для допомоги вам тільки пару годин. Тим більше, що таких людей можна знайти значно більше, ніж тих, хто буде проводити цілі дні на виставці, не будучи вашим співробітником.
   
   В інструктаж майбутніх членів команди обов'язково повинен входити пункт, що вимагає неухильно виконувати накази керівника команди, і також неухильно дотримуватися регламенту за часом. Людей, нездатних працювати в команді й підкорятися дисципліні, слід переконувати у важливості такого підпорядкування, а якщо роз'яснювальна робота не дасть результатів, то їх потрібно відстороняти від участі у виставці. Максимум, як можна працювати на виставці з такими людьми – це доручити їм одну-єдину справу, що не вимагає участі команди.
   
   7. Продумати, чим мотивувати помічників, притягнутих у команду
   
   Саме примітивне – пропонувати за допомогу гроші. Цей шлях значно здорожує роботу на виставці. А в комбінації з тим, що ніколи не можна заздалегідь вгадати результат роботи команди, грошові виплати учасникам команди, запрошеним з боку, можуть бути погано сприйняті керівництвом компанії. Але розвідки всього світу володіють значно більш корисним інструментом мотивації, ніж гроші: це старий, як світ, принцип «послуга за послугу».
   
   Приходячи на виставку, кожний з ваших помічників має якісь свої плани. А у вас є ціла команда людей, які працюють на цій виставці. Включите ті плани помічників, які ви можете реалізувати без шкоди для себе, у план своєї роботи. Нехай ваша команда по шляху збере якусь інформацію для помічників, у той час, коли вони збирають її для вас.
   
   8. Забронювати готель максимально близько до місця проведення виставки або конференції
   
   Це добре відоме й елементарне правило дійсне працює. Розміщення своєї команди в готелі, який розташований близько до виставки (в ідеалі – у тому самому, де виставка й проходить, якщо вона проходить в готелі) дозволяє розв'язати кілька проблем:
   
   Не треба витрачати час на дорогу до виставки й назад. А виходить, можна більше витратити часу на роботу або хоча б на відновлення сил.
   
   Знижується ризик, що група буде «тягтися» на роботу й поки вона збереться вся пройде чимало часу. Але ж групі треба дати інструктаж і пояснити, хто з ким взаємодіє і яким чином.
   
   Підвищується ймовірність зустрічі з об'єктом у неформальній обстановці – наприклад, за сніданком або в барі.
   
   Є можливість прямо під час робочого дня віднести щось у номер або навпаки взяти з номера. Це «щось » на виставці може являти собою важкий пакет з рекламними матеріалами або ноутбук, який був потрібний один раз на тридцять хвилин, і який носити на собі весь день досить важко.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 1 | Перегляди: 8069 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 1
Для конкурентної розвідки виставки й конференції – унікальний шанс одержати максимальний результат за мінімальний час. Відбувається це тому, що безліч конкурентно потрібних або конкурентно небезпечних людей, які зазвичай розкидані географічно й укриті за бар'єром із секретарів і охорони, на виставці стають доступні.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6146 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства
Чим більше наше суспільство наближається до цивілізованого ринку, тем гостріше відчувається конкурентна боротьба з однієї сторони й зміна в пріоритетах у бажаючих вплинути на конкурентів з іншої сторони. Іде час "свавілля", коли більшість питань вирішувалася винятково силовими методами. А замість них з'являються більш витончені способи виведення із гри конкурента - економічні, соціальні, психологічні…

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4877 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 4
Робіть записи під час виставки, тому що потім обсяг інформації буде настільки великим, що неможливо стане що-небудь згадати.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5658 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 5
Слухайте, що говорять ваші існуючі й потенційні покупці. Це може виявитися чудовим джерелом ідей по поліпшенню продуктів, що випускаються сьогодні й по розвитку нових. Це може бути й джерелом інформації про продукти конкурентів, про появу нових конкурентів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6494 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Методи ділової розвідки
Сьогодні вже не стоїть питання про доцільність проведення ділової розвідки. Багато керівників підприємств розуміють, що це прямо пов'язано з корпоративною безпекою. Погроза для останньої, як правило, виникає через конфлікт інтересів, який в умовах конкурентної боротьби присутній завжди.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:7064 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020