укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Шахрайства в супермаркетах 
Формат стиску H.264 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Можливості системи контролю доступу 
Особливості відеоспостереження залежно від формату магазину 
Договор на оказание гостиничных услуг 
Реферат на тему «Электронная цифровая подпись». 
Системи захисту від крадіжок аудіо-відео продукції 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 1 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорты 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
0.00-4.36-05   крадіж   віде   систем   имеют   керуванн   -0034   спостереження   витоку   шифры.   составляется   Лабораторный   Інструкція   возмещения   схован  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Бізнес-розвідка
Методи ділової розвідки
Сьогодні вже не стоїть питання про доцільність проведення ділової розвідки. Багато керівників підприємств розуміють, що це прямо пов'язано з корпоративною безпекою. Погроза для останньої, як правило, виникає через конфлікт інтересів, який в умовах конкурентної боротьби присутній завжди.
   


Ділова розвідка — це постійний процес збору, обробки, оцінки й нагромадження даних, їхнього аналізу з метою прийняття оптимальних рішень. У самому процесі її проведення можна виділити наступні етапи:
   збір даних, які, по суті, ще не є інформацією;
   структурування інформації;
   зберігання й аналіз структурованих даних;
   синтез знань, вони й стануть першим продуктом ділової розвідки;
   фаза ухвалення управлінського рішення (стратегічного або тактичного);
   ухвалення рішення приводить до дії й, відповідно, до конкретного результату.
   
   На кожному етапі використовують свої, відповідні до моменту методи. Починають будь-яку роботу з нагромадження матеріалу. На цій стадії найбільш ефективний моніторинг різних джерел інформації. Фахівці в області ділової розвідки вважають, що більшість відомостей про наміри конкурентів, часом навіть секретних, є у відкритих джерелах. Можна виділити наступні канали одержання необхідних матеріалів:
   
   ЗМІ — у цьому випадку важливо націлювати увагу не тільки на спеціальну літературу або профільні видання. Часто крупиці інформації можна виявити в необережному інтерв'ю або необдуманому коментарі. Навіть рекламні оголошення або список опублікованих вакансій здатні навести на міркування про плановані заходи;
   Інтернет — всесвітня глобальна мережа дає можливість одержати відомості про будь-яку людину, товар, підприємство. Відвідати сайт компанії — однаково, що побувати в самій фірмі. Тут можна знайти інформацію про послуги, продукцію, контакти, співробітників, плани, новинки й т.п.;
   ярмарки, виставки, конференції, семінари. Деякі чомусь забувають про такий метод, як візуальний моніторинг. А тим часом, саме його використання може змінити нашу уяву про стратегію компанії-конкурента. Як правило, до проведення таких акцій, як виставки або конференції, дуже ретельно готуються, фірми прагнуть продемонструвати свою нову продукцію або хоча б розповісти про неї. Відвідування подібних заходів дає можливість одержати наочне враження, визначити ступінь інтересу до новинки як з боку потенційних партнерів, так і з боку споживача, побачити результати всіляких тестів або порівняльних випробувань. Досить цікавим у цьому змісті буде вивчення книги відгуків. До візуального моніторингу можна віднести й обхід торгівельних крапок конкуруючих компаній. Спостереження такого роду дають матеріал про товарний асортименти, роботу персоналу, послугах, ціновій політиці, портреті покупця й т.п.;
   неформальне спілкування з колегами й партнерами. Не повинна вислизати від уваги й інформація, не підтверджена офіційними джерелами або ЗМІ. Кулуарні бесіди з колегами по бізнесу найчастіше здатні додати більш достовірні відомості. Особлива категорія людей, що представляє інтерес, — Vip-Клієнти конкурентів по бізнесу, які теж можуть повідомити багато цікавого.
   
   Іноді для одержання даних необхідне звернення у державні або правоохоронні органі. Так, податкова служба може надати відомості про держреєстрацію, юридичну й фактичну адресу, засновниках. У деяких випадках прибігають до тактичних хитрощів. Скажемо, роблять оперативну закупівлю товару. Ціль такої акції — досліджувати (розібрати, зібрати) конструкцію продукції конкурентів. Або інший приклад: проведення анкетування персоналу під видглядом маркетингового дослідження. Якщо вас цікавлять якісь наукові розробки, але ви не маєте доступу в лабораторії, можна запропонувати контракти на фінансування дослідницьких робіт. Навіть затяжні й, видалося б, безглузді переговори можуть бути дуже результативні, адже в їхньому процесі часто запитують додаткові дані.
   
   Крім того, існують спеціальні комп'ютерні програми, що дозволяють збирати й сортувати інформацію, структурувати і аналізувати її й навіть вишиковувати прогноз розвитку ситуації.
   
   На наступному етапі функціонування ділової розвідки відбувається обробка й аналіз зібраного матеріалу. Властиво, на цій стадії відомості переходять у знання, які здатні забезпечити розуміння ситуації, а отже, і керування нею. На даному щаблі обов'язкове звертання до фахівців, експертів у певних областях, що використовують власні аналітичні методи. Серед них особливо слід виділити:
   Swot-Аналіз, цим способом вивчають сильні (S) і слабкі (W) сторони, можливості (O) і погрози (T). Причому об'єктом аналізу може бути як робота фірми в цілому, так і окремі сегменти її діяльності. При проведенні дослідження в центрі уваги внутрішні фактори (S і W) і зовнішні (O і T). Ціль аналізу — одержати відповіді на запитання: що робити; що розбудовувати; із чим боротися; що виключити;
   бенчмаркінг — аналіз і порівняння конкурентних переваг ( від англ. bench — рівень і mark — оцінка). Є кілька трактувань поняття, у тому числі — опорна оцінка або еталонне порівняння. Однак подібна процедура має на увазі не тільки зіставлення, але й вивчення успішного досвіду інших. Для того щоб зайняти лідируюче положення на ринку, необхідно сконцентрувати свої сили по наступних напрямках і запропонувати:
   продукцію з параметрами, що перевершують аналоги (такими критеріями може бути ціна, набір функцій, навіть колірна гама та ін.);
   виняткова якість;
   більш досконалий рівень обслуговування;
   новий бренд-імідж.
   
   При проведенні бенчмаркінга ці параметри також ураховують.
   
   Усі перераховані методики спрямовані не тільки на вивчення досвіду роботи конкурентів, але й на виявлення їх слабких сторін з метою зміцнення власного положення на ринку. Будь-яке підприємство, що навіть успішно розвивається, має вразливі місця. Відомий приклад, коли фахівці провели дослідження діяльності однієї продуктової компанії, що активно просувається. Вона займала лідируюче положення, пропонувала різноманітний і якісний товар, мала у своєму розпорядженні велику кількість крапок реалізації продукції та ін. Ахилесовою п'ятої стало питання про транспортування. Власного парку фірма не мала й уклала контракт із однієї фірмою, яку конкуренти досить легко «перекупили», запропонувавши більш вигідні умови. Це внесло деяку дестабілізацію в роботу.
   
   Або інший випадок. Консалтингова компанія виявила, що успіх конкурентів багато в чому залежить від професіоналізму провідного спеціаліста, який напрацювало певне коло клієнтів, що дозволило фірмі значно просунутися. Вгадати результати нескладно — цьому співробітникові запропонували більш цікаві умови роботи. До речі, до послуг хед-хантерів, тобто «мисливців за головами», прибігають досить часто.
   
   Останній етап роботи — видача інформації, яка спрямована на прийняття керівництвом вірних управлінських рішень.
   
   Є й ще один аспект у доцільності проведення заходів, які здійснюються діловою розвідкою — захист інтересів власного бізнесу, страхування ризиків. Гарантією відносного спокою можуть стати знання, отримані в ході ділової розвідки.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 7059 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства
Чим більше наше суспільство наближається до цивілізованого ринку, тем гостріше відчувається конкурентна боротьба з однієї сторони й зміна в пріоритетах у бажаючих вплинути на конкурентів з іншої сторони. Іде час "свавілля", коли більшість питань вирішувалася винятково силовими методами. А замість них з'являються більш витончені способи виведення із гри конкурента - економічні, соціальні, психологічні…

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4871 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 3
У зв'язку із цим, маршрути переміщення членів команди повинні складатися так, щоб уникати місць із «дорожніми пробками», і при цьому не проходити повз стенди об'єктів. Це значить, що правильним може виявитися не той маршрут, який на плані виглядає як найбільш короткий.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5636 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 5
Слухайте, що говорять ваші існуючі й потенційні покупці. Це може виявитися чудовим джерелом ідей по поліпшенню продуктів, що випускаються сьогодні й по розвитку нових. Це може бути й джерелом інформації про продукти конкурентів, про появу нових конкурентів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6484 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Техніка промислового шпигунства. Що потрібно знати споживачеві.
На початку 90-х років із припиненням дії союзного договору склався певний законодавчий вакуум для колишніх союзних республік: закони СРСР перестали діяти, а законів знову утворених держав прийняте ще не було. У Росії діяли, в основному, закони СРСР, але вони мало відповідали економічній ситуації, що змінилася, у країні, у зв'язку із чим у той період в економіці діяли за принципом: дозволене все, що не заборонене.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5759 | 01/09/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 4
Робіть записи під час виставки, тому що потім обсяг інформації буде настільки великим, що неможливо стане що-небудь згадати.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5642 | 02/07/2011 Безпека бізнесу - Бізнес-розвідка
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020