укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Злочини у сфері страхування 
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання по райдужній оболонці ока 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Цивільний арсенал - зброя самооборони 
Договор оказания услуг по охране  
Комбінація різних методів біометричної ідентифікації 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Як вижити за кермом? Новітні засоби безпеки 
Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність 
Перечень вопросов первичного инструктажа для работников. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
вальцовщик   інвентаризац   Імобілайзе   ТЕХНОЛОГІЇ   Конспект   інвентаризац?   быть   зако?   Искусственный   защищать   інформаційна   пожежо   сигнализации   каналах   атаки  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Захист комерційної таємниці
Характеристика каналів витоку інформації про підприємство
Основний обсяг інформації комерційної організації циркулює в її організаційних, юридичних і фізичних кордонах. Однак економічна діяльність завжди пов'язана з виходом інформації в зовнішнє середовище. Тому добування інформації про організацію може здійснювати через об'єкти цього середовища з наступних каналів.


Перший канал: відкриті загальні й спеціальні публікації й бази даних.
   Другий канал: клієнти, постачальники, інвестори, кредитні організації, посередники, агенти.
   Третій канал: суспільні служби, адвокатські контори, аудиторські фірми, страхові компанії, консультанти, податкові інспекції, санітарні й пожежні служби, органи статистики, правоохоронні органи.
   Четвертий канал: представництво на ярмарках, салонах, конференціях.
   
   Розглянемо ці канали більш докладно.
   
   1. Використання відкритих загальних і спеціальних публікацій і баз даних у якості об'єктів аналітичної обробки дозволяє одержати 30-40% інформації. Їх доступність практично нічим не обмежена, крім вартості передплати на інформаційні видання, бази даних і вартості аналітичної роботи (гарні аналітики повинні добре оплачуватися). У наш час налічуються десятки інформаційних видань. Ці джерела дозволяють одержати досить свіжі відомості, які можуть бути використані для організації розвідувальної роботи конкуруючими підприємствами (постановка завдання на добування конкретної інформації з інших джерел, планування й організація заходів для цього, планування й організація роботи дослідницьких, технологічних, маркетингових служб, безпосереднє керівництво виконанням заходів, контроль результатів).
   
   2. Клієнти, постачальники, інвестори, банки, посередники, агенти одержують інформацію в результаті контактів персоналу підприємства з ними як зі своїми партнерами. Через цей канал також може проходити від 30 до 40% інформації. У контрольоване співтовариство цього каналу повинен входити весь персонал власного підприємства, який може й повинен вступати в контакт зі сторонніми організаціями на основі наступних видів інформації: комерційної, технічної, фінансової, юридичної і т.д. Структура інформації, що проходить по цьому каналу, якщо її класифікувати по підставі « про що», має наступну характеристику: 60% інформації — про конкурентів, ринок, ресурси; 15% — про технологію; 15% — про регламентуючі документи; 10% — про тенденції розвитку.
   
   У даному каналі слід особливо зазначити банки як джерело інформації про фінансову діяльність організації для сторонніх осіб. Хоча закон « Про банки й банківську діяльність» зобов'язує всіх службовців кредитної організації зберігати таємницю про операції. рахунки і внески її клієнтів і кореспондентів, а також про інші відомості, установлювані кредитною організацією, витік інформації з комерційних банків у вигляді публікацій про рахунки чиновників відбувалася не один раз. Такий витік може відбуватися як безпосередньо з банку, так і через організації, які, згідно з даним законом, можуть одержати довідку про стан рахунку особи, що займається підприємницькою діяльністю.
   
   Слід зазначити посередників, зокрема, посередницькі фірми, що продають офшорні фірми. Джерелами інформації про наявність офшору можуть стати їхні співробітники посередницької фірми, відомості про це можуть бути отримані в результаті конфіскації документації фірми-посередника.
   
   Необхідна для здійснення шкоди інформація може бути отримана й шляхом пограбування осіб або організацій. Так, у пресі був описаний випадок, коли грабіжники, увірвавшись по наведенню у квартиру одного з керівників концертного відділу ДЦКЗ «Росія», головного організатора популярної музичної премії «Овація», і не знайшовши там готівки, викрали десятки візитних карток зірок російської естради. Бандити розуміли, що адреси артистів можуть їм придасться при підготовці наступних нальотів.
   
   3. Приваблювані до співробітництва з підприємством експерти суспільних служб і консультанти, можуть надати 10-15% інформації. Робота консультантів і експертів сторонніх консультаційних і експертних фірм завжди несе деяку ймовірність порушення роботи підприємства. Тому їх використання повинне бути ретельно підготовлене, у тому числі й шляхом обмеження надаваної інформації. Експертні оцінки можуть виконуватися особами із числа співробітників різноманітних служб свого підприємства. Такі експерти можуть бути штатними або виконувати цю роботу при виникненні необхідності.
   
   
   Витік або втрата інформації може відбутися через конфісковані документи зовнішніх організацій – посередницьких фірм і партнерів.
   
   4. І останній канал розвідувальної діяльності — представництво на різних організаційних формах демонстрації продукції й можливостей — дозволяє одержувати 5-6% інформації. Однак ступінь вірогідності цієї інформації досить висока, якщо вона сприймається підготовленими фахівцями, які перед відвідуванням заходів даної групи джерел аналітик - знайомиться з каталогами, що анонсують ці заходи.
   
   Розглянуті зовнішні канали інформаційної діяльності використовуються залежно від їх можливостей по наданню інформації, що стосується різних сторін діяльності підприємства.
   
   
   Відсутня до 100% частина інформації виходить випадковим образом, як правило, від базік, балакунів, забудькуватих і неакуратних людей. Адже при міжособистісних контактах контроль над обмеженням поширення лежить безпосередньо на суб'єктах взаємин — співробітниках підприємства, про що вони часом забувають під впливом самооцінки, що підвищується при контакті зростаючої самозначимості, що й спеціально заохочується контактором.
   
   Про важливість слухів в інформаційній роботі говорить аналіз подібної категорії відомостей, опублікований у журналі «Гроші». З 108 публікацій слухів у рубриці «Говорять, що…» в 1998 р. 56 надалі підтвердилися – показник реальності склав 51,8%.
   
   
   
   Інформація від усіх каналів піддається супротивниками комерційної організації аналізу, встановленню залежностей, компіляції, узагальненню.
   
   Приміром, стаття в спеціалізованому журналі може вказати на те, що на підприємстві проводиться підготовка до випуску нової, кращих споживчих властивостей, продукції. Аналіз даної статті може активізувати пошук джерела в другій групі, який дасть наступний результат: клієнт фірми може повідомити, що на ній готується до випуску нова продукція й уже попередньо домовлялися про умови збуту; постачальник може повідомити, що йому зробили важливе замовлення; банкір може розповісти, що вже виконав кредитування; рекламний агент — не приховувати, що підчепив великий контракт. Певна інформація може бути отримана з результатів експертизи про перспективи розвитку підприємства. І, нарешті, випадково співробітники конкуруючих фірм виявляються на виставці (конференції, ярмарку й т.п.) поруч із базікою з даного підприємства, який суттєво доповнює (підтверджує) уже наявну інформацію. Обговорення на таких заходах завжди має прикладний зміст, який має власний підтекст, а, крім того, професіонал завжди в розмові буде опиратися на певні підстави, щоб одержувані відомості лягали ще й на формоване їм контекстне поле, що дозволяє мати повну інформаційну картину, що цікавлять його подій і прогнозувати подальші дії.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 7823 | 01/09/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Промислове шпигунство. Джерела конфіденційної інформації.
Отже, припустимо, що Ви з'ясували, що на Вашому підприємстві утримується інформація, яка складає комерційну таємницю, і твердо вирішили, що Вам необхідна система заходів щодо захисту цієї інформації. Ви навіть знайшли людей, які безпосередньо будуть займатися створенням цієї системи на Вашому підприємстві ( звичайно, хоча б для початку бажане, щоб це були фахівці в цій області).

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:6674 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Самые необычные случаи утечки данных на предприятиях
Если несколько лет назад сообщения об утечках информации в СМИ сами собой были событием неординарным, сегодня большинство инцидентов ИБ расценивается как некий "информационный фон". Халатность сотрудников, выложивших базу данных в открый доступ или потерявших ноутбук с корпоративными секретами, уже не вызывает реакции иной как грустный вздох.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4158 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Комерційна таємниця. Способи одержання інформації від людини.
Розглянемо найпоширеніші способи одержання інформації від людини.
   На відміну від інших джерел, способи одержання інформації від людини, мало змінилися за минулі століття. Якщо Ви прочитаєте прадавні книги по агентурній роботі, то зможете легко переконатися, що більшість положень можна з успіхом застосовувати й у наші дні. І це не дивно.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5153 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Захист комерційної таємниці. Теорія й практика
Тепер зупинимося більш докладно на заходах щодо забезпечення конфіденційності. Їх можна умовно класифікувати на внутрішні й зовнішні, які у свою чергу діляться на правові, організаційні, технічні й психологічні. Деякі джерела виділяють ще одну -- страхову, тобто страхування комерційної таємниці від її розголошення. Однак у наших умовах такий метод захисту представляється нам мало реальним. Крім того, дуже важко визначити реальну вартість приналежної підприємству комерційної таємниці.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6453 | 07/06/2011 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Концепция управления жизненным циклом конфиденциальной информации как основа для защиты информации вне систем хранения данных
Проблема защиты информации в бизнесе возникла не сегодня и даже не вчера. Поэтому неудивительно, что различные производители программного обеспечения проблему эту решают, и решают достаточно успешно. Информационные системы корпоративного уровня – ERP, CRM, СУБД и другие – вполне надежно защищают данные, которые в них хранятся.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4352 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020