укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Перевірка кандидата. 
Договор охраны офисного помещения 
Программа вводного инструктажа по вопросам охраны труда 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 5 
Безпека для малого бізнесу 
Як захистити себе від нападу собаки 
Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність 
Вимірювання комплексних параметрів мікроклімату приладами фірми Delta Ohm 
Робота групи конкурентної розвідки на виставках і конференціях. Теорія й практика. Частина 4 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
начальник   СПб.:   факторы   віде?   службе   охорона   2001   боротьби   2014   безпек   должен   испытаний   Промислове   эксплуатацией   Інструкція  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в будинку
Квартира - Небезпечна зона
На жаль, але наше життя повне небезпек. Ми живемо у світі погроз! Одні з них у всіх «на слуху», а про інших зазвичай ніхто не замислюється. Безумовно, ризику постраждати від терористичного акту, стихійного лиха або навіть банального злочину піддається кожний з нас.   
    Але насправді шанс стати жертвою такого випадку не такий вже й великий. Набагато частіше люди одержують травми, а іноді й гинуть, у звичайних, побутових ситуаціях, які прийнято називати нещасними випадками. А такі випадки, можуть відбутися де завгодно: в будинку, у транспорті, на роботі або на відпочинку. Боятися цього не варто, тому що страх не кращий порадник, а знати, передбачити й уникати цього обов'язок кожної людини. Сьогодні ми розглянемо звичайну квартиру й спробуємо з'ясувати які ж погрози можуть підстерігати в «свята святих» в нашому будинку
   
   
    Сучасна квартира якщо віднестися до неї уважно таїть у собі масу небезпек. Прилади які можуть уразити електрикою, газ здатний стати причиною пожежі або навіть вибуху, громіздкі меблі якы можуть впасти, хімічні препарати, що загрожують нам отруєнням і багато чого іншого. Давайте спробуємо розмежувати квартиру на небезпечні зони й розглянути кожну окремо.
   
   Кухня
   
    Мабуть, саме улюблене місце всієї родини. Про жінок взагалі говорять, що більшу частину життя вони проводять у плити, на кухні. Це затишне, невелике приміщення, де готується їжа, у будь-якій родині користується особливою популярністю. Але саме тут є ряд небезпек. Перша з них це газ. Думаю кожний знає, або, принаймні здогадується, що газ на якому ми готуємо їжу, а в холодний час буває й гріємося, субстанція досить небезпечна. Небезпечний він у першу чергу тим, що може вибухнути! І це не жарт, досить згадати численні трагічні випадки, про які періодично повідомляють по телебаченню. Вибухи побутового газу, без усяких терористів, несли десятки життів і практично дощенту руйнували житлові будинки. У чому причина? Необережний обіг, неуважність і несправність газових труб і приладів. Досить невеликого витоку газу й газ, що нагромадився в приміщенні від найменшої іскри вибухне, не гірше горезвісного тротилу. Тому для того, щоб це не відбулося треба просто завжди бути уважним і акуратним. Стежити за станом труб, чистити плиту. Не залишати газ без догляду, завжди закривати газові конфорки, якщо Ви перестали ними користуватися. Так, до речі, найпоширеніша помилка, які багато хто робить, прийшовши на кухню й відчувши захід газу, вмикати світло, щоб подивитися уважно, у чому ж проблема. А як уже говорилося вище, досить буде невеликої іскри, щоб відбувся вибух. Тому якщо у квартирі ви відчули хоч найменший запах газу, треба перекрити його подачу, відкрити вікна щоб приміщення провітрилося й непогано б подзвонити у відповідну службу.
   
   Крім вибуху, газ небезпечний ще й тим, що його вдихання може привести до смерті. Не так вже рідкі випадки, коли люди в стані алкогольного сп'яніння, або просто внаслідок безпам'ятності залишали відкритими газові конфорки й засипали вічним сном. Тому в жодному разі не можна залишати газову плиту без догляду, а приміщення де вона перебувати, обов'язково, добре провітрювати.
   
    Наступна небезпека кухні це відкритий вогонь, сірники або запальнички якими ми підпалюємо газ на плиті, сам палаючий газ, нарешті, різні свічі й інші джерела відкритого вогню можуть спричинити пожежу. А на кухні де все найчастіше покрите шаром жиру, пожежа розгориться в миттєво. Отже треба дотримувати заходів безпеки, не залишати відкритий вогонь, не тримати поблизу предмети які можуть загорітися. Наприклад, ганчірки, якими витирають стіл і плиту відмінний матеріал що може спалахнути. Крім того, обережним треба бути при приготуванні продуктів, тому що випадково виплеснута на вогонь олія може накоїти чимало лих.
   
   Не можна не залишити без уваги одну досить розповсюджену шкідливу звичку. А саме зберігати їдкі, іноді навіть отрутні, речовини в ємностях з-під харчових продуктів. Дійсно, адже стільки зручних баночок і пляшечок, навіщо викидати краще залити туди кислоти або якої не будь «отрути» для тарганів. Зрозуміла справа господарка, що одноосібно володіє кухнею, пам'ятає, що в цій пляшці, або банці, перебувати зовсім не те, що на ній написане. А от члени родини, або гості, через незнання, можуть і покуштувати отрутної приправи. Випадки бували не раз. Так що шкідливі для здоров'я речовини треба зберігати в ємностях позначених яскравими написами «ОТРУТА» або хоча б підписувати, що це не соняшникова олія, а борна кислота. Краще їх взагалі сховати « від гріха подалі» туди, де крім самої господарки, або хазяїна, їх ніхто не знайде.
   
   Ну й у завершенні кілька слів про популярні мийні засоби. Усякі там «Фері» і «Бінго» звичайно, здорово виручають при мийці посуду й чищенні кухні. Однак не варто забувати, що до їхнього складу входять хімічні речовини, які людському організму явно на користь не підуть. Тому фахівці радять при використанні «хімії» ретельно споліскувати посуд по декілька разів, змиваючи всі залишки засобів, що чистять. Те ж стосується й кухонних меблів. Банки й пакети з такими речовинами краще тримати на балконі й у всіх випадках добре, герметично закривати, щоб не вдихати їхні випари. Тоді вже точно не прийдеться чистити свій організм від « засобів, що чистять».
   
   Ванна.
   
   Думаю для багатьох ванна кімната одне з улюблених приміщень у будинку. Багато обожнюють поніжитися під водою, змиваючи із себе не тільки бруд, але проблеми, що й нагромадилися. Однак і в цьому «храмі чистоти» є чимало небезпек. Мабуть головне місце серед них займають різні травми, від легких забиттів, до важких переломів і струсів мозку. Дійсно у ванній кімнаті, на мокрому кахлі, легко впасти. Та й у самій ванні, на дні якої, плещуться залишки шампуню або мила, досить легко можна «загриміти костями». Особливо якщо, балансуючи намагатися дістати мило або рушник залишені за межами досяжності. Тому, щоб уникнути тілесних ушкоджень, на підлозі у ванній треба тримати килимок, який не дасть впасти, а поміщаючи своє тіло у ванну, або витягаючи його звідки, краще притриматися за щось, а не намагатися зберегти рівновагу немов акробат на канаті.
   
    Наступна небезпека – це поразка електрострумом. Сподіваюся всі пам'ятають із курсу шкільної фізики, що вода відмінний електропровідник. Тому досить оголеного проводу, або несправного електроприладу, щоб замкнуло на повну котушку. Не даром творці детективів так люблять сюжети з умертвінням жертви за допомогою електричного фена кинутого у ванну. Тому проводка у ванною повинна бути ретельно заізольованою, а використання всіх приладів з живленням від мережі краще винести за територію ванної кімнати. Так безпечніше.
   
    Продовжимо, як Ви вважаєте, чи реально потонути у власній ванною? Якщо Ви думаєте, що ні, то дуже сильно помиляєтеся. Наприклад, дитина може захлинутися всього в 7 сантиметрах води!!! Дорослий звичайно не дитина, але втоплення у власній ванній не рідкість. Найчастіше це буває з людьми, що побажали «прийняти ванну» у стані підпиття, адже, як відомо «п'яному море по коліно», а «потонути він може в склянці води». Дійсно буває так, що вмліє людина у теплій ванні, засне й наковтається води, та так, що й не відкачаєш. Та й із тверезими таке хоча й рідко, але буває, а все тому, що, ковтнувши води, людина часто починає панікувати, гарячково намагається підхопитися, а замість цього сама себе топить…
   
   Ну що ще, враховуючи наші реалії, коли опалення й гаряча вода є не в усіх, хочеться дати пораду бути дуже обережним з різними нагрівачами. А також тим хто вимушено використовує «мискову систему» намагатися не залишати окріп, а то випадково не тим себе поллєш і вподібнишся казковому персонажеві, що викупався в окропі.
   
   Балкони, комори й антресоль.
   
   У завершенні розповіді прагну зупинитися на домашніх сховищах. Є в наших людей устояна традиція зберігати непотрібні речі, у тому числі й досить габаритний мотлох на балконах, антресолі й в коморах. Залишилося це з радянських часів, коли все було в дефіциті й навіщо викидати, краще зберегти, можливо колись знадобиться. Скажемо прямо звичка ця шкідлива. У першу чергу тому, що скупчення старих речей, особливо курних і промаслених, може стати відмінним джерелом пожежі! Особливо це стосується балконів! Знаючи високий рівень культури наших людей, що воліють не бруднити попільниці, а викидати тліючі недокурки у вікно, припустити, що трапитися пожежа дуже легко. Другим украй неприємним моментом є те, що рідко старі речі зберігаються в ідеальному порядку. Зазавичай все це звалене в купу, закладено один на одного, укріплене абияк. А потім піде хазяїн у комору за банкою солоних огірків або, скажемо, полізе на антресоль за лампочкою й зненацька виявиться під завалами. Найчастіше відскіпається легким переляком або парою трійкою синців і шишок. Але буває, що «накриє», його якісно, яким небудь старим холодильником, або вчасно не викинутою батареєю. І переломи бувають і струс мозку не рідкість. Тому якщо вже хтось зберігає в будинку якісь речі, складати їх треба так, щоб не доводилося вподібнюватися шахтареві, у вузькому й небезпечному вибої. Не ставте високо важкі предмети й не створюйте пірамід, які можуть обвалитися на вас у самий невідповідний момент.
   
   Висновок
   
    Сподіваюся, що все прочитане піде Вам на користь. Звичайно, не варто боятися власної квартири й бачити в ній тільки погрозу. Просто розумна обережність дозволяє уникнути безлічі неприємностей. Сподіваюся, що, прочитавши цю статтю Вам ніколи не прийдеться стати жертвою нещасного випадку у власній квартирі.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5254 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Мій будинок — моя фортеця. Пожежна безпека.
Кожному з нас важливо почувати себе захищеним. Властиво, і житло людина почала будувати, щоб захистити себе — від холоду, жари, дощу й снігу. Тому й з'явилося вираження: «Мій будинок — моя фортеця». Однак і у власному помешканні нас може підстерігати чимало небезпек.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5253 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв. Мікроклімат.
Для підтримки оптимальної температури в будинку необхідно встановити ефективне казанове встаткування. Зараз популярні конденсаційні казани, споживання газу якими, у порівнянні зі звичайними, знижене на 30%. У багатоквартирних будинках можливості для регулювання температури також існують.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5059 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Підрядник у будівництві - безпечний вибір
Будинок - це реальність. Якщо будувати професійно - в кінцевому результаті ваша мрія здійсниться.
   Будівельно-ремонтна компанія ТехноБуд, м. Львів має великий досвід роботи.
   Порфоліо вражає, а якість підтверджена роками. Будуйте з нами!
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:478 | 02/04/2020 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Обережно рейдери. Захист від захоплення підприємств
Сучасні пірати захоплюють чужу нерухомість без огляду на закон. Їх називають рейдерами, і вони стали важливою частиною сучасності. Рейдери роблять гроші на захопленні чужої власності. Вони приходять раптово, залишаючи за собою зруйновані підприємства, розорений бізнес і величезні збитки.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6495 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Принципы разработки и отладки защищенного программного обеспечения управляющих систем
КУРСОВОЙ ПРОЕКТ
   по дисциплине «Теория информационной безопасности и
   методология защиты информации»
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5883 | 12/02/2012 Захист інформації - Інформаційна безпека
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020