укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Положение о службе охраны труда. 
Экзаменационные билеты для проверки знаний по вопросам общего курса охраны труда должностных лиц и специалистов ООО «Бабл-гумс» 
Сучасні сейфи 
ФСТЭК, ФСБ, МЧС, МВД, Классификация сфер ответственности в рамках защиты объектов информации. 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
Десять причин придбати сейф 
Крадіжка на підприємстві і перевірка на поліграфі: особливості залучення до матеріальної відповідальності працівника в Україні 
10 міфів інформаційної безпеки 
Перечень вопросов первичного инструктажа для работников. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
контроль   вірус   группа   особистості   практикум   ОБОРУДОВАНИЯ   віде?   самооборон   безпека   керуванн?   наемными   актов   инструктажей   должен   Информационн?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в будинку
Мій будинок — моя фортеця. Пожежна безпека.
Кожному з нас важливо почувати себе захищеним. Властиво, і житло людина почала будувати, щоб захистити себе — від холоду, жари, дощу й снігу. Тому й з'явилося вираження: «Мій будинок — моя фортеця». Однак і у власному помешканні нас може підстерігати чимало небезпек.   
   Щоб будинок дійсно став вашою фортецею, необхідно забезпечити його безпеку від пожеж і зловмисників, а потім створити в ньому комфортний мікроклімат. Про те, як це зробити, і піде мова в статті.
   
   
   Забезпечення пожежної безпеки входить до числа ключових завдань при будівництві й експлуатації житлових будинків. Основи пожежної безпеки закладаються ще під час проектування. Так, відстань між сусідніми будинками повинна бути не менше 12м, від котеджу до гаражів — не менше 10. Якщо гараж прилаштовується до будинку, перед виходом з нього в житлову частину необхідно передбачити тамбур з металевими дверми. Для швидкої евакуації при пожежі бажане мати два входи в будинок. Важливий момент: двері, особливо вхідні, повинні відкриватися назовні, а не усередину. Сходи краще споруджувати уздовж однієї зі стін, із природнім висвітленням через засклені вікна.
   
   Значна частина пожеж відбувається внаслідок несправності електропроводки або розрядів статичної електрики. Особливо наполегливо необхідно проектувати електропостачання ванних кімнат, сауни, басейну й кухні. Зокрема, не можна встановлювати елементи проводки, розетки, вимикачі й високовольтні світильники ближче 0,6 м від джерела води, а стельові й настінні джерела світла закривають плафонами й піднімають не менше ніж на 2 м над рівнем води. Тому що у випадку влучення води в розетку або на розпечену лампочку може відбутися коротке замикання й, як наслідок, іскріння й пожежа.
   
   У сучасних заміських будинках природнім заходом безпеки є заземлення мережі за допомогою конструкції зі сталевих штирів, що вкопуються в землю на певну глибину. До неї приєднують заземлювальну шину — вона поєднує всі частини інженерних комунікацій будинку, які проводять струм, включаючи всі металеві труби й металеві частини конструкції будинку.
   
   У головній електричній шафі обов'язково повинно бути встановлене ОЗВ (обладнання захисного відключення), що захищає від іскріння й загоряння при невеликих замиканнях у мережі, а також грозорозрядники, що рятують від імпульсної перенапруги, викликаної ударом блискавки, і різких стрибків напруги. Внутрішню проводку найкраще зробити мідною — вона більш довговічна й менш ламка, ніж алюмінієва.
   
   Кабелі введення мережі захищають неспаленними оболонками зі спеціальної пластмаси.
   
    Якщо в будинку планується проведення газу, слід передбачити автоматичні датчики, що перекривають газ у випадку витоку. Важливо правильно спроектувати опалювальні печі й каміни. Усі елементи обробки й інтер'єру, зроблені з горючих матеріалів (наприклад, дерева), повинні бути вилучені на 30-40 см від джерел тепла.
   
   
   
   Вибір будівельних матеріалів також необхідно проводити з обліком їх пожежної безпеки.
   
   Усі будівельні матеріали діляться на два типи: горючі й негорючі. Крім того, за такими критеріями як: займистість, здатність поширювати полум'я по поверхні, токсичність, їх розділяють на класи пожежної небезпеки: від КМ0 для негорючих матеріалів до КМ1-КМ5 для горючих. Такі будівельні матеріали, як природний камінь, бетон, цегла, кераміка, кам'яна вата, ставляться до безпечних. Усі органічні матеріали (наприклад, деревина й виробу з неї) — горючі.
   
   Згідно «Нормам протипожежної безпеки», обов'язковій сертифікації в області пожежної безпеки підлягають оздоблювальні, лицювальні, покрівельні, гідроізоляційні й теплоізоляційні матеріали, а також покриття для підлоги. Існує безліч оздоблювальних і лицювальних матеріалів: полістирольні плитки, ПВХ- і Дсп-Панелі, шпалери і т.д. Більшість із них ставиться до групи горючих матеріалів. Як правило, для облицювання необхідно вибирати матеріали не нижче класу КМ2. З покриттів для підлоги найбільш благополучними, з погляду пожежної безпеки, є керамічна плитка й керамограніт. Вони відносяться до групи КМ0. Лінолеуми входять у групу горючих. З покрівельних матеріалів найменшою небезпекою відрізняються покрівлі з металу й глини.
   
   Теплоізоляційні матеріали по пожежній безпеці можна розділити на кілька груп. Кам'яна вата — найбільш надійний матеріал із цього погляду: вона є негорючою й має клас пожежної небезпеки КМ0. Кам'яна вата виготовляється з кам'яної породи базальтової групи. Вона має високі тепло- і звукоізоляційні характеристики, стійка до навантажень і довговічна. Матеріали даної групи не виділяють шкідливих речовин і не виявляють негативного впливу на навколишнє середовище. Волокна кам'яної вати здатні витримувати температуру до 1000 градусів по Цельсію, завдяки чому плити з кам'яної вати застосовуються як вогнезахисні. Теплоізоляція з кам'яної вати може застосовуватися без обмеження в поверховості будинку.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4978 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв. Мікроклімат.
Для підтримки оптимальної температури в будинку необхідно встановити ефективне казанове встаткування. Зараз популярні конденсаційні казани, споживання газу якими, у порівнянні зі звичайними, знижене на 30%. У багатоквартирних будинках можливості для регулювання температури також існують.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4715 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Квартира - Небезпечна зона
На жаль, але наше життя повне небезпек. Ми живемо у світі погроз! Одні з них у всіх «на слуху», а про інших зазвичай ніхто не замислюється. Безумовно, ризику постраждати від терористичного акту, стихійного лиха або навіть банального злочину піддається кожний з нас.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4923 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Психолгічні аспекти особистої безпеки
Психологічна установка. Від волі й уміння керувати своїм психологічним станом багато в чому залежить ефективність дій бійця в реальному вуличному бою.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4019 | 22/05/2011 Безпека особистості - Особиста безпека
Договор охраны магазина в рабочее время
Исполнитель в рабочее время магазина с 9-30 до 22-30, осуществляет охрану помещений, материальных ценностей от попыток хищения, грабежа, умышленного уничтожения. Обеспечивает совместно с сотрудниками Заказчика правопорядок на территории Заказчика, выполнение распоряжений его руководства, направленных на предупреждение правонарушений.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:7728 | 14/01/2012 Документи для роботи - Договори
Безпечна експлуатація канатних доріг
Безпека користування канатними дорогами залежить від правильності проектування, встановлення й експлуатації підйомників. Канатні дороги підрозділяються на наземні й повітряні. До наземних ставляться буксировочні підйомники. А до повітряних – крісельні, гондольні й кабінні. Вибір місця для підйомника залежить від його призначення.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4825 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011