укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека в похилому віці
Безпека дитини
Безпека споживача
Кримінал
Надзвичайні ситуації
Особиста безпека
Питання самозахисту
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Відеоспостереження по GSM 
Використання поліграфа(детектора брехні) у банківській сфері  
Коротко про біометричні технології 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ НАЧАЛЬНИКА КОНТРОЛЕРОВ КПП 
Шахрайства в супермаркетах 
Тактика захисту від вимагання. Поради туристам у Єгипті 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа 
15 способів вкрасти в супермаркеті 
7 щеплень для мандрівника 
Положення про службу охорони праці  
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
засіб   связи   погибших   агрес°?   нарушением   виженер   охраны   тайна   пожежо   должен   інвентаризація   праці   организации   безпек   Відеоспостережен  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Питання самозахисту
Цивільний арсенал - зброя самооборони
Сучасне життя повне небезпек. Тому бажання захистити себе виникає в багатьох. Але як це зробити? Найчастіше із цією метою здобуваються різні «засоби самооборони». Але наскільки вони ефективні?


Газовий балончик
   
   Найпоширеніший і доступний засіб самооборони. Це аерозольний балончик, розміром ледве менше долоні. Містить спеціальний газ який викликає рясне сльозовиділення й кашель. Останнім часом одержали поширення балончики на перцовій основі, які мають більшу ефективність. Незважаючи на розхожу оману, балончиків з нервово-паралітичним газом не існує. Цей газ перебувати на озброєнні армії й у цивільних виробах не застосовувється.
   
   Придбати й носити газовий балончик може будь-який повнолітній громадянин.
   
   Для застосування необхідно направити балончик розпилювачем, убік нападника і натиснути на кнопку.
   
    Переваги
   Легкий, компактний. При вдалому застосуванні, нападник на якийсь час втрачає координацію й здатність до активних дій.
   
   Недоліки
   Струмінь газу поширюється не більше ніж на метр. При застосуванні необхідно враховувати погодні умови. У вологу, дощову погоду ефективність газу знижується. У випадку зустрічного вітру, людина що обороняється ризикує постраждати від власного газу. Малоефективний проти людей у стані алкогольного й наркотичного сп'яніння, а також проти осіб із психічними захворюваннями. У випадку невдалого застосування може тільки розлютити, нападника і викликати додаткову агресію.
   
   Газові пістолети.
   
   Чималу популярність в усьому світі завоювали газові пістолети. Вони являють собою аналоги бойових моделей стрілецької зброї. Існує безліч моделей пістолетів і револьверів, у тому числі аналоги пістолета Макарова. В основному на ринку представлені газові пістолети виробництва Німеччини й Росії.
   
   По розміру, вазі й основним деталям конструкції повністю повторюють вогнепальні прототипи. У якості боєприпасів використовуються спеціальні патрони. При пострілі вони створюють хмару сльозоточивого газу. У відмінності від бойових пістолетів у стволі газових встановлений розсікач (перемичка), який виключає стрілянину бойовими патронами. Крім того, більшість моделей виготовляються з м'яких металів (наприклад, силуміну) і тому спроба застосування бойових патронів може привести до поломки пістолета й значним травмам стрілка.
   
   Для придбання, носіння й зберігання газового пістолета необхідно одержати спеціальний дозвіл в органах внутрішніх справ.
   
   Для застосування необхідно зняти пістолет із запобіжника, дослати патрон у патронник і направивши ствол, що убік нападав нажати на спусковий гачок.
   
   Переваги
    Значний зовнішній вигляд, який може сам по собі віджахнути нападника. Часто газовий пістолет приймають за бойовий. Набагато більш ефективний, чим газовий балончик. Удале застосування здатне зупинити навіть групу, нападників.
   
   Недоліки
    Великий, важкий. Як правило, для носіння необхідна кобура. Також вимагає навичок обігу зі зброєю, тому що його потрібно регулярно чистити й змазувати. Має ті ж недоліки що й газовий балончик. Крім того, бували випадки, коли нападники побачивши газовий пістолет, приймали його за бойовий і стріляли в людину з ним.
   
    Пістолети з гумовими кулями й пневматичні пістолети
   
   Останнім часом широке поширення одержали пневматичні пістолети, що стріляють металевими або пластиковими кульками за рахунок стисненого повітря. Їх основне призначення – навчання й тренування основ стрілянини. Для самооборони малоефективні, тому що внаслідок малого калібру й невисокої швидкості не можуть заподіяти якого - або серйозного збитку нападаючому.
   
   Одним з варіантів зброї самооборони стали пістолети з гумовими кулями. По своїй ефективності вони набагато краще газових, тому що постріл має більший травматичний ефект і в ряді випадків може навіть перекинути людину. Бували навіть випадки, коли влучення гумової кулі приводили до переломів ребер і кінцівок. Однак останнім часом з метою зниження травматичного ефекту багато виробників знижують заряд патронів. У результаті застосування таких боєприпасів не зупиняє, а тільки злить, нападника.
   
   Електрошокове обладнання
   
   Засіб самооборони, де в якості вражаючого елемента виступає електричний струм. Це пластмасова трубка (пенал) з електродами на кінці. В основному розміри електрошокерів аналогічні парасольці або поліцейському кийку. Хоча бувають і кишенькові варіанти ледве більше стільникового телефону. Зрідка зустрічаються шокери закамуфльовані в побутові предмети, наприклад у пачку цигарок.
   
   Здобувається вільно повнолітніми громадянами.
   
   Для застосування необхідно доторкнутися нападника і натиснути на кнопку.
   
   Переваги
    Ефективність впливу практично однакова незалежно від статі, віку й фізичного стану, нападника. Застосування викликає болючий шок, спазми м'язів (в області впливу) і короткочасні спазми подиху. Звичайна дія шокеру позбавляє нападаючого агресивності. Тривалий вплив (порядку 1-3-х сек.) приводить до втрати орієнтації, втраті рівноваги, іноді - до втрати свідомості. Усі перераховані симптоми проходять безвісти через кілька хвилин.
   
    Недоліки.
    Вимагає прямого контакту з нападником, що практично виключає застосування проти групи осіб. Крім того, ряд електрошокерів не діють через одяг, необхідно торкнутися оголених ділянок тіла.
   
   Ніж
   
   Ніж постійний супутник людини ще із прадавніх часів і є холодною зброєю. Однак останнім часом у продажі з'явилася досить велика кількість ножів туристичного або господарського призначення, які хоча й не є холодною зброєю, можуть бути застосовані в якості зброї самооборони. У роздрібному продажі сьогодні є самі різні моделі від невеликих складних, до значних ножів типу «Рембо» Придбати такі ножі може практично будь-який громадянин.
   
   Переваги
    Наявність ножа створює серйозну психологічна перевага й здатна значно похитнути впевненість нападника. Навіть незначний поріз приводить до крові і як наслідок деморалізує агресивно налаштовану людину. При вмілому володінні ножем можна ефективно оборонятися від групи нападаючих, заподіюючи їм лише незначні ушкодження.
   
   Недоліки
    Застосування ножа вимагає психологічної готовності, тому що не кожний здатний «порізати» людину. Власник, що не вміє користуватися ножем, може заподіяти собі шкоду. Не виключене також, що недотепне застосування призведе до серйозних травм або навіть загибелі нападника, що веде до кримінальної відповідальності. Бували випадки, коли наявність ножа в людини, що обороняється було причиною обвинувачення його в нападі.
   
   Підведемо підсумки - жодний із засобів самооборони не є досить надійним і, безумовно, не може захистити людину сам по собі. До того ж у власників такого «зброї» часто виникає психологічна ілюзія захищеності, яка приводить до досить жалюгідних наслідків. Тому фахівці радять не особливо розраховувати на різні пристосування. Кращим захистом є навички самооборони й рукопашного бою. Заняття єдиноборствами поліпшує здоров'я, виховують упевненість у собі й головне людина, що засвоїла їх, може реально захистити себе в будь-якій обстановці. Правда й тут є чимало своїх нюансів. Але це вже тема іншої розмови.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5430 | 23/05/2011 Безпека особистості - Питання самозахисту

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як захистити себе від нападу собаки
Напад розлютованого пса на людину, що погано обороняється, може привести до смертельного результату. Щоб протистояти собаці, що напав на Вас, прийміть поради, які, сподіваюся, допоможуть Вам гідно вийти з важкої ситуації.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6192 | 23/05/2011 Безпека особистості - Питання самозахисту
Экзаменационные билеты для проверки знаний по вопросам общего курса охраны труда должностных лиц и специалистов ООО «Бабл-гумс»
Экзаменационные билеты

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:23148 | 22/10/2011 Документи для роботи - Охорона праці
Як поводитися в екстремальних ситуаціях
ПОЖЕЖА В ГАРАЖІ
   ПОЖЕЖА НА ДАЧІ АБО САДОВІЙ ДІЛЯНЦІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4619 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорті
ПОЖЕЖА В ПОТЯЗІ
   ПОЖЕЖА НА ТЕПЛОХОДІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5458 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Рекомендації з монтажу систем відео спостереження
Аспекти правильного проектування, монтажу й експлуатації, є на сьогоднішній день найбільш витратними й складними етапами в побудові будь-яких систем відеоспостереження. Безліч проектувальників потрапляють у пастку картинки й інтерфейсу, зовсім не замислюючись при цьому про реальність монтажу, настроювання й обслуговування системи.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4557 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020