Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення (завширшки не менше 1 м). Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійно утримувати вільними, нічим не захаращувати.
1. Вимоги пожежної безпеки. Меблі та обладнання мають розміщуватися таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення (завширшки не менше 1 м). Евакуаційні шляхи та виходи необхідно постійно утримувати вільними, нічим не захаращувати. У міру накопичення та після закінчення роботи горючі відходи слід прибирати у спеціально відведені сміттєзбірники. Електромережі, електроприлади і апаратура повинні експлуатуватися тільки у справному стані з урахуванням вказівок та рекомендацій підприємств-виготовлювачів. У разі виявлення пошкоджень електромереж, вимикачів, розеток та інших електровиробів слід негайно вимкнути їх та вжити необхідних заходів щодо приведення у пожежобезпечний стан. Документи, папір та інші горючі матеріали слід зберігати на відстані не менше 1 м від електрощитів, електрозборок і електрокабелів; 0.5 м від електросвітильників; 0.6 м від сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації та 0.15 м від приладів центрального водяного опалення. Засоби протипожежного захисту слід утримувати у справному стані. Автоматична пожежна сигналізація повинна бути завжди у ввімкненому, черговому стані. Усі працівники повинні вміти користуватись наявними вогнегасниками, іншими первинними засобами пожежогасіння, знати місце їх знаходження. Відстань від найбільш віддаленого місця приміщення до місця розташування вогнегасника не повинна перевищувати 20 м.
У службових приміщеннях не допускається: • проводити реконструкцію, перепланування, зміну функціонального призначення без погодження з органами державного пожежного нагляду; • влаштовувати тимчасові електромережі, прокладати електричні проводи безпосередньо по горючій основі, експлуатувати світильники зі знятими ковпаками (розсіювачами); • захаращувати підступи до засобів пожежогасіння; • курити, використовувати легкозаймисті рідини; • проводити вогневі, зварювальні та інші роботи без спеціального дозволу; • вмикати електронагрівальні прилади (чайники, кип'ятильники тощо) без негорючих підставок та в місцях, де їх використання не передбачено (або заборонено).
Відповідальний за протипожежних стан службових приміщень після закінчення роботи зобов'язаний: • оглянути приміщення, переконатись у відсутності порушень, що можуть призвести до пожежі; • перевірити справність автоматичних установок пожежної автоматики; • вимкнути освітлення, електроживлення приладів та обладнання (за винятком електрообладнання, яке за вимогами технології повинно працювати цілодобово).
Відповідальний за протипожежний стан службових приміщень – _________________________________________________________________
2. Обов'язки та дії працівників у разі пожежі. У випадку пожежі терміново повідомити пожежну охорону по телефону "01", вказати при цьому адресу, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, наявність людей, своє прізвище.
Повідомити про виникнення пожежі адміністрацію та чергового ( за його наявності). Організувати евакуацію людей та матеріальних цінностей. Вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та вентиляцію. Розпочати гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння. Організувати зустріч підрозділів пожежної охорони та надати їм допомогу в процесі гасіння пожежі.
3. Галузь застосування. Ця інструкція поширюється на всі приміщення і встановлює вимоги пожежної безпеки, порядок дій у разі виникнення пожежі у всіх приміщеннях і є обов'язковою для вивчення і виконання відповідальною особою за пожежну безпеку, усіма працівниками та відвідувачами а також для технічних працівників та обслуговуючого персоналу.
За пожежною небезпекою згідно з ОНТП 24 - 86 приміщення складу відносяться до категорії " В ", за Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) - до класу зони “П-2а”.
Настоящая инструкция предназначена для широкого круга трудящихся, связанных по роду деятельности с применением промышленных противогазов и респираторов.
Инструкция предусматривает основные требования по организации безопасного проведения огневых работ на предприятии, определяет функциональные обязанности, и ответственность должностных лиц, в части соблюдения правил пожарной безопасности при проведении огневых работ.
Відповідальність за дотримання вимог пожежної безпеки в гуртожитку несуть : завідуючий гуртожитком, мешканці і вахтери. Відповідальність за дотримання пожежної безпеки орендованого майна відповідальність несуть орендарі.
Усі будівлі, споруди і приміщення повинні своєчасно очищатися від горючого сміття, відходів і постійно утримуватись у чистоті. Розміщення у приміщеннях меблів та обладнання слід здійснювати таким чином, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до дверей виходу з приміщення. Навпроти дверного отвору має залишатися прохід шириною, яка дорівнює ширині дверей, але не менше 1 м.