Усе передбачити й підготувати людину до всіх прогнозованих небезпек абсолютно неможливо. Необхідно виробити стратегію особистої безпеки, що забезпечує керування діями людини в екстремальній ситуації.
Особиста безпека являє собою інтегрований захист прав, життя й здоров'я людини у вигляді забезпечення фізичної, інтелектуальної й духовної безпеки особистості. Фізична безпека забезпечує захист честі, гідності, здоров'я й життя людину. Сюди входять: фізична підготовка, зміцнення власних знарядь тіла, активна самооборона, удосконалювання техніки бою. Інтелектуальна безпека передбачає захист інтелектуальної впевненості й чистоти мислення, своїх прав і дій. Вона поєднує психологічну підготовку, оперативне й тактико-стратегічне мислення, контроль стану людини, мобілізацію сил. Духовна безпека це захист своїх переконань, вірувань, моралі. Духовна безпека складається з формування філософії дії, зміцнення внутрішнього стрижня, самосвідомості й самоствердження. Особиста безпека це наше право, наша відповідальність і наш привілей.
Стратегія особистої безпеки є загальною моделлю поведінки людини в забезпеченні власної безпеки. Те, що може підійти одній людині, може бути не зовсім зручно іншій. Ніхто не впорається із завданням краще, чим закладене його внутрішньою природою. Тільки формування особистої стратегії безпеки, згідно з індивідуальними особливостями людини, може забезпечити виживання в будь-якій небезпечній ситуації. Для цього потрібний простий, універсальний і ефективний інструмент, за допомогою якого можна створити особисту стратегію безпеки.
Правильно побудована особиста стратегія безпеки дозволить вам передбачити й вчасно нейтралізувати будь-яку небезпеку, не ставши об'єктом нападу, а якщо все-таки зустріч із небезпекою неминуча, вийти із цієї ситуації з найменшими для себе втратами, діючи швидко, рішуче й правильно.
Філософія дії - "Дій, а не споглядай!"
Це динамічний і активний життєвий шлях, проходження по якому збільшить внутрішню силу, розвине розумові здатності, зміцнить здоров'я й дасть віру у власні сили. Життя воїна не має нічого загального з війсковими діями. Бути воїном, незалежно від того, хто ви, чоловік або жінка - значить жити по-справжньому, чесно й гідно перед обличчям будь-якої небезпеки, страхів, сумнівів.
Постійна готовність це можливість передбачити загрозливі вам небезпеки, і завчасно подбати про те, щоб бути на цей рахунок у всеозброєнні. Необхідно припускати й оцінювати ймовірні небезпеки й ступінь труднощів їх подолання, порівнянне з вашими можливостями. Кожна людина реагує на небезпеку по-своєму. У цьому проявляється її темперамент, психофізичні дані, стан розуму й уявлення про можливу погрозу. Ступінь і характер небезпеки завжди суб'єктивні стосовно окремій конкретній людині. Те, що становить смертельну небезпеку для однеї, для іншої може бути звичною справою. Ступінь небезпеки завжди визначений ступенем ризику людиною в можливій ситуації, що відбувається й.
Наше життя не стає спокійніше й безпечніше. Ми живемо серед багатьох небезпек, які підстерігають нас на кожному кроці: кримінальне свавілля, домашні насильства, переслідування на роботі й багато чого іншого.
Уникайте по можливості небезпечних ситуацій. Не провокуйте агресію стосовно себе, якщо ви не впевнені, що зможете її нейтралізувати. Простіше обійти небезпечне місце, не залучаючи до себе уваги, чим вступати в єдиноборство з дуже сумнівним для вас результатом, навіть якщо ви й виявитеся переможцем, де гарантія того, що не прийдеться відповідати перед законом?
Про що, насамперед, слід думати взимку, як про головне джерело небезпеки? Звичайно, про мороз і холод. І тому, щоб уникнути обмороження шкіри й кінцівок, заздалегідь продумайте свій зовнішній вигляд і екіпірування.