укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Засоби захисту
Зброя
Пожежна безпека
Системи безпеки
Должностная инструкция главного бухгалтера 
Положение о работе уполномоченных трудового коллектива по вопросам охраны труда. 
Де краще встановлювати сховані камери? 
ПРАВИЛА ПРОЖИВАНИЯ В ОБЩЕЖИТИИ ДЛЯ РАБОТНИКОВ ОТЕЛЯ 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Класифікація сейфових замків 
Фактори, які потрібно враховувати при покупці сейфа. 
Злочини у сфері страхування 
Политика безопасности на предприятии. 
Як не помилитися, вибираючи сейф 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
программа   Бабаш   біометрія   бівуачні   направляются.   боротьби   базы   БЕЗОПАСНОСТИ,   схован?   работника   атаки   контроль   крадіжок   наркотики   автомоб¦?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Засоби захисту
Бронежилет, його призначення й можливості
Цей популярний виріб урятував не одну тисячу людських життів, але він же погубив чимало людей, що повірили в дивну невразливість бронежилетів.


Сьогодні десятки їх виробників і сотні продавців обіцяють вам повний комфорт і захист від усіх видів зброї, відверто лукавлячи, перебільшуючи можливості свого товару.
   
   
   Спочатку самі допитливі можуть провести невеликий експеримент. Нехай ваш товариш максимально великих габаритів не полінується й, по вашому проханню, щосили вдарить вам кулаком у груди. Не слабко? А тепер уявіть, що цей удар по своїй силі як мінімум у два рази слабкіше того, який ви відчуєте в бронежилеті при влученні кулі від пістолета Макарова. Удар гвинтівкової кулі, відповідно, буде мати силу в кілька разів більшу, яка просто роздрібнить кості кістяка й перетворить внутрішні органі у відбивну.
   
   
   Так що ж, бронежилет не більш ніж обман, ілюзія захисту? Звичайно ж, ні. Однак потрібно правильно розуміти його призначення й можливості.
   
   Сучасний бронежилет захищає від проникаючої дії кулі, осколка або іншого стороннього предмета. Кілька шарів кевларової тканини плюс керамічні або металеві пластини повинні затримати його або максимально знизити швидкість. Найкраще бронежилет протистоїть невеликим осколкам, які мають невисоку швидкість. Куля – вже зовсім інша справа. Якщо реклама або інструкція говорить, що виріб, наприклад, «витримує пістолетний постріл», то це означає, що бронежилет може гарантовано затримати кулю від «нагана» або ТТ. Але він не захистить вас від наслідків її кінетичного удару.
   
   Виключення становлять тільки спеціальні бронежилети, які мають амортизаційні вставки й підбивку, – їх використовує армійський і поліцейський спецназ для виконання особливо небезпечних завдань. Однак вони громіздкі, важать від 8 до 32 кілограм і теж не дають повної гарантії. В 2003 році в Москві під час розмінування вибухівки загинув сапер, якого не врятував від підривної хвилі найтяжчий бронескафандр.
   
   Багатий асортименти бронежилетів звичайно ділять на кілька класів – залежно від їх ступенію захисту. Але в кожній країні існує своя класифікація, до того ж бронежилети бойові й цивільні підрозділяють по-різному. Наприклад, у нас існує п'ять «цивільних» класів.
   
   Перший – це бронежилети, що захищають від куль пістолета типу ПМ і наган і від удару холодної зброї.
   
   Другий клас розрахований на кулю пістолета ТТ і моделі пістолетів типу «парабелум» під 9-міліметровий патрон, а також заряди гладкостовольної мисливської зброї (хоча удар жакана перетворить ваші груди в котлету по-київськи).
   
   Третій – захищає від пострілів з легких автоматів.
   
   Четвертий клас обіцяє, що ваш бронежилет витримає кулю з нарізної рушниці.
   
   П'ятий клас, що представляє собою жилет з кишенями для бронепластин, дешевий, але дуже незручний у носінні й украй ненадійний, хоча саме його вам, швидше за все, запропонує продавець.
   
   Ринок пропонує самі різні засоби захисту для всіх, у тому числі для дітей (вони користуються більшим попитом в Ізраїлеві) і тварин. У США спеціальні бронежилети вже носять поліцейські собаки й коні. Для особливих випадків промисловість випускає костюми з кевлару, що нічим не відрізняються по вигляду від звичайної «трійки». Крім того, існують універсальні рятувальні жилети, які ще й не дадуть вам потонути.
   
   Однак чимало шахраїв заробляють тим, що продають липові бронежилети, зшиті зі звичайного нейлону, а то й брезенту, із пластинами з алюмінію. Зрозуміло, що вони не захистять вас навіть від дитячого пугача. Тому, здобуваючи для себе бронежилет, звертайтеся до відомих дилерів або безпосередньо до виробника.
   
   Справжній бронежилет виготовляють із тканини типу кевлар або ТСВМ, кількість шарів якої від 5 до 24. Для посилення кулестійкості, а також для гасіння кінетичної енергії, у жилетах 3 – 6 класів використовують керамічні, металеві або комбіновані пластини. Чим більше їх розмір, тим легше людина переносить дію ударної енергії, що розподіляється по всій її площі. Але занадто великі пластини стискують рухи, заважають нахилятися, сідати. Словом, ідеалу немає.
   
   А що ж носять наші солдати? На війні бронежилет більш корисний, ніж в тилу. Адже якщо в умовах «мирного» життя по людях частіше палять ледве чи не в упор зі стрілецької зброї, то на війні до 70% поранень – осколкові, і доводяться в основному на область від паху до шиї. Армійський бронежилет, навіть 1 – 2 класу, з успіхом захистить тулуб солдата від вибуху ручної гранати або невеликого снаряда.
   
   Ще в Першу світову в російській армії зробили піхотні сталеві кіраси, однак від гвинтівкової кулі вони не захищали, були вкрай незручні – і новинка визнання не одержала. Точно така ж доля спіткала в роки Великої Вітчизняної сталевий нагрудник СН-42, хоча він непогано охороняв наших солдатів від куль німецьких автоматів. Першим радянським бронежилетом став Ж-81, який був випробуваний на Афганській війні. Тому що він прострілювався з автомата, його замінили на більш міцний Ж-85Т, а потім на Ж-86-2. Володіючи масою до 9 кг, вони прикривають солдатів зі спини й боків від вражаючого дії осколків, а посилена передня частина – від проникаючої дії кулі. Сьогодні їм на зміну прийшли десятки нових моделей.
   
   Конструктори засобів захисту передбачають і появу нової зброї. Хоча лазерні рушниці поки що існують тільки у фантастичних розповідях, уже створений жилет, який убереже свого власника від пострілу із бластеру. Його поверхня виконана у вигляді ніздрюватого шару, який відхиляє й розсіює промені, працюючи за принципом автомобільних відбивачів.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 7703 | 23/05/2011 Зброя та спецзасоби - Засоби захисту

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Активні та пасивні засоби захисту
Ваша безпека насамперед залежить від Вашого вміння уникати екстремальні ситуації. Це вміння складається з уродженого інтуїтивного почуття небезпеки й придбаних навичок по подоланню критичних ситуацій з мінімальними втратами. Інстинкт самозбереження споконвічно закладений у кожній з живих істот, що населяють нашу планету, але тільки людина - "цар природи " - успішно бореться із цим інстинктом простими міркуваннями типу: "либонь пронесе", "мені пощастить".

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:9533 | 21/06/2011 Зброя та спецзасоби - Засоби захисту
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для складських приміщень
За пожежною небезпекою згідно з ОНТП 24 - 86 приміщення складу відносяться до категорії " В ", за Правилами улаштування електроустановок (ПУЕ) - до класу зони “П-2а”.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:16672 | 14/01/2012 Пожежна безпека - Інструкції
Охоронне відеоспостереження. Скільки коштує й види охоронного відеоспостереження.
Більш діючим методом убезпечити будинок, квартиру, кабінет, дачу або місцевість компанії від непрошених гостей є встановлення системи охоронного відеоспостереження. Сучасні системи охоронного відеоспостереження – це до того ж один з найдешевших способів визначення несанкціонованого доступу.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:6736 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Камери відеоспостереження
Високошвидкісна Ip-Телекамера «день/ніч» Axis 233D шведської компанії Axis Communications є стандартом для поворотних Ip-Телекамер багатьох виробників. Її принципова відмінність від аналогів полягає у використанні 35-кратного трансфокатора, вбудованого мікрофона, а також високоточний поворотний пристрый, який дозволяє змінювати швидкість «панорамирования» й нахилу в межах від 0,05 до 450 град/с.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:5077 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Екстремальний "дикий" відпочинок у Криму
Мешканці кримських лісів неагресивні. Найбільший хижак на півострові - дикий кабан. Раптова зустріч із ним може становити серйозну небезпеку: якщо тварину розлютити, рятуватися прийдеться на найближчім дереві.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4400 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Дикий відпочинок
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020