укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Засоби захисту
Зброя
Пожежна безпека
Системи безпеки
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Промислове шпигунство. Джерела конфіденційної інформації. 
Наркотики й діти. Підозрілі ознаки 
Договор на охрану строительных лесов вокруг здания 
ИНСТРУКЦИЯ О ПРОПУСКНОМ И ВНУТРИ ОБЪЕКТОВОМ РЕЖИМЕ  
Можливості системи контролю доступу 
КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, Часть 3  
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Математические основы криптологии, Учебное пособие 
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
электрических   описания   связи   білети.   действий,   2014   возмещен   кому   крадіж   влияние   наданню   ТЕПЛОВЫХ   інвентаризація   Уполномоченные  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Засоби захисту
Бронежилет, його призначення й можливості
Цей популярний виріб урятував не одну тисячу людських життів, але він же погубив чимало людей, що повірили в дивну невразливість бронежилетів.


Сьогодні десятки їх виробників і сотні продавців обіцяють вам повний комфорт і захист від усіх видів зброї, відверто лукавлячи, перебільшуючи можливості свого товару.
   
   
   Спочатку самі допитливі можуть провести невеликий експеримент. Нехай ваш товариш максимально великих габаритів не полінується й, по вашому проханню, щосили вдарить вам кулаком у груди. Не слабко? А тепер уявіть, що цей удар по своїй силі як мінімум у два рази слабкіше того, який ви відчуєте в бронежилеті при влученні кулі від пістолета Макарова. Удар гвинтівкової кулі, відповідно, буде мати силу в кілька разів більшу, яка просто роздрібнить кості кістяка й перетворить внутрішні органі у відбивну.
   
   
   Так що ж, бронежилет не більш ніж обман, ілюзія захисту? Звичайно ж, ні. Однак потрібно правильно розуміти його призначення й можливості.
   
   Сучасний бронежилет захищає від проникаючої дії кулі, осколка або іншого стороннього предмета. Кілька шарів кевларової тканини плюс керамічні або металеві пластини повинні затримати його або максимально знизити швидкість. Найкраще бронежилет протистоїть невеликим осколкам, які мають невисоку швидкість. Куля – вже зовсім інша справа. Якщо реклама або інструкція говорить, що виріб, наприклад, «витримує пістолетний постріл», то це означає, що бронежилет може гарантовано затримати кулю від «нагана» або ТТ. Але він не захистить вас від наслідків її кінетичного удару.
   
   Виключення становлять тільки спеціальні бронежилети, які мають амортизаційні вставки й підбивку, – їх використовує армійський і поліцейський спецназ для виконання особливо небезпечних завдань. Однак вони громіздкі, важать від 8 до 32 кілограм і теж не дають повної гарантії. В 2003 році в Москві під час розмінування вибухівки загинув сапер, якого не врятував від підривної хвилі найтяжчий бронескафандр.
   
   Багатий асортименти бронежилетів звичайно ділять на кілька класів – залежно від їх ступенію захисту. Але в кожній країні існує своя класифікація, до того ж бронежилети бойові й цивільні підрозділяють по-різному. Наприклад, у нас існує п'ять «цивільних» класів.
   
   Перший – це бронежилети, що захищають від куль пістолета типу ПМ і наган і від удару холодної зброї.
   
   Другий клас розрахований на кулю пістолета ТТ і моделі пістолетів типу «парабелум» під 9-міліметровий патрон, а також заряди гладкостовольної мисливської зброї (хоча удар жакана перетворить ваші груди в котлету по-київськи).
   
   Третій – захищає від пострілів з легких автоматів.
   
   Четвертий клас обіцяє, що ваш бронежилет витримає кулю з нарізної рушниці.
   
   П'ятий клас, що представляє собою жилет з кишенями для бронепластин, дешевий, але дуже незручний у носінні й украй ненадійний, хоча саме його вам, швидше за все, запропонує продавець.
   
   Ринок пропонує самі різні засоби захисту для всіх, у тому числі для дітей (вони користуються більшим попитом в Ізраїлеві) і тварин. У США спеціальні бронежилети вже носять поліцейські собаки й коні. Для особливих випадків промисловість випускає костюми з кевлару, що нічим не відрізняються по вигляду від звичайної «трійки». Крім того, існують універсальні рятувальні жилети, які ще й не дадуть вам потонути.
   
   Однак чимало шахраїв заробляють тим, що продають липові бронежилети, зшиті зі звичайного нейлону, а то й брезенту, із пластинами з алюмінію. Зрозуміло, що вони не захистять вас навіть від дитячого пугача. Тому, здобуваючи для себе бронежилет, звертайтеся до відомих дилерів або безпосередньо до виробника.
   
   Справжній бронежилет виготовляють із тканини типу кевлар або ТСВМ, кількість шарів якої від 5 до 24. Для посилення кулестійкості, а також для гасіння кінетичної енергії, у жилетах 3 – 6 класів використовують керамічні, металеві або комбіновані пластини. Чим більше їх розмір, тим легше людина переносить дію ударної енергії, що розподіляється по всій її площі. Але занадто великі пластини стискують рухи, заважають нахилятися, сідати. Словом, ідеалу немає.
   
   А що ж носять наші солдати? На війні бронежилет більш корисний, ніж в тилу. Адже якщо в умовах «мирного» життя по людях частіше палять ледве чи не в упор зі стрілецької зброї, то на війні до 70% поранень – осколкові, і доводяться в основному на область від паху до шиї. Армійський бронежилет, навіть 1 – 2 класу, з успіхом захистить тулуб солдата від вибуху ручної гранати або невеликого снаряда.
   
   Ще в Першу світову в російській армії зробили піхотні сталеві кіраси, однак від гвинтівкової кулі вони не захищали, були вкрай незручні – і новинка визнання не одержала. Точно така ж доля спіткала в роки Великої Вітчизняної сталевий нагрудник СН-42, хоча він непогано охороняв наших солдатів від куль німецьких автоматів. Першим радянським бронежилетом став Ж-81, який був випробуваний на Афганській війні. Тому що він прострілювався з автомата, його замінили на більш міцний Ж-85Т, а потім на Ж-86-2. Володіючи масою до 9 кг, вони прикривають солдатів зі спини й боків від вражаючого дії осколків, а посилена передня частина – від проникаючої дії кулі. Сьогодні їм на зміну прийшли десятки нових моделей.
   
   Конструктори засобів захисту передбачають і появу нової зброї. Хоча лазерні рушниці поки що існують тільки у фантастичних розповідях, уже створений жилет, який убереже свого власника від пострілу із бластеру. Його поверхня виконана у вигляді ніздрюватого шару, який відхиляє й розсіює промені, працюючи за принципом автомобільних відбивачів.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 7348 | 23/05/2011 Зброя та спецзасоби - Засоби захисту

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Активні та пасивні засоби захисту
Ваша безпека насамперед залежить від Вашого вміння уникати екстремальні ситуації. Це вміння складається з уродженого інтуїтивного почуття небезпеки й придбаних навичок по подоланню критичних ситуацій з мінімальними втратами. Інстинкт самозбереження споконвічно закладений у кожній з живих істот, що населяють нашу планету, але тільки людина - "цар природи " - успішно бореться із цим інстинктом простими міркуваннями типу: "либонь пронесе", "мені пощастить".

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8929 | 21/06/2011 Зброя та спецзасоби - Засоби захисту
Мій будинок — моя фортеця. Пожежна безпека.
Кожному з нас важливо почувати себе захищеним. Властиво, і житло людина почала будувати, щоб захистити себе — від холоду, жари, дощу й снігу. Тому й з'явилося вираження: «Мій будинок — моя фортеця». Однак і у власному помешканні нас може підстерігати чимало небезпек.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5027 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Безпека в будинку
Правила того, як узимку не розбитися на машині
Варто додати, що в цей час двигун, ходова, трансмісія, кузов та інші механізми авто випробовують збільшені навантаження. Звідси й перша рада – якщо вас сильно напружують зусилля, пов'язані із зимовою експлуатацією автомобіля, краще відправте транспортний засіб (ТЗ) в «спячку». Зробіть це, незважаючи на те, що надворі грудень. Як говориться, «краще пізно, чим занадто пізно». Якщо ж ви все-таки вирышили виїжджати взимку, вам допоможуть наступні рекомендації.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4582 | 22/05/2011 Захист автомобіля - Безпечне керування
Безпека сплаву на байдарці
Заходи безпеки при сплаві на байдарці залежать від категорії маршруту. Маршрутів простих, без категорії (такі що не мають класифікації по складності у спортсменів) більшість. У середній смузі європейської частини Росії, де немає гір і виходу кам'янистих порід, інших маршрутів ви й не зустрінете.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4345 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ ОФИС- МЕНЕДЖЕРА
На должность офис-менеджера филиала назначается лицо с высшим образованием, с опытом работы секретарем, отличным знанием компьютера и оргтехники.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6808 | 14/01/2012 Безпека та персонал - Посадові інструкції
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011