укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Кадрова безпека компанії
Контроль персоналу
Крадіжки на виробництві та в офісі
Посадові інструкції
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Шахрайство в бізнесі, частина 1 
Мій будинок — моя фортеця. Пожежна безпека. 
Як розпізнати підроблений документ 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа в громадських місцях 
Договор охраны, обеспечения сохранности и хранения автомобилей  
Крадіжки в магазинах на складі 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
ИНСТРУКЦИЯ О ПРОПУСКНОМ И ВНУТРИ ОБЪЕКТОВОМ РЕЖИМЕ  
Психолгічні аспекти особистої безпеки 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
гуртожиток   Разрешается   самооборона   витоку   воздуха.   таке   взимку   трудового   охорона   Часть   бівуачні   систем   безпека   группа   БЕЗОПАСНОСТИ,  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Кадрова безпека компанії
Поліграф(детектор брехні) в приватному бізнесі
На жаль, одним з основних понять, які характеризують українську дійсність, є злодійство.З цим погодиться більшість підприємців і власників компаній, які якщо не з особистого, то з досвіду колег знають про шахрайства серед деяких найманих керівників. Саме цей факт не дозволяє багатьом власникам залишити справи і передати управління довіреним особам.   На жаль, одним з основних понять, які характеризують українську дійсність, є злодійство. З цим погодиться більшість підприємців і власників компаній, які якщо не з особистого, то з досвіду колег знають про шахрайства серед деяких найманих керівників. Саме цей факт не дозволяє багатьом власникам залишити справи і передати управління довіреним особам.
   
   Чому не можна довіряти топ-менеджерам?%Детектор лжи %услуги детектора лжи
   
   В більшості , власники компанії бажають бачити в своїх менеджерах особисту відданість. Між тим, багато хто з кандидатів думають про можливість вилучення благ для особистої вигоди. Або навпаки, чесна людина не витримує перед спокусою використовувати своє місце в корисливих цілях, іноді відразу ж після призначення їм починають опановувати злочинні задуми. Існують і такі люди, які потрапляють в середовище, де процвітає злодійство, і, стараючись не виділятися, діють аналогічними методами, мотивуючи свої дії тим, що систему змінити не можна.
   
   Найчастіше привласнення фінансових коштів топ-менеджерами відбувається в періоди кризових ситуацій. До них можна віднести конфлікти між акціонерами компанії, спроби конкурентів захопити активи або зміну керівництва. У такі моменти контроль над усіма процесами значно слабшає, багато що сходить менеджерам з рук.
   
   Але навіть після того як все приходить в норму , а розкрадання розкриваються, основними їх фігурантами стають колишні керівники. У такому випадку зазвичай неминучий публічний корпоративний скандал з «розбором польотів» і залученням правоохоронних органів. Причому досить часто фіналом таких історій для колишнього керівництва стає лава підсудних, всілякі “нещасні випадки”.
   
   Ще одним фактором, який говорить про розкрадання в компанії, може стати вимога топ-менеджерів збільшити інвестиції для подальшого розвитку. При цьому ніякої віддачі від таких вкладень не видно, засоби буквально йдуть у нікуди. Ці втрати представляються як результат прояву всіляких ризиків або просто промахів у розрахунках, але ніяк не у вигляді розкрадань.
   Іноді після таких провальних фінансових операцій власники компаній змушені оголосити про банкрутство.
   Втім, навіть якщо найманого керівника спіймати на гарячому, то навряд чи він зізнається в умисному нанесенні шкоди інтересам підприємства. Зазвичай такі люди уявляють себе в якості жертв, які самі постраждали в результаті дій сторонніх осіб або конкурентів.
   
   При цьому вони навіть визнають свою провину, яка полягає в тому, що їм не вдалося вчасно помітити каверзи, і готові відшкодувати збиток, як чесні люди. Наприклад, продати частину кімнати в комуналці, дачу з шістьма сотками землі та дідову іномарку «Запорожець», яка в силу свого віку є справжнім раритетом.
   
   Які методи не гарантують стабільність?
   
   Досить часто власник прагнуть показати стабільність своєї компанії, відсутності яких-небудь проблем. Він «тихо» розлучається з злодійкуватим менеджером або найманим керівником або навіть прощає більшу частину боргу.
   
   Одним з найбільш поширених помилок серед власників є думка, що висока стабільна зарплата і додаткові заохочення здатні утримати менеджерів від злодійства. Однак гроші зайвими не бувають. Якщо керівник підприємства почав привласнювати засоби компанії або використовувати їх в корисливих цілях, ніяке збільшення в зарплаті не поверне його на правильний шлях.
   
   Кращим виходом буде витратити призначені для винагороди кошти на те, щоб перевірити обгрунтованість своїх підозр. У такому випадку можна вжити дієвих заходів, повернути викрадене або витрачене, захистити себе від подібних проблем у майбутньому.Це буде ефективним засобом для перевірки персоналу
   
   В даний час практично будь-яка компанія або приватний підприємець можуть придбати і використовувати детектор брехні. Спеціальної ліцензії на це не потрібно, однак для роботи з цим пристроєм необхідний навчений фахівець.
   
   Законодавство різних держав по-різному визначає легітимність використання даних, отриманих за допомогою поліграфа. Наприклад, у деяких штатах США такі дані приймаються в судах, а в інших ними ніколи не користуються через заборону.
   
   В той же час в Японії до показань детектора брехні відносяться вибірково. До розгляду приймається тільки один тест, який може показати, чи знає людина про деталі конкретного події. У випробуваного запитують, наприклад, про колір одягу, яка була надіта на жертві, або про інші конкретні обставини.
   
   Поліграф здатний зафіксувати, наскільки та чи інша подія було значущим для людини і як міцно зафіксувалося в пам’яті. З іншого боку, для патологічно брехливих психотипів, схильних до асоціального способу мислення, у методу існує ряд обмежень. Втім, це стосується практично всіх методів перевірки правдивості наданих ними відомостей.
   
   Не слід розглядати поліграф лише як знаряддя для висунення обвинувачення. У більшій мірі він здатний виправдати невинного і підтвердити його непричетність до тих чи інших дій. Особливо це важливо в колективах, так як недовіра і домисли негативно впливають на їх загальну працездатність. Навіть просте звільнення необгрунтовано підозрюваного працівника не вирішує проблеми в цілому, так як винний залишається серед співробітників.
   
   Необхідність створення детектора брехні була обумовлена ​​його користю для криміналістики. Але в даний момент найбільше застосування він знайшов при вирішенні кадрових питань.
   Не стали винятком і українські компанії, діяльність яких орієнтована на західний зразок. Часто при відборі кандидатів на вакантне місце в них використовується поліграф. Крім того, ті підприємства, які вже оцінили позитивний ефект від такої перевірки благонадійності рекомендованого на вищий керівний пост особи, заявляють, що тест на поліграфі є найважливішим інструментом для тестування кандидата.
   
   За деякими даними, тільки в США щорічно проходять обстеження на поліграфі кілька мільйонів чоловік. Його прихильники впевнені, що за допомогою детектора брехні можна заздалегідь виявити осіб, схильних до алкоголізму, наркоманії, психічних розладів або асоціальної поведінки.
   
   Також роботодавців цікавить, чи був причетний кандидат до скоєння злочинів. Причому мова може йти не тільки про наявність судимостей, але і про нерозкриті факти, ще не встановлених законом. Поліграф відповідає і на ці питання.
   
   Іноді кандидати використовують фіктивні документи про освіту або спотворюють відомості про попередні місця роботи і причини звільнення. Крім того, вони можуть мати небезпечні зв’язки в кримінальному світі. Все це можна виявити за допомогою детектора брехні.
   
   Прихильники такого тестування наполягають саме на добровільному проведенні перевірки. Адже якщо підозрюваний у скоєнні злочину за законом може відмовитися від послуг поліграфолога, то кандидат на вакантну посаду повинен дотримуватися внутрішнього порядку влаштування на роботу у компанії, в якій він хоче трудитися. В іншому випадку йому доведеться шукати іншу роботу.
   Чому не варто боятися такої перевірки?
   
   Поліграф(детектор брехні)
не читає потаємні думки в прямому сенсі слова, тому вони нікому не стануть відомі. І якщо ви не робили нічого незаконного, то чому не пройти тест і сказати правду?
   
   Потрібно пам’ятати, що детектор брехні не є абсолютною панацеєю. Він лише з високою точністю дозволяє отримати відповідь на таке важливе питання, чи говорить співрозмовник правду або бреше, розповідаючи про конкретну подію
   


Автор: search | Відгуки: 0 | Перегляди: 4495 | 05/10/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією.
Як же підібрати гідного працівника на роботу???

Автор: search |Відгуки:0 | Перегляди:4517 | 14/08/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією.
Як же підібрати гідного працівника на роботу???

Автор: search |Відгуки:0 | Перегляди:4517 | 14/08/2012 Безпека та персонал - Кадрова безпека компанії
Правовые аспекты применения полиграфа при работе с кадрами (Росия)
Опросы с использованием Полиграфа (часто неверно именуемого «детектором лжи») постепенно внедряются в ряде федеральных органов государственной власти в качестве системной меры отбора и проверки кадров при допуске к оперативно-розыскной деятельности и работе со сведениями, составляющими государственную тайну. Аналогичный процесс внедрения идет в сфере отечественного частного предпринимательства.

Автор: search |Відгуки:0 | Перегляди:3025 | 05/12/2014 Безпека бізнесу - Захист комерційної таємниці
Використання поліграфа(детектора брехні) у банківській сфері
За останніх кілька років почастішали напади і крадіжки в комерційних і державних банках. Раз на кілька тижнів в українських ЗМІ то один банк, то інший промайне в розділі «Події». Мимоволі задаєшся питанням: «А чому?».
   
   Хто обкрадає банки?

Автор: search |Відгуки:0 | Перегляди:4091 | 05/10/2012 Безпека банків - Економічна безпека банку
Застосування поліграфа у сфері матеріально-технічного постачання, оптової і роздрібної торгівлі, сфері сервісних послуг
Що приховувати – в будь-якому бізнесі є лазівки для крадіжки і махінацій. Близько 25% втрат прибутку будь-якого торгового підприємства доводиться на крадіжки через каси. На думку багатьох фахівців, в цій області найбільший відсоток збитків в магазинах доводиться саме на касові термінали, коли покупці самі або в змові з касирами виносять товар без оплати або товар не відповідає чеку. Проте є і інші джерела втрат

Автор: search |Відгуки:0 | Перегляди:3941 | 31/07/2012 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020