укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Інженерні системи захисту
Біометрія
Відеоcпостереження
Системи керування доступом
Захисти себе від пожежі 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 9 
Що таке кадрова безпека компанії 
Відеоспостереження як спосіб контролю поведінки працівників 
ТЕМАТИЧЕСКИЙ ПЛАН И ПРОГРАММА ОБУЧЕНИЯ ПО ВОПРОСАМ ОХРАНЫ ТРУДА 
ПОЛОЖЕНИЕ О СТРУКТУРНОМ ПОДРАЗДЕЛЕНИИ 
Лавинна безпека в гірськолижних центрах 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Правила внутреннего распорядка для охраны 
Відеоспостереження як спосіб контролю поведінки працівників 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
составляется   видах   техники   приховані   Лицо,   электробезопасности,   ущерба   Шапошников   должен   керуванн?   группа   А.А.   установка   статус,   пожежо  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Відеоcпостереження
Поворотні камери: області застосування, особливості інсталяції
Поворотні камери займають особливе місце серед відеокамер, які використовують у системах відеоспостереження. Використання поворотних камер дозволяє вирішувати завдання відеоспостереження за великими відкритими ділянками шляхом керування положенням їх зон огляду.


Даний тип камер може працювати як усередині приміщень, так і зовні. Це дозволяє робити охорону найбільш важливих для конкретного об'єкта зон і при виникненні тривоги відображати їх на робочім місці оператора.
   
   Поворотні камери мають дещо більшу зону охвату, чим фіксовані. При цьому на охоронюваній території можуть перебувати одна або кілька зон, які мають велику важливість: при виникненні тривоги головна увага охоронного персоналу повинна бути спрямована саме в ці зони. При цьому інша частина території повинна також залишатися під контролем.
    Сам принцип дії поворотних відеокамер розроблений досить давно, але широкого поширення це встаткування не одержало. Головна причина – його висока вартість. Природно, можна назвати й ряд інших факторів, що перешкоджають масовому застосуванню поворотних камер. Однак з недавнього часу з'явилися передумови для їх більш широкого поширення, незважаючи на те що сьогоднішні ціни на поворотні камери як і раніше не можна назвати низькими.
   
   Необхідно відзначити, що для спостереження за територією можна використовувати два принципово різні способи. Перший полягає в підключенні декількох фіксованих відеокамер, що покривають певну територію, без можливості спостереження. Другий – у використанні поворотної відеокамери, що змінює положення в просторі під керуванням програмного забезпечення або оператора.
   
   Існує два основні види поворотних відеокамер. Перший – фіксована відеокамера, закріплена на поворотному механізмі. Більш складний і сучасний – швидкісна поворотна відеокамера у вигляді купола або кулі. Це логічно закінчений апарат, який складається з наступних частин: процесор, кожух, комутаційний модуль, легка безкорпусна відеокамера, об'єктив, поворотний пристрій і блок живлення. Нерухоме положення фіксованої відеокамери визначає її головні плюси й мінуси. З її допомогою можна здійснювати постійний контроль над певною ділянкою території, але у випадку невдалого встановлення ефективність її використання різко знижується, особливо при виникненні нових факторів, що впливають на охорону об'єкта.
    Поворотні камери ( Ptz-Камери Pan/Tilt/Zoom) дозволяють здійснювати візуальне патрулювання області відеоспостереження: оператор по декільком крапкам намічаєт шлях, по якому буде проходити огляд з можливістю наближення й віддалення зображення. Процес може бути автоматизованим, коли є необхідність здійснити спостереження по заданому алгоритму.
    На даний момент на ринку представлений досить великий асортименти поворотних камер, які відрізняються як внутрішнім виконанням, так і зовнішнім. Важливою відмінністю є інтерфейс підключення (аналоговий або IP), наявність таких функцій, як механізм обробки тривог, швидкість нахилу, патрулювання, система відстеження об'єктів, що рухаються, маскування об'єктів, а також технологія стиску відеоданих.
    Системи, укомплектовані поворотними камерами, – досить ефективний засіб відеоспостереження. Звичайними причинами, що заважають виявити порушника в зоні, що охороняється, є технічна недосконалість пристрою (низька швидкість повороту, обмеженість передачі керуючих сигналів, погане розташування відеокамери й ін.), а також людський фактор, який найчастіше виходить на перший план. Помилкова траєкторія руху камери, неправильне настроювання переміщень камери у випадку виявлення порушника або швидкого розвитку подій – усе це може призвести до втрати коштовної інформації.
    Поворотні камери завдяки значній кількості настроювань здатні замінити кілька звичайних камер і зробити систему відеоспостереження більш мобільною.
   
   Поворотні камери мають можливість стежити за більшою територією, ніж звичайні камери відеоспостереження.
   
    Дуже часто поворотні відеокамери використовуються для охорони складних об'єктів. Камери інтегруються з охоронними системами периметра й служать для перевірки дійсності тривог. У тому випадку якщо в охоронної системи є можливість локалізувати тривогу, відеокамери можна повернути в попередньо заданому напрямку, тому в оператора немає потреби постійно дивитися зображення з монітора, він може звертати увагу лише у випадку тривоги. Тут дуже важливо в правильному порядку розмістити камери. Варіантів встановлення поворотних камер відеоспостереження безліч. Це можуть бути вертикальні або горизонтальні поверхні, з литими кронштейнами або без, зовнішні кути будинків або внутрішніх приміщень, стовпи, парапети й інші виступи, а для камер із внутрішнім способом встановлення – підвісні стелі.
   
   Важливим моментом при встановлені камер є вібростійкість механізму кріплення камери, тому переважніше використовувати камери з алгоритмом цифрової стабілізації зображення, який нейтралізує вібрацію камери як у вертикальній, так і в горизонтальній площині, забезпечуючи тим самим більш чітку картинку. Ця технологія відіграє вирішальну роль при багаторазовому збільшенні, коли зсув положення камери всього лише на сантиметр може зрушити поле огляду більш ніж на півметра.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4550 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Формат стиску H.264
У сфері охоронного відеоспостереження випробувалися всі існуючі технології стиску. Традиційний JPEG, перспективний Wavelet, широко розповсюджений MPEG2. Усі вони, закріпившись по численних додатках, у цій області достатніми не стали.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4448 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Де краще встановлювати сховані камери?
Якщо ви сумніваєтеся в чесності вашої няньки або домробітниці, то сховані камери – це ідеальний варіант для вас. Зі схованою камерою ви будете впевнені, що ви захищені від різних неправомірних вчинків людей, які мають доступ до вашого майна. Якщо ви дивилися фільм «Щоденники няньки», то ви напевно бачили приклади використання схованих камер.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4291 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Найбільш серйозні ергономічні помилки в проектуванні центрів керування системами відеоспостереження
Ергономічному дизайну центрів керування й диспетчерських по праву приділяється все більша увага при розробці систем відеоспостереження. Однією з необхідних умов, є дизайн, що відповідає вашим конкретним операційним потребам, технологічним вимогам і робочим процесам. Перелік вимог ергономіки поки є одним з найбільш слабких місць у дизайні сучасних центрів керування.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4386 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Рекомендації з монтажу систем відео спостереження
Аспекти правильного проектування, монтажу й експлуатації, є на сьогоднішній день найбільш витратними й складними етапами в побудові будь-яких систем відеоспостереження. Безліч проектувальників потрапляють у пастку картинки й інтерфейсу, зовсім не замислюючись при цьому про реальність монтажу, настроювання й обслуговування системи.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4501 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду
13 найпоширеніших помилок при інсталяції систем відеоспостереження – як їх уникнути.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5010 | 24/05/2011 Системи безпеки - Відеоcпостереження
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020