укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека в будинку
Вхідні двері да замки
Сейфи
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1 
Техніка промислового шпигунства. Що потрібно знати споживачеві.  
Крадіжки в магазинах на кассі 
Типи сейфів та їх призначення 
Психолгічні аспекти особистої безпеки 
Служба безпеки агентство нерухомості 
Реферат На тему: «Защита персональных данных в ИС» По дисциплине Информационная безопасность  
Крадіжка на підприємстві і перевірка на поліграфі: особливості залучення до матеріальної відповідальності працівника в Україні 
Договір охорони ботаничного саду 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 7 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
организации   монтаж   первин   протокол   агресЅ?   ответственное   інформаційна   шпигунство.   бівуачні   бухгалтер   охране   должен   агресію   Атмосфера   работниками  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Вхідні двері да замки
Біометричні замки - плюси й мінуси
Можна купити супернадійні вхідні двері, але вони не захистять ваше майно, якщо замок виявиться ненадійним. От головна причина, по якій до вибору замків варто віднестися з великою увагою.


>

Самі просунуті громадяни це вже зрозуміли й почали використовувати в своєму будинку біометричні замки, що працюють за принципом «дізнавання» хазяїна по його індивідуальним біопараметрам.

На думку експертів, у такого замикаючого обладнань – велике майбутнє. Хоча вони, як і будь-яка інша надчуттєва електроніка, мають не тільки переваги, але й недоліки. Фахівці розповіли про плюси й мінуси біометричних замків.

Розробки в області біометричної охоронної техніки велися з початку 90-х одночасно декількома компаніями в США, Європі і Японії. Але в реальнім житті вони стали затребувані лише років шість назад.

Поки частка ринку біометричних замків не перевищує 1% у порівнянні зі звичайними механічними запорами, але це лише поки. Фахівці вважають, що саме за «біометриками» майбутнє.

Правда, зараз процес гальмується по двом банальним причинам: висока ціна й природня людська недовіра до всього революційно нового.

Втім, як показує практика, і те, і інше переборне. У свій час мобільні телефони, тільки з’явившись на ринку, коштували дуже дорого, але вже через кілька років виробники, зрозумівши, що так їх бізнес не піде, наводнили ринок якісними й доступними за ціною моделями. Так що зниження вартості біометричного обладнання – лише справа часу.

Що ж стосується другого пункту, то статистика говорить наступне: лояльність людей до біометричних замків найбільш висока в тих країнах, де біометрія починає активно застосовуватися в різних областях.

 Поперед планети всієї тут Німеччина, яка першою із країн Євросоюзу переходить на біометричні паспорти вже в наступному році й де на цьому тлі останнім часом сильно зросли продажи «біозамків».

Покажіть ваші пальчики

Папілярний візерунок на подушечках пальців рук унікальний для кожної людини. Саме на цьому принципі унікальності заснована дія всіх біометричних замків. Замок у буквальному значенні слова «довідається» свого хазяїна: палець прикладається до спеціального сенсора – обладнання, що візуально сприймає унікальний орнамент відбитка – і двері відкриваються.

Крім здатності впізнавати хазяїна по руці, біометричні замки володіють усіма характеристиками звичайних механічних замків, у тому числі зламостійкістю й таємністю. В «біометриків» є ще одна істотна перевага перед механічними – зручність. Якщо ви встановили в себе будинку біометричний замок, у вас відпадає необхідність носити із собою ключі або магнітну карту.

Справедливості заради треба помітити, що деякі виробники дотепер воліють дублювати механізм розпізнавання механічним ключем або кодовим ідентифікатором. Але, на думку деяких експертів ринку, робиться це, скоріше, не для підстрахування, а більше в маркетингових цілях.

Саме по собі біометричне обладнання важко вивести з ладу, але у свідомості людей замок, який не має ключа, усе ще викликає недовіру. «А раптом техніка не спрацює? Раптом щось замкне, і електроніка зависне, вийде з ладу?» – думає людина, що вирішилася обладнати свій будинок «біометриком». Звичайні запасні ключі в таких випадках краще всяких доводів і аргументів розвіюють сумніви в ненадійності електроніки.

Секрет надійності

Чи висока  міцність біометричних замків – от, мабуть, найпоширеніше питання, що виникає в потенційних покупців. При цьому мало кому спадає на думку думка про те, що механічний замок вивести з ладу набагато простіше, ніж біометричний.

Досить вставити сірник у проріз циліндрового замка. «Біометрик» же не має ніяких функціональних отворів, які можна було б заклинити. Область сенсора може витримувати фізичний вплив до 3,5 тон на 1 кв. сантиметр.

Сьогодні біометричні замки за рівнем надійності й захищеності наближаються до механічних середнього й високого рівня ( по загальноприйнятій міжнародній класифікації – middle security і high security), а по таємності вони не поступаються механічним замкам з високим ступенем захисту ( від 3 млн. комбінацій).

Візерунки на пам’ять

Одні з головних переваг біометричних замків – їх зручність, про що ми вже говорили. Вони не вимагають ні ключів, ні магнітних карт, ні запам’ятовування кодової комбінації. Є в них і інші плюси: автоматичне нагадування про відкриті двері, нічне підсвічування, включення внутрішньої сирени при спробі злому, звуковий сигнал, що нагадує про те, що настав час замінити батареї живлення.

Що ж стосується недоліків, то вони характерні для біометрії в цілому. Справа в тому, що всі механізми розпізнавання в біометричних системах – а в нашому випадку мова йде про сенсори, що розпізнають папілярний візерунок на пальцях рук – мають свої слабкі сторони. Чим більш чуйний сенсор, тим вище ризик, що він «не впізнає» не тільки чужого, але й свого.

Хоча й вважається, що папілярніе візерунки не змінюються протягом життя, усе ж бувають різні ситуації, через які на шкірі можуть виникати ушкодження, садна й подряпини, що міняють на деякий час відбиток пальця.

Щоб уникнути конфузу, фахівці рекомендують програмувати біометричний замок на максимальну кількість відбитків пальців. Тим більше що резерв пам’яті дозволяє це робити: багато моделей можуть запам’ятати до 100 відбитків.

Ціна комфорту

Вартість замків залежить від багатьох факторів. Це й стійкість до механічних ушкоджень механізму і ступінь таємності, і кількість відбитків, які можна занести в пам’ять. Для побутових моделей, які використовуються у житлових приміщеннях, кількість відбитків зазвичай не перевищує 100, пам’ять офісних моделей може вмістити й 200 відбитків.

Середня ціна замків, для квартир і заміських будинків, – від 500  до 1,5 тис. доларів. Це досить дорого, але цілком порівнянне з вартістю механічних замків класу high security. У ціну звичайно включається й встановлення замка.

Вибираючи біометричний замок для свого житла, треба мати на увазі наступне. Якщо у вас звичайна родина із двох–шести людей, то вам цілком підійде замок з пам’яттю на 100 відбитків. Замки з пам’яттю на більшу кількість відбитків набагато дорожче.

Важливий і тип батареї, але все-таки насамперед звертайте увагу на виробника. Сьогоднішні лідери світового ринку біометричних замків – південнокорейські й китайські компанії: Shenzhen Ideal Microelectronics, Testech Inc., Hongda Opto-Electron, Linkmath Biotech і інші.

Втім, ситуація може змінитися вже найближчим часом, тому що на біометрію звернули увагу світові транснаціональні гіганти – Bosch Security Systems і LG.Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5303 | 03/11/2012 Безпека помешкання - Вхідні двері да замки

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Поради фахівців при виборі замка.
Для захисних дверей рекомендується використовувати як мінімум два замки різних типів (наприклад, сувальдний і циліндровий). Один з них виконує функцію силового. Його використовують у нічний час або при тривалій відсутності. Такий замок повинна характеризувати висока зломостійкість, хоча до нього не пред'являється жорстких вимог по надійності.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5467 | 07/09/2011 Безпека помешкання - Вхідні двері да замки
Все про замки вхідних дверей
Рекомендуємо встановлювати на металеві двері два замка. Щоб зловмисникові було складніше проникнути у ваше житло, бажане встановлювати замки різних систем. Для розкриття різних систем необхідні різні набори спеціальних інструментів і свої специфічні навички.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5022 | 08/06/2011 Безпека помешкання - Вхідні двері да замки
Мій будинок — моя фортеця. Захист від злодіїв.
Самим надійним способом охорони житла вважається сигналізація й залізні сейфові двері з гарними замками. Закриватися такий замок повинен у чотирьох напрямках одночасно. Звичайний замок у залізних дверях легко вибивається, та й сама вона просто розкривається й мало чим відрізняється від дерев'яної.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4223 | 01/09/2011 Безпека помешкання - Вхідні двері да замки
Захисти себе від пожежі
Про те, що існує можливість виникнення пожежі, знають усі, але чи навряд рядовий громадянин повністю уявляє собі, наскільки він насправді погано захищений від цієї цілком реальної небезпеки. Уявіть собі, що на сходовому майданчику вночі виникла пожежа.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4867 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Утечки личных данных как проблема информационной безопасности.
В начале 2009 года в Петербурге произошло несколько взаимосвязанных преступлений.
   Злоумышленники, называясь академиками и даже врачами, звонили пенсионерам и предлагали им чудодейственные лекарства, которые им помогут излечиться от различных болезней, которыми они действительно болели.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4426 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020