укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Інженерні системи захисту
Біометрія
Відеоcпостереження
Системи керування доступом
Правовые аспекты применения полиграфа при работе с кадрами (Росия) 
Все про замки вхідних дверей 
Інструкція з охорони праці при роботі на персональному компютері 
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання по райдужній оболонці ока 
СКУД, види пристроїв, що загороджують 
Розробка заходів психологічного впливу на підприємства 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Обережно рейдери. Захист від захоплення підприємств 
КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, часть 1 
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
керування   Екзаменаційні   пожежної   Відеоспостереження   забезпечен   закон   автомоб   Атмосфера   ресторан   систем   спостереження   применяемых   варта   2014   зако?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Біометрія
Коротко про біометричні технології
Біометричні методи розпізнавання застосовуються людством протягом усієї його історії. Дійсно, найчастіше ми впізнаємо знайомих людей саме з їхньою допомогою – по обличчю, голосу або ході.


Слово «біометрія» часто зустрічається нам у різних новинах на телебаченні, у газетах і на радіо. На жаль, люди не завжди точно уявляють, про що говорять. У даній статті зроблена спроба роз'яснити ази біометричних технологій, розповісти про те, як вони «працюють», де можуть і де не можуть застосовуватися.
   
   Визначення
   
   Спочатку кілька визначень:
   Під біометрикою розуміють галузь науки, що вивчає методи виміру фізичних характеристик і поведінкових рис людини для наступної ідентифікації й аутентифікації особистості.
   
   Біометричною характеристикою людини (БХЛ) називається його обмірювана фізична характеристика або персональна поведінкова риса, у процесі порівняння якої з аналогічною раніше зареєстрованою БХЛ реалізується процедура ідентифікації. Основними джерелами БХЛ є відбитки пальців, райдужна оболонка й сітківка ока, голос, обличчя, манера роботи на клавіатурі комп'ютера, підпис, хода й ін.
   
   Методи й технічні засоби ідентифікації й аутентифікації особистості на основі БХЛ одержали назву біометричних технологій (БТ).
   
   Види технологій
   
   Для біометричної ідентифікації можна застосовувати різні характеристики й риси людини БХЛ підрозділяють на статичні, пов'язані з його фізичними характеристиками, наприклад, відбитком пальця й динамічні або поведінкові, пов'язані з особливостями виконання людиною яких-небудь дій, наприклад, хода. Найбільш розвиненими на даний момент технологіями є розпізнавання по відбиту пальця, райдужній оболонці ока й двовимірному (плоскому, як на фотографії) зображенню обличчя. Причому дактилоскопічна ідентифікація в даний момент по застосовності й доступності з фінансової точки зору перевершує всі інші технології в кілька разів.
   
   Як працюють біометричні технології
   
   Біометрія вирішує питання верифікації й ідентифікації. У першому випадку завдання полягає в тому, щоб переконатися, що отримана біометрична характеристика відповідає раніше взятої. Верифікація (або порівняння 1 до 1) використовується для перевірки того, що суб'єкт є саме тим, за кого себе видає. Рішення приймається на підставі ступеня подібності характеристик. Ідентифікація (або порівняння 1 до N) вирішує питання пошуку для одержуваної біометричної характеристики найбільш підходящої з раніше взятих. У найпростішому випадку це послідовне здійснення порівнянь отриманої характеристики з усіма наявними. При цьому в якості результату буде обрана найбільш схожа раніше взята характеристика (ідентифікація виконана) або не буде взагалі ніякого результату, якщо ступінь подібності виявився менше заданої для всіх порівнянь.
   
   Розглянемо, як працюють біометричні технології на прикладі розпізнавання по відбитку пальця. Для розпізнавання необхідно одержати ( за допомогою спеціальних рідерів) зображення папілярного візерунка одного або декількох пальців. Далі це зображення обробляється й у процесі обробки знаходяться його характерні риси, такі, як розгалуження ліній, закінчення лінії або перетинання ліній. Для кожної особливості крім її типу, запам'ятовуються відносне розташування й інші параметри, наприклад, для крапки закінчення – напрямок лінії. Сукупність даних особливостей і їх характеристик утворює шаблон біометричної характеристики.
   
   При ідентифікації або верифікації використовується порівняння одержаного шаблону з раніше отриманими. При певному рівні відповідності робиться висновок про ідентичність шаблонів і, відповідно, відбувається верифікація або ідентифікація пальця. Аналогічним чином відбувається розпізнавання й для інших БХЛ. Природно, при цьому використовуються інші особливості характеристик, наприклад, для обличчя – це розташування й відносні розміри носа, вилиць і т.д. Причому у зв'язку з тим, що фотографії можуть бути різного розміру для їхнього порівняння необхідне масштабування, для якого в якості «масштабного коефіцієнта» застосовується відстань між зіницями очей.
   
   Оцінка ефективності біометричних технологій, крім вартісних показників і зручності використання, ґрунтується на використанні двох імовірнісних параметрів – помилки неправильної відмови (FRR – False Reject Rate) і помилка неправильного пропуску (FAR – False Accept Rate). Помилка неправильної відмови виникає у випадку, якщо система не впізнала біометричну ознаку, яка відповідає наявному в ній шаблону, а помилка неправильного пропуску – у випадку, якщо система невірно зіставила пред'явлену їй ознаку з не відповідним йому насправді шаблоном. Як зрозуміло, помилка неправильного пропуску більш небезпечна із точки зору безпеки, а помилка неправильної відмови приводить до зменшення зручності користування системою, тому що іноді не розпізнає людину з першого разу. Ці дві ймовірності взаємозалежні, спроба зменшення однієї приводить до збільшення другої, тому на практиці залежно від вимог до системи вибирається певний компроміс.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4785 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Проблеми та перспективи використанні біометричних технологій
Не все райдужно в області біометричних технологій. Укажемо декілька існуючих на даних момент проблем, відзначивши, що вони, все-таки, поступово вирішуються:
   Дорожнеча. Ця проблема актуальна для нових біометричних технологій, як, втім, і для всіх нових технологій взагалі. Для дактилоскопічних систем можна вважати її майже вирішеною.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6088 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія
Комбінація різних методів біометричної ідентифікації
Сканування руки може легко сполучатися з іншими біометричними методами, наприклад, з ідентифікацією по відбитках пальців.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5064 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання голосу
Розпізнавання голосу є технологією, яка дозволяє користувачеві застосовувати свій голос як пристрій введення даних.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5676 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання по райдужній оболонці ока
Даний метод біометричної ідентифікації особистості ґрунтується на унікальних характерних ознаках і особливостях райдужної оболонки людського ока.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5387 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія
Відповіді на питання, що найбільш часто задаються по біометрії
Які компанії роблять системи розпізнавання людини по райдужній оболонці ока?
   Який обсяг даних зберігається в базі даних для однієї людини?
   Якої інтенсивності повинне бути освітлення?
   Які переваги в технології розпізнавання по райдужній оболонці ока?

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5080 | 25/05/2011 Системи безпеки - Біометрія
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020