Сканування руки може легко сполучатися з іншими біометричними методами, наприклад, з ідентифікацією по відбитках пальців.
Система, у якій відносно нечасто використовується ідентифікація по відбитках пальців, а сканування руки проводиться часто, являє собою дворівневу структуру. Використовуваний часто компонент сканування руки дозволяє робити ідентифікацію особистості з точністю 1:1 (один до одному), контролюючи, що користувач дійсно є тем, за кого він себе видає. Компонент ідентифікації по відбитках пальців, який використовується менш часто, підтверджує особистість користувача й робить ідентифікацію з точністю 1:N (один до безлічі), тобто порівняння проводиться з різними реєстраційними даними.
Комбіновані біометричні системи
Комбінована (мультимодальна) біометрична система використовує різні додатки для охвату різних типів біометричних даних. Це дозволяє інтегрувати два або більше типів біометричного розпізнавання й верифікаційних систем для задоволення самих жорстких вимог до ефективності системи.
Мультимодальна система може, приміром, включати комбінацію ідентифікації по відбитках пальців, малюнку ообличчя, голосу -- плюс смарт-карта, або ж будь-яка інша комбінація біометричних характеристик. Така посилена структура використовує всю різноманітність біометричних даних людини й може використовуватися там, де необхідно подолати обмеження якої-небудь однієї біометричної ознаки. Наприклад, встановлено, що 5% населення мають нерозрізнені (нечіткі) відбитки пальців, голос може змінитися від застуди, а розпізнавання по малюнку обличчя залежить від змін освітленості й пози об'єкта. Усі ці недоліки можуть бути переборені в комбінованій системі, що поєднує висновки, зроблені на основі декількох незалежних друг від друга біометричних показників.
Мультимодальні системи в основному є більш надійними з погляду можливості фальсифікації, тому що сутужніше підробити цілий ряд біометричних характеристик, чим фальсифікувати одну біометричну ознаку.
Які компанії роблять системи розпізнавання людини по райдужній оболонці ока? Який обсяг даних зберігається в базі даних для однієї людини? Якої інтенсивності повинне бути освітлення? Які переваги в технології розпізнавання по райдужній оболонці ока?
Не все райдужно в області біометричних технологій. Укажемо декілька існуючих на даних момент проблем, відзначивши, що вони, все-таки, поступово вирішуються: Дорожнеча. Ця проблема актуальна для нових біометричних технологій, як, втім, і для всіх нових технологій взагалі. Для дактилоскопічних систем можна вважати її майже вирішеною.
Біометричні методи розпізнавання застосовуються людством протягом усієї його історії. Дійсно, найчастіше ми впізнаємо знайомих людей саме з їхньою допомогою – по обличчю, голосу або ході.