Уникайте по можливості небезпечних ситуацій. Не провокуйте агресію стосовно себе, якщо ви не впевнені, що зможете її нейтралізувати. Простіше обійти небезпечне місце, не залучаючи до себе уваги, чим вступати в єдиноборство з дуже сумнівним для вас результатом, навіть якщо ви й виявитеся переможцем, де гарантія того, що не прийдеться відповідати перед законом?
Тотальна самооборона. Попередження, як модель реакції на конфліктні ситуації, є основою, але до певної межі, тому що надмірний і постійний відхід від проблем призведе до зміни установок і дисгармонії особистості, руйнуванню соціальної ролі й уяву про себе. І не завжди інші ненасильницькі методи врегулювання конфлікту, такі як переконання, компроміс, обман, угоди, посилання на авторитети, дають результат. У ситуації самооборони відбувається погроза як фізичній культурі (тілесній), так і культурі людини як системі внутрішніх цінностей, життєвих ідеалів. Тому людина не просто має право, а зобов'язана захистити особисту культуру від агресивних, кримінальних нападів.
Часто плутають спортивні єдиноборства й самооборону.
Спорт це особлива організація буття очевидна в рекордах і формальних досягненнях. Є результат - є досягнення. І якщо раніше в якості самооборони пропонувалося вивчення спортивних або яких-небудь екзотичних видів єдиноборств, то в наш час стає зрозуміло, що ці напрямки себе не виправдовують у якості самооборони. Спортивні єдиноборства й бойові мистецтва явно не відповідають тим завданням, які стоять перед людиною, на яку здіснений напад.
Агресор завжди переважаюча сила, їх може бути декілька, чого не буває на спортивному майданчику. Імовірне застосування зброї. Напад може трапитися коли завгодно й де завгодно. Найголовніше психологічний настрій на дію. Супротивник може покалічити й навіть убити, і немає поруч судді, який може зупинити бій. Із цими особливостями й зв'язана специфіка реалістичної системи самооборони!
Самообороні легше навчати, рівень вимог тут не припускає тонкощів майстерності.
Майстерність, що займається самообороною укладене не в знанні технічних і тактичних тонкощів стилю, а у володінні всіма способами бойової практики. Самооборона це тверда, реальна, ефективна система особистої безпеки, за допомогою якої ви можете діяти й перемагати більш сильного й переважаючого вас супротивника. Можливість пізнання й самореалізація через психофізичну практику самооборони забезпечує гармонію існування.
Інтеграція пізнання. Бойові навички являють собою лише малу частину того, що потрібно знать і вміти, щоб вижити в жорстоких умовах сучасних вулиць. Потрібно використовувати цілий комплекс теоретичних і практичних знань прикладного характеру з таких дисциплін як: філософія дії, психологія впливу, кримінальне право, акторська майстерність, конфліктологія, екстремальна медицина, керування кризовими ситуаціями й багато чого іншого. У результаті безпека особистості є інтегральною системою знань, навичок і вмінь.
Моделюючи різні ситуації, людина довідається те, що вона боялася, довідається себе й свої страхи, довідається інших людей і те, що вони теж бояться.
Людина збагачується й здобуває досвід знань небезпечних ситуацій. Ці зміни дозволяють здобувати все більшу впевненість у власних силах і здатність досягнення успіху в житті.
Усе передбачити й підготувати людину до всіх прогнозованих небезпек абсолютно неможливо. Необхідно виробити стратегію особистої безпеки, що забезпечує керування діями людини в екстремальній ситуації.
Наше життя не стає спокійніше й безпечніше. Ми живемо серед багатьох небезпек, які підстерігають нас на кожному кроці: кримінальне свавілля, домашні насильства, переслідування на роботі й багато чого іншого.