укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Активний відпочинок
Безпека подорожей за кордон
Дикий відпочинок
Документи для туристичного бізнесу
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Безпека сплаву на байдарці 
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією. 
РЕФЕРАТ на тему «Информационная безопасность и защита информации в сети Интернет» 
Служба безпеки агентство нерухомості 
ІНСТРУКЦІЯ по дотриманню вимог пожежної безпеки в гуртожитку 
Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність 
Поради при виборі сейфа 
Должностная инструкция главного бухгалтера 
Застосування поліграфа у сфері матеріально-технічного постачання, оптової і роздрібної торгівлі, сфері сервісних послуг  
Перечень вопросов для проверки знаний по вопросам охраны труда должностных лиц и специалистов  
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
пожарно   лица   ПАСПОРТИ   дымовода   відео   качества.   быть   бухгалтер   базы   личной   сигнализации   напа   наемными   работников   електро  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Активний відпочинок
Лавинна безпека в гірськолижних центрах
Лавинна служба зобов'язана здійснювати практичну діяльність по забезпеченню безпеки в тих районах, де погроза сходу лавин створює об'єктивну небезпеку, як для туристів, так і для працівників даного району. Безпосередньо на місцях лавинна служба зобов'язана:   Підготовка трас
   
    Гірськолижні траси й схили вимагають систематичного догляду. Їх підготовку до зимового сезону необхідно починати задовго до його настання. Безпосереднім ініціатором і виконавцем цих робіт повинна бути служба гірськолижних трас, в обов'язок якої входить підготовка трас і забезпечення на них безпеки.
   
    З випаданням снігу й початком гірськолижного сезону підготовка трас зводиться головним чином до забезпечення рівномірного покриву по всій ширині схилів з урахуванням усіх заходів безпеки. Із цією метою працівники служби трас повинні проводити роботи з утрамбовування, виправлення й вирівнювання сніжного покриву.
   
   Лавинна безпека
   
    Забезпечення лавинної безпеки в гірськолижних центрах – одна з найбільш серйозних проблем, рішенням якої займаються спеціальний підрозділ служби трас і лабораторії інститутів.
   
    Лавинна служба зобов'язана здійснювати практичну діяльність по забезпеченню безпеки в тих районах, де погроза сходу лавин створює об'єктивну небезпеку, як для туристів, так і для працівників даного району. Безпосередньо на місцях лавинна служба зобов'язана:
    проводити профілактику лавинної небезпеки шляхом розкочування сніжних схилів ратраками, штучного спуска лавин і т.п.;
    забезпечувати систематичне спостереження за станом снігу, як на трасах, так і в прилягаючій місцевості, куди можливий вихід самодіяльних туристів-лижників;
    у випадку виникнення лавинної ситуації тимчасово закривати вихід на схил;
    вчасно й раціонально організовувати рятувальні роботи у випадку сходу лавин, використовуючи для цього необхідний реманент і встаткування;
    уміти кваліфіковано надавати першу долікарську допомогу потерпілому від лавини. На розкатаних гірськолижних трасах лавинна погроза практично відсутня, якщо схили не перебувають у зоні можливого сходу лавин. Після рясних снігопадів найменш небезпечні схили для туристів, що катаються, крутість яких не перевищує 15-17 градусів. Однак і в цьому випадку безпека не може бути гарантована, якщо рельєф не виключає можливості утвору лавини, а схил, який нижче, іде крутим спадом (що також може привести до сповзання снігу). Лавинна небезпека починається в основному на ділянках з 23- градусної крутості, хоча лавини сходять і з більш пологих схилів.
   
    Утворення лавін залежить від ряду факторів. У їхній основі лежить динамічне співвідношення сили сповзання сніжного покриву й сили тертя, або, по-іншому – сили зчеплення снігу зі схилом. Сповзання снігу, здатне дати народження лавини, починається щораз, коли сила зчеплення снігу стає менше сили сповзання.
   
    Необхідно пам'ятати, що сила сповзання снігу залежить від наступних причин:
    крутості схилу (чим крутіше схил, тим легше зсковзує вниз сніг; разом з тим, треба помітити, що схили крутіше 50-55 градусів безпечні, через те, що на них велика маса снігу не затримується);
    рельєфу схилу (якщо верхня частина схилу крутіше, то її сніжні маси будуть тиснути на нижню ділянку, створюючи сприятливі умови для лавіноутворення);
    мікрорельєф поверхні схилу (на схилі з чагарником, зі скельними ділянками, кам'яними грядами, осипами сніг тримається міцніше, чим на схилах з нескошеною травою, гладкими скельними плитами або льодистими крутими ділянками).
   
    Зчеплення сніжного покриву поверхнею обумовлене цілим комплексом факторів:
    погодних умов попереднього періоду зимового сезону (впливу цілого комплексу умов: зміна температури й вологості повітря, випадання опадів, напрямку й сили вітрів);
    частоти й кількості снігопадів у сезоні, регулярності й характеру укочування сніжного покриву на трасах і схилах;
    експозиції схилів, сили й тривалості сонячного опромінення сніжного покриву;
    сходу лавин у даному місці в попередній період;
    характеру й обсягу останнього снігопаду.
   
    З погляду передумов створення лавинної небезпеки також велике значення мають метеоумови початку зими. Буває, що у відносно малосніжну зиму ступінь лавинної небезпеки більше, чим в умовах рясного сніжного покриву. Якщо, приміром, після теплої осені сніг ліг на некрижаний ґрунт, і зимові морози настали тоді, коли шар снігу був досить великий, то в результаті інтенсивної перекристалізації снігу, усередині сніжної товщі утворюється обрій розпушення із кристалів глибинного інею. Такий сніжний покрив лавинонебезпечний, оскільки досить незначного перевантаження від снігу, лижника або упалого каменю, щоб викликати схід лавини.
   
    У тому випадку, коли перший сніг лягає на промерзлий ґрунт, і далі температура повітря залишається досить низкою, то при наступних поступових снігопадах не створюється передумов для утворення рухливого сипучого шару розпушення, і сніг протягом зими може стійко покривати навіть круті схили. Однак найкращі умови для закріплення сніжного покриву виникають, коли спочатку випадає невелика кількість вологого снігу, який укочується, а далі поступово наступають морози, так що не утворюється великого перепаду температури в сніжній товщі.
   
    Фактори й причини порушення міцності сніжного покриву тісно переплітаються між собою, утворюючи складне по своїй природі явище лавинної погрози.
   
    Сніжний покрив на схилі досить легко може стати нестійким і лавинонебезпечним у результаті наступних причин:
    збільшення ваги сніжної маси після снігопадів, зволоження снігу або перевантаження вагою;
    трансформації снігу в товщі, що обумовлює зростання напруги, аж до критичних величин і порушення цілісності снігового покриття;
    механічного струсу при поривах вітру, падіннях туристів, що спускаються, звалювання сніжних мас зі скельного обриву, дерева, карниза або в результаті вибуху заряду;
    зменшення сил зчеплення при відлизі, вологості сніжної товщі під сонцем або після дощу, або в результаті перекристалізації й утвору обрію розпушення.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4450 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Безпечна експлуатація канатних доріг
Безпека користування канатними дорогами залежить від правильності проектування, встановлення й експлуатації підйомників. Канатні дороги підрозділяються на наземні й повітряні. До наземних ставляться буксировочні підйомники. А до повітряних – крісельні, гондольні й кабінні. Вибір місця для підйомника залежить від його призначення.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5286 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Вимоги безпеки на гірськолижних трасах
На сьогоднішній день, коли гірськолижний туризм поступово стає масовим явищем, проблема забезпечення безпеки на схилах набуває особливого значення. Порушення встановлених практикою норм користування трасами, в остаточному підсумку, неодмінно відіб'ється на збільшенні травматизму, обумовленого специфікою гірськолижного спорту.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5162 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Безпека сплаву на байдарці
Заходи безпеки при сплаві на байдарці залежать від категорії маршруту. Маршрутів простих, без категорії (такі що не мають класифікації по складності у спортсменів) більшість. У середній смузі європейської частини Росії, де немає гір і виходу кам'янистих порід, інших маршрутів ви й не зустрінете.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4576 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Безпека на лижних маршрутах
Про що, насамперед, слід думати взимку, як про головне джерело небезпеки? Звичайно, про мороз і холод. І тому, щоб уникнути обмороження шкіри й кінцівок, заздалегідь продумайте свій зовнішній вигляд і екіпірування.

Автор: donlegion.com |Відгуки:4 | Перегляди:7746 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Обладнання гірськолижних трас
Поряд із захисними огородженнями, гірськолижні траси й схили повинні мати вказівні й попереджуючі знаки, інформаційні щити й т.п. За допомогою схем туристи повинні легко орієнтуватися в даному районі, швидко виходити на траси різної складності, знати місця розташування рятувальних служб, підйомників, кафе, готелів, туалету.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4404 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020