укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Активний відпочинок
Безпека подорожей за кордон
Дикий відпочинок
Документи для туристичного бізнесу
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Доступно про пожежну безпеку в побуті: фізика й хімія пожежі 
Можливості системи контролю доступу 
Принципы разработки и отладки защищенного программного обеспечения управляющих систем 
Що робити туристові в складних ситуаціях 
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності. Зовнішні погрози. 
Акції-це завжди шахрайство!!! 
Договор на охрану строительных лесов вокруг здания 
Активні та пасивні засоби захисту 
Положение о службе охраны труда. 
Як помітити що дитина вживає наркотики 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
возмещения   тайна   уровни   рейдерство   должен   инструкция   безпеки   трудового   сертификат   наемными   дрібними   противопожарного   Утешев   оборудования,   криптография  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Активний відпочинок
Безпечна експлуатація канатних доріг
Безпека користування канатними дорогами залежить від правильності проектування, встановлення й експлуатації підйомників. Канатні дороги підрозділяються на наземні й повітряні. До наземних ставляться буксировочні підйомники. А до повітряних – крісельні, гондольні й кабінні. Вибір місця для підйомника залежить від його призначення.


Для підйому туристів наверх головне – це досягти пункту з гарним кругозором району, мальовничою панорамою гір. Гірськолижникам у верхній точці підйому слід надати можливість великого вибору різноманітних трас. Ця вимога є основною при проектуванні маршруту канатної дороги. Вибір типу підйомника визначається особливостями й характером передбачуваного катання гірськолижників, а саме трасами спусків, їх обсягом і пропускною здатністю, профілем схилів по напрямку підйому, їх крутістю й висотою розташування над снігом проектованого троса й т.п.
   
    Схили, на яких встановлюються підйомники, повинні виключати можливість об'єктивної небезпеки, будь те метеоумови (шквалисті й сильні вітри, велика паморозь) або ж особливості гірського рельєфу (лавини, обвали, каменепади, рухи льодовиків і т.п.).
   
    При проектуванні місця встановлення буксировочної дороги особливу увага слід приділяти схоронності снігу протягом сезону. Із цього погляду кращі північні й північно-західні схили, лощини й просіки в лісі.
   
    Висота розташування механізмів підйому канатної дороги з погляду безпечної експлуатації повинна бути розрахована на самі несприятливі припустимі ситуації стану погоди (опади, вітер, паморозь), прогинів тросів і розгойдування кабін (крісел, бугелів).
   
    Нижні й верхні станції підйомників потрібно обладнати таким чином, щоб доступ до посадки був зручний, а сама посадка – безпечна. З метою попередження безладдя в чергах і порушення правил розпорядку, на канатних дорогах рекомендується влаштовувати за допомогою поручнів кулуари-серпантини. Раціональна конструкція станцій підйомників, пристрій маршрутів руху пасажирів при посадці, організація їх обслуговування – застава безпечного користування канатними дорогами. На станціях слід вивішувати оголошення про траси, регламент робіт підйомників, правила безпечного катання на лижах і користування підйомниками т.п.
   
    На підвісних канатних дорогах повинна бути передбачена система швидкої й безпечної евакуації пасажирів у випадку непередбаченої зупинки механізмів. Швидке повернення пасажирів особливо важливо на крісельних дорогах у морозну й вітряну погоду.
   
    Рекомендуються наступні три способи зняття пасажирів:
    сходи;
    вертикальний спуск у мішку за допомогою лебідки з гальмовим пристроєм (або спуск по мотузці в альтанці);
    пуск уздовж троса в рятувальній колисці-кабіні (застосовується у випадку, коли висота зупиненої кабіни перевищує 100 метрів над схилом або складного, небезпечного рельєфу внизу під кабіною).
   
    Забезпечення безпеки роботи канатної дороги можна звести до двох основних вимог. Перше – ретельний і систематичний догляд за механізмами, у першу чергу, це ставиться до кабін, крісел, бугелів і їх кріпленню до троса, перевірка й контроль їх роботи, підготовка зручних і безпечних місць посадки й висадження. Друге – правильне обслуговування пасажирів, керування процесом посадки й висадження.
   
    Висока ефективність і безпека роботи підйомника залежить значною мірою від рівня професійної підготовки обслуговуючого персоналу, його компетентності й правильної організації приймання пасажирів. У цьому зв'язку функції кожного працівника повинні бути строго регламентовані, він повинен знати й виконувати свої обов'язки в різних ситуаціях і, особливо, у складній обстановці ( при несприятливих погодних умовах, аваріях).
   
    Працівники канатних доріг зобов'язані виконувати наступні правила з метою забезпечення безпеки експлуатації:
    у складних метеоумовах ( при сильному вітрі, зледенінні, недостатній видимості) вчасно оцінити небезпечну обстановку й рішуче заборонити посадку пасажирів;
    при аварійній зупинці провести швидку евакуацію на землю й доставку пасажирів на станцію з дотриманням усіх правил обережності й мінімальним ризиком;
    проводити регулярний догляд і контроль над роботою піднімальних механізмів відповідно до приписань і інструкцій з техніки безпечної експлуатації;
    проводити систематичний огляд, заміну й ремонт тросової системи;
    дотримувати правил експлуатації й вимоги безпеки цієї найбільш відповідальної ланки підйомника.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5296 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Обладнання гірськолижних трас
Поряд із захисними огородженнями, гірськолижні траси й схили повинні мати вказівні й попереджуючі знаки, інформаційні щити й т.п. За допомогою схем туристи повинні легко орієнтуватися в даному районі, швидко виходити на траси різної складності, знати місця розташування рятувальних служб, підйомників, кафе, готелів, туалету.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4407 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Вимоги безпеки на гірськолижних трасах
На сьогоднішній день, коли гірськолижний туризм поступово стає масовим явищем, проблема забезпечення безпеки на схилах набуває особливого значення. Порушення встановлених практикою норм користування трасами, в остаточному підсумку, неодмінно відіб'ється на збільшенні травматизму, обумовленого специфікою гірськолижного спорту.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5171 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Безпека сплаву на байдарці
Заходи безпеки при сплаві на байдарці залежать від категорії маршруту. Маршрутів простих, без категорії (такі що не мають класифікації по складності у спортсменів) більшість. У середній смузі європейської частини Росії, де немає гір і виходу кам'янистих порід, інших маршрутів ви й не зустрінете.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4588 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Безпека на лижних маршрутах
Про що, насамперед, слід думати взимку, як про головне джерело небезпеки? Звичайно, про мороз і холод. І тому, щоб уникнути обмороження шкіри й кінцівок, заздалегідь продумайте свій зовнішній вигляд і екіпірування.

Автор: donlegion.com |Відгуки:4 | Перегляди:7759 | 27/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Лавинна безпека в гірськолижних центрах
Лавинна служба зобов'язана здійснювати практичну діяльність по забезпеченню безпеки в тих районах, де погроза сходу лавин створює об'єктивну небезпеку, як для туристів, так і для працівників даного району. Безпосередньо на місцях лавинна служба зобов'язана:

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4458 | 25/05/2011 Безпека туризму та відпочинку - Активний відпочинок
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020