Автомобільний імобілайзер – пристрій, що позбавляє автомобіль рухливості. Головне завдання імобілайзера — розірвати одну або декілька життєво важливих для роботи машини електричних кіл і в такий спосіб перешкодити викраденню.
Що таке імобілайзер? Імобілайзер ( від англ. immobiliser — «обездвиживатель»)
Автомобільний імобілайзер – пристрій, що позбавляє автомобіль рухливості. Головне завдання імобілайзера — розірвати одну або декілька життєво важливих для роботи машини електричних кіл і в такий спосіб перешкодити викраденню.
Принцип роботи імобілайзера полягає у відмові з'єднання електричних кіл автомобіля в найбільш значних місцях – у тих, що відповідають за з'єднання електроланцюгів стартера, запалювання, двигуна. Завдяки цьому автомобіль гарантовано залишиться на місці стоянки навіть при проникненні усередину зловмисників. При використанні додаткових пристроїв, наприклад електромагнітних клапанів, можливе блокування роботи не електричних систем.
Імобілайзери також бувають штатні (входять у штатний комплект автомобіля), які встановлюються на заводі й не штатні, які можна встановити в автоцентрі, як додаткове встаткування.
Важливою особливістю імобілайзера є те, що при його руйнуванні або несанкціонованому відключенні системи автомобіля залишаються блокованими.
Усі типи імобілайзерів мають функцію автоматичної постановки на охорону після закінчення деякого строку, під час якого не проводилося яких-небудь дій власником.
Як правило, імобілайзери включаються автоматично через 5 - 40 секунд після того, як водій виключив двигун і вийшов з машини (закрив усі двері). Саме ця особливість відрізняє функцію імобілайзера від усіх інших охоронних функцій сучасних систем охорони. Робота імобілайзера полягає винятково в забороні запуску двигуна. Не даремно більшість страхових компаній вважають обов'язковим наявність в автомобілі саме автоматичного імобілайзера (адже його неможливо не включити навмисне або випадково).
Це значно знижує можливість викрадення в короткі проміжки часу, коли хазяїн автомобіля відійшов, не поставивши машину на охорону.
Зверніть увагу на те, що імобілайзери й сигналізація різняться по рівню захисту й кількості основних і додаткових функцій. При цьому ціна їх залежить від обох обставин. Висока вартість системи — аж ніяк не ознака високих охоронних властивостей. Можливо, у ній дуже багато допоміжних функцій.
Але, незаперечною перевагою імобілайзера є те, що його наявність в автомобілі часто неможливо визначити візуально. Крім того, даний пристрій досить складно відключити, тому що злодієві часто буває важко визначити розташування блоку системи й з'ясувати принципи його роботи.
Вмикання й вимикання імобілайзера повинно бути доступно тільки хазяїнові автомобіля. Як правило, для вимикання імобілайзера перед запуском двигуна використовують будь-які засоби: механічні й електронні ключі; від однієї до дванадцяти кнопок для введення секретного коду; передачу кодів інфрачервоними променями або радіохвилями; різні транспондерні системи.
Як же в цьому розібратися?
Отут краще виходити із принципу, чим простіше, тим краще. Напевно, ще ніхто не придумав краще найпростішої системи – це набір цифрового коду за допомогою кнопкової панелі, коли сама панель з'єднана із блоком керування імобілайзеру звичайним кабелем.
У цьому випадку в наявності ряд переваг:
1. Панель можна розмістити в місці, яке закрито від сторонніх очей. При цьому водій може набирати код, запам'ятовуючи розташування кнопок панелі ( звичайно, для цього панель не повинна мати дуже багато кнопок). 2. При цьому сам блок керування можна сховати в будь-якому місці авто. 3. Сигнал, який передається по проводах не можна відсканувати, на відміну від новомодних «штучок», що працюють по радіоканалу. Розрізування ж самого кабелю нічого не дасть у плані «знешкодження» імобілайзеру, скоріше тільки ускладніть ситуацію для зловмисника.
Звичайно, при такій схемі незайвим буде захистити простір автомобіля під капотом шляхом встановлення додаткового замка, наприклад, CONSTRUCT. Ця фірма, до речі, зараз розробила новий замок, що дозволяє одночасно, одним обертом, одного ключа блокувати й коробку передач, і кришку капота.
Взагалі, якщо вже й говорити, то захист простору під капотом ніколи не зайвий. – Принаймні не знімуть акумулятор або не скрутять кондиціонер.
Отут, як говоритися, вибирати Вам.
Для того ж, щоб зробити правильний вибір, потрібно оцінити особливості використання вашого автомобіля: якої він марки, його технічний стан, де, як і з ким Ви звичайно їздите, де регулярно залишаєте машину, де вона перебуває вночі і т.д. Залежно від цього слід оцінити ризик викрадення.
Разом з тим, не потрібно забувати, що 50% надійності роботи пристрою залежить від правильності його монтажу й кваліфікації персоналу, який займається безпосередньо монтажем. Тому ми завжди радимо звертатися в ті центри, які є сертифікованими.
А че сервис-мены говорят? Там ниде батарейка не меняется?
igor
22:05 04-06-2011
Можу їздити тиждень і більше не чого не проя вляєця. Потім повертаєш ключь запалювання і якщо не згориця дачик імобілайзєра машину не можна завести. Мучися можеш хвилину і більше А потім знову нормально в же був на ком не чого не показує.
Шел мимо
14:32 31-05-2011
Так иногда глючит или всегда? Если не установлен то всегда должен глючить. А в чем глюки проявляются?
Гость
21:40 24-05-2011
В мене Хюндай акцент1.4 2008р є індикатор іммобілайзер але чомусь він часом глючить. я не можу зрозуміти чому Хотя кажуть що на них не встановлено. Дуже бувби вдячний вам за пораду що мені робити.igor_shurawel@mail/ ru
Якщо вам треба терміново їхати, а на вулиці сильний дощ, ніч або сліпуче яскраве сонце, те, швидше за все, це вас не зупинить. Але якщо вже ви зважилися на поїздку в таких умовах, тільки одного усвідомлення труднощів майбутньої поїздки недостатньо. Щоб захистити себе, необхідно точно знати, як діяти в кожному конкретному випадку, пов'язаному з недостатньою видимістю.
Ніколи не показуйте «ОК» у Бразилії! Подібний жест у Бразилії позначає приблизно те ж саме, що й середній палець у цілому ряду країн. Так що краще залишити ідею показувати ОК менеджерові готелю: вас стовідсотково зрозуміють неправильно.
Учебное пособие соответствует ГОС ВПО направления подготовки дипломированных специалистов 090100 «Информационная безопасность» специальности 090105 «Комплексное обеспечение информационной безо-пасности автоматизированных систем».
Уполномоченные избираются простым большинством голосов на общем собрании коллектива предприятия открытым голосованием из числа опытных и инициативных работников сроком на три года. Уполномоченным не может быть избран работник, который в соответствии с должностными обязанностями, отвечает за организацию безопасных и безвредных условий труда.
Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (далі - Положення) встановлює порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та інших працівників у процесі трудової діяльності,