Мешканці кримських лісів неагресивні. Найбільший хижак на півострові - дикий кабан. Раптова зустріч із ним може становити серйозну небезпеку: якщо тварину розлютити, рятуватися прийдеться на найближчім дереві.
Крим називають "музеєм природи", "чарівним краєм", "копією прадавнього раю". Чудесний куточок землі, омиваний Чорним і Азовським морями, вабить до себе мандрівників, зачарованих красою його гір, долин, міст, палаців і парків. Одні воліють пройти пішки по дивному півострову, любуючись різноманітністю ландшафтів. Інші - велофанати - упевнені, що невід'ємними атрибутами повноцінного відпочинку є "сонце на спицях, синявий над головою". Треті вважають, що "краще гір можуть бути тільки гори", а четверті прагнуть, будь-що-будь розгадати таємниці морських глибин... Відправляючись у подорож, слід запам'ятати кілька простих правил, щоб ваш відпочинок не був затьмарений неприємною подією.
Відпочиваючому на замітку
Правило перше: безпека
Мешканці кримських лісів неагресивні. Найбільший хижак на півострові - дикий кабан. Раптова зустріч із ним може становити серйозну небезпеку: якщо тварину розлютити, рятуватися прийдеться на найближчім дереві.
У тутешніх лісах немає отрутних змій, зате зустрічаються шкідливі комахи. Великі неприємності можуть принести укуси каракурта, тарантула, скорпіона. На місце укусу потрібно якнайшвидше накласти пов'язку, попередньо намочивши її в міцному розчині марганцівки (обов'язково беріть із собою аптечку!). До приїзду лікаря забезпечте потерпілому спокій, тепло й рясне питво.
Одяг для походів у гори й ліс повинен бути зручним, легким, щільним, таким що не залишає, по можливості, відкритих ділянок шкіри. Не зневажайте головними уборами - так ви убезпечите себе від нападу кліщів. Ночуючи в наметі, ретельно перевіряйте, чи не забралися до вас непрошені відвідувачі, вхід защібайте.
У морських водах не доставить задоволення зустріч із великою медузою. Більш серйозну небезпеку представляють отрутна риба скорпена й скат-хвостокол.
Деякі кримські рослини можуть викликати отруєння, опіки, алергійні реакції. Так, наприклад, яскраві плоди тису ягідного можуть стати причиною трагедії - усі частини рослини дуже отрутні. Листи й ефектні квіти ясенця ( неопалимої купини) викликають найсильніші опіки. Отрутні олеандр, самшит, конвалія. Не рвіть, а тим більше не беріть у рот дикі рослини - і вам спокійніше, і природа ціліше.
Правило друге: охорона природи
У Криму перша охоронювана державою територія з'явилася в 1923 р., коли був створений Кримський державний заповідник. Охороні підлягають лісові ландшафти гірського Криму. Завданням заповідника є збереження рідких видів тварин і рослин. Його філія - Лебедячі острови - служить місцем гніздування тисяч лебедів і чайок. Це справжнє царство птахів.
Усього на території Криму розташовано 6 заповідників: Кримський, Ялтинський, Мис Мартьян, Кара-Дагський, Казантипський і Опукський. Крім заповідників, організовано 75 пам'ятників природи, 35 заказників, 9 заповідних урочищ, 30 пам'ятників садово-паркового мистецтва.
Перебування на заповідних територіях строго регламентоване. Відвідування їх можливе тільки при наявності відповідного дозволу або в складі організованої екскурсії. Самовільне перебування на охоронюваних землях півострова карає штрафом.
Правило третє: передбачливість
Настійно рекомендується виходити в гори тільки з досвідченим провідником. Ніколи не відправляйтеся в похід без великомасштабної карти або схеми району, компаса й засобів зв'язку (стільникового телефону, рації).
Взуття повинне бути зручним, з неслизькою підошвою, ніяких каблуків, пляжних тапочок і босоніжок. Будьте особливо уважні на складних ділянках шляху - скельних виступах, осипах, крутих схилах. Уникайте виходити в гори в дощову погоду. Вибирайте второвані тропи. Не маючи досвіду й спорядження, не варто скоряти вершини, спускатися в печери і т.д.
Збираючись у серйозний похід у гори, ви зобов'язані повідомити про строки його проведення й маршрут в Контрольно-рятувальну службу:
У попередньому розділі ми докладно розповідали про вибір місця привалу, про бівуачні роботи, але без дотримання правил безпеки, за які повинна відповідати окрема людина (звичайно це інструктор або його перший заступник) відпочинок не буде таким приємним і бажаним.
Среди защитных механизмов в сетевых конфигурациях на первое место выдвигается криптография, помогающая поддерживать как конфиденциальность, так и целостность. Следствием использования криптографических методов является необходимость реализации механизмов управления ключами. В интерпретациях "Оранжевой книги" впервые систематически рассматривается вопрос обеспечения доступности информации.
Для захисних дверей рекомендується використовувати як мінімум два замки різних типів (наприклад, сувальдний і циліндровий). Один з них виконує функцію силового. Його використовують у нічний час або при тривалій відсутності. Такий замок повинна характеризувати висока зломостійкість, хоча до нього не пред'являється жорстких вимог по надійності.
Про що, насамперед, слід думати взимку, як про головне джерело небезпеки? Звичайно, про мороз і холод. І тому, щоб уникнути обмороження шкіри й кінцівок, заздалегідь продумайте свій зовнішній вигляд і екіпірування.
Будинок - це реальність. Якщо будувати професійно - в кінцевому результаті ваша мрія здійсниться. Будівельно-ремонтна компанія ТехноБуд, м. Львів має великий досвід роботи. Порфоліо вражає, а якість підтверджена роками. Будуйте з нами!