укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Інструкції
Будівництво та протипожежна безпека
Поведінка при пожежі
Системи протипожежної безпеки
Системи безпеки
Вимірювання комплексних параметрів мікроклімату приладами фірми Delta Ohm 
Самые необычные случаи утечки данных на предприятиях 
Зміцнення безпеки компанії через навчання співробітників 
Де краще встановлювати сховані камери? 
ІНСТРУКЦІЯ про заходи з пожежної безпеки для складських приміщень  
Наркотики й діти. Підозрілі ознаки 
Як захистити себе від нападу собаки 
Техніка промислового шпигунства. Що потрібно знати споживачеві.  
Безпека сплаву на байдарці 
Як розпізнати підроблений документ 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
відео   последовательность   праці   каналах   Кража   личной   информации   забезпечення   государственная   2874   Характеристика   ТЕХНОЛОГІЇ   обеспечения   терминов   бівуачні   вентил   схован?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Будівництво та протипожежна безпека
Особливості вибору протипожежних конструкцій
Пожежі в громадських місцях — клубах, театрах, бізнес-центрах, магазинах — зараз не рідкість. Причинами стає халатний обіг з піротехнікою, непогашені сигарети, проблеми з електропроводкою. Більшість будинків, у яких розташовуються такі заклади, — старої будівлі з дерев'яними перекриттями й ненадійною протипожежною системою.   
   Забезпечення пожежної безпеки суспільних будинків і житлових об'єктів завжди було й залишається найважливішим завданням будівельників, пожежників і нас самих. На жаль, сьогодні пожежі — досить часте явище. По даним МНС, за 2009 рік у Росії зареєстроване близько 190 тис. загорянь, які унесли життя тисяч людей. Трагічна статистика триває й цього року, коли під уламками згорілих будинків, приходячи на допомогу людям, гинуть професіонали й герої своєї справи…
   
   Пожежі в громадських місцях — клубах, театрах, бізнес-центрах, магазинах — зараз не рідкість. Причинами стає халатний обіг з піротехнікою, непогашені сигарети, проблеми з електропроводкою. Більшість будинків, у яких розташовуються такі заклади, — старої будівлі з дерев'яними перекриттями й ненадійною протипожежною системою. Сучасні матеріали, які дозволяють лише сховати від очей дрантя будівельних конструкцій, найчастіше самі сприяють швидкому поширенню вогню. Важливою проблемою забезпечення вогнестійкості будинків і споруджень є захист інженерних систем і мережі. В умовах загоряння вентиляційні шахти, кабельні мережі — ідеальні місця для швидкого поширення вогню.
   
   Вирішення проблем поширення пожежі в багатолюдних приміщеннях
   
    Згідно СНІП 21-01-97, конструкція будинку повинна передбачати можливість оперативної й безпечної евакуації людей, безперешкодного доступу пожежних підрозділів у будинок, а також наявність першочергових засобів боротьби з пожежею. Особливі вимоги пред'являються також протипожежним перешкодам, які повинні запобігати поширенню вогню в сусідні приміщення.
   
   Одним з основних вимог до протипожежної безпеки суспільних будинків є наявність протипожежних перешкод. Їхнім завданням є запобігання поширення вогню, його повна локалізація й забезпечення безпечної евакуації людей. Протипожежними перешкодами є стіни, перегородки, перекриття, клапани, люки, двері, вікна, тамбур-шлюзи й завіси. Зупинимо свій вибір на новій технологічній знахідці в обробці російських приміщень — протипожежних перегородках. Вони встановлюються в найбільш уразливі для пожежі місцях і місцях швидкого поширення вогню: підвальних і складських приміщеннях, шахтах ліфтів, нішах для прокладки комунікацій.
   
    Застосування протипожежних перегородок
   
    Основні вимоги
   
   Головна вимога до протипожежної перегородки — це максимальний час, на який вона здатна зберігати свою цілісність і теплоізолюючі властивості — межа вогнестійкості. Згідно СНІП 21-01-97, перегородки діляться на 2 типу: з межею вогнестійкості не менш 15 хв. і 45 хв. Залежно від величини даного показника, перегородки з меншою межею можуть бути використані тільки в комплексі зі спринклерними системами пожежогасіння, що розприскують воду й піну автоматично при підвищенні температури.
   
   Для запобігання поширення вогню й теплового впливу на людей перегородки повинні мати високий ступінь герметичності й теплоізоляції.
   
    Технології виготовлення
   
   В основі таких перегородок лежить алюмінієвий або сталевий профіль, відмінною рисою якого є наявність спеціального термоізолюючого заповнення, що збільшує час, каркаса, що й зменшує температурні деформації.
   
   Облицювання перегородок може бути різним, однак поширення одержали саме скляні перегородки за рахунок високих технологічних властивостей і приємного зовнішнього вигляду, що вписуються практично в будь-який інтер'єр. Внутрішні поверхні, шви й стики обробляються сскладами й ущільнювачами, які розширюються під тепловим впливом і заповнюють усі порожнини, створюючи перешкоди для поширення тепла й диму.
   
   Протипожежні стекла слід розділити по їх захисним властивостям на два типи: вогнестійкі й ізолюючі від вогню. Вогнестійкі стекла перешкоджають тільки проникненню полум'я й диму. Захищаючі протипожежні стекла перешкоджають проникненню диму, вогню й у той же час дозволяють повільно підніматися навколишній температурі.
   
   Скло для протипожежних перегородок можна одержувати декількома способами. Досить дорога, але надійна технологія — виготовлення спеціального багатошарового скла з гелієвим заповненням. Однак недоліком таких стекол є вага конструкції — один квадратний метр такого скла важить близько 70 кг. Відповідно, підвищуються вимоги до каркаса для таких стекол.
   
   У другому випадку на звичайне листове скло наносяться полімерні вогнетривкі плівки. Однак така перегородка має набагато меншу межу вогнестійкості, за рахунок чого більш дешева.
   
    Вибір протипожежних дверей
   
   Перегородки повинні бути укомплектовані ідентичними по технологічних властивостях і зовнішньому вигляду протипожежними дверми. Найбільш важливими факторами в прийнятті рішення про використання тих або інших дверей є відповідність нормативним вимогам і висока якість виробу. У свою чергу, від якості й характеристик підвищується й ціна.
   
   Треба помітити, що скляні двері дорожче своїх металевих аналогів, однак витончиніше вписуються в дизайн практично будь-якого інтер'єру.
   
   Основною особливістю таких дверей є межа вогнестійкості, на яку першою справою потрібно звертати увагу. Так само як і перегородки, двері характеризуються межею вогнестійкості.
   
   При виборі дверей увагу слід звернути на замковий механізм. Згідно з нормами, усі замки перед експлуатацією повинні проходити протипожежні випробування на справну роботу при впливі високих температур. Незаперечною перевагою протипожежних дверей стане функція «антипаніка» для можливості швидко покинути приміщення. Особливо це важливо на шляхах евакуації, сходових клітках і в коридорах.
   
    Особливості рішень інтер'єру в протипожежних перегородок
   
   Незважаючи на свої основні властивості, протипожежні перегородки є одним з елементів інтер'єру, тому повинні мистецьки вписуватися в існуючий дизайн приміщення.
   
   Залежно від особливостей приміщення — у школах, лікарнях, універмагах, супермаркетах, театрах і кінотеатрах, клубах, ресторанах, висотних будинках, цехах підприємств — протипожежні перегородки можуть використовуватися як у строгому стилі, так і із застосуванням різних декоративних технологій: вітражів, тонування, піскоструминної обробки, нанесення будь-яких логотипів і малюнків.
   
   Підводячи підсумок, відзначимо, що сучасні технології дозволяють дотримувати правил протипожежної безпеки й забезпечувати своїм співробітникам і відвідувачам оптимальні умови роботи й відпочинку без шкоди внутрішньому вигляду приміщень. Однак, вибираючи компаніюопостачальника, на перше місце потрібно ставити не естетичні особливості конструкції, а якість і надійність. Надавані компанією гарантії, наявність власних монтажних і сервісних підрозділів, номенклатура сертифікованих виробів — ті моменти, на які обов'язково слід звернути увагу.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5285 | 27/05/2011 Пожежна безпека - Будівництво та протипожежна безпека

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Питання електробезпеки при пожежогасінні
Говорячи про роботи в області пожежної безпеки, неможливо залишити без уваги тему електроживлення протипожежного встаткування. Щоб забезпечити ефективність використання протипожежних засобів і систем, їх необхідно постійно підтримувати в стані працездатності, значить під напругою. Для цього використовується електроживлення від джерел струму з малою напругою.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4610 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Будівництво та протипожежна безпека
Про використання систем відеоспостереження в роздрібній торгівлі
Сучасні технології відеоспостереження є обов'язковим елементом комплексної системи безпеки торгівельного підприємства, реальним інструментом у запобіганні протиправних дій і доказі фактів завдання збитків.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4815 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Договор на охрану строительных лесов вокруг здания
До начала предоставления Услуг по Договору (а в дальнейшем по необходимости) Исполнитель проводит обследование технического состояния Объекта, освещение периметра территории Объекта, наличие и техническое состояние средств противопожарной защиты (пожаротушения) на Объекте. В случае выявления недостатков, которые приводят к ухудшению охраны имущества, такие результаты обследования Исполнитель вносит в соответствующий Акт обследования, который предоставляет для сведения Заказчику.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4028 | 14/01/2012 Документи для роботи - Договори
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на вулиці, у гаражі, на дачі
ПОЖЕЖА В СУСІДНЬОМУ БУДИНКУ
   ПОЖЕЖА У ДВОРІ
   ДІТИ ПАЛЯТЬ БАГАТТЯ НА БУДМАЙДАНЧИКЕ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5717 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Працівники - помічники або диверсанти? Частина 1
Коли ми замислюємося про безпеку фірми, то в першу чергу думаємо про зовнішню погрозу, зовсім забуваючи про те, що небезпека може підстерігати нас зсередини. На жаль, наш власний персонал найчастіше здатний завдати шкоди в сотні раз більше, ніж несумлінні конкуренти або зловмисники. І більшості керівників навіть у голову не може прийти, що проблеми підприємства викликані внутрішніми "хворобами".

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:4020 | 01/07/2011 Безпека та персонал - Контроль персоналу
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011