Пожежі в громадських місцях — клубах, театрах, бізнес-центрах, магазинах — зараз не рідкість. Причинами стає халатний обіг з піротехнікою, непогашені сигарети, проблеми з електропроводкою. Більшість будинків, у яких розташовуються такі заклади, — старої будівлі з дерев'яними перекриттями й ненадійною протипожежною системою.
Забезпечення пожежної безпеки суспільних будинків і житлових об'єктів завжди було й залишається найважливішим завданням будівельників, пожежників і нас самих. На жаль, сьогодні пожежі — досить часте явище. По даним МНС, за 2009 рік у Росії зареєстроване близько 190 тис. загорянь, які унесли життя тисяч людей. Трагічна статистика триває й цього року, коли під уламками згорілих будинків, приходячи на допомогу людям, гинуть професіонали й герої своєї справи…
Пожежі в громадських місцях — клубах, театрах, бізнес-центрах, магазинах — зараз не рідкість. Причинами стає халатний обіг з піротехнікою, непогашені сигарети, проблеми з електропроводкою. Більшість будинків, у яких розташовуються такі заклади, — старої будівлі з дерев'яними перекриттями й ненадійною протипожежною системою. Сучасні матеріали, які дозволяють лише сховати від очей дрантя будівельних конструкцій, найчастіше самі сприяють швидкому поширенню вогню. Важливою проблемою забезпечення вогнестійкості будинків і споруджень є захист інженерних систем і мережі. В умовах загоряння вентиляційні шахти, кабельні мережі — ідеальні місця для швидкого поширення вогню.
Вирішення проблем поширення пожежі в багатолюдних приміщеннях
Згідно СНІП 21-01-97, конструкція будинку повинна передбачати можливість оперативної й безпечної евакуації людей, безперешкодного доступу пожежних підрозділів у будинок, а також наявність першочергових засобів боротьби з пожежею. Особливі вимоги пред'являються також протипожежним перешкодам, які повинні запобігати поширенню вогню в сусідні приміщення.
Одним з основних вимог до протипожежної безпеки суспільних будинків є наявність протипожежних перешкод. Їхнім завданням є запобігання поширення вогню, його повна локалізація й забезпечення безпечної евакуації людей. Протипожежними перешкодами є стіни, перегородки, перекриття, клапани, люки, двері, вікна, тамбур-шлюзи й завіси. Зупинимо свій вибір на новій технологічній знахідці в обробці російських приміщень — протипожежних перегородках. Вони встановлюються в найбільш уразливі для пожежі місцях і місцях швидкого поширення вогню: підвальних і складських приміщеннях, шахтах ліфтів, нішах для прокладки комунікацій.
Застосування протипожежних перегородок
Основні вимоги
Головна вимога до протипожежної перегородки — це максимальний час, на який вона здатна зберігати свою цілісність і теплоізолюючі властивості — межа вогнестійкості. Згідно СНІП 21-01-97, перегородки діляться на 2 типу: з межею вогнестійкості не менш 15 хв. і 45 хв. Залежно від величини даного показника, перегородки з меншою межею можуть бути використані тільки в комплексі зі спринклерними системами пожежогасіння, що розприскують воду й піну автоматично при підвищенні температури.
Для запобігання поширення вогню й теплового впливу на людей перегородки повинні мати високий ступінь герметичності й теплоізоляції.
Технології виготовлення
В основі таких перегородок лежить алюмінієвий або сталевий профіль, відмінною рисою якого є наявність спеціального термоізолюючого заповнення, що збільшує час, каркаса, що й зменшує температурні деформації.
Облицювання перегородок може бути різним, однак поширення одержали саме скляні перегородки за рахунок високих технологічних властивостей і приємного зовнішнього вигляду, що вписуються практично в будь-який інтер'єр. Внутрішні поверхні, шви й стики обробляються сскладами й ущільнювачами, які розширюються під тепловим впливом і заповнюють усі порожнини, створюючи перешкоди для поширення тепла й диму.
Протипожежні стекла слід розділити по їх захисним властивостям на два типи: вогнестійкі й ізолюючі від вогню. Вогнестійкі стекла перешкоджають тільки проникненню полум'я й диму. Захищаючі протипожежні стекла перешкоджають проникненню диму, вогню й у той же час дозволяють повільно підніматися навколишній температурі.
Скло для протипожежних перегородок можна одержувати декількома способами. Досить дорога, але надійна технологія — виготовлення спеціального багатошарового скла з гелієвим заповненням. Однак недоліком таких стекол є вага конструкції — один квадратний метр такого скла важить близько 70 кг. Відповідно, підвищуються вимоги до каркаса для таких стекол.
У другому випадку на звичайне листове скло наносяться полімерні вогнетривкі плівки. Однак така перегородка має набагато меншу межу вогнестійкості, за рахунок чого більш дешева.
Вибір протипожежних дверей
Перегородки повинні бути укомплектовані ідентичними по технологічних властивостях і зовнішньому вигляду протипожежними дверми. Найбільш важливими факторами в прийнятті рішення про використання тих або інших дверей є відповідність нормативним вимогам і висока якість виробу. У свою чергу, від якості й характеристик підвищується й ціна.
Треба помітити, що скляні двері дорожче своїх металевих аналогів, однак витончиніше вписуються в дизайн практично будь-якого інтер'єру.
Основною особливістю таких дверей є межа вогнестійкості, на яку першою справою потрібно звертати увагу. Так само як і перегородки, двері характеризуються межею вогнестійкості.
При виборі дверей увагу слід звернути на замковий механізм. Згідно з нормами, усі замки перед експлуатацією повинні проходити протипожежні випробування на справну роботу при впливі високих температур. Незаперечною перевагою протипожежних дверей стане функція «антипаніка» для можливості швидко покинути приміщення. Особливо це важливо на шляхах евакуації, сходових клітках і в коридорах.
Особливості рішень інтер'єру в протипожежних перегородок
Незважаючи на свої основні властивості, протипожежні перегородки є одним з елементів інтер'єру, тому повинні мистецьки вписуватися в існуючий дизайн приміщення.
Залежно від особливостей приміщення — у школах, лікарнях, універмагах, супермаркетах, театрах і кінотеатрах, клубах, ресторанах, висотних будинках, цехах підприємств — протипожежні перегородки можуть використовуватися як у строгому стилі, так і із застосуванням різних декоративних технологій: вітражів, тонування, піскоструминної обробки, нанесення будь-яких логотипів і малюнків.
Підводячи підсумок, відзначимо, що сучасні технології дозволяють дотримувати правил протипожежної безпеки й забезпечувати своїм співробітникам і відвідувачам оптимальні умови роботи й відпочинку без шкоди внутрішньому вигляду приміщень. Однак, вибираючи компаніюопостачальника, на перше місце потрібно ставити не естетичні особливості конструкції, а якість і надійність. Надавані компанією гарантії, наявність власних монтажних і сервісних підрозділів, номенклатура сертифікованих виробів — ті моменти, на які обов'язково слід звернути увагу.
Говорячи про роботи в області пожежної безпеки, неможливо залишити без уваги тему електроживлення протипожежного встаткування. Щоб забезпечити ефективність використання протипожежних засобів і систем, їх необхідно постійно підтримувати в стані працездатності, значить під напругою. Для цього використовується електроживлення від джерел струму з малою напругою.
На думку фахівців, оптимальним варіантом схоронності ваших цінностей може стати комбінація гарного сейфа й наявності у квартирі залізних вхідних дверей з підключенням до пульта позавідомчої охорони. Адже сейф – не панацея, а лише один з елементів системи вашої безпеки.
Исполнитель обязан: в дневное и ночное время, согласно режиму работы, организовывать и обеспечивать охрану и неприкосновенность объектов Заказчика принятых под охрану, материальных ценностей от попыток порчи, грабежа, хищения, разбойного нападения, умышленного уничтожения и проникновения на охраняемую территорию посторонних лиц и не допускать несанкционированный доступ посторонних лиц.
Для зберігання коштовностей, грошів, секретних документів люди з незапам'ятних часів влаштовували у своїх будинках усілякі хитромудрі схованки. Серед них - безліч вмонтованих у меблі або стіну шафок і скриньок з кодовими замками, із сигналізацією або без. Однак по надійності й зручності всі ці пристрої ні в яке порівняння не йдуть із дивом новітньої техніки й інтелекту - сучасними сейфами.