укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Інструкції
Будівництво та протипожежна безпека
Поведінка при пожежі
Системи протипожежної безпеки
Системи безпеки
Крадіжки в офісі 
Принципы разработки и отладки защищенного программного обеспечения управляющих систем 
Системи захисту від крадіжок побутової техніки й електроніки 
Як вижити за кермом? Новітні засоби безпеки 
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 5 
Перевірка кандидата. 
Поради фахівців з інсталяції систем відеонагляду 
ДОГОВІР З працівником діяльність якого пов’язана з інформацією з грифом “Для службового використання” чи “Комерційна таємниця” 
Инструкция по оказанию первой помощи при несчастных случаях. 
Відеоспостереження: типові рішення 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
влияние   першої   агресі   какие-либо   работ   агресЅ?   последовательность   каналах   Імобілайзер   зако   відеосисте?   пожарной   администрированием   визначення   билеты  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Поведінка при пожежі
Захисти себе від пожежі
Про те, що існує можливість виникнення пожежі, знають усі, але чи навряд рядовий громадянин повністю уявляє собі, наскільки він насправді погано захищений від цієї цілком реальної небезпеки. Уявіть собі, що на сходовому майданчику вночі виникла пожежа.   
   Причин цьому може бути багато: від короткого замикання в електропроводці до непередбачених дій наркоманів, що втратили розум, які люблять колотися, улаштувавшись із комфортом на під'їзних підвіконнях. Двері, як правило, зараз майже у всіх залізні, і коли переляканий сонний мешканець відчує дим, вони вже можуть так нагрітися, що не тільки їх відкрити, але й доторкнутися до них буде неможливо. Зрозуміло, що першою дією потерпілих буде телефонний дзвінок "01".
   
   Але ж пожежна служба, якою б мобільною вона не була, примчиться не в ту ж секунду. Пройдуть хвилини, за які людина може просто задихнутися в замкненій квартирі від отрутних випарів.
   Або інший варіант. Вогонь може виникнути усередині квартири. Це ж теж імовірно, навіть якщо ви людина благонадійна і не засинаєте із сигаретою в роті. Може трапитися коротке замикання в старій електропроводці, підвести недбале або неправильне користування побутовою технікою, неуважність літньої людини, що забула вчасно виключити сковорідку з олыєю, що стоїть на плиті, так чи мало ще що. Ситуація по-справжньому страшна, тому що відкритий вогонь дуже швидко знищить квартиру - усього за 15-20 хвилин. Пожежним чи навряд вдасться її врятувати, вони просто не дадуть вогню поширитися на інші квартири.
   
   Щоб не жити увесь час під страхом небезпеки виникнення пожежі, існує тільки один спосіб: мати вдома власні засоби захисту, щоб самостійно до приїзду пожежних урятувати себе й своє майно. Для цього, насамперед, треба запастися довгим гумовим шлангом з розпилювачем, найкраще 15-метровим пожежним рукавом діаметром 19 міліметрів. Нехай він лежить собі де-небудь у коморі в згорнутому виді, щоб у момент небезпеки його можна було легко дістати й підключити до крана водопроводу. Непогано також мати порошковий вогнегасник на випадок аварійного відключення води, таке адже теж буває, якщо постраждала електрична мережа. Тоді 5-літровий вогнегасник допоможе мимовільним жертвам вогню протриматися до приїзду пожежних. Ну а для того, щоб не спізнитися із захисними діями, найкраще встановити на стелі в декількох місцях автономні димові сповіщателі. Чутливі датчики вловлять найменшу появу диму в приміщенні набагато раніше, чим будь-який навіть дуже тонкий людський нюх, ну а задзвонять вони так, що й мертвого розбудять. Однак обладнати кімнати, сповіщателями, мабуть, простіше всього, а от тримати вдома, особливо в невеликих квартирах, пожежні рукава з вогнегасниками не кожний погодиться.
   Самим оптимальним варіантом рішення питання пожежної безпеки було б мати в кожному під'їзді приміщення для консьєржки, яке одночасно служило б опорним пунктом пожежогасіння, повністю укомплектованим необхідним устаткуванням.
   
   Це в місті пожежна служба приїде швидко, а в області й відстані більше, і дороги можуть підвести. Але недарма говорять, "доки грім не вдарить, мужик не перехреститься". Можна пройтися по дачних ділянках і переконатися в повному спокої громадян, начебто вони заговорені. Сподіваються на воду, але ж електронасоси в першу чергу можуть вийти з ладу в момент пожежі. Недарма сучасні норми просто вимагають оснащення первинними засобами пожежогасіння приміщень приватних будинків і встановлення в них автономних пожежних сповіщателів. Звичайно, люди, що вклали в будівництво своїх особняків і котеджів великі гроші, про систему безпеки думають набагато більше, але іноді і їх підводить елементарна неосвідченість. Не опікуються про шляхи швидкого під'їзду аварійних машин, сподіваються на штучні водойми й насоси, робота яких залежить від справності електричної мережі, тоді як набагато надійніше мати в господарстві на випадок виникнення пожежі мотопомпу, найкраще японського виробництва.
   
   Взагалі, як відгородити себе й своє майно у випадку виникнення пожежі знають далеко не всі. Багато хто й вогнегасників у руках ніколи не тримали й елементарно не вміють ними користуватися. На підприємствах інша справа, там за законом за протипожежну безпеку зобов'язані відповідати керівники. У банках і офісах великих компаній завдання пожежного захисту вирішується великими грішми. Як правило, вони обладнані сучасними автоматичними системами сигналізації й пожежогасіння, а от на підприємствах масштабом скромніше справи йдуть гірше. На жаль, у цьому секторі середнього, а особливо малого бізнесу багато керівників неадекватно ставляться до обов'язкових заходів протипожежної безпеки.
   Закуплять необхідний комплект устаткування, заплатять хабар інспекторові, щоб не пиймати необхідних з погляду пожежної безпеки дорогих заходів, та й по всьому. А справа-те занадто серйозна, щоб ставитися до неї халатно.
   
   На сьогоднішній день найбільш оптимальними для застосування в цьому секторі вважаються порошкові вогнегасники. Це не значить, що вони найкращі, є й більш досконалі моделі, наприклад, водні, але їх поки на нашому ринку дуже обмежена кількість.
   
   Порошкові вогнегасники залежно від способу запуску теж бувають різними:
   - закачні - у корпус вогнегасника з порошком під тиском закачан газ ( як правило, азот або вуглекислий газ), який при спрацьовуванні модуля витісняє порошок;
   - з аерозольним піропатроном - у корпусі вогнегасника з порошком ( без тиску) перебуває аерозольний піропатрон, при спрацьовуванні якого виділяється аерозоль. Аерозоль створює надлишковий тиск у корпусі вогнегасника, що приводить до розкриття випускного отвору й витисненню порошку;
   - з газогенератором - у корпусі вогнегасника з порошком ( без тиску) перебуває газогенератор. При спрацьовуванні газогенератор виділяє газ, який, змішуючись із порошком, через вихідний отвір надходить у вогнище пожежі.
   
   У всіх наведених типів вогнегасників є своя ніша для застосування й свої особливості запуску. Який з них конкретно вибрати, можна зрозуміти, лише проконсультувавшись із професіоналом.
   
   Кожний водій автомобіля зобов'язан за існуючими законами возити літровий червоний балончик з метою безпеки. Так, властиво, усі й роблять, але купують його, як правило, у магазинах "Автозапчастини", що, загалом кажучи, не дуже мудро. Там, на жаль, часто продаються імпортні вогнегасники, що користуються підвищеним попитом, що не мають сертифікатів якості й відповідності. А це, треба сказати, просто небезпечно, тому що працюють вони чи ні, можна перевірити тільки в момент пожежі. Недарма фахівці з пожежної безпеки самі воліють купувати вітчизняні вогнегасники, у цьому випадку це набагато надійніше.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4974 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа
Ситуація: ПОЖЕЖА У КВАРТИРІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5093 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа
Ситуація: ВОГОНЬ НА БАЛКОНІ
   Ситуація: ПОЖЕЖА В ПІД'ЇЗДІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5520 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа в громадських місцях
Паніка ( несвідомий страх) — це психологічний стан, викликаний загрозливим впливом зовнішніх умов і виражений в почутті гострого страху, що охоплює людину або велику кількість людей, нестримно й неконтрольовано прагнучих уникнути небезпечної ситуації.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:13481 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Доступно про пожежну безпеку в побуті: фізика й хімія пожежі
Для того щоб відбулося загоряння потрібна наявність трьох умов:
   1. Горюче середовище (усе що горить)
   2. Джерело запалювання (відкритий вогонь, іскра, хімічні реакції з виділенням великої кількості тепла й т.п.)
   3. Окиснювач (наявність у повітрі кисню.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5386 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорты
ПОЖЕЖА В АВТОБУСІ, ТРАМВАЇ АБО ТРОЛЕЙБУСІ
   ПОЖЕЖА У ВАГОНІ МЕТРО

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6596 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020