Ситуація: ПОЖЕЖА НА КУХНІ Cитуация: ЗАГОРІВСЯ ТЕЛЕВІЗОР
Ситуація: ПОЖЕЖА НА КУХНІ ПРИЧИНИ -Небезпечно зберігати на кухні легкозаймисті речовини, особливо у відкритих посудинах; фіранки, дерев'яні шафи, полки й т.п. повинні перебувати на безпечній відстані від плити; -залишена без догляду їжа можуть погасити газовий пальник, що приведе до вибуху й пожежі; -харчові олії при температурі близько 450 С самозаймаються; - у жодному разі не можна виливати палаючу олію в раковину або заливати її водою — ви ризикуєте викликати поширення вогню по всій кухні; - при перегріванні спирали в електроплиті відбувається її коротке замикання, від іскор і бризів розплавленого металу загоряється меблі на кухні; - розігрівання на плиті мастики, парафіну й т.п. неминуче приводить до загоряння пари цих речовин і пожежі; - гасіння водою включеною електроплити — небезпечно!
ВАШІ ДІЇ * Якщо загорілася олія (у каструлі, на сковороді), по можливості перекрийте подачу газу й електроенергії. Накрийте сковороду або каструлю кришкою, мокрою ганчіркою, щоб загасити полум'я, і нехай вони так стоять до охолодження олії (інакше вогонь спалахне знову). * Ганчірку із грубої тканини (вона завжди повинна бути на кухні) накиньте на руки, охороняючи їх від вогню. Потім, щоб перекрити доступ повітря до вогню, обережно, не даючи ганчірці торкатися олії, вилучіть її на палаючу посудину в розгорнутому виді. При влученні палаючої олії, жиру на підлогу або стіни використовуйте для гасіння будь-який пральний порошок ( як порошковий вогнегасник), засипаючи їм вогонь. * При перегріві плити спочатку потрібно відключити її, а потім накрити спіраль мокрою ганчіркою. * Якщо згасити пожежу не вдається, терміново повідомте в пожежну охорону, попередьте сусідів. Закрийте двері на кухню й поливайте її з коридору водою для запобігання поширення пожежі по всій квартирі.
Cитуация: ЗАГОРІВСЯ ТЕЛЕВІЗОР ПРИЧИНИ Використання нестандартних запобіжників; робота телевізора протягом тривалого часу без догляду; влучення різних предметів в отвори задньої стінки ( як правило, під час дитячих ігор); користування несправним телевізором (сильне гудіння, запах диму й т.п.); встановлення телевізора в батареї опалення або в меблевій стінці, тобто порушення природньої вентиляції; живлення телевізора без стабілізатора від мережі з "плаваючим" щодо номіналу напругою.
ВАШІ ДІЇ * При будь-якому порушенні нормальної роботи телевізора негайно вимкніть його й звернітеся в телеательє. До прибуття майстра не намагайтеся знову вмикати телевізор і не довіряйте його ремонт випадковим особам. Не дозволяйте дітям торкати або включати його (несправний телевізор може загорітися через 1 — 2 хвилини після повторного включення). * Відчувши запах диму, знеструмьте телевізор — висмикніть вилку з розетки. Якщо доступ до розетки вже неможливий, виключьте автомат в електрощитке. Обов'язково викличте пожежну охорону, тому що пожежа швидко поширюється, і ви самостійно можете з нею не впоратися; покличте на допомогу сусідів. * Якщо після знеструмлення горіння не припинилося, то залийте телевізор водою через отвір задньої стінки, перебуваючи при цьому збоку від апарата. Накрийте полум'я щільною тканиною або засипте пральним порошком. Щоб уникнути отруєння продуктами горіння, дихайте через вологий рушник. Негайно вилучіть із приміщення людей, не зайнятих гасінням, у першу чергу дітей і старих. * Після ліквідації загоряння, ще до прибуття пожежних, потрібно провітрити кімнату, але нічого не торкайтеся, щоб пожежні змогли встановити причину пожежі й видати вам свій висновок. Після цього викличте майстра телеательє для ремонту, а також представника страхової компанії для складання акту про відшкодування збитку.
Для того щоб відбулося загоряння потрібна наявність трьох умов: 1. Горюче середовище (усе що горить) 2. Джерело запалювання (відкритий вогонь, іскра, хімічні реакції з виділенням великої кількості тепла й т.п.) 3. Окиснювач (наявність у повітрі кисню.
Пожежа - це надзвичайно небезпечна ситуація, що несе великий матеріальний збиток. Пожежа може привести до жертв. Тому набагато ефективніше передбачити й виконати певні профілактичні заходи