Ситуація: ПОЖЕЖА В КАБІНІ ЛІФТА Ситуація: ПОЖЕЖА В КОМОРІ, ПІДВАЛІ АБО НА ГОРИЩІ БУДИНКУ
Ситуація: ПОЖЕЖА В КАБІНІ ЛІФТА ПРИЧИНИ непогашені сірники, недокурки сигарет, кинуті на підлогу або в шахту, де завжди є сміття й мастила; коротке замикання електропроводки; ігри дітей з вогнем. ВАШІ ДІЇ * При перших же ознаках загоряння в кабіні або шахті потрібно негайно сповістити про це диспетчера, нажавши кнопку "ВИКЛИК" у кабіні. Якщо ліфт рухається, не зупиняйте його самі, а дочекайтеся зупинки. Вийшовши з кабіни, заблокуйте двері першим предметом, що попалися під руки, щоб ніхто не зміг викликати ліфт знову й виявитися в пастці. Попросіть сусідів викликати пожежну частину й допомогти вам згасити вогнище загоряння, якщо це можливо. При гасінні вогню в кабіну не можна входити, тому що вона може мимовільно рушити через замикання палаючих проводів. Кабіна перебуває під напругою, тому небезпечно гасити вогнище загоряння водою — використовуйте щільну суху тканину, вуглекислотний або порошковий вогнегасник (читайте інструкцію на вогнегаснику), сухий пісок. * Якщо в результаті короткого замикання проводів ліфт зупинився між поверхами, а вогнище загоряння перебуває поза кабіною й згасити його неможливо, кричіть, стукайте по стінах кабіни, кличте на допомогу. Спробуйте парасолькою, ключами або іншими предметами розсунути автоматичні двері ліфта й вибратися назовні, покликавши на допомогу сусідів. У ліфтах з неавтоматичними дверми можна, відкривши внутрішні двері, нажати на важіль із роликом у зовнішніх дверях поверху й відкрити її зсередини. Будьте дуже обережні при виході з ліфта: не впадіть у шахту. * При неможливості самостійно вийти з ліфта до прибуття допомоги закрийте ніс і рот носовою хусткою, рукавом одягу, змочивши його водою, молоком, навіть сечею, зберігайте витримку й спокій.
Ситуація: ПОЖЕЖА В КОМОРІ, ПІДВАЛІ АБО НА ГОРИЩІ БУДИНКУ ПРИЧИНИ ігри дітей з вогнем, паління; використання мешканцями сірників, свіч при огляді комор і горищ; коротке замикання електропроводів при їхньому намоканні в результаті протікання дахів або затоплення водою підвалів; неправильне зберігання й необережний обіг з горючими рідинами, аерозольними впакуваннями; відігрівання відкритим вогнем ( паяльною лампою, факелом) замерзлих труб, проведення ремонтних зварювальних робіт без вживання заходів безпеки; проживання в підсобних приміщеннях осіб без певного місця проживання, особливо в нічний час. ВАШІ ДІЇ * Негайно подзвоніть в пожежну охорону, сповістіть сусідів і разом з ними постарайтеся не дати поширитися вогню, використовуючи пожежні крани з рукавами (на майданчиках) і підручні засоби. 80% потерпілих на пожежі задихаються від диму отруйних речовин, що й виділяються при горінні, тому при загорянні комор і підвалів не намагайтеся прориватися через задимлені сходи на вулицю. Якщо ви не зайняті гасінням, залишайтеся у квартирі до прибуття пожежних, кричачи й розмахуючи яскравими тканинами, залучайте з вікна або з балкона увагу перехожих. * Якщо двері підвалу, горища замкнені, зв'яжіться по телефону або з кабіни ліфта з диспетчером для виклику техніка-доглядача із ключами або зламайте двері самі. Ввімкніть систему димовидалення в під'їзді, щоб створити підпір повітря, що стримує поширення вогню по поверхах. Не розбивайте вікна на майданчиках, щоб протяг не роздмухував полум'я. * При виявленні осіб, з вини яких відбулося загоряння, за допомогою сусідів затримайте їх і викличте міліцію. ЗАПАМ'ЯТАЙ! ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО! При горінні виділяються отрутні гази: синильна кислота, фосген і ін., а вміст кисню в повітрі падає. От чому небезпечний не тільки й навіть не стільки вогонь, скільки дим і гар від нього.
Крім того, врахуйте можливі реакції організму людини при збільшенні концентрації продуктів горіння: вигарного газу: 0,01% — слабкі головні болі;0,05% — запаморочення; 0,1% — непритомність; 0,2% — кома, швидка смерть; 0,5%— миттєва смерть;
вуглекислого газу: до 0,5% — не впливає; від 0,5 до 7% — частішання серцевого ритму, початок паралічу, дихальних центрів, понад 10% — параліч дихальних центрів і смерть.
Паніка ( несвідомий страх) — це психологічний стан, викликаний загрозливим впливом зовнішніх умов і виражений в почутті гострого страху, що охоплює людину або велику кількість людей, нестримно й неконтрольовано прагнучих уникнути небезпечної ситуації.
При виникненні пожежі дуже важливо реагувати правильно й адекватно. Це дозволить запобігти негативним наслідкам загоряння й максимально оперативно погасити пожежу. Крім того існують певні дії які робити не можна, адже вони приводять до жалюгідних результатів.