укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Інструкції
Будівництво та протипожежна безпека
Поведінка при пожежі
Системи протипожежної безпеки
Системи безпеки
Методи ділової розвідки 
Положення про службу охорони праці  
Словарь терминов по информационной безопасности. Часть 9 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
СКУД із чого почати? 
Основні поради при керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ РАБОТНИКА ПЛЯЖА (СТЮАРТ) 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
15 способів вкрасти в супермаркеті 
ФСТЭК, ФСБ, МЧС, МВД, Классификация сфер ответственности в рамках защиты объектов информации. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
дії.   билеты   собственником   інвентаризац   злодіїв.   возмещен   пожарно   варта   увольнения   Типи   право   спостереження   ОБОРУДОВАНИЯ   Практическая   спостереженн?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа в громадських місцях
Паніка ( несвідомий страх) — це психологічний стан, викликаний загрозливим впливом зовнішніх умов і виражений в почутті гострого страху, що охоплює людину або велику кількість людей, нестримно й неконтрольовано прагнучих уникнути небезпечної ситуації.   
   ПОЖЕЖА В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ
   
   Паніка ( несвідомий страх) — це психологічний стан, викликаний загрозливим впливом зовнішніх умов і виражений в почутті гострого страху, що охоплює людину або велику кількість людей, нестримно й неконтрольовано прагнучих уникнути небезпечної ситуації.
   
   Паніка може виникнути навіть тоді, коли відсутня реальна погроза, а люди однаково піддаються масовому психозу. При цьому в багатьох притупляється свідомість, губиться здатність правильно сприймати й оцінювати обстановку. Панічні реакції в дітей, підлітків, жінок і людей похилого віку проявляються у вигляді сильної розслабленості, млявості, загальної загальмованості аж до крайнього ступеня — повної нерухомості, коли людина фізично не здатна діяти й виконувати команди. Інші люди, як правило, хаотично рухаються, прагнучи скоріше втекти від реальної або уявної небезпеки.
   
   Паніка страшна тим, що люди, прагнучи скоріше покинути небезпечну зону, накопичуються у виходів і закупорюють їх. Багато з людей, що біжать, у принципі здатні до об'єктивної оцінки ситуації й розумним діям, однак, випробовуючи несвідомий страх і заражаючи їм інших, вони самі перешкоджають власній евакуації.
   
   От чому важливо в цій ситуації, щоб найшлася людина, здатна взяти на себе керівництво діями охоплених панікою людей.
   
   ВАШІ ДІЇ
   
   * Входячи в будь-яке громадське місце, постарайтеся запам'ятати свій шлях; звертайте увагу на розташування основних і запасних виходів; не втрачайте орієнтування; тримайте дітей за руку.
   * Почувши галас "Пожежа!', зберігайте спокій і витримку, призивайте до цього людей, що стоять рядом, особливо жінок. Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки ( можливо, хтось цим лементом прагне привернути увагу людей).
   * Стоячи на місці, уважно огляньтеся навколо; побачивши телефон або кнопку пожежної сигналізації, повідомте про пожежу в пожежну охорону (не думайте, що хтось це зробить за вас) і починайте спокійно рухатися до найближчого виходу. Якщо є можливість упоратися з вогнем, негайно сповістіть про цей навколишних; згасіть пожежу, залучаючи на допомогу людей, що перебувають рядом, використовуючи підручні й спеціальні засоби.
   * При заповненні приміщення димом або відсутності освітлення постарайтеся йти до виходу, тримаючись за стіни, поручні й т.п.; дихайте через носову хустку або рукав одягу; ведіть дітей поперед себе, тримаючи їх за плечі.
   * У будь-якій обстановці зберігайте витримку й холоднокровність, своєю поведінкою заспокоюючи навколишніх, і не давайте розростатися паніці. Прийміть на себе керівництво з порятунку людей! Рухаючись у юрбі, пропускайте вперед дітей, жінок і старих, спільно стримуйте збожеволілих людей. Допоможіть тим, хто скований страхом і не може рухатися; для приведення в почуття дайте їм ляпас, розмовляйте спокійно й виразно, підтримуйте їх під руки.
   * Виявившись у тисняві, зігніть руки в ліктях і пригорніть їх до боків, стисши кулаки; захищайте боки від здавлювання. Нахиліть корпус назад, уперши ноги попереду, і спробуйте стримувати напір спиною, звільнивши простір спереду й повільно рухаючись у міру можливості. Допомагайте підніматися збитим з ніг людям. Якщо вас збили з ніг, постарайтеся встати на коліно й, опираючись о підлогу руками, іншою ногою різко відштовхніться, ривком випрямте тіло. Заслоняйте дітей спиною або посадіть їх до себе на плечі.
   * Якщо ви перебуваєте в багатоповерховому будинку, не намагайтеся скористатися ліфтами, спускайтеся по сходах; не піддавайтеся бажанню вистрибнути у вікно з великої висоти. При неможливості вийти назовні відступіть в незайняті вогнем приміщення й там чекайте допомоги пожежних.
   * Вибравшись із будинку, надайте допомогу потерпілим через паніку, перенесіть їх на свіже повітря, розстебніть одяг і викличте "Швидку допомогу".
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 12609 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорті
ПОЖЕЖА В ПОТЯЗІ
   ПОЖЕЖА НА ТЕПЛОХОДІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5111 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях
ПОЖЕЖА В ГАРАЖІ
   ПОЖЕЖА НА ДАЧІ АБО САДОВІЙ ДІЛЯНЦІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4343 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа
Ситуація: ПОЖЕЖА НА КУХНІ
   Cитуация: ЗАГОРІВСЯ ТЕЛЕВІЗОР

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5749 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Захисти себе від пожежі
Про те, що існує можливість виникнення пожежі, знають усі, але чи навряд рядовий громадянин повністю уявляє собі, наскільки він насправді погано захищений від цієї цілком реальної небезпеки. Уявіть собі, що на сходовому майданчику вночі виникла пожежа.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4651 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Пожежа, як запобігти і як поводитися у випадку загоряння
Пожежа - це надзвичайно небезпечна ситуація, що несе великий матеріальний збиток. Пожежа може привести до жертв. Тому набагато ефективніше передбачити й виконати певні профілактичні заходи

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:10297 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2011