ПОЖЕЖА В ГАРАЖІ ПОЖЕЖА НА ДАЧІ АБО САДОВІЙ ДІЛЯНЦІ
Необережний обіг з відкритим вогнем; недбале паління в гаражі; розведення поблизу його багаття для спалювання сміття; неправильне зберігання пально-мастильних матеріалів, дрантя й т.п.; несправність електроустаткування автомобіля або електричної мережі гаража; порушення правил проведення електрогазосварних робіт; влучення води або палива на електропроводку, що приводить до короткого замикання при прогріві двигуна; навмисний підпал. ВАШІ ДІЇ * Негайно повідомте в пожежну охорону й покличте на допомогу сусідів і перехожих. Постарайтеся разом з ними викотити автомобіль із гаража вручну, тому що двигун може не завестися й ви піддасте себе небезпеки задихнутися від диму. Перевірте, чи не залишилися в гаражі люди, допоможіть їм вибратися звідти. * Не дайте вогню поширитися на інші гаражі, дібратися до каністр із пальним або до газових балонів — можливий вибух. Використовуйте для гасіння вогнегасники із сусідніх гаражів, пісок, сніг, воду, підручні засоби. Якщо є потерпілі, надайте їм першу допомогу, викличте "Швидку" і міліцію. * Якщо ваш гараж застрахований, візьміть у пожежних висновок про причини пожежі для наступного оформлення відшкодування заподіяного збитку.
Розведення багаття поблизу дачних будівель; засмітчення території будматеріалами й горючими речовинами; недбале зберігання легкозаймистих і горючих рідин; заправлення примусів і гасниць бензином; застосування відкритого вогню для висвітлення (свічі, факели); ігри з вогнем залишених без догляду дітей; паління в нетверезому стані; користування саморобними електромережами й електронагрівальними приладами, що приводить до короткого замикання й загоряння ізоляції проводів; порушення правил розпалення печей (застосування для розпалу печей бензину, солярки й інших горючих рідин або топка з відкритими дверцятами); зберігання на горищах біля димоходів легкозаймистих предметів і побутових газових балонів; використання як димоходи керамічних, азбестових і металевих труб; встановлення на них саморобних парасоль і рефлекторів; сушіння на печах або біля них дров і одягу; несправність газового устаткування; відсутність громовідводу; навмисний підпал для приховання крадіжки, через заздрість, з помсти. ВАШІ ДІЇ * Негайно сповістіть мешканців прилеглих будинків криками й ударами в рейку, дзвін. Повідомте про пожежу по телефону або через посильного в найближчу пожежну частину й добровільну пожежну дружину. * Перевірте, є чи в будинку люди, рятуйте їх з вогню. Будьте обережні — можуть вибухнути балони з газом або завалитися перекриття! При порятунку людей обв'яжіться мотузкою ( для страховки зовні й орієнтування в димі), закрийте рот і ніс мокрою носовою хусткою або тканиною й дихайте через неї, озбройтеся ломом і сокиркою для злому дверей. * Використовуйте для гасіння пожежі вогнегасники, цебра з водою, пісок, сніг. Для попередження поширення вогню на інші будівлі охолоджуйте їх водою; баграми або ломами руйнуйте стіни, розтаскуйте палаючі колоди й дошки. Попросіть сусідів, не зайнятих гасінням, спостерігати за сусідніми будинками (можливо влучення на дахи іскор, головешок і шматків розпечених покрівельних матеріалів); відвести подалі дітей. * Якщо пожежа захопила вас у будинку, і немає можливості вийти, постарайтеся спуститися в підвал або льох, щільно закрийте двері й обкладіть щілини одягом для запобігання проникнення диму (льох охоронить вас від вогню й падаючих конструкцій). Після гасіння пожежі приверніть увагу пожежних стукотом або криком. * До прибуття пожежних повідомте їм про можливе знаходження людей у палаючому будинку; про наявність і місцезнаходження газових балонів, горючих рідин, пожежних водойм, гідрантів і т.п. При виявленні потерпілих винесіть їх на свіже повітря й надайте першу допомогу; викличте лікаря.
Для того щоб відбулося загоряння потрібна наявність трьох умов: 1. Горюче середовище (усе що горить) 2. Джерело запалювання (відкритий вогонь, іскра, хімічні реакції з виділенням великої кількості тепла й т.п.) 3. Окиснювач (наявність у повітрі кисню.
При виникненні пожежі дуже важливо реагувати правильно й адекватно. Це дозволить запобігти негативним наслідкам загоряння й максимально оперативно погасити пожежу. Крім того існують певні дії які робити не можна, адже вони приводять до жалюгідних результатів.