укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Інструкції
Будівництво та протипожежна безпека
Поведінка при пожежі
Системи протипожежної безпеки
Системи безпеки
Промислове шпигунство. Джерела конфіденційної інформації. 
Компоненти біометричних систем. Розпізнавання голосу 
Экзаменационные билеты для проверки знаний по вопросам общего курса охраны труда должностных лиц и специалистов ООО «Бабл-гумс» 
Должностная инструкция директора (генерального директора, управляющего) предприятия  
Договор на охрану складских помещений 
Найбільш серйозні ергономічні помилки в проектуванні центрів керування системами відеоспостереження 
Сучасні сейфи 
Перевірка кандидата. 
Безпека в магазині 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
агрес°?   видах   банк   работниками   Временный   самооборона   охорони.   Баранова   Відеоспостережен?   порох   автомоб°?   охраны   конфіденційної   программа   спостереженн?  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Поведінка при пожежі
Доступно про пожежну безпеку в побуті: фізика й хімія пожежі
Для того щоб відбулося загоряння потрібна наявність трьох умов:
   1. Горюче середовище (усе що горить)
   2. Джерело запалювання (відкритий вогонь, іскра, хімічні реакції з виділенням великої кількості тепла й т.п.)
   3. Окиснювач (наявність у повітрі кисню.


Забравши хоч одну умову загоряння не буде. Наприклад при наявності горючого середовища й джерела запалювання але не маючи окиснювача буде відбуватися тління або що найчастіше загоряння не відбудеться.
    Для того щоб відбулася пожежа потрібно наявність чотирьох умов:
   1. Горюче середовище (усе що горить)
   2. Джерело запалювання (відкритий вогонь, іскра, хімічні реакції з виділенням великої кількості тепла й т.п.)
   3. Окиснювач (наявність у повітрі кисню.
   4. Шляхи поширення пожежі (горючі речовини по яких вогонь може поширюватися на далекі відстані)
   
    Якщо ми заберемо шляхи поширення пожежі відбудеться контрольоване горіння. Що ми можемо побачити на прикладі грубки або каміна.
    Сутність горіння полягає в нагріванні джерелом запалювання горючого матеріалу до початку його теплового розкладання. Коли горючий матеріал розкладає, він виділяє пари вуглецю й водню, які, з'єднуючись із киснем повітря в реакції горіння, утворюють двоокис вуглецю, воду й виділяють багато тепла. Крім того, на пожежі утворюється окис вуглецю, як продукт неповного згоряння вуглецю (основна отруйна речовина, яку називають угарним газом) і сажа, тобто незгорілий вуглець, який чорною масою осідає на стінах, меблях і іншому домашньому начинню.
    Час від початку запалювання горючого матеріалу до його запалення називається часом запалення. Час запалення залежить від багатьох факторів: потужності джерела запалювання (полум'я сірника, сигарети або газового пальника), часу існування джерела запалювання (сірник згоряє за 20 с), товщини шару, що прогрівається, складу матеріалу (природний, синтетичний) і ін. У загальному випадку можна сказати, що час запалення може коливатися від декількох тижнів і місяців (що характерно для процесів самозаймання), до однієї миті. З моменту запалення горючої речовини починається пожежа.
    Перші 10 хвилин (це середній час) вогонь поширюється лінійно уздовж горючого матеріалу. У цей час дим заповнює приміщення, полум'я майже не видне; температура усередині приміщення зростає до 250-300°С, тобто до температури запалення більшості матеріалів. Після цього пожежа переходить у фазу об'ємного розвитку. Ця фаза характеризується миттєвим поширенням полум'я по всьому приміщенню й у різних його напрямках залежно від горючого завантаження приміщення.
    Ще через 10 хвилин настає руйнування скла й збільшується приплив свіжого повітря, що різко збільшує розвиток пожежі, яка переходить у наступну фазу: температура усередині приміщення підвищується до 900°С, максимальна швидкість вигоряння триває протягом 10 хвилин.
    На 20-25 хвилині від початку пожежі відбувається її стабілізація й триває 20-30 хвилин. Після чого пожежа іде на спад, якщо немає поширення в інші приміщення.
    Із цих умов розвитку пожежі даються наступні рекомендації:
    Перша: дуже важливо при перших ознаках пожежі (запах диму, відблиски полум'я й т.п.) зателефонувати 101 у пожежну охорону й повідомити про пожежу.
    Пожежні частини дислокуються на території району таким чином, щоб у перші 10 хвилин можна було прибути по виклику в саму далеку його точку, тобто прибути на пожежу в початковий етап його розвитку й з меншими витратами й збитком ліквідувати пожежу. Але в сучасних умовах особливо у великих містах пожежні варти прибувають часто через 15-20 хвилин. Це відбувається через пробки на дорогах і культуру водіїв, які не звільняють дорогу спецтранспорту.
    Друга: ідучи із приміщення, рекомендується закрити всі вікна й двері, щоб максимально запобігти вступу свіжого повітря в приміщення. Відсутність кисню повітря в приміщенні в достатній для пожежі кількості приводить до самозагасання вогню.
    Третя: щоб у вашу квартиру не поширився вогонь із нижчіх або сусідніх поверхів, також необхідно закрити всі вікна й дверей балконів (особливо, якщо ви йдете із квартири надовго).
    Четверта: при пожежі необхідно швидко вийти на вулицю або в безпечне місце, тому що швидкість поширення диму дуже висока (20 м/хв) і навіть при незначних загоряннях задимлення шляхів евакуації відбувається в лічені хвилини. Крім того, висока температура на сходовій клітці також перешкоджає виходу людей. Натурні випробування показують, що час задимлення верхніх поверхів будинків становить 2-3 хвилини, а температура в обсязі сходової клітки протягом 5 хвилин може досягти 200°С (небезпечною для людини є температура 60°С).
    Що можна порекомендувати в такій ситуації: - головне не піддаватися паніці й правильно оцінити ситуацію;
   - спробувати визначити, де відбулася пожежа якщо у вище лежачих поверхах, то вийти на вулицю по сходовій клітці закривши у своїй квартирі всі вікна й двері. Якщо на сходовій клітці висока температура й щільне задимлення опуститися рачки (унизу температури й диму менше) і візуально визначити чи зможете ви евакуюватися в даних умовах чи ні.
    При цьому органи подиху спробуйте захистити мокрою ганчіркою, через яку треба робити подих;
   - якщо пожежа відбувається на нижче лежачих поверхах то все залежить у якій стадії вона перебуває й чи виходить відкрите полум'я на сходову клітку. Так що тут два шляхи або евакуюватися по сходовій клітці (див. вище) або відсидітися в себе або в сусідів. При цьому треба враховувати, що якщо пожежа розвивається під вашою квартирою, те треба йти до сусідів попередньо закривши всі вікна й дверей.
    П'ята: У випадку, коли шляхи евакуації відрізані димом і вогнем, необхідно почати всі можливі заходи, щоб про вас знали. Із цією метою необхідно вийти на балкон або відкрити вікно й голосом волати про допомогу. Пожежні в першу чергу після прибуття на пожежу виявляють відрізаних вогнем і димом людей і направляють усі сили й засоби на їх рятування.
    Основною отруйною речовиною на пожежі є окис вуглецю (угарний газ). Його отруйна дія заснована на взаємодії з гемоглобіном крові людини. Реакція взаємодії відбувається в 100 раз швидше, чим з киснем. Навіть незначна кількість угарного газу прореагує із кров'ю швидше, чим кисень повітря. При цьому утворюється карбоксігемоглобін - речовина, не здатна тривалий час переносити кисень. Наступає кисневе голодування організму людини, яке приводить до втрати свідомості летальному результату. Необхідно відзначити, що ця особливість людського організму не залежить від нашого з вами бажання дихати або не дихати повітрям, що містить угарний газ. Дані процеси відбуваються всупереч нашому бажанню й наших можливостей. Урятуватися від угарного газу неможливо ніякими засобами захисту органів подиху, крім повністю ізольованих і автономних протигазів, які використовуються на озброєнні пожежної охорони.
    Угарний газ без кольору й запаху, переноситься на значні відстані й здатний накопичуватися в непровітрюваних місцях. Тому навіть багаття, які часто можна бачити на території житлових будинків, не так вуж невинні, як здається, внаслідок того ж виділення угарного газу й замету його повітряними потоками до нас у квартири. Головний біль – це ознаки його присутності в крові людини.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 5310 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на вулиці, у гаражі, на дачі
ПОЖЕЖА В СУСІДНЬОМУ БУДИНКУ
   ПОЖЕЖА У ДВОРІ
   ДІТИ ПАЛЯТЬ БАГАТТЯ НА БУДМАЙДАНЧИКЕ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5844 | 29/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на транспорті
ПОЖЕЖА В ПОТЯЗІ
   ПОЖЕЖА НА ТЕПЛОХОДІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5366 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Пожежа, як запобігти і як поводитися у випадку загоряння
Пожежа - це надзвичайно небезпечна ситуація, що несе великий матеріальний збиток. Пожежа може привести до жертв. Тому набагато ефективніше передбачити й виконати певні профілактичні заходи

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:10771 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа
Ситуація: ПОЖЕЖА У КВАРТИРІ

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5022 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа
Ситуація: ПОЖЕЖА НА КУХНІ
   Cитуация: ЗАГОРІВСЯ ТЕЛЕВІЗОР

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:6168 | 28/05/2011 Пожежна безпека - Поведінка при пожежі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020