укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Поводження зі зброєю 
ПРИКАЗ О создании комиссии по расследованию несчастного случая непроизводственного характера 
Положение о службе охраны труда. 
КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, часть 1 
Шумоміри DELTA OHM 
Конспект лекций по программе пожарно - технического минимума (часть 2) 
Запобігання крадіжок на складі. Загальні питання. 
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР 
Правила того, як узимку не розбитися на машині 
Крадіжки в магазинах на кассі 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
Т.М.,   0.00-4.36-05   Вступ   дії.   автомоб   СРЕДСТВА   відеосисте   безпеки   Черкасов   информации   агресі   МЕТОДЫ   самооборон   особистості   Организация  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Обережно рейдери. Захист від захоплення підприємств
Сучасні пірати захоплюють чужу нерухомість без огляду на закон. Їх називають рейдерами, і вони стали важливою частиною сучасності. Рейдери роблять гроші на захопленні чужої власності. Вони приходять раптово, залишаючи за собою зруйновані підприємства, розорений бізнес і величезні збитки.   Значення слова "рейдерство" в економіці трактується, як законне захоплення підприємства шляхом скупівлі його акцій. Корпоративні захоплення, інакше кажучи професійне рейдерство стали частиною економічного життя України . Рейдерство - не наш винахід . Вважається що засновником корпоративного шантажу був американець Кеннет Дарт. Він перший розробив схему законного захоплення підприємства й успішно застосував її на практиці. З початку 90-х років рейдери з'явилися й у нашій країні, щоправда, професійних "загарбників", як затверджують аналітики, одиниці . Однак "працюють" вони всюди.
   
   Апетитам рейдерів можна тільки позаздрити. Більшість вважає, що рейдерам цікаві тільки великі підприємства, фірми, що стабільно працюють. Це не так . Насправді рейдерів цікавить у буквальному значенні все - аж до торгівельних кіосків і ларьків . "Загарбникам" рідко потрібно юридична особа як така, якщо мова йде не про захоплення як про спосіб рятування від конкурента . Головне для рейдерів - заволодіти активами підприємства: ім'я, нерухоме майно, устаткування, запатентовані технології - от далеко не весь перелік інтересів рейдерів.
   
   Чорні рейдери оперують фальшивими печатками й підписами, організовують " маскі-шоу", після яких на підприємствах пропадає вся статутна документація, підкуповують суди й прокуратура.
   Рейдери приступають до захоплення підприємства тільки після проведення розвідки. При цьому вивчається стан справ на підприємстві, визначаються слабкі місця в статутних і установчих документах, по яким можна вдарити в першу чергу.
   
   У хід при захопленні підприємства йде все - від підробки печаток і штампів, документів і до підписів акціонерів, що веде, як наслідок, до перехоплення керування, створення паралельних органів керування підприємством і неправомірні маніпуляції з реєстром акціонерів.
   
   Законодавство вважає дані реєстрів акціонерів закритою інформацією, розкривати яку емітент зобов'язаний лише в строго певних випадках і в обмеженому обсязі. А, наприклад, адреси й паспортні дані акціонерів розкриватися не повинні взагалі. Така закритість виправдана тим, що всі акції, наприклад в Росії, існують не в паперовому вигляді, а у вигляді записів на рахунках у реєстрі. Володіючи ж персональними даними акціонера, можна списати його акції по підробленому дорученню, що досить поширене в російській "підприємницькій практиці", вказує "Комерсант". Постраждати від таких дій може не тільки акціонер, але й емітент, який повинен буде відшкодувати своєму співвласникові збиток.
   
   Інформаційна безпека в стратегії захисту
    Усім відомо, що першим етапом підготовки до захоплення є збір інформації про підприємство-мішень, тому варто приділити увагу ефективній інформаційній безпеці, як зовнішній, так і усередині самого підприємства. Як говориться, порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих, і від того, наскільки серйозно ви підійдете до цього питання, залежить майбутнє вашого підприємства.
   
   Зовнішня інформаційна безпека
    Інформація про підприємство може бути отримана із зовнішніх джерел.
   Рейдер одержує інформацію про підприємство різними способами, у тому числі з різних органів влади: з Арбітражного суду, правоохоронних органів. Рейдер може ініціювати будь-яку перевірку, і з її допомогою одержати необхідні йому документи й інформацію. Тому якщо до вас зачастили різні органі, що перевіряють, – будьте на чеку. Можливо, їх руками діє рейдер, тому рекомендується перевіряти й повноваження, тих хто перевіряє й підстави для витребування різних документів. Тут не потрібно соромитися того, що слідчий або співробітник податкової "може на вас образитися"; важливо, щоб він не перевищив свої повноваження й діяв строго в рамках закону. А якщо ви грамотно вкажете йому, що він не має повноважень зажадати від вас певних документів або інформації, це тільки піде на користь і йому й вам, і від вас більше не стануть вимагати нічого зайвого.
   Рейдер має доступ до різних баз даних, таким як НДФЛ (де відбивається інформація про прибутки працівників підприємства й розмір дивідендів (якщо вони взагалі виплачуються), база реєстраційної служби (де є повна інформація про кількість нерухомого майна підприємства), телефонні бази по фізичних особах і іншим базам, де багато іншої корисної інформації.
   
   Внутрішня інформаційна безпека
   Головне, на що повинні звернути увагу керівники підприємств – це внутрішня інформаційна безпека.
   
   Одним зі способів її забезпечити є введення режиму контролю над інформацією й документообігом на підприємстві. Для початку рекомендується прийняти Положення " Про комерційну таємницю", де передбачена інформація, що не підлягає розголошенню, і штрафні санкції за порушення умов даного Положення. Крім того, з кожним співробітником особисто повинні бути укладені відповідні Угоди про конфіденційність, де прописане що:
   працівник не має право виносити за територію підприємства документи, у тому числі Статут, установчий договір, бухгалтерські документи, реєстр акціонерів або інші документи, що містять відомості про підприємство, його акціонерів або працівників;
   працівник не має право ні особисто, ні по телефону обговорювати питання прямо або побічно дотичні роботи підприємства, його структури, порядку керування, персональних даних членів трудового колективу.
   
   Слід мати на увазі, що рейдери "під легендою" проведення перевірки даних "Пенсійним фондом" або іншим органом, можуть наводити довідки про діяльність підприємства, порядок виплати й розмірі дивідендів. Ясно, що при телефонній розмові ви не можете знати напевно, з ким ви розмовляєте. Тому будь-які телефонні розмови із представниками нібито державних або правоохоронних органів слід припиняти, тому що ви можете стати зручним інформатором для рейдера. Якщо вам представляються співробітником якого небудь органа, поцікавтеся прізвищем і іменем по батькові мовця й передзвоните, щоб уточнити – чи є такий співробітник у даному органі. І навіть цього буде недостатньо, тому що не можна бути впевненим, що саме він з вами розмовляє. Пам'ятайте, що державні й правоохоронні органі, якщо в них є необхідність одержати від вас пояснення, роблять письмовий запит. Тому, поки ви не переконаєтеся, що це дійсно та людина, якою вона представляється (а зробити це можна тільки при особистій зустрічі) – у жодному разі не можна давати ніяких пояснень і взагалі розмовляти з невідомими людьми. Це добре повинен розуміти кожний працівник підприємства, а особливо особи, що володіють у силу своєї посади великим обсягом найважливішої для рейдера інформації.
   
    По-друге, необхідно встановити обмеження в обігу документів усередині підприємства. Часто у звичайному режимі роботи "широке ходіння" по підприємству мають і Статут, і печатка, а найчастіше й аркуші з підписом директора або факсиміле. Така ситуація породжує можливість появи документів, які надалі дуже складно буде заперечити в суді ( тому що й підпис і печатка на них справжні), але які по суті своєї незаконні, тому що з'явилися в результату чиєїсь "заповзятливості" і є підробленими.
   
   У практиці зустрічаються випадки, коли топ-менеджмент підприємства добровільно за винагороду або з бажання насолити директорові (мотив може бути різний) надають усю наявну інформацію рейдеру: склад акціонерів, зміст установчих документів, баланс суспільства й інші документи й інформацію, необхідну рейдеру для підготовки нападу
   
    Крім того, рекомендується провести ще додаткові превентивні заходи:
   
   Встановити контроль над вхідною кореспонденцією
   У суспільстві повинен вестися журнал усієї вхідної й вихідної кореспонденції, а також залишати їх копії. У будь-якого кур'єра, який приніс в організацію який-небудь документ, по можливості, необхідно: зажадати доручення на доставлення документів на підприємство й вилучити його, переписати його паспортні дані (зробити копію), підписати один екземпляр акту приймання-передачі документів, який повинен залишитися в підприємства. По можливості нікому не давати ніяких розписок в одержанні документів і не ставити штампів канцелярії.
   
   Потрібно також повідомити пошту про те, що від імені підприємства одержувати кореспонденцію вповноважені лише певні особи. Організуйте регулярне одержання пошти із усіх можливих адрес (юридичного, фактичного, філій і т.п.). При одержанні коштовних листів з описом вкладення обов'язково звіряйте дані. У випадку розбіжності – складайте із працівником пошти акт розкриття. При одержанні рекомендованих листів перед розкриттям перевіряти їх на просвіт.
   
   При відправленні листа, напрямок якого передбачається в майбутньому доводити в суді, слід відправляти його коштовним листом з описом вкладення. В описі докладно (бажане дослівно) указувати текст листа. Усі ці дії може організувати саме підприємство без залучення яких-небудь додаткових ресурсів. Інші заходи, як правило, вимагають для їхньої реалізації наявність професійних знань.
   
   Введення обліку видаваних доручень. Будь-яке доручення від імені фірми або акціонерів повинно видаватися з мінімально можливими повноваженнями, на мінімально можливий строк, без права передоручення. Ксерокопія доручення повинна залишатися на фірмі. Необхідно вести журнал обліку доручень, по якому можна було б простежити:
   Кому, хто й коли видавав доручення;
   Термін дії;
   Повноваження;
   Із правом передоручення або без;
   Відкликана чи ні.
   Крім того, у першу чергу необхідно визначити місце зберігання оригіналів печатки й установчих документів, а якщо підприємство самостійне веде свій реєстр, то це стосується й реєстру.
   
   Вважається небезпечним зберігати установчі документи в офісі компанії або на підприємстві. При здійсненні силового входу на підприємство рейдери, насамперед, будуть шукати саме їх.
   
    Необхідно вивести з підприємства в безпечне місце наступні документи:
   оригінали установчих і реєстраційних документів;
   усі оригінали й, по можливості, копії всіх правовстановлюючих документів на активи, що належать товариству;
   усі оригінали й, по можливості, копії всіх правовстановлюючих документів про придбання акціонерами їх пакетів акцій;
   оригінали ліцензій, дозволів і інших подібних документів;
   документи по найбільш значимих для суспільства угодах;
   документи БТІ;
   договори оренди;
   інші документи, що мають серйозне значення для товариства, а також здатні стати основою для залучення менеджменту й акціонерів до відповідальності.
    Оригінали перерахованих вище документів необхідно вивести туди, куди утруднений доступ третім особам. У жодному разі не можна зберігати документи вдома, на дачі або в гаражі (найбільше часто використовувані місця для зберігання). Підходящий варіант – банківський сейф. Це місце повинне зберігатися в таємниці від максимально можливої кількості осіб. Однак правом доступу повинен мати один з найближчих родичів. Цей захід необхідний у випадку тимчасового усунення власника (викрадення або утримання під вартою).
   
   Захист печатки
    Основна печатка підприємства повинна бути максимально захищена від підробки. Внесення контрольних міток, спеціальних шрифтів, растрових сіток, елементів видимих тільки в ультрафіолетовому світлі й інші сучасні методи дозволять вам максимально утруднити підробку печатки підприємства.
   
   Доступ до печатки повинен бути строго обмежений. Необхідно виготовити окрему печатку для рахунок-фактур і накладних (із вказівкою "Печатка для накладних").
   
   Крім того, не рекомендується ніколи ні за яких умов не підписувати чисті аркуші. У випадку судового розгляду експертиза в 100-% випадку підтверджує підробку підпису. Однак відомі випадки, коли підпис на документах, які використовували рейдери у своїх цілях, визнавався справжнім. Після цього, як правило, потерпілий згадує, що у свій час ставив свій підпис на чистих аркушах.
   
   Причини поглинань і корпоративних захватів різноманітні, тому рейдер, здійснюючи напад на підприємство, діє одночасно по всіх можливих напрямках, використовує всі "болючі крапки" компанії. Захист від поглинання повинен будуватися на принципах дотримання інформаційної безпеки. Слід створювати додаткові рубежі оборони.
   
    Якщо всі "болючі крапки" підприємства добре захищені, його практично неможливо захопити. Створення системи превентивного захисту (що включає економічний, правовий, організаційний захист) дозволяє максимально знизити ризики нападу з боку рейдерів або конкурентів.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 6489 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Утечки личных данных как проблема информационной безопасности.
В начале 2009 года в Петербурге произошло несколько взаимосвязанных преступлений.
   Злоумышленники, называясь академиками и даже врачами, звонили пенсионерам и предлагали им чудодейственные лекарства, которые им помогут излечиться от различных болезней, которыми они действительно болели.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4485 | 11/02/2012 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності. Внутрішні погрози.
Сутність заходів щодо забезпечення економічної безпеки полягає в діяльності, спрямованої на захист ділових відносин і розвиток економічного потенціалу господарюючого суб'єкта, виявлення, запобігання й ліквідація різних небезпек і погроз.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4771 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Безпека для малого бізнесу
Під час кризи зросте рівень злочинності, від якого більшою мірою постраждає малий бізнес. Власникам малих підприємстві економічно сутужніше організувати систему безпеки. Посадити одного охоронця на складі, другого в офісі або торговельному залі, а значить збільшити накладні витрати. На багато простіше й ефективніше встановити відеоспостереження і попередити про відповідальність ваших співробітників.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5125 | 31/05/2011 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності. Зовнішні погрози.
У компанії крім внутрішніх погроз, так само існують і зовнішні, такі як:
   Криміналізація суспільства й економіки:
   - повернення економіки в тінь (поява т.зв. « фірм-ям», незаконних валютних ринків і ін.);

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4585 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Хімічні пастки - як засіб боротьби із дрібними розкраданнями
Проблема дрібних розкрадань існує з незапам'ятних часів і, напевно, буде існувати досить довго, оскільки принцип "чуже завжди краще" у більшому або меншому ступені властивий кожній людині. А, враховуючи сучасну поляризацію суспільства, коли добробут одних набагато вище, чим в інших, значно збільшилися прояви клептоманії.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8814 | 21/06/2011 Безпека та персонал - Крадіжки на виробництві та в офісі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020