укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Типовий варіант безпеки супермаркетів 
Комбінація різних методів біометричної ідентифікації 
Инструкция по охране труда при проведении огневых работ 
ДОГОВОР ПОДРЯДА, установка видеонаблюдения 
КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ И СРЕДСТВА ИНФОРМАЦИОННОЙ БЕЗОПАСНОСТИ, часть 1 
СКУД із чого почати? 
Відеоспостереження: типові рішення 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа в громадських місцях 
Як поводитися в екстремальних ситуаціях - пожежа на вулиці, у гаражі, на дачі 
Безпека сплаву на байдарці 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
автомобі   ЭЛЕКТРОСТАНЦИЙ   камери   защищенность   каналах   нформационная   технического   ПАСПОРТИ   схован?   -0034   использование   контроль   А.Ю.,   конфиденциальной   нева  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Шахрайство та крадіжки
Шахрайство в бізнесі, частина 1
Використовуючи неуцтво людей, шахрай уводить їх в оману щодо можливих вигід від участі в пропонованих шахраєм операціях (наприклад, надзвичайно привабливі відсотки на внески. Перспективи зміни особистого положення або можливостей організації, зручності від використання технічних або технологічних новинок, чудодійні ліки і т.д., і т.п.).   Якщо грабіж — це відкритий силовий перерозподіл майна або прав на нього, якщо злодійство — це таємна зміна власника матеріальних коштів, якщо шантаж — це передача власності або прав на неї під страхом компрометації об'єкта злочину, якщо рекет — це вилучення частини прибутки організації під погрозою застосування насильства, якщо хабарництво — це використання службового становища працівниками державних служб для одержання «винагороди», то шахрайство — це злочин, у результаті якого його жертва добровільно передає частину своїх матеріальних коштів у якій-небудь формі шахраєві. Основою такої «чудності» є обман однією особою (або групою осіб) іншої особи (або групи осіб, або організації) і неуцтво жертви шахрайства по предмету угоди.
   
   Використовуючи неуцтво людей, шахрай уводить їх в оману щодо можливих вигід від участі в пропонованих шахраєм операціях (наприклад, надзвичайно привабливі відсотки на внески. Перспективи зміни особистого положення або можливостей організації, зручності від використання технічних або технологічних новинок, чудодійні ліки і т.д., і т.п.).
   
   Розкриття шахрайського задуму ускладнюється тим, що за своєю формою більша частина шахрайських операцій у вихідному пункті (коли щось привабливе й бажане пропонується) і нерідко по їхньому завершенню (коли жертви залишаються «покараними») практично нічим не відрізняються від звичайних нормальних ділових угод. До того ж суб'єкт шахрайської операції в багатьох випадках виявляється для потенційних жертв шахрайства більш кращим в особистому відношенні (його ввічливість, готовність іти назустріч побажанням, його зовнішність, поведінка...). На вищому рівні шахрайської майстерності операції ведуть люди з іміджем, що настільки відрізняються від іміджу багатьох бізнесменів і державних службовців, що перевага у виборі, з ким мати справу, вирішується людьми на користь ділових контрактів із шахраями.
   
   Структура шахрайської операції. Структур шахрайських операцій надзвичайно багато. І це пов'язане з різноманітністю людської діяльності. Немає, мабуть, сфери, у якій би не представили себе «білі комірці» злочинного світу. Але всюди в цих різних сферах є обов'язкові (повторювані) компоненти організації шахрайських операцій. Це:
   задум;
   пошук об'єкта;
   його залучення в «справу»;
   стимуляція до добровільних вкладень;
   відхід шахраїв від відповідальності або організація прикриття.
   
   Для прикладу покажемо в скороченій формі «алгоритм» шахрайської операції в сфері інвестування.
   
   Трохи спрощуючи, структуру шахрайської операції тут можна звести до наступних «кроків»:
   Задум. Визначення області діяльності майбутніх жертв, способів «роботи» з ними, визначення коштів відхіду від відповідальності.
   Пошук «клієнта», тобто людини, чиї можливості (доходи) і особистісні якості (довірливість насамперед) дозволяють сподіватися на успіх задуму.
   Дослідження клієнта на предмет виявлення особистісних слабкостей, на які слід опиратися в його «обробці».
   Організація «випадкового» контакту із клієнтом, результатом якого повинна стати ненав'язлива передача інформації про надзвичайні або просто досить вигідні умови співробітництва із шахрайською фірмою.
   Залучення (ненав'язливе) «клієнтів» в обговорення перспективи співробітництва. Найчастіше здійснюється на «нейтральній» ґрунті ( поза прямим контактом з першою особою у фірмі шахраїв).
   Латентна (схована) атака на клієнта у формі пропозиції про спільну діяльність, звернену відразу до декількох партнерів одночасно, з яких принаймні один — «підсаджена качка», призначення якої додати афері характер вигідної й безпечної угоди.
   У випадку виникнення практичної зацікавленості жертви до співробітництва — заключення юридично грамотного оформленого контракту.
   Створення стимулюючого інформаційного середовища з метою введення клієнта в стан стресу у зв'язку з «об'єктивно» стислими строками реалізації контракту в частині з'єднання капіталу в інтересах майбутніх «досить серйозних» прибутків. Це те, що можна назвати створенням ситуації, у якій у нормальної людини виникає побоювання «не встигнути» і тому втратити вигідні можливості.
   Одержання грошових (або інших матеріальних) коштів. Останнім часом у великих шахраїв, що організують інвестиційні афери, з'явилася тенденція щоб уникнути виникнення підозр і зриву на точці передачі просити клієнта-жертву здійснювати свої вкладення в « спільну справу» винятково по безготівковому розрахункові.
   Організація краху «загального» підприємства й «втрати спільного» капіталу.
   Ідеологічна обробка клієнта-жертви в ключі сюжетів про загальні втрати, через «не залежні від організаторів справи» форс-мажорних обставин. Іноді ця обробка ведеться настільки успішно, що обманутий клієнт на кошти, що залишилися, намагається «разом» з партнером відновити спілку двох організацій заради продовження справи.
   Запуск заздалегідь підготовленого механізму захисту організації від можливої підозри в шахрайстві й залучення до кримінальної відповідальності. У деяких великих шахрайських організацій сукупні видатки на забезпечення безпеки досягають іноді 20 — 30% від виграшу. Тут найрізноманітніші підкупи з метою не допустити до офіційного (а тим більше судового) розгляду питання. Головне — не допустити доказового розголосу фактів шахрайства й «втрати обличчя. За рахунок організації нових афер під іншими вивісками й з іншими клієнтами шахраям нерідко вдається швидко відшкодувати ці видатки й укрупнити свій капітал.
   
   Шахрайський «спектакль». У великомасштабних аферах реалізація «алгоритму» здійснюється у формі спектаклю, нерідко з великою кількістю учасників, які виконують усі кроки «алгоритму», або спільно, або по одинці. Тут і «випадкові» інформатори, що передають відомості про «сумлінність» і «відповідальності» організації шахраїв; тут і організатори друкованих матеріалів про вигоди співробітництва з фірмою шахраїв; тут і прямі «свідки» успіхів усіх тих, хто співробітничав із цією фірмою; тут і ініціатори телеграм і листів ( по типу листів і телеграм, що приходили перед телевізійними сеансами психотерапевтові А. Кашпировському від... А. Кашпировського із приводу успіхів), тут і безпека фірми; тут усе те, що повинне характеризувати, показувати й підтверджувати надійність організації шахраїв і їх особисту порядність і сумлінність.
   
   Суб'єкт і об'єкт шахрайства. Під суб'єктом шахрайства розуміють людину або групу людей, що свідомо здійснюють обман інших людей заради незаконного одержання цінностей об'єкта шахрайства. Останній є страждаючою стороною в підсумку шахрайської дії.
   У нашому трактуванні шахрая ми виходимо з того, що успішним, тобто таким, якого слід побоюватися, може бути така людина, яка наділена певним набором інтелектуально-психологічних і етичних властивостей. У самій загальній формі модель таких властивостей містить 6 елементів:
   Прагнення швидко збагатитися без звичайних трудових зусиль.
   Аттарактивність, як природою дана привабливість, що викликає довіру до даній людині.
   Потужний комбінаторний інтелект, що дозволяє будувати моделі поведінки людей під впливом зовнішніх впливів, прогнозувати їх поведінку й передбачати заходи для підтримки напрямку й характеру їх дій, відповідних до шахрайських задумів.
   Емпатія, як здатність почувати, мислити й прагти так, як почувають, мислять і прагнуть люди, намічувані до ролі жертв шахраїв.
   Високо розвинене почуття переваги, що дозволяє діяти впевнено стосовно людей, які, на думку суб'єкта афери, «безумовно», стоять в інтелектуальному відношенні набагато нижче шахрая й тому дозволяють себе обманювати.
   Установка на таке порушення законів, яке передбачає можливість уникати викриття й покарання.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4948 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Як розпізнати підроблений документ
Сучасний світ наповнений усілякими досягненнями технічного прогресу. Дана обставина істотно полегшило життя різного роду шахраям і авантюристам. «Намалювати» практично будь-який документ зараз не становить особливих проблем для людини знаючої основи роботи із прикладними графічними програмами, а процес виготовлення печатки або штампа не перевищує 15-20 хвилин.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:5238 | 31/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Типи крадіжок на підриємстві та їх причини
В Україні 80% усіх втрат фірми припадає на крадіжки, чинені персоналом і клієнтами. При цьому 97% таких крадіжок залишаються нерозкритими.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5982 | 05/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Шахрайство в бізнесі, частина 2
Об'єктом шахрайства в принципі може виявитися будь-яка людина. Але найбільша ймовірність таким виявитися в того, хто, по-перше, як і шахрай, праг би швидко й без витрат звичайних трудових зусиль збагатитися. У цьому пункті багато жертв за мотивами тотожні самим шахраям.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4574 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Протидія внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням
Перший крок - розробити відповідну корпоративну політику відносно протидії внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням. Мати твердий намір не залишати без серйозних наслідків жоден факт шахрайства або розкрадання. Потенційний шахрай повинен бути впевнений у тому, що неминуче буде покараний і не зможе скористатися плодами «своєї праці».

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4694 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Служба безпеки агентство нерухомості
Ціль роботи Служби безпеки агентства нерухомості, що діє в секторі купівлі-продажу на вторинному ринку, - позбавити персонал фірми від цілого ряду специфічних проблем. СБ не дасть співробітникам втратити свій авторитет у сумнівних угодах і своєю компетентністю постійно підтримує імідж агентства.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4350 | 31/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020