укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Положение о службе охраны труда. 
Активні та пасивні засоби захисту 
Протидія внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням 
Як вижити за кермом? Новітні засоби безпеки 
РЕФЕРАТ на тему «Информационная безопасность и защита информации в сети Интернет» 
Відповіді на питання, що найбільш часто задаються по біометрії 
Охоронне відеоспостереження. Скільки коштує й види охоронного відеоспостереження. 
Безпека на лижних маршрутах 
Сім жестів, які можуть коштувати вам життя 
Перечень вопросов, с которыми необходимо ознакомить работников во время проведения противопожарных инструктажей 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
безопасность   рейдерство   тайна   каких   віру?   Темп   защита   формы   КРИПТОГРАФИЧЕСКИЕ   Промислове   витоку   інформації   Розет   Черкасов   контроль  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Шахрайство та крадіжки
Шахрайство в бізнесі, частина 2
Об'єктом шахрайства в принципі може виявитися будь-яка людина. Але найбільша ймовірність таким виявитися в того, хто, по-перше, як і шахрай, праг би швидко й без витрат звичайних трудових зусиль збагатитися. У цьому пункті багато жертв за мотивами тотожні самим шахраям.


По-друге, найбільш схильна до ролі жертви людина, характерною психічною рисою якої є сугестивність (піддатливість, поступливість...). По-третє, жертви шахрайства – це, як правило, неосвічені люди в тих саме сферах, де діють шахраї. По-четверте, жертва шахрайства — це людина, найвищою мірою наділена потребою жити з вірою в людей, і тому в них часто відсутня необхідна критичність до сумнівних і підозрілих починань і пропозиціій шахраїв. П'яте, об'єктом шахрайства найчастіше буває людина, у якої надзвичайно виражена залежність у прийнятті будь-яких рішень від позицій, думок, точок зору інших людей і зовнішніх обставин.
   
   Ключове питання. Існує в принципі дві області, у яких необхідний захист від шахрайства. Перша — це організації (підприємства, фірми, корпорації, компанії...). Друге — окремі люди. У розвинених країнах в організаціях для запобігання внутрішнього шахрайства ( з боку співробітників) і для попередження шахрайських акцій ділових партнерів застосовуються цілі системи програмування захисту організацій від шахрайства. Найважливішим серед елементів цього програмування є створення фільтра в службах персоналу й така організація роботи, яка робить прозорим будь-які відхилення в роботі від закону.
   
   Успіх особистого захисту людини від зазіхань шахраїв прямо залежить від її психологічних можливостей. Але будь то організація або окрема людина, можливості не стати жертвою шахрайських дій вирішальним чином залежать від здатності працівників розпізнавати шахрайські дії партнерів або товаришів по службі. Без розпізнавання шахрайської акції, що готується, або без розпізнавання осіб, здатних такі акції здійснювати, говорити про захист від шахрайства безглуздо. Це ключове питання попередження шахрайства в організаціях і в особистій діяльності людей. У світі, у тому числі й у Росії, накопичений деякий досвід розпізнавання шахрайства за ознаками діяльності й по суб'єктивних ознаках людей, схильних і здатних організовувати й здійснювати шахрайські операції. У ряді багатьох методів розпізнавання можна вказати на найбільш результативні. Це насамперед прогнозно-діагностична система «Типологія-8», що відображає антропометричні й конституційні ознаки людей, що свідчать про схильність до шахрайства. Це також графометрічна методика «Підпис — Почерк — Особистість (ППО)», що дозволяє поза прямим контактом з людьми по особливостях їх почерків і підписів робити досить вагомі висновки й про можливості (схильності), і про вірогідність реалізації цих можливостей у їх діяльності. Існує можливість використовувати для цілей розпізнавання шахрайських схильностей і здатностей і латентні опитні методи. Поки що вони представлені лише однієї методикою БАРК, що дозволяє в діалоговому режимі з великою вірогідністю виявляти схильності людей — вести бізнес цивілізовано або ж всупереч законам. Межі застосовності цієї методики не дуже великі. Її можна використовувати лише усередині «фільтра» кадрової служби серед інших опитних методик, що не мають відносини до проблеми виявлення шахрайських ознак людей. Особливе місце серед методів розпізнавання займає система «Резонанс», відмінність якої складається в тому, що необхідна інформація про шахрайські можливості виходить за рахунок аналізу вібраційних голосових характеристик людей.
   
   Вирішальні умови. У наш час, коли Україну прямо-таки захльостує хвиля шахрайських злочинів і їх викриттів (правда, чомусь без серйозних судових наслідків для шахраїв), проблема попередження шахрайства може вирішуватися лише при двох умовах.
   
   Перше — організація серйозних (масштабних) наукових досліджень шахрайства і його специфічних проявів.
   
   Основні очікувані практичні результати такого роду досліджень:
   
   Налагодження системи статистичного обліку динаміки шахрайства в економічній сфері.
   Створення моніторингу, користування яким діловими людьми могло б за лічені хвилини дозволити одержувати інформацію про людей у ключі причетності ( по минулому досвіду) до шахрайських афер.
   Розробка методичних керівництв по програмуванню антишахрайської роботи в організаціях ( спочатку хоча б адаптація американського досвіду такого програмування).
   
   Друга умова ставиться до підготовки й перепідготовки кадрів, здатних успішно діяти за правилами ринкової економіки. Більш предметно це відбувається через системи навчання передачі діловим людям методичного інструментарію для захисту підприємництва від втрат, пов'язаних із шахрайством, а також захист чесних бізнесменів від спокус шахрайським шляхом швидко й без особливих зусиль вирішувати свої фінансові проблеми. Зрозуміло, що це може прискорити формування ринкових відносин у нашій країні й додати ринку, що народжується, цивілізовану форму.
   
   Центрами, навколо яких уся ця практична робота могла б бути організована, могли б стати навчальні програми, що вводяться в будь-які навчальні заклади, зайняті підготовкою й перепідготовкою людей до роботи в ринкових умовах. Надання ж « невідкладної допомоги» людям у розпізнаванні шахрайських намірів і дій несумлінних партнерів у справах могли б здійснювати спеціалізовані консультаційні агентства (бюро), що мають у своєму складі працівників, навчених по особливих програмах. Досвід подібного роду є в ряді західних країн. Є він і в нашій країні. Заважає його поширенню наш власний менталітет.
   
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 0 | Перегляди: 4575 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки

Ссылка на статью:


Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Служба безпеки агентство нерухомості
Ціль роботи Служби безпеки агентства нерухомості, що діє в секторі купівлі-продажу на вторинному ринку, - позбавити персонал фірми від цілого ряду специфічних проблем. СБ не дасть співробітникам втратити свій авторитет у сумнівних угодах і своєю компетентністю постійно підтримує імідж агентства.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4350 | 31/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Шахрайство в бізнесі, частина 1
Використовуючи неуцтво людей, шахрай уводить їх в оману щодо можливих вигід від участі в пропонованих шахраєм операціях (наприклад, надзвичайно привабливі відсотки на внески. Перспективи зміни особистого положення або можливостей організації, зручності від використання технічних або технологічних новинок, чудодійні ліки і т.д., і т.п.).

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4948 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Протидія внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням
Перший крок - розробити відповідну корпоративну політику відносно протидії внутрікорпоративному шахрайству й розкраданням. Мати твердий намір не залишати без серйозних наслідків жоден факт шахрайства або розкрадання. Потенційний шахрай повинен бути впевнений у тому, що неминуче буде покараний і не зможе скористатися плодами «своєї праці».

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4694 | 29/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Як розпізнати підроблений документ
Сучасний світ наповнений усілякими досягненнями технічного прогресу. Дана обставина істотно полегшило життя різного роду шахраям і авантюристам. «Намалювати» практично будь-який документ зараз не становить особливих проблем для людини знаючої основи роботи із прикладними графічними програмами, а процес виготовлення печатки або штампа не перевищує 15-20 хвилин.

Автор: donlegion.com |Відгуки:1 | Перегляди:5238 | 31/05/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Типи крадіжок на підриємстві та їх причини
В Україні 80% усіх втрат фірми припадає на крадіжки, чинені персоналом і клієнтами. При цьому 97% таких крадіжок залишаються нерозкритими.
   

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5982 | 05/06/2011 Безпека бізнесу - Шахрайство та крадіжки
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020