укр  |  рус 
Додати статтю | Реєстрація
Безпека бізнесу
Бізнес-розвідка
Безпека в торгівлі
Захист комерційної таємниці
Контролюючі органи
Небезпеки й погрози підприємницької діяльності
Шахрайство та крадіжки
Безпека банків
Безпека особистості
Безпека помешкання
Безпека та персонал
Безпека туризму та відпочинку
Документи для роботи
Захист інформації
Захист автомобіля
Зброя та спецзасоби
Пожежна безпека
Системи безпеки
Класифікація сейфових замків 
Чого не слід робити при пожежі 
Положение о работе уполномоченных трудового коллектива по вопросам охраны труда. 
Техніка промислового шпигунства. Що потрібно знати споживачеві.  
ДОЛЖНОСТНАЯ ИНСТРУКЦИЯ ОФИС- МЕНЕДЖЕРА 
Конспект лекций по программе пожарно - технического минимума (часть 2) 
Використання поліграфа(детектора брехні) для підвищення ефективності в управлінні компанією. 
Формат стиску H.264 
Вступ до воєнізованої охорони. Екзаменаційні білети. 
Основні поради при керування автомобілем у складних дорожніх умовах 
Як вибрати пожежний датчик 
Захист автомобіля: Імобілайзер. Питання й відповіді. 
Безпека на лижних маршрутах 
Захист й комбінована техніка з використанням гумового ціпка 
Переваги систем захисту від крадіжок різних технологій 
Каталог
Цифровые системы
Видеокамеры
Объективы
Устройства обработки
Оповещатели и указатели
Домофоны
Контроль доступа, замки, защелки
Корпуса, кожухи, аксессуары
Мониторы
безопасности   відеосисте?   Практическая   Кража   віру?   ПРАВИЛА   агресі?   уполномоченным   формы   забезпечен?   стажування   группа   виженер   Шапошников   засіб  
Зберегти сторінку Зробити стартовою Відправити другу
 укр
 рус
Безпека в торгівлі
15 способів вкрасти в супермаркеті
Крадіжки в магазинах – справжня проблема роздрібної торгівлі. Наприклад, згідно із Центром досліджень у рітейлі, Великобританія перебуває на вершині галузевого рейтингу по частці втрат від крадіжок. За даними цієї організації, щороку торговельні мережі й індивідуальні підприємці втрачають товару на 1,5 мільярди фунтів. Зрозуміло, оплачують ці злочинні дії покупці. Кожна британська родина через злодійство переплачує за товари близько 150 фунтів у рік.


Для позначення цього виду злочинів у російську мову потрапило англійське слово "шопліфтінг", а людей, що практикують це злочинне заняття, називають "шопліфтерами". Типовий шопліфтер -- це аматор. Для такої людини дрібне злодійство -- свого роду екстремальна розвага.
   
    Як саме діють шопліфтери? Деякі їхні методи описані в англомовній "Вікіпедії".
   
   Закопані скарби
   
   Техніка зазвичай використовується у великих магазинах будматеріалів. На дно візка кладеться дорогий інструмент (часто це алмазні леза для циркулярної пилки), на якому немає акустомагнітних або Rfid-Міток. Потім зверху укладаються мішки з яким-небудь важким вмістом -- наприклад, цементом. Касир, швидше за все, не стане викладати й сканувати всі мішки -- він бере одну мітку й помножить ціну на кількість упакувань. Часто зловмисник повертає оплачені товари в магазин і одержує за них гроші назад.
   
   Мідний палець
   
    Шопліфтер може обмотати шматочок мідної фольги навколо одного з пальців. Якщо він буде притискати цей палець до Rfid-Мітці при проході через контролюючий пристрій, її сигнал спотвориться, і тривога не буде ініційована. У США наявність фольги на пальці буде основою для обвинувачення в тому, що людина була "екіпірований для крадіжки".
   
   Відклеювання міток
   
    Один із самих очевидних способів. Зловмисник бере з полки товар і уважно його розглядає. Роблячи вигляд, що він вибирає й порівнює, шопліфтер ходить від полиці до полиці з товаром у руках. Коли навколо немає персоналу, він знаходить місце, що не покривається камерами відеоспостереження місце й знімає мітку. Вона вертається на місце, а бажаний предмет кладеться в кишеню. Зрозуміло, при виході з магазину тривога не спрацьовує.
   
   Розмагнічування в магазині
   
    Товар з акустомагнітною міткою (звичайно це CD або DVD) може бути розмагнічений у магазині зловмисником, і мітка не "задзвенить" при проході через акустомагнітні ворота. Щоб розмагнітити мітку, шопліфтер прикладає до неї дуже маленький, але потужний постійний неодимовий магніт. Для розмагнічування слід потримати його близько хвилини. Цей спосіб працює з дешевими CD- і Dvd-Дисками -- дорогі диски формату Blu ray можуть мати сховані охоронні мітки.
   
   Відволікання уваги
   
   Група із двох або більше зловмисників входять у магазин і намагаються відволікти увагу як можна більшого числа співробітників -- продавців і охоронців. Лже-Покупці поводяться наполегливо й повністю займають персонал увесь необхідний для крадіжки час. У цей час спільник у товарного викладення буде чекати безпечного часу для крадіжки.
   
   Трюк з фіктивною тривогою
   
   Злодій поміщає охоронну мітку на сумку законослухняного покупця й чекає його виходу з магазину. Після спрацьовування тривожного сигналу, коли увага охорони сфальцьована на уявному злодії, шопліфтер може спокійно вийти з магазину.
   
   Відволікаюча покупка
   
    В очах багатьох продавців покупець, що оплатив товар, апріорі є чесним. Особливо якщо покупець повідомляє продавця про свій намір купити потім більше, успішно відіграючи роль лояльного споживача. Навіть у випадку піймання виправдання "я просто забув це оплатити" з великою ймовірністю дозволить уникнути конфліктної ситуації.
   
   Одна друга
   
    Зловмисник заходить у магазин, бере з полки дві невеликі легкі речі начебто нижньої білизни, потім відкриває сумку, начебто збираючись дістати з неї гроші для оплати. При цьому він непомітно роняє в неї один екземпляр товару; потім, після паузи, кладе другу річ назад на полицю, зображуючи зміну рішення про покупку.
   
   Прикраса в кишені
   
    Один з варіантів техніки "Одна друга" полягає в тому, щоб сховати маленький предмет або прикрасу в кишені одягу, що купується. Шопліфтер у цьому випадку або все-таки платить за щось одне, або перекладає річ, що викрадається до себе в сумку або кишеню, зайшовши в примірювальну кабінку, де немає камер відеоспостереження.
   
   Зникле блюдо з-під суши
   
    У багатьох західних суши-барах розрахунок проводиться по кількості використаних тарілок на столі. Офіціант виписує рахунок, перераховуючи порожні блюда, і якщо одну тарілку сховати в сумку або сісти на неї, то за неї, можливо, вийде не заплатити.
   
   Газета
   
    Шопліфтер заходить із газетою в маленьку булочну, вкладає в газету сендвіч і безперешкодно виходить. У більшості невеликих булочних немає систем відеоспостереження, і продавці там не очікують злодійства. Однак, відвідувач із газетою, цо зайшов у магазин компакт-дисків, відразу викличе підозри -- досвідчені шопліфтери не використовують цей трюк у подібних місцях.
   
   Уявна відмова від шопліфтинга
   
    Ризикована й провокаційна техніка. Зловмисник кладе в кишеню кілька одиниць товару (наприклад, плиток шоколаду), роблячи це навмисно в полі зору камери відеоспостереження. Злодій знає, що оператор тепер пильно стежить за його діями. Якийсь час він ходить по магазину, потім вертається до полиці й повертає товар з кишені на місце. Але одну плитку шоколаду він все-таки залишає в кишені.
   
   Імітація злодія -- кишеньковий злодія
   
    У магазин заходять два спільники. Перший берет з полки, приміром, дві плитки шоколаду. Тримаючи шоколад у руці, він робить вигляд, що витягає щось із кишені спільника, але насправді кидає туди одну шоколадку. При спробі піти спільник говорить, що не знає, що трапилося, претензій ніяких не має, або що уявний "кишеньковий злодій" -- його друг.
   
    В іншому випадку шопліфтер кладе шоколадку в кишеню спільника, витягаючи при цьому його гаманець. З боку це схоже на метод "фантомного гаманця", який повинен створювати відчуття наповненості кишені -- цей спосіб насправді часто застосовується кишеньковий злодіями, і про нього інформовано багато операторів відеоспостереження. Однак, саме це їх знання використовується шопліфтером. А в спільника, як звичайно, претензій до злодія немає.
   
    Ті магазинні злодії, які працюють самі, можуть практикувати схожий метод -- підкладати товар у кишеню незнайомого покупця. Потім вони підходять до ньому зовні магазину й непомітно витягають крадену річ.
   
   Крадіжка серійних номерів і ключів програмного забезпечення
   
    Багато хто з людей завантажують із Інтернету ігри або програмні пакети, але не можуть працювати з ними повною мірою через відсутність ліцензійних ключів. У більшості випадків серійний номер вкладений усередину впакування з компакт-диском. Зловмисник може роздрукувати впакування CD- або Dvd-Диска в магазині й переписати або сфотографувати ключ. У випадку затримання такого шопліфтера можна обвинуватити в псуванні впакування товару.
   
    Варто помітити, що однієї з різновидів шопліфтинга є крадіжка з метою повернення як би купленого товару в магазин і одержання грошей "назад". Згідно із законодавством багатьох країн, включаючи США й Великобританію, при виявленні покупцем браку повинні вертатися гроші за товар, навіть якщо клієнт не зберіг касовий чек. Зловмисник викрадає з магазину товар одним зі способів; потім ушкоджує товар -- робить у тканині дірку, розриває одну з ланок на ланцюжку, розріже підошву на черевику і т.д. Виріб вертається в магазин, і злодій одержує за нього гроші.
   
   
    Як боротися із шопліфтингом? Сформулюйте службові інструкції для кожного випадку. Влаштовуйте навчання з "підсадженими качками". На "розборі польотів" тренуйте персонал.
   


Автор: donlegion.com | Відгуки: 1 | Перегляди: 11740 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі

Ссылка на статью:

    Роман11:26 09-07-2011    
Наприклад в магазині "адідас" можна літом прийти в шортах шо мають сіточку під низом, і вкрасти "вєтнамки" засунути під шорти в сіточку, і шоб не виникало підозри купити ще шось!!!

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
Інші статті цього автора
Види сучасних електронних протикрадіжкових систем (Electronic Article Surveillance)
Повсюдне використання протикрадіжкових систем обумовлене їхньою ефективністю – практично відразу після їх впровадження втрати від крадіжок знижуються на 40-60%, залежно від технічних характеристик системи й способу її встановлення.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:7451 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Як боротися зі злодійством на складі?
Найперший крок фахівця з добору кадрів і керівника складу підготувати так звані «профілі кандидата», що включають необхідні вимоги не тільки з позицій професійних, але особистісних якостей. На етапі співбесіди важливо виявити й відітнути від роботи з матеріальними цінностями кандидатів, для яких мотивація пошуку/зміни роботи – це пошук нових місць для реалізації свого кримінального таланта.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4947 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Безпека в магазині
У принципі існують і інші корисні бізнес-рішення в плані захисту від злодійства в магазинах. Зокрема, система контролю над результатом і технологія обмежувальних дій касира. У першому випадку мова йде про дещо змінену систему колективної й індивідуальної матеріальної відповідальності, що виражається в накладенні штрафів і видачі заохочень.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:5324 | 06/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Системи захисту від крадіжок в супермаркеті
Системи захисту від крадіжок підрозділяються на чотири основні технології: акустомагнітна, радіочастотна, електромагнітна й радіомагнітна. Усі вони мають досить широкий спектр застосування, однак у кожному конкретному випадку необхідно аналізувати ряд істотних для вибору устаткування параметрів.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:8539 | 03/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Про використання систем відеоспостереження в роздрібній торгівлі
Сучасні технології відеоспостереження є обов'язковим елементом комплексної системи безпеки торгівельного підприємства, реальним інструментом у запобіганні протиправних дій і доказі фактів завдання збитків.

Автор: donlegion.com |Відгуки:0 | Перегляди:4996 | 01/06/2011 Безпека бізнесу - Безпека в торгівлі
Copyright © «donlegion.com», 2004-2020